Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie bardzo rozumiem....

U mnie Evo nie są podłączone do żadnego z w/w przez Ciebie modeli, chociaż z podobnych G-9700 miałem kiedyś.

 

koledze pewnie chodziło o to, że Sansui wizualnie nieco odstają od EVO :D

 

NO chyba, że o to, chociaż to kwestia gustu co kto lubi :)

....ale czy np. od czegoś takiego można powiedzieć, że odstają ?

 

post-67561-0-64463600-1523019871_thumb.jpg

 

 

Nie mówię, że wszystko ze zdjęcia moje, bo niestety nie, ale kiedyś te trzy modele porównywaliśmy w jednym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

W dalszym ciągu nie bardzo rozumiem....

U mnie Evo nie są podłączone do żadnego z w/w przez Ciebie modeli, chociaż z podobnych G-9700 miałem kiedyś.

 

 

 

NO chyba, że o to, chociaż to kwestia gustu co kto lubi :)

....ale czy np. od czegoś takiego można powiedzieć, że odstają ?

 

post-67561-0-64463600-1523019871_thumb.jpg

 

 

Nie mówię, że wszystko ze zdjęcia moje, bo niestety nie, ale kiedyś te trzy modele porównywaliśmy w jednym miejscu...

 

i myślę, że rozwiałeś wątpliwości i obawy kolegi :D

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik

 

http://audio-database.com/SANSUI/amp/au-07anniversary-e.html

 

to taki keenwood'owsko-pioneer'owsko-technics'owy VINTAGE z początku lat 90tych ubiegłego wieku.

 

gusty są różne :) - więc dla mnie zestawienie SANSUI - topowe scany w budzie EVO to egzotyka

 

Można kupić za jedyne 40tys zł - SIC !!!

http://allegro.pl/retrospekcja-vintage-audio-sansui-au-07-hit-usa-i7248156955.html#thumb/9

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.

Każdy ma prawo do swojej opinii i gustu :) I dobrze, bo o gustach się nie dyskutuje.

 

Co do tego linku, który pokazałeś... nie ma to jak wstawić fotę z netu i dać cenę z kosmosu, jak mamy w tym przypadku. Ale to taki sprzedawca.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grania to nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie tylko ja ale i kilka inne chyba osób. Bo ten sprzęt nie ma nic wspólnego z tym, co wydarzyło się kiedyś na odsłuchu porównawczym, który odbił się szerokim echem, i jak niektórzy pewnie pamiętają wywołał niezła awanturę. Ale zostawmy to. Dla mnie takie połączenie:: EVO oraz wspomniany oraz inne wysokie modele Sansui, które już sprawdziłem w tym połączeniu to jest to, co lubię

i co chciałem mieć. Natomiast w ustawieniach i połączeniach dotarłem do bariery, której już nie przeskoczę....bo wiąże się to z zamianą domu i zrobieniem specjalnego pokoju odsłuchowego. Bo w obecnych warunkach mogę zrobić bardzo niewiele jeszcze w kwestii akustyki. Znaczy mogę zrobić dużo, ale z całym tym kramem wtedy mogę zostać wystawiony za drzwi ;)

Tak więc teraz to zostaje mi tylko cieszyć się muzyką, bo o to w tym wszystkim chodzi. A Evo i Sansui daje olbrzymią frajdę ze słuchania właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sharq tak grał, byłby shark, natomiast Zephyr czy Phoenix nie z racji kształtu..

Rozumiem, że Sharq zagrał sporo gorzej?

A jak wypadł Zephyr i Phoenix w takim porównaniu według Ciebie? Czy z racji kształtu nie dałeś im szansy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekw 76

W tym przypadku nie można powiedzieć : sporo gorzej. Nawet nie powiedziałbym że gorzej. One po prostu grają inaczej, na inne brzmienie są zbudowane. Pisząc "gdyby shark grał tak..." miałem głównie na myśli, że taki klasyczny, prosty kształt też mi się podoba i nie miałem jakiejś jazdy na wydanie większej kasy za to samo brzmienie i inną obudowę tylko i wyłącznie.

Powiem tak - od pierwszych dźwięków Sharków pojawił się na twarzy banan. Grają pięknie. Ale trochę innego brzmienia szukałem.

Dla mnie EVO są bardziej naturalne w przekazie. Niektórzy to lubią, niektórzy nie, ja szukałem natomiast czegoś takiego. Sharq czaruje dźwiękiem od pierwszej chwili, Evo jest bardzo naturalne.

Tutaj niestety docieramy do miejsca, w którym powinienem opisać brzmienie, scenę itp itd czego nigdy nie umiałem robić, więc nie zrobię i teraz :)

Zephyr / Phoenix odpadł ze względu na to, w jakim pomieszczeniu ma stanąć i jak by się tam wpasował. Natomiast słuchałem ich najkrócej, bo były to kolumny, które miały przegrane max 10 godzin, a w przypadku tych kolumn wygrzanie jest bardzo istotne - jak zresztą pisali Koledzy: Zephyr / Phoenix wygrzany i nie wygrzany to dwie różne kolumny.

Poza tym nawet najlepsze opisy nie oddadzą tego, jak co gra. Trzeba pojechać i posłuchać, warto.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, dziękuję.

 

Co do odsłuchów to jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Otóż Robert ( u niego słuchałem) raczej czegoś nie sprzeda niż doradzi Ci źle, tylko po to, żeby sprzedać - takie odniosłem wrażenie.

To znaczy, że pierwsze, co robi to stara się zrozumieć, jakie brzmienie lubisz, co jest dla Ciebie istotne w przekazie muzyki. Co chcesz mieć a czego nie. I w trakcie odsłuchu absolutnie nie "popycha" i nie wymusza na Tobie decyzji. Nawet jednym słowem. Sprecyzuje jedynie Twoje oczekiwania i przełoży je na wspólny język.

W trakcie, gdy ja odsłuchiwałem to dopiero, gdy podjąłem decyzję powiedział, co na podstawie tego, co powiedziałem o brzmieniu i oczekiwaniach powinienem jego zdaniem kupić lub co z oferty YB Audio będzie / byłoby najbliższe moich oczekiwań.

Takie podejście jest niezmiernie rzadkie obecnie, i za to dla YB ogromny plus.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Stosunkowo niedawno miałem okazje posłuchać EVO, wiec kontrolnie opiszę wrażenia. Nie chciałbym wchodzić w jakieś ultra detale, ponieważ musiałbym mieć takie kolumny u siebie na parę dni i wtedy mógłbym opisać szczegółowo. Na szybko można by się pokusić o porównanie z innymi modelami producenta gdyby stały w pomieszczeniu odsłuchowym. Jednak nie stały, także tego też nie mogę zrobić.

 

Natomiast co mogę stwierdzić na pewno:

Wyobrażałem sobie, że te kolumny są większe gabarytowo niż w rzeczywistości. Chodzi o to, że byłem przekonany, że będą za wielkie do mojego pomieszczenia, a jednak jest szansa,że dały by radę.

 

Kolumny wyglądają tak, że gdyby kosztowały za oceanem 20k zielonych i marka była by w miarę znana, klienci byli by na 100% zadowoleni i z wyglądu i z DŹWIĘKU jaki sobą prezentują.

Oczywiście,że w tym przedziale cenowym, ktoś może szukać zupełnie innej charakterystyki dźwięku to oczywiste, jednak to są paczki jak najbardziej warte tej kasy.

 

Osobiście w przyszłości planuje w przyszłości zakup kolejnych kolumn i na pewno wezmę pod uwagę produkty YB. Raczej mało prawdopodobne że kupiłbym sonusy (a odsłuchiwałem 2x droższe od tych EVO i wybrałbym EVO).

 

Zatem gratulacje dla YB za tak nietuzinkowy produkt (tym bardziej, że powstał u nas, są naprawdę piękne) i dla właściciela, że je zdobył.

 

pozdrawiam,

 

P.S.

 

Przepraszam, że ten wpis jest tak lakoniczy, ale uważam, że do póki nie posłuchamy czegoś osobiście to czytanie wnikliwych opisów i tak nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stosunkowo niedawno miałem okazje posłuchać EVO, wiec kontrolnie opiszę wrażenia. Nie chciałbym wchodzić w jakieś ultra detale, ponieważ musiałbym mieć takie kolumny u siebie na parę dni i wtedy mógłbym opisać szczegółowo. Na szybko można by się pokusić o porównanie z innymi modelami producenta gdyby stały w pomieszczeniu odsłuchowym. Jednak nie stały, także tego też nie mogę zrobić.

 

Natomiast co mogę stwierdzić na pewno:

Wyobrażałem sobie, że te kolumny są większe gabarytowo niż w rzeczywistości. Chodzi o to, że byłem przekonany, że będą za wielkie do mojego pomieszczenia, a jednak jest szansa,że dały by radę.

 

Kolumny wyglądają tak, że gdyby kosztowały za oceanem 20k zielonych i marka była by w miarę znana, klienci byli by na 100% zadowoleni i z wyglądu i z DŹWIĘKU jaki sobą prezentują.

Oczywiście,że w tym przedziale cenowym, ktoś może szukać zupełnie innej charakterystyki dźwięku to oczywiste, jednak to są paczki jak najbardziej warte tej kasy.

 

Osobiście w przyszłości planuje w przyszłości zakup kolejnych kolumn i na pewno wezmę pod uwagę produkty YB. Raczej mało prawdopodobne że kupiłbym sonusy (a odsłuchiwałem 2x droższe od tych EVO i wybrałbym EVO).

 

Zatem gratulacje dla YB za tak nietuzinkowy produkt (tym bardziej, że powstał u nas, są naprawdę piękne) i dla właściciela, że je zdobył.

 

pozdrawiam,

 

P.S.

 

Przepraszam, że ten wpis jest tak lakoniczy, ale uważam, że do póki nie posłuchamy czegoś osobiście to czytanie wnikliwych opisów i tak nic nie da.

To prawdopodobnie para którą zamówił mój kolega. Też jestem ciekaw wrażeń jakie dostarczą gdy już do nas dotrą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydował się rzeczywiscie na EVO to tylko mogę pogratulować wyboru, aczkolwiek nie podejrzewałem, że je jeszcze Panowie z YB robią. Ale jeżeli udało ich się przekonać do tego, to rzeczywiście bardzo dobry wybór.

 

 

Trzeba sobie tylko zdawać sprawę, że to kolumny, które grają naturalnie i neutralnie, nie podbarwiają i nie kolorują żadnego pasma. Nie każdy lubi taki sposób grania...

Ostatnio odwiedziło mnie kilku Kolegów i każdy z nich był pod olbrzymim wrażeniem klasy, z jaką te kolumny grają. Byli wśród nich także tacy, którzy lubią inne brzmienie, bardziej nazwijmy to kolorowe, z podbitym basem lub wysokimi tonami. Nawet oni, mimo że to nie ich granie jednogłośnie potwierdzali wysoka jakość dźwięku.

A same kolumny - mimo że mam je jakiś czas to w ubiegłą niedzielę bodajże osiągnęły kolejny poziom wygrzania, co ewidentnie było słychać.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydował się rzeczywiscie na EVO to tylko mogę pogratulować wyboru, aczkolwiek nie podejrzewałem, że je jeszcze Panowie z YB robią. Ale jeżeli udało ich się przekonać do tego, to rzeczywiście bardzo dobry wybór.

 

 

Trzeba sobie tylko zdawać sprawę, że to kolumny, które grają naturalnie i neutralnie, nie podbarwiają i nie kolorują żadnego pasma. Nie każdy lubi taki sposób grania...

Ostatnio odwiedziło mnie kilku Kolegów i każdy z nich był pod olbrzymim wrażeniem klasy, z jaką te kolumny grają. Byli wśród nich także tacy, którzy lubią inne brzmienie, bardziej nazwijmy to kolorowe, z podbitym basem lub wysokimi tonami. Nawet oni, mimo że to nie ich granie jednogłośnie potwierdzali wysoka jakość dźwięku.

A same kolumny - mimo że mam je jakiś czas to w ubiegłą niedzielę bodajże osiągnęły kolejny poziom wygrzania, co ewidentnie było słychać.

Jeśli się nie mylę zamówił Evo w kolorze palisander.

 

Ale może coś pomieszalem . Przy okazji zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.