Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Luk77 o poziom artyzmu Roberta możesz być spokojny, jest w bardzo dobrej formie. On niczego już nie musi udowadniać i nikogo nie musi ścigać. Wielokrotnie udowodnił co potrafi i w Polsce trudno szukać mu równych.

 

Monitory Bise, jak cała seria Air, jest tym czego oczekiwali od nas klienci. Dobre brzmienie nie musi być połączone od razu z równie dobrym (i drogim) designem. Można to rozdzielić oferować w prostszej formie obudowy za przystępniejszą cenę. Myślę, że wiele osób to doceni i wiele osób tego szuka.

 

Na ładne kolumny też przyjdzie czas ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mało ludzi jest w stanie za ten wybitny design i wykonanie płacić wybitne , czy nawet przyzwoite pieniądze pieniądze.

 

Ten ruch akurat bardzo dobry uważam. Prosta obudowa = szybciej, taniej, a przetworniki powodują że nadal bardzo dobrze dźwiękowo - daje krótszy czas oczekiwania, więcej czasu na nowe projekty, możliwość posiadania więcej na stanie i potencjalnie szersza grupa docelowa.

 

Excelsior każdy chciały oglądać - mało kto kupić.

 

Sądzę zreszta, że jak ktoś do Roberta, czy Yoshiego zapuka z 40k w kieszeni i prośbą o "ładny" projekt to na drzewo go nie odeślą. ;)

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tyle tylko, że model EVO to było COŚ wyjątkowego jak na polskie DIY/czy polskich "producentów" , zresztą zagranicznych też w tej cenie. A "prosty, kanciasty" monitor Bise za 7tys napotyka już na poważną konkurencję - np: Akustyk ILRM też za 7tys. lub np. http://allegro.pl/xavian-ambra-odsluch-raty-0-ex-demo-i6766210792.html

 

Luk77 ma rację, że brakuje w projektach serii Air jakiegoś sznytu projektanckiego Binganta. Natomiast rozumiem doskonale, że tańsze rzeczy się po prostu sprzedają a droższe nie. Ile znacie osób, które kupiły model EVO ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jest jedna sprawa podstawowa wersja Bise kosztuje 5000 tys. Wersja na Berylu 7000 tys. Pokażcie, który producent, manufaktura w takiej kwocie proponuje kolumny na takich lub podobnych przetwórniach oraz tak elegancko wykończonych. Więkoszć ludzi oczekuje raczej prostych form przy współczesnych mieszkaniach i stylach w jakim są urządzone. Tak jak napisał julius -6 furtka do designu wyszukanego , indywidualnego zawsze pozostaje w postaci zlecenia indywidualnego. Pisałem już kiedyś i powtórzę to raz jeszcze- YB pokazało i dało możliwość kupna kolumn o „rasowym” brzmieniu i wyglądzie za normalne pieniądze. Długo czekałem na taki można powiedzieć mały przełom. Wiele osób z którymi czasem rozmawiam telefonicznie to potwierdza. Wielu moich znajomych mówi,że np takie Zefirki kosztowały pewnie majątek- miny ich są bezcenne jak słyszą kwotę.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharq Beryllium

 

o_1bv2sd29btf318bjvi1ab76kie.JPG

 

Zainteresowane osoby zapraszam na http://yb-audio.pl/realizacje/sharq_b/ oraz na odsłuchy, rzecz jasna :-)

 

Yoshi, a jak widzisz tego typu konstrukcje z MW19?

 

Nie bylo by wiecej miecha i wyzszej skutecznosci z 2xMW19?

 

 

 

I drugie pytanie to czy masz jakis projekt w glowie w ukladzie MTM (wlasnie na 19 stkach )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Yoshi, a jak widzisz tego typu konstrukcje z MW19?

 

Nie bylo by wiecej miecha i wyzszej skutecznosci z 2xMW19?

 

 

 

I drugie pytanie to czy masz jakis projekt w glowie w ukladzie MTM (wlasnie na 19 stkach )?

 

MW19 nie daje siectak łagodnie filtrować jak MW16... MW19 to już spory głośnik, membrana wielkości illuminatora.

 

Lepiej iść we 3way na WO24 i MR16 niż dwie MW19;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna sprawa podstawowa wersja Bise kosztuje 5000 tys. Wersja na Berylu 7000 tys. Pokażcie, który producent, manufaktura w takiej kwocie proponuje kolumny na takich lub podobnych przetwórniach oraz tak elegancko wykończonych. Więkoszć ludzi oczekuje raczej prostych form przy współczesnych mieszkaniach i stylach w jakim są urządzone. Tak jak napisał julius -6 furtka do designu wyszukanego , indywidualnego zawsze pozostaje w postaci zlecenia indywidualnego. Pisałem już kiedyś i powtórzę to raz jeszcze- YB pokazało i dało możliwość kupna kolumn o „rasowym” brzmieniu i wyglądzie za normalne pieniądze. Długo czekałem na taki można powiedzieć mały przełom. Wiele osób z którymi czasem rozmawiam telefonicznie to potwierdza. Wielu moich znajomych mówi,że np takie Zefirki kosztowały pewnie majątek- miny ich są bezcenne jak słyszą kwotę.

 

Pzdr.

Może i faktycznie za 5 tys to ciężko było wpleść we wzornictwo monitorków sznyt Binganta :)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście design YB się szalenie podoba i myśle ze wysupłał bym te kilka/kilkanaście tys na nowy zestaw. Jedyny problem jaki mam przy zakupie elementów audio jest taki, ze muszę posłuchać sprzętu w domu przez kilka dni, żeby ocenić na spokojnie jak mi gra w różnych warunkach. Nie mam aż takiego odsłuchania, żeby określić czy berylowiec o średnicy xx z sredniotonowcem o średnicy yy jest tym czego chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi, a jak widzisz tego typu konstrukcje z MW19?

 

Nie bylo by wiecej miecha i wyzszej skutecznosci z 2xMW19?

 

 

 

I drugie pytanie to czy masz jakis projekt w glowie w ukladzie MTM (wlasnie na 19 stkach )?

 

Tego typu konstrukcja będzie mieś skuteczność ok 92dB / 2.8V . W praktyce niewielu użytkowników z tego skorzysta, ale jak ktoś lubi mieć bardzo efektywne kolumny, to czemu nie. Moim zdaniem efektywność jaką prezentuje zestaw na 2xMW16 jest już wystarczająca w większości przypadków.

19tka zejście ma niewiele lepsze od 16tki, nie ma co się spodziewać rewolucji w ilości miecha ;-). W tym głośniku wielkość przełożono na efektywność a nie na rozciągniecie.

 

MTMu na tych głośnikach jeszcze nie próbowałem. Robiliśmy monitor na na jednym głośniku w połączeniu z berylem i grało to kapitalnie. W przyszłości wrócimy zapewne do tego głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście design YB się szalenie podoba i myśle ze wysupłał bym te kilka/kilkanaście tys na nowy zestaw. Jedyny problem jaki mam przy zakupie elementów audio jest taki, ze muszę posłuchać sprzętu w domu przez kilka dni, żeby ocenić na spokojnie jak mi gra w różnych warunkach. Nie mam aż takiego odsłuchania, żeby określić czy berylowiec o średnicy xx z sredniotonowcem o średnicy yy jest tym czego chcę.

 

Odsłuch kolumn w domu też jest możliwy trzeba tylko trochę chęci i determinacji.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Yoshi.

 

Zeby byla jasnosc co mam na mysli pod pojeciem miecha - tu mi chodzi o pogrubiony dzwiek na basie i dolnej srednicy.

 

Muzyka jak nie raz wspominałem to rock, metall, trasch metall.

 

Tu nie chodzi o bass jaki wystepuje w dup stepie, hip hopie, rnb...

 

Caly czas mysle ze jak juz sie zdecydowac to tak by nie zalowac.

 

Naped to Trioda 12W na 6C33C-B.

 

 

Rozmawuajac z kilkoma osobami kazdy mowi ze do takiej muzyki to na Basie zadne Satori czy SB tylko Ilumminator 18.

 

Aaaale : iluminatora tak lampa to nie napedzi tak jak jakis swietny Tranztstor.

 

Z tym ze tranzystora nie chce. Z roznych powodow - nie w tym temacie.

 

Pytanie jak by zagralo cos takiego z Revelatorem 18 na basie lub 2,5 drogi na Rwvelatorze.

 

Generalnie jak bys mial robic 2,5 drogi pod taka muzyke to ktory woifer bys sugerowal?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odsłuch kolumn w domu też jest możliwy trzeba tylko trochę chęci i determinacji.

 

Co do odsluchu u Siebie (kolumn ) to zawsze jest to najwiekszy problem ( wnoszenie, uwazanie na obicie itd ) ale uwazam ze gra warta zachodu, szczegolnie jesli ww kolumny kosztuja srednia krajowa lub wielokrotnosc...

 

Nie wiem jakie Wy macie doswiadczenia ale ja mam takie ze to co czasem urywa tylek u kogos to w swojej akystyca wypada srednio i w druga strone.

Generalnie mozna sie milo zaskoczyc lub mocno rozczarowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MW19 nie daje siectak łagodnie filtrować jak MW16... MW19 to już spory głośnik, membrana wielkości illuminatora.

 

Lepiej iść we 3way na WO24 i MR16 niż dwie MW19;)

 

Wo24 bedzie mniejszy SPL.

 

Poza tym za cene jednej WO24 wolal bym dwie SB23.

 

Tym bardziej ze WO24 nie koniecznie barwowo bedzie najlepszym wyborem do ostrego lojenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Ci dwa MW19, lampa przy 4-ohm nie będzie szczęśliwa.

 

Wo24 bedzie mniejszy SPL.

 

Poza tym za cene jednej WO24 wolal bym dwie SB23.

 

Tym bardziej ze WO24 nie koniecznie barwowo bedzie najlepszym wyborem do ostrego lojenia...

 

Nie wiem czy będzie mniejszy SPL, trzeba by się pobawić WINISD i przemodelować wychylenia, zejście na pewno będzie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yasica

 

W Twoim przypadku układ 2,5 drożny na dwóch Satori 19 wydaje się być faktycznie niegłupim rozwiązaniem. Głośniki mają bardzo dobrą efektywność i subiektywnie nieco krótszy bas od MW16 co powinno pasować do rodzaju muzyki. Z drugiej strony warto by się upewnić jak Twój wzmacniacz radzi sobie z obciążeniem 4 ohmowym .

 

Jeżeli chodzi o scana to może i charakterem pasuje ale czy jest aż tak bardzo lepszy to nie byłbym taki przekonany. Illuminator 18 ma przeciętną efektywność na poziomie Satori 16. Patrząc pod tym kątem, jeżeli rozpatrywałeś 1 szt Illuminatora to równie dobrze można rozpatrywać 1 szt satori bo to będzie podobny poziom głośności. Jeżeli chodzi o scana i rocka to poszedł bym w bas na papierowym revelatorze 22 i konstrukcje 3 drożną.

 

Układ 2,5 drożny na dwóch revelatorach 18 też będzie fajny ale jeżeli oczekujemy podkreślenia pewnych cech brzmieniowych to nie ten kierunek. W revelatorach 18 podstawowa zaleta to kapitalne rozciągniecie basu jak na swój rozmiar a to akurat raczej nie jest najistotniejsze w przypadku rocka/metalu. Dlatego jakbym miał iść w scana to bym poszedł w revelatora 22.

 

Satori WO24 to przede wszystkim lepsze rozciągniecie basu w porównaniu do SB23. Szybkość na obu głośnikach prezentuje się podobnie a efektywność przemawia na rzecz 23jki. Przy 2 szt byłoby kapitalnie. Wystarczyłoby takiego Zefira trochę pogłębić i spokojnie by weszły w tę obudowę 2 sztuki sb23.

 

Tak na prawdę bez porównania trudno jest mówić w ciemno co zagra najlepiej w takim zestawieniu. W ciemno postawiłbym albo na konstrukcje 3 drożną na revelatorze 22 . Bezpieczna impedancja 8 ohm, dobra efektywność, fajne brzmienie pasujące do rocka, no i 3 drogi ;-). Jeżeli interesuje Cię tylko 2,5 drogi to opcja Satori 19 wydaje sie być całkiem sensowna. Czy lepsza od konstrukcji na Satori 16 trudno powiedzieć. Efektywność przemówi na korzyść 19tek, charakter basu minimalnie też. Średnie tony, moim zdaniem, trochę na korzyść 16tki. Najlepiej byłoby zestawić Twój wzmacniacz z naszymi kolumnami Sharqami i z Zephyrem i zobaczyć jak to zagra.

 

 

Co z oferty YB byłoby najlepsze do 15mkw, pokój przechodni więc dźwięk ma gdzie oddychać. I teraz najważniejsze. Napędzić by to musiała lampa SingleEnded 2x25W dwa mono bloki. Muzyka raczej spokojnego, czasem pop, stary rock.

 

Monitory Bise lub podłogowe 2,5 drogi Sharq będą odpowiednie. Jeżeli nie masz zamiaru bardzo głośno grać, to monitory są o tyle fajna propozycją, że można je mieć z głośnikiem berylowym w cenie podobnej do podstawowej wersji kolumn 2,5 drożnych. A beryl robi sporą różnicę na średnich i wysokich tonach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Yoshi za odpisanie - tak szerokie i wczucie sie w temat.

 

Obecna kolumna ktora jest napedzana przez lampowa Triode jest na 2x8 cali na basie,wypadkowa impedancja to 4 ohm,minimum to 3.6 ohma.

Raczej radzi sobie i nie gubi sie na basie.

 

Jeszcze rodzą sie pytania :

 

1. Czy 2x MW19 lub 2xSB23 beda mialy podobne minimum?

 

2. Jaki przewidywany SPL moze miec zephyr w opcji max (2x23SB)

 

3. Jakie moglby by byc orientacyjne ceny ww kolumn (2,5 na 2xMW19 vs Zephyr Max ) z szmaciana kopulka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica, do Twojej lampki to raczej 18 iluminator odpada. Poprę tu Yoshiego.

Moze i bylbyś zadowolony z illuminatora ale do momentu gdybyś go nie uslyszał go z mocnym tranzystorem i to niebylejakim.

Gralem 18W lampką i było swietnie. Ale jak sprobowalem 100W w klasie A to już bylo świetniej. Za to lampka gra z bardziej efektywnymi kolumnami i zamiana wyszla na dobre i lampce i illuminatorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plinius SA 100 mk3.

 

Slucham podobnej muzy do Twojej. I tu illuminatory są super. W/g mnie są rownie szybkie jak revelator, przy czym lepiej dociażone i chyba lagodniejsze (ciepłe). Musisz tylko skonsultować z chłopakami szpilkę czy bedzie Ci odpowiadala. Duzo powietrza, przestrzeni ale mało dźwieczna i efektowna. Jeśli stawiasz na naturalność to tak. Jesli słodkosci to już nie to. Ss to arystokracja ale wymagajaca od reszty toru. Trzeba o tym pamietać.

Gram na dac dual mono sabre 9018 i zeby doprowadzić granie do poziomu sprawiajacego przyjemnosć z odsluchu musialem się nagimnastykować z okablowaniem i podstawami pod sprzęt. Za to teraz gitary rżną powietrze, a perkusja reguluje tempo bicia serca ;).

Jeśli zdecydujesz się na illuminatory to polecam lagodne źrudło (ale nie muł) i mocną bestię wzmacniajacą sygnał. Ale też żadnych zamulaczy. Bas musi zaczynać sie i konczyć, a nie trwać.

Trioda jest fajna do metalu ale do zdecydowanie latwiejszych przetwornikow.

Podpowiem Ci ze jesli rewelator to papierowy, nie aluminiowy. Chyba 22 jest dobra zeby prawidlowo oddac charakterystyczne puffff stopy ;)

 

Po 18W lampie gralem na bardzo wydajnej prądowo koncowce 100W w klasie AB. Super polączenie ale tak naprawdę illuminator gra jak się go wprowadzi w wibracje o duzej amplitudzie a nie jakieś tam pukanie od srodka. Dla mnie nauka jest taka, ze im wiecej pradu tym lepiej, a te male bestyjki pożerajac go odwdzieczają się naturalnym, nasyconym dźwiękiem.

 

W NAWYM ROKU KLUBOWICZOM YB życzę świetnie grających, ultradrogich gratów i mnóstwo kasy na wydanie w YB. No i spelnienia marzeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

 

Zastanawiam sie jeszcze jaka jest różnica między Iluminatorem 18WU a Satori MW19 jezeli chodzi o barwe srednice i ogolnie poziom grania...

 

Jednak perspektywa zaoszczedzenia na przetwirnikach plus latwosc napefu robi swoje ( porownujac uklad z 1 wooferem )

 

Z drugiej strony jak robic kolumny na lata to zadna odzczednosc...

 

I tak jeszcze mysle o tym jak by polaczyc illuminatora 18 z SB Satori szmatka .. 18WU + TW29RN

 

No bo z Waszych opisow wynika ze jezeli 3,way na 22cm to referencja do Rocka i Metallu bedzie Revelator papier?

 

A jak je porownac do Seasa 22RNX?

Mam mozliwosc posluchac 3 Way Classic Trolesa to mial bym jakis obraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak je porownac do Seasa 22RNX?

Mam mozliwosc posluchac 3 Way Classic Trolesa to mial bym jakis obraz...

 

Posłuchać zawsze możesz to nic nie kosztuje. Miałem przez jakiś czas 3WC trolesa i nadal uważam, że to fajny projekt w swojej cenie ale niestety jak pisze raven to całkowicie inna liga. Akurat miałem obie konstrukcje jednocześnie i mogłem je porównać bezpośrednio. Obok oczywiście popularny zephyr z ciut zmienionym frontem.

post-7833-0-70230700-1514831229_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie są SB, ani SS

 

Referencyjne chińczyki-przetworniki z limitowanej serii po 5-10 dolarów ;))))) toż to jeden przetwornik kolumn YB jest warty więcej od całej plejady 10 sztuk z tych Cantonów :)

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.