Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kolumny byłyby obecnie do posłuchania? Phoenix'a też można posłuchać? Na stronie nie jest wymieniony jako dostępny do odsłuchu. Przymierzam się do wycieczki na początku września.

 

http://yb-audio.pl/onas/odsluchy/

 

Lista kolumn zwykle jest w miarę aktualna. Poza tym czasem trafiają się jakieś kolumny które czekają na odbiór klienta ale nie ma sensu tego umieszczać na stronie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharq, Zonda, monitor 3 drożny i była kolumna na zamówienie z berylem na górze, iluminatorem na srednicy oraz 2x niskotonowy juz nie pamiętam ale też wysoka półka - troche podoba do phoenixa

 

A jakaś fotka tych głośników na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei ostrożnie bym podchodził do Vincenta. No chyba że lubisz efektowne granie z poluzowanym basem. Sądzę że to najmniej pożądana cecha w zestawieniu z Zephyr..

 

Nie mogłem się dzisiaj oprzeć i dzielę się moja radością . Podziękowania dla Pawła i Roberta za Huracany :)). Mam granie które spełnia w 110 % moje oczekiwania. Jakiekolwiek zmiany (piec) mogą wynikać tylko i wyłącznie z choroby która zwie się audiofilizm :)

post-65788-0-77049700-1535006105_thumb.jpg

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei ostrożnie bym podchodził do Vincenta. No chyba że lubisz efektowne granie z poluzowanym basem. Sądzę że to najmniej pożądana cecha w zestawieniu z Zephyr..Nie mogłem się dzisiaj oprzeć i dzielę się moja radością . Podziękowania dla Pawła i Roberta za Huracany :)). Mam granie które spełnia w 110 % moje oczekiwania. Jakiekolwiek zmiany (piec) mogą wynikać tylko i wyłącznie z choroby która zwie się audiofilizm :)
Gratulacje. Bardzo fajnie wygląda pokój. Ustroje własna produkcja, czy jakaś firma?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei ostrożnie bym podchodził do Vincenta. No chyba że lubisz efektowne granie z poluzowanym basem. Sądzę że to najmniej pożądana cecha w zestawieniu z Zephyr..

 

Nie mogłem się dzisiaj oprzeć i dzielę się moja radością . Podziękowania dla Pawła i Roberta za Huracany :)). Mam granie które spełnia w 110 % moje oczekiwania. Jakiekolwiek zmiany (piec) mogą wynikać tylko i wyłącznie z choroby która zwie się audiofilizm :)

 

Dlatego pytam w klubie użytkowników. Nie mam szans odsłuchać wszystkich możliwości. Do tego, nie zawsze to co jest droższe jest lepsze w danym połączeniu.

Jeszcze do niedawna byłem przekonany, że mojej lampy nigdy nie zmienię. Jedyny wzmacniacz, który mam od lat i nie myślałem o zmianie.

Jednak chciałbym 23 Sb wymienić na 22 SS, a to już będzie porażka z moim wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przy tych głośnikach trzeba dobrze się zastanowić czym je nakarmić ;)

 

Gratulacje. Bardzo fajnie wygląda pokój. Ustroje własna produkcja, czy jakaś firma?

 

Dziękuję, ustroje drewniane hand made przez artystkę robiącą to w drewnie lipowym . Pochłaniacze basowe kupione u producenta w Polsce , teraz nie pamiętam nazwy .

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Gratuluję zakupu i życzę wielu miłych wrażeń z odsłuchow ulubionej muzyki. Widzę, że masz fajne warunki. Pokój odpowiedniej wielkości zaadoptowany akustycznie z pewnością pozwala docenić potencjał systemu.

 

Dziękuję bardzo !Tak gra to zajefajnie :). Adaptacja akustyczna - tu jeszcze można dużo poprawić , ale tragedii już nie ma . Generalnie pokój z dość słabym tłumieniem. Spory pogłos, wyeksponowane wysokie tony (tak lubię), bas się nie wzbudza ( wzmacniacz daje radę:)).

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zamiar zrobić to w ramach tej samej budy i zwrotnicy?

 

Na razie są to plany w czasie konkretnie niesprecyzowane. Zależy od zbyt wielu zmiennych :D

Jak to będzie wykonane, wszystko zależy od konsultacji z Pawłem.

Budę może da się wykorzystać, bo ładna, zwrotnica do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do właścicieli Bise i Sharq.

W jakich pomieszczeniach użytkujecie owe kolumny?

Jakie stosujecie odległości od ścian bocznych/tylnych?

Proszę wstawić zdjęcia jak to u Was w

pokojach wygląda z w/w modelami.

pzdr.

Patryk

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich pomieszczeniach użytkujecie owe kolumny?

Jakie stosujecie odległości od ścian bocznych/tylnych?

 

Przecież nie ma na to reguły. Rozstawienie nie zależy tylko od kolumn ale w dużej mierze od pomieszczenia, jego rezonansów własnych, od punktu odsłuchu. Jak w pomieszczeniu X metr od ściany będzie dobrze to w pomieszczeniu Y już wcale nie musi tak być.

Zasadniczo nie ma też czegoś takiego, że kolumny są do jakiegoś metrażu. Przecież wstawiając monitory do 100mkw można je rozstawić odpowiednio wąsko i usiąść odpowiednio blisko tak aby można było się cieszyć bardzo dobrym odsłuchem. Nikt nie każe od razu nagłaśniać całej powierzchni i siadać przy przeciwległej ścianie pokoju 10m dalej ;-)

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ma na to reguły. Rozstawienie nie zależy tylko od kolumn ale w dużej mierze od pomieszczenia, jego rezonansów własnych, od punktu odsłuchu. Jak w pomieszczeniu X metr od ściany będzie dobrze to w pomieszczeniu Y już wcale nie musi tak być.

Zasadniczo nie ma też czegoś takiego, że kolumny są do jakiegoś metrażu. Przecież wstawiając monitory do 100mkw można je rozstawić odpowiednio wąsko i usiąść odpowiednio blisko tak aby można było się cieszyć bardzo dobrym odsłuchem. Nikt nie każe od razu nagłaśniać całej powierzchni i siadać przy przeciwległej ścianie pokoju 10m dalej ;-)

 

Dziękuje za wpis, ale raczej kolumny w/w nie są np. do pomieszczeń 10m2 czy 50m2.

Jakieś założenia mieliscie projektując je prawda?

Dlatego pytam piosiadaczy jak u Nich jest (w jakich warunkach się czują najlepiej czy optymalnie)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale metraż jest trochę sprawą wtórną. Można mieć pusty pokój 15mkw przeznaczony wylacznie pod audio z adaptacją akustyczną i można mieć też salon 35mkw w kształcie L gdzie sie żyje na co dzień z meblami itd z wydzielną klitką 3x3m pod audio. Gwarantuję Ci że ten pierwszy pokój bedzieo niebo lepszy i predzej tam wstawisz duże kolumny niz do drugiego pokoju ktory jest ponad 2x wiekszy. Po prostu metraż metrażowi jest nierówny. Każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10m nie szedlbym w Bise, nawet jezeli mamy piec o wybitnej kontroli basu i zgrabnie go dawkowanego, u mnie w 12m2 tez Bise to bylo "za duzo", chociaz podbity i tlusty basior Atoll-a swoje tez "dolozyl". Te maluchy od YB bym sprawdzal w tak mikrych kanciapach, tylko nie wiem czy one zeby zagraly nie wymagaja pieca 3x drozszego od siebie ( cos na zasadzie utrapienia jakie maja posiadacze Dynaudio, chodzi tez o jakosc brzmienia pieca, bo cos srednio widze, zeby te "liliputki" od YB Audio pokazaly co potrafia z piecem za dajmy 4-5 kzl. za nowy). Ps. Juz pomijam gabaryty Bise, ktore w 12m2 nie byly ozoba a lekko "zagracaly" kanciape. To kawal poteznego monitora, chociaz zdjecia tego tak nie oddaja...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10m nie szedlbym w Bise, nawet jezeli mamy piec o wybitnej kontroli basu i zgrabnie go dawkowanego, u mnie w 12m2 tez Bise to bylo "za duzo", chociaz podbity i tlusty basior Atoll-a swoje tez "dolozyl". Te maluchy od YB bym sprawdzal w tak mikrych kanciapach, tylko nie wiem czy one zeby zagraly nie wymagaja pieca 3x drozszego od siebie ( cos na zasadzie utrapienia jakie maja posiadacze Dynaudio, chodzi tez o jakosc brzmienia pieca, bo cos srednio widze, zeby te "liliputki" od YB Audio pokazaly co potrafia z piecem za dajmy 4-5 kzl. za nowy). Ps. Juz pomijam gabaryty Bise, ktore w 12m2 nie byly ozoba a lekko "zagracaly" kanciape. To kawal poteznego monitora, chociaz zdjecia tego tak nie oddaja...

 

Właśnie o tego typu opinie mi chodzi. Jak u Was i w jakich warunkach optymalnie grają/grały Bise oraz Sharq.

Czekam na wpisy użytkowników w/w kolumn.

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.