Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Już i tak za dużo powiedziałem na temat mojego systemu. A pokazywanie tu na forum systemu jaki się ma jeśli tzw. moderacja nie wie co to ochrona danych osobowych to samobójstwo. Znikająca prywatna korespondencja i jakieś insynuacje na PW ze strony użytkownikow ( w tym jednego odebrałem jako pogróżki ), które się pojawiały to ja dziękuję.

Dlatego przyjmijmy, że mam plakaty i katalogi.

Oczywiście każdy ma swój rozum, słuch, kasę i gust. Jeden wybierze plakat drugi Beyme a trzeci topowe Scany. To tak jak w motoryzacji - jeden jeździ na starym rowerze, drugi jest zachwycony jazdą maluchem a trzeci wozi 4litery Mercem S-klasą.

ty,

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale ładne kolumienki Sonusa :) zrobiliście

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

triode

Ale ja nie o tych kolumnach pisałem :)

Choć te monitory to mogą być najlepiej grające kolumny Yb-audio :) Co tam beryle....

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te nowe kolumny. I nie ma się co gniewać.... że inspirowane SF ������

 

Monitorki też bardzo ciekawe.

 

Inspirowane, bo pewnie tak klient sobie zażyczył :)

Jestem pełen podziwu dla tej stolarki, wykonanej niejako w "domowych warunkach".

Wygląda chyba nawet lepiej niż EVO.

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Inspirowane, bo pewnie tak klient sobie zażyczył :)

Jestem pełen podziwu dla tej stolarki, wykonanej niejako w "domowych warunkach".

Wygląda chyba nawet lepiej niż EVO.

 

Dla mnie Mistrzostwo Świata 2018 :D

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi

Napisz coś o brzmieniu tych kolumn a la sonus. Wyglądają faktycznie chyba lepiej niż EVO

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi wybór beryla od Sb, a nie Ss i połączenie go z Ss 12mu. Podejrzewam, że nie chodziło tu o koszty.

 

Co daje też zastosowanie na 2x22 na dole, w stosunku do 1x22 - niższe zejście, wyższa efektywność?

 

Mam namyśli oczywiście te kolumny ala SF.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku ale pozytywny szum tutaj się zrobił :-) . Chyba musimy się częściej udzielać na FB a nie siedzieć jak mysz pod miotłą i tylko dłubać te kolumny ;-).

 

 

Yoshi czy to aby nie... Kolumienki dla mnie ;-)

 

Tak to są Twoje kolumny :-) . Chyba pozwolisz nam je przytrzymać do soboty włącznie (no soboty do popołudnia) ? Potem już będą Twoje ;-).

 

Yoshi

Napisz coś o brzmieniu tych kolumn a la sonus. Wyglądają faktycznie chyba lepiej niż EVO

 

Brzmienie mocne, dynamiczne i swobodne. Bardzo fajny fundament basowy. Generalnie grają szybko, lekko, plastycznie trochę miękko. Kolumny dedykowane do większych pomieszczeń z racji gabarytu i solidnej sekcji basowej. Samo strojenie też wykonane jest pod tym kątem, więc w jakiś mniejszych pokoikach może być trochę za "mocno" ;-).

 

Mnie ciekawi wybór beryla od Sb, a nie Ss i połączenie go z Ss 12mu. Podejrzewam, że nie chodziło tu o koszty.

 

Co daje też zastosowanie na 2x22 na dole, w stosunku do 1x22 - niższe zejście, wyższa efektywność?

 

Mam namyśli oczywiście te kolumny ala SF.

 

Beryl SB był wykorzystany ze względu na pewne cechy brzmieniowe które nam bardziej odpowiadały w tej koncepcji. W zasadzie na scane tez by było bardzo dobrze ale inaczej. Moim zdaniem SB lepiej sprawdza się gdy chcemy osiągnąć pewne zagęszczenie i większą soczystość brzmienia średnicy.

 

Dwa głośniki basowe na pewno wnoszą pewien dodatni pierwiastek do brzmienia. Kolumna gra na basie żywiej, z większą swobodą i taką lekkością.I nie chodzi tu o czystą zmianę efektywności, która naturalnie jest wyższa ale też o taki efekt który daje wrażenie iż kolumna nie "męczy" się z basem.

Niższe zejście niekoniecznie, bo w końcu dajemy drugi jednakowy głośnik. Aczkolwiek można spożytkować część efektywności w celu rozciągnięcia pasma. Przy jednym basie można zrobić to tak samo ale wtedy efektywność w ogóle będzie dramatyczna.

 

..brak mi słów!

a ślina z pyska cieknie...lol.

 

Myślę, ze to najlepsza rekomendacja i monitory długo nie będą szukać nowego właściciela :-)

 

Na dole Seas Ca22rny?

 

Tak.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musimy się częściej udzielać na FB a nie siedzieć jak mysz pod miotłą i tylko dłubać te kolumny ;-).

Daj spokój z Szajsbookiem. Zapakujcie głośniczki i wyślijcie je do jakiegoś liczącego się recenzenta (a przy tym wiedzącego co pisze a nie tylko "za ile"). Domyślam się, że będzie z tym trochę zachodu ale chyba się opłaci. Skoro Khozmo doczekało się recenzji na 6moons to dlaczego nie YB Audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beryl SB był wykorzystany ze względu na pewne cechy brzmieniowe które nam bardziej odpowiadały w tej koncepcji. W zasadzie na scane tez by było bardzo dobrze ale inaczej. Moim zdaniem SB lepiej sprawdza się gdy chcemy osiągnąć pewne zagęszczenie i większą soczystość brzmienia średnicy.

 

To jest już kolejna taka opinia, którą słyszę na temat beryla SS i jego wpływu na średnicę - coś musi w tym być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spokojnie, cierpliwości, wszystko będzie opisane :-)

 

A jak Ty oceniasz profil tego Seasa wzgledem SB23?

 

Chodzi o sam bass, twardosc, kontur, wybrzmienie, zejscie.

 

Da sie na nim ugrac wiecej efektywnosci?

Lepszy, gorszy,inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są Twoje kolumny :-) . Chyba pozwolisz nam je przytrzymać do soboty włącznie (no soboty do popołudnia) ? Potem już będą Twoje ;-).

 

Spokojnie, mnie od środy nie ma także testujcie do woli ;) ... Bedę dopiero ok 10-tego lipca.

 

Warto było czekać na te maskownice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mnie od środy nie ma także testujcie do woli ;) ... Bedę dopiero ok 10-tego lipca.

 

Warto było czekać na te maskownice ;)

 

Jeśli to nie tajemnica to w jakim metrażu będzie to grało i z jakim wzmacniaczem?

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze to najlepsza rekomendacja i monitory długo nie będą szukać nowego właściciela :-)

..to w ramach reklamy...żebyście stratni nie byli.

ten większy projekt też mi znajomo wygląda...4ohmy i papierowy Revelator na basie..

prądu do tego trzeba-a odpłaci się.to będzie fajne granie jeżeli nabywca będzie miał konkretny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica to w jakim metrażu będzie to grało i z jakim wzmacniaczem?

 

Pokój kinowy (w trakcie adaptacji) o wymiarach 5,90m x 9,5m czyli w ok 56m2, - i właśnie z racji metrażu SF Venere 2.5 wędrują na sprzedaż

 

Na chwilę obecną będą napędzane Krell'em KVA 400xi, okablowanie głośnikowe i XLR Wile

Edytowane przez Bartass32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu pitu pitu, że lampa nie gra, że nie napędzi tego i owego ..... to ja postanowiłem po dłuższej przerwie odwiedzić @binganta

i tu niespodzianka po co niektórych wpisach ...

Banialuki opowiadacie na tym forum i je powielacie

post-32982-0-55164400-1530139069_thumb.jpg

post-32982-0-72200000-1530139096_thumb.jpg

post-32982-0-34254400-1530139106_thumb.jpg

post-32982-0-76954200-1530139112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu pitu pitu, że lampa nie gra, że nie napędzi tego i owego ..... to ja postanowiłem po dłuższej przerwie odwiedzić @binganta

i tu niespodzianka po co niektórych wpisach ...

Banialuki opowiadacie na tym forum i je powielacie

 

Gdyby stały tam inne wysokoskuteczne kolumny wtedy byś dopiero mógł ocenić. U mnie tez satori czy accutony grają ze wzmacniaczami lampowymi ładnie .Satori w swojej cenie są bezkonkurencyjne. Niestety na trudnym repertuarze typu Jeff back czy muzyce gdzie są duże przeskoki na dynamice i wiele dzieje się na basie wzmacniacze lampowe szczególnie niższej mocy się wykładają na małych głośnikach o niższej skuteczności.

Kolumny wyglądają fenomenalnie moim zdaniem ładniejsze niż sonus faber . Gratuluje Bigantowi wykonania bo wiem jak wiele pracy musiał w to włożyć.

Co to za wzmacniacz ? Porownywałes z czymś innymi na 854 albo 211. Jak wypadło porównanie monitorów z podlogowkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sugerujesz że Twoje....

Może nie każdy lubi sposób reprodukcji dźwięku jaki dają 2 drożne horn-y?

Nic nie sugeruje ale zgadzam się z Tobą nie każdy lubi horny tak jak wiele osób nie trawi grana tradycyjnych kolumn na małych przetwornikach. Można zrobić wysokoskuteczną kolumnę bez horna raczej 3 drogi.

Mój znajomy który grał na 3 way na scanspeakach i przesiadł się na horny twierdzi ze dopiero teraz ma granie na żywo. Wcześniej zabawnie określił oklaski brzmiały jakby ktoś smarzył skwarki albo spuszczał wodę pod prysznicem. Podobnie jest na avantgarde tyle ze te strasznie powiększają źródła pozorne czego ja nie lubię. Efektywność daje większe poczucie realizmu lepsze granie live audiofilskie małe kolumny ładnie grają samplery i łatwa muzykę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.