Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły do mnie informacje że kopułki berylowe w kontakcie z palcami a w zasadzie z naturalnym ludzkim tłuszczem na nich będącym zachodzą w reakcję chemiczną i tracą po jakimś czasie walory brzmieniowe. Czy to się tyczy też SB bo wiem że berylowe kopułki SB to nie zupełnie czysty beryl tylko jakiś stop berylu z czymś.Zastanawiam się poważnie czy nie zabezpieczyć ,,jakoś,, moich wysokotonówek?

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie informacje że kopułki berylowe w kontakcie z palcami a w zasadzie z naturalnym ludzkim tłuszczem na nich będącym zachodzą w reakcję chemiczną i tracą po jakimś czasie walory brzmieniowe. Czy to się tyczy też SB bo wiem że berylowe kopułki SB to nie zupełnie czysty beryl tylko jakiś stop berylu z czymś.Zastanawiam się poważnie czy nie zabezpieczyć ,,jakoś,, moich wysokotonówek?

Może ktoś ma jakiś pomysł?

 

Dziwne są te informacje, pod wpływem dotyku beryl raczej nie zmieni się w zloto;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie informacje że kopułki berylowe w kontakcie z palcami a w zasadzie z naturalnym ludzkim tłuszczem na nich będącym zachodzą w reakcję chemiczną i tracą po jakimś czasie walory brzmieniowe. Czy to się tyczy też SB bo wiem że berylowe kopułki SB to nie zupełnie czysty beryl tylko jakiś stop berylu z czymś.Zastanawiam się poważnie czy nie zabezpieczyć ,,jakoś,, moich wysokotonówek?

Może ktoś ma jakiś pomysł?

 

Andrew nie strasz. Zawsze może trafić się gość, co będzie chciał dotknąć.

Jeżeli faktycznie jest tak jak piszesz to powinny być stosowne duże ostrzezenia.

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew149s myślę, ze najlepszym rozwiązaniem jest po prostu nie dotykać tego palcem bo i po co ;-) .

 

Co do serii Excelsior to widzę, że budzi ona dużo większe zainteresowanie jak ją wycofaliśmy z oferty aniżeli gdy była aktywna i można było kolumny zamawiać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrew nie strasz. Zawsze może trafić się gość, co będzie chciał dotknąć.

Jeżeli faktycznie jest tak jak piszesz to powinny być stosowne duże ostrzezenia.

Nie polecam dotykać tego typu kopółek. Są niesamowicie delikatne. Ja mam na swoim koncie mam dwie zniszczone focal berylium.

Dlatego następne tweetery z twardą membraną będą z siatką :)

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew149s myślę, ze najlepszym rozwiązaniem jest po prostu nie dotykać tego palcem bo i po co ;-) .

 

Co do serii Excelsior to widzę, że budzi ona dużo większe zainteresowanie jak ją wycofaliśmy z oferty aniżeli gdy była aktywna i można było kolumny zamawiać :D.

 

Yoshi.... kolumny nie w moim zasięgu, ale piękne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serii Excelsior to widzę, że budzi ona dużo większe zainteresowanie jak ją wycofaliśmy z oferty aniżeli gdy była aktywna i można było kolumny zamawiać :D.

 

 

Yoshi_80, tak to niestety bywa z takimi modelami. Pisaliśmy sobie na ten temat i rozmawiałem też z Robertem .

 

Ja natomiast wiem od jakiegoś czasu, że:

- co komu pisane to się stanie

- warto było się zdecydować.

Czasem po prostu odłożenie większej ilości złotówek na konkretną rzecz ma sens. W tym przypadku (moim) zakup na lata, który idealnie się wpasował.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz.

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić lub obalić informacje że beryle SB zachodzą w reakcję chemiczna ze skórą.

Oczywiście że nie zamierzam ich dotykać chodzi o sprawdzenie informacji i ewentualne dodatkowe zabezpieczenie ich przed kontaktem z rączkami ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zachodzi czy nie, to dotykanie zawsze skończy się tragicznie.

Jest to materiał naprawdę delikatny i jego każde odkształcenie kończy się załamaniem powierzchni. Wiec można uznać że zachodzi reakcja chemiczna natychmiastowa i nieodwracalne.

To nie jest kopółka jedwabna która w 98% przypadków powróci do poprzedniego kształtu.

 

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz.

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić lub obalić informacje że beryle SB zachodzą w reakcję chemiczna ze skórą.

Oczywiście że nie zamierzam ich dotykać chodzi o sprawdzenie informacji i ewentualne dodatkowe zabezpieczenie ich przed kontaktem z rączkami ciekawskich

 

na stronach niektórych sprzedawców SB jest napisane:

"*** Warning ***

Beryllium is a toxic material. Should you ever break the dome, do not touch the pieces with your bare hand."

 

Zatem chyba nawet ważniejsze dla zdrowia niż dźwięku wydaje się być - niedotykanie tegoż :)

No dobra może i jednak dla dźwięku, zależy od priorytetów :)

 

A tak serio z tego wynika, że na zewnątrz jest to czymś powleczone..

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />na stronach niektórych sprzedawców SB jest napisane:<br />"*** Warning ***<br />Beryllium is a toxic material. Should you ever break the dome, do not touch the pieces with your bare hand."<br />

 

Beryl jest toksyczny w bezpośrednim kontakcie to wiem, zresztą nie on jeden, ołów też przy kontakcie ze skórą potrafi wnikać przez skórę do krwioobiegu, bardziej chodziło mi o to

czy traci właściwości soniczne, ale ok nie drążę tematu więcej, delikatność materiału skłania mnie do zastanowienia się jak można uchronić kopułki od ewentualnego

dotknięcia. Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko fakt, że takie firmy nie zabezpieczają swoich produktów przed ewentualnym uszkodzeniem tyczy sie np.sb i focala a w przypadku tego drugiego pole magnesu jest tak silne że samo przyciąga nam śrubokręt przy próbie przykrecenia wiec trzeba używać wkrętaków nie magnetycznych.

Taki scan i accuton potrafią zadbać o to aby ich delikatne membrany nie uszkodzić mechanicznie.

W przypadku accutona i głośnika cell c90 dokłada nawet siatkę od wewnetrznej strony membrany początkowo jej nie było ale zdarzały się przypadki uszkodzenia membran więc dołożył ją i tam.

To jest podejście do konsumenta a nie liczenie na to że jak sie uszkodzi to kupi nowy.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pole magnesu jest tak silne że samo przyciąga nam śrubokręt przy próbie przykrecenia wiec trzeba używać wkrętaków nie magnetycznych.

Właśnie w taki sposób zniszczyłem jedną z kopółek. Odkręcalem głośnik powyżej i przyciągneło wkręta. Całe szczęście miałem 4 tweetery.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest jakieś chore podejście przecież focal wie co wyprodukował i nic z tym nie zrobił a te maskownice z materiału i plastiku to mógł sobie darować.

To jest ich najwyższa seria produktów więc troszkę mógł zainwestować w osprzęt i materiały na głośniki.

Stara utopia to były głośniki a nie te nowe z serii be.

Dobra nie zaśmiecam już tego wątku.

Pozdr

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Dla mnie wyglądają lepiej niż sonusy i wiele innych...w sumie to nie wiem, czy w nawet 2x większych pieniądzach można znaleźć lepiej wyglądająca (ale to akurat kwestia gustu).. Dla mnie wygląd był istotny, ale ważniejsze było, jak grają. Gdyby sharq tak grał, byłby shark, natomiast Zephyr czy Phoenix nie z racji kształtu..

A one grają w bardzo naturalny sposób. W nich werbel brzmi jak werbel, stopa jak stopa a trąbka jak trąbka. Czyli graja w taki sposób, jaki dla mnie jest dość istotny.

Musze powiedzieć natomiast, że "efekt wow" jest w nich na początku odnośnie wyglądu, którym zachwycają. Co do grania to "efekt wow" się nie pojawia :) Nie czarują , nie kuszą słuchacza, nie "przypochlebiają się" jak niektóre inne konstrukcje (fajnie ten mój wniosek podsumował Robert w trakcie odsłuchów ). Są sobą. Docenia się to po chwili słuchania, gdy zaczynasz dostrzegać to, co w nich jest najważniejsze (co wydaje mi się przyświecało Pawłowi i Robertowi w trakcie ich tworzenia) : naturalność przekazu. Wszystkiego jest tyle i dokładnie tam, gdzie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Dla mnie wyglądają lepiej niż sonusy i wiele innych...w sumie to nie wiem, czy w nawet 2x większych pieniądzach można znaleźć lepiej wyglądająca (ale to akurat kwestia gustu).. Dla mnie wygląd był istotny, ale ważniejsze było, jak grają. Gdyby sharq tak grał, byłby shark, natomiast Zephyr czy Phoenix nie z racji kształtu..

A one grają w bardzo naturalny sposób. W nich werbel brzmi jak werbel, stopa jak stopa a trąbka jak trąbka. Czyli graja w taki sposób, jaki dla mnie jest dość istotny.

Musze powiedzieć natomiast, że "efekt wow" jest w nich na początku odnośnie wyglądu, którym zachwycają. Co do grania to "efekt wow" się nie pojawia :) Nie czarują , nie kuszą słuchacza, nie "przypochlebiają się" jak niektóre inne konstrukcje (fajnie ten mój wniosek podsumował Robert w trakcie odsłuchów ). Są sobą. Docenia się to po chwili słuchania, gdy zaczynasz dostrzegać to, co w nich jest najważniejsze (co wydaje mi się przyświecało Pawłowi i Robertowi w trakcie ich tworzenia) : naturalność przekazu. Wszystkiego jest tyle i dokładnie tam, gdzie powinno być.

a o którym modelu piszesz :) ??

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porwałem się na EVO

Bardzo ładne kolumny. Aczkolwiek topowe scany podłączone pod elektronike SANSUI to egzotyka :)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.