Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używałem trochę Primare i32 w D klasie i to fajne urządzenie. Ma nieco cofnięty śroidek i charakterystyczną górę, ale jest OK. Bas też jak trzeba.

 

 

Nie, zostaje jak jest, tyko upgrade. Bynajmniej taki jest plan. Nawet jak bym chciał to 3 way są za duże.

 

Rafał, Kto będzie Ci robił te głośniki na Seas'ach ?

Słuchałem Aster i są genialne, ale brakuje im jednego głośnika :) Accordo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Bogdan z BMN, on lubi Seas.

Przepraszam klub YB za off top. Jakby co to proszę o kontynuacje w klubie BMN.

 

 

Słuchałem Aster i są genialne, ale brakuje im jednego głośnika :) Accordo podobnie.

Ja mam podłogówki i mały pokój. Basu jest aż nadto, a lubie czasem nawet coś z klubowych tematów.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I krótko jak je odebrałem (słuchane z Atoll in 100 se, Atoll cd 100 se mk2, pokój prostokąt - tylko 12m2). Bardzo duża skala dźwięku (niestety nie na 12m2 a przynajmniej nie w połączeniu z niskim modelem piecyka od Atoll-a), równo, żadne inne monitory nie zagrały z moją elektroniką tak głęboko, brak nachalności/ natarczywości ale nie ma mowy o jakimkolwiek dołku na górnej średni, przygaszeniu wokali. Właśnie, wokale dla mnie idealnie w punkt - ani nie przesunięte do góry ani w dół, bardzo plastyczne. Na co dzień słucham muzyki na Dyniach X14 - monitorach, gdzie najważniejszy jest środek i jest on bardzo dobry, w BISE jest jeszcze lepszy.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem na stronie opis jednego z naszych ostatnich projektów http://yb-audio.pl/realizacje/m1/ . Na razie projekt jednostkowy ale jak będzie zainteresowanie to może trafić na stałe do oferty :-).

Uprzedzając pytania, tak są lepsze od Bise. Trudno powiedzieć o ile, nie chcę bawić się w oceny procentowe. Jak dla nas w zasadzie w każdym aspekcie duet Scana jest trochę ciekawszy od duetu SB.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pojawi się w ofercie coś typowo pod lampę?

 

Taką prawdziwą, czyli kilkuwatową :)

 

W zasadzie wszystkie nasze konstrukcje mogą grać z lampą. Wszystko zależy od tego jak mocna to lampa, jak ma kilkadziesiąt W to już jest całkiem ok. Dla takich kilku watowych w najbliższym czasie nie planujemy nic budować, to trochę "nie nasze klimaty" i nie ma co ukrywać nisza którą trudno zapełnić bo oczekiwania są trudne do spełnienia.

 

Inne konstrukcje fabryczne obiecują czy to wyglądem, czy konstrukcją czy parametrami współpracę z takimi słabymi lampami ale rzeczywistość zwykle mocno się rozmija się z prawdą. Koniec końców kolumny albo mają przeciętną efektywność albo nie mają basu. Zrobienie bardzo efektywnych kolumn o przyzwoitych parametrach to jest nie lada wyzwanie. I jeżeli mielibyśmy coś robić to raczej poważnie podchodząc do tematu a nie udawać, że coś jest pod słabą lampę gdy w rzeczywistości niczym się nie różni od zwykłych kolumn.

Mam na to kilka pomysłów ale do realizacji jeszcze daleko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 90 dB przy 4 Ohm oczywiście z dobrym basem :-)

 

Proszę bardzo : http://yb-audio.pl/realizacje/sharq_b/ :-) .

 

Niestety ludzie mający wzmacniacz kilku watowy najczęściej szukają czegoś innego. Mają pokój 15-20mkw, lampę np 5W i chcą kolumny o minimum 90dB/1W, taka efektywność to w ogóle początek rozważań. Lepiej żeby było więcej tak 93 albo i z 95dB. Oczywiście w nie za dużych obudowach bo przecież nie wejdą do pokoju. Najlepiej żeby miały wszystko dobre i bas, i średnie i wysokie, zero kompromisów. No i były w cenie max kilku tysięcy ;-). Tylko to jest abstrakcja. Dlatego niezbyt chętnie w ogóle się chcę brać za takie tematy.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.