Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Bogus18 To jest model pokazowy nie budowany pod zamowienie więc są i będą dostępne do odsłuchu. Wystarczy się umówić i podjechać. A warto bo te kolumny to jest coś wiecej niż kolejna wariacja satori i scana. Tu w brzmieniu ewidentnie jest synergia jakiej do tej pory nie było :-). Zapraszamy serdecznie.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś oficjalna cena? :)

 

Czy charakter Basu i strojenie jest takie samo jak w kolumnach Tomka z Lubelszczyzny (tam są bodajże w 8 Ohm spięte...)?

 

Cena startuje od 14,500zł/para w typowym fornirze i lakierze otwartoporowym. Wykonanie jak na zdjęciach jest trochę droższe z uwagi na piekielnie drogi fornir i lakier na wysoki połysk.

 

Charakter basu jest inny niż u Tomka. Dla niego była robiona wersja 8 ohmowa kolumny na innych Revelatorach które grają również inaczej. Tamte grają bardziej górą basu i mają mniejsze zejście. Te kolumny są 4 ohmowe i mają niższy bas oraz mniej akcentują wyższe zakresy basu. Powiedzmy są takie bardziej typowe ale to akurat też bardziej odpowiada naszej filozofii dźwięku. Zmiany też objęły zwrotnicę i zestrojenie głośników. Jest to ewolucja koncepcji jaka była u Tomka ze szczególnym naciskiem położonym na ulepszenia w torze średniotonowym. To już była walka z detalami ale jak się nie ma z czym to i z tym się walczy ;-).

 

Czy rozważaliście zastąpienie tego rewelatora głośnikami satori, np MW19, czy planujecie taki projekt w przyszłości.

 

Taki projekt był rozważany. Satori 19 to też bardzo fajny przetwornik. Uważam jednak, że w takiej aplikacji Revelator jest po prostu lepszy.

 

Trzeba by kiedyś je porównać z Evo :)

 

Koniecznie ! :-)

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yoshi za info.

Jeżeli średnica i Góra jest jeszcze o kolejny kroczek do przodu to musi być naprawdę ekstra.

 

Martwi mnie to co piszesz, że u Tomka jest nacisk na średni bass, bo z tego co slyszalem u Niego to do tego mógłbym się przyczepić w jego akustyce (tego mi brakowalo)

Jeżeli w tych nacisk jest na takie.ktore.maja.jeszcze bardziej liniowe granie to widać...taka macie filozofię na bass tak jak pisałaś więc to niestety nie dla mnie.

 

Może przy okazji udam się do Niego jeszcze raz z innym napędem pożyczony od kolegi (Sansui 911)

 

Może jednak 22 rewelator to jest to?

Z tym że po ostatnim AS zewsząd słyszę głosy że jak rewelator 22 to raczej Aluminium , bo Papier tak raczej słabo kopie.

 

Ktoś pytał o koncepcje MW19.

Powiem tak, za Yoshiego.

Słuchałem kolumn Pawla_luk1 2,5 drogi i napewno grają o wiele głośniej od Zepchyrow na 1xSB23 ale to jest dalej ten sam charakter grania, taka gumka na basie, no może ciut bardziej utwardzona bo wyżej stroil. Moim zdaniem robienie 3 way na 2xMW19 to jednak taka proteza, chociaż sam się wcześniej upieralem przy tym.

 

Tym bardziej 2,5 drogi na MW16 to już chyba jakaś porażka którzy mają mikro pokój albo totalnie boja się żony która nie pozwala na wstawienie normalnej kolumny

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18-stki Revelatora potrafią być super szybkie i kopiące. Na pewno takie są w Huracanach. Swoją drogą piękne kolumny. Prosta forma, podstawa metalowa, ładny fornir nic więcej dla mnie nie trzeba. Oprócz dobrego brzmienia co jest oczywiste.

 

 

Yoshi w sprawie umówienia się na odsłuch pisać do Ciebie czy do binganta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yoshi za info.

Jeżeli średnica i Góra jest jeszcze o kolejny kroczek do przodu to musi być naprawdę ekstra.

 

Martwi mnie to co piszesz, że u Tomka jest nacisk na średni bass, bo z tego co slyszalem u Niego to do tego mógłbym się przyczepić w jego akustyce (tego mi brakowalo)

Jeżeli w tych nacisk jest na takie.ktore.maja.jeszcze bardziej liniowe granie to widać...taka macie filozofię na bass tak jak pisałaś więc to niestety nie dla mnie.

 

Może przy okazji udam się do Niego jeszcze raz z innym napędem pożyczony od kolegi (Sansui 911)

 

Może jednak 22 rewelator to jest to?

Z tym że po ostatnim AS zewsząd słyszę głosy że jak rewelator 22 to raczej Aluminium , bo Papier tak raczej słabo kopie.

 

Ktoś pytał o koncepcje MW19.

Powiem tak, za Yoshiego.

Słuchałem kolumn Pawla_luk1 2,5 drogi i napewno grają o wiele głośniej od Zepchyrow na 1xSB23 ale to jest dalej ten sam charakter grania, taka gumka na basie, no może ciut bardziej utwardzona bo wyżej stroil. Moim zdaniem robienie 3 way na 2xMW19 to jednak taka proteza, chociaż sam się wcześniej upieralem przy tym.

 

Tym bardziej 2,5 drogi na MW16 to już chyba jakaś porażka którzy mają mikro pokój albo totalnie boja się żony która nie pozwala na wstawienie normalnej kolumny

 

Nie wiem jaką ma akustykę Tomek i co tam się dzieje. Każe pomieszczenie dodaje w pewnych pasmach, w innych ujmuje. Takie są realia domowego audio i trzeba się z tym pogodzić. Niewiele osób stać na dedykowane, celowo zaprojektowane pomieszczenie wyłącznie do słuchania muzyki ze zrobioną akustyką i z poprawnie rozstawionymi kolumnami.

 

Tak się zastanawiam czy w ogóle są jakieś głośniki które sprostały Twoim wymaganiom ;-). Bo wydaje mi się że oczekiwania przerastają to co można uzyskać z domowego audio.

 

Satori MW19 to fajny głośnik, mam go w monitorach i przyjemnie się go słucha. Podobnie jest z Satori MW16. Ma sporo basu i jest całkiem niezłej jakości. Jak ktoś chce więcej to niech kupuje większe głośniki, proste :-). Trochę bez sensu jest oczekiwać efektów koncertowych z tak małego głośnika. Generalnie trudno oczekiwać efektów koncertowych z domowego audio bo to niewykonalne.

Im większy system audio tym bardziej zbliża nas do muzyki live. Nie da się pewnych efektów uzyskać z miniaturowych głośników w miniaturowym pomieszczeniu. Ostatecznym rozwiązaniem audiofilskim jest pójście na koncert i tam jest odpowiednie nagłośnienie i kubatura i odpowiedni efekt. Wszystko inne to jest mniejsza lub większa proteza.

 

Kolejny forumowy mit o " słabo kopiacej" papierowej 22 ss.... Ehhhh

 

Ehhh co człowiek to opinia. A opinia na forum to prawie wyrocznia ;-).

 

Yoshi w sprawie umówienia się na odsłuch pisać do Ciebie czy do binganta ?

 

Najlepiej prosto do binganta i najlepiej od razu dzwonić do niego http://yb-audio.pl/onas/odsluchy/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Może jednak 22 rewelator to jest to?

Z tym że po ostatnim AS zewsząd słyszę głosy że jak rewelator 22 to raczej Aluminium , bo Papier tak raczej słabo kopie.

 

 

Oj potrafią kopnąć- potrzebują tylko troszkę prądu :D

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny forumowy mit o " słabo kopiacej" papierowej 22 ss.... Ehhhh

 

Nie wiem czy mit.

Ja nie słyszałem żadnego to nie mogę się odnieść.

Mówię tylko to co słyszałem.od kilku osób.

 

 

 

Oj potrafią kopnąć- potrzebują tylko troszkę prądu :D

 

Pewnie tak ;)

Sb23 też utwardzony się u kolegi pod Sansuiem zamiast Lampy.

Ale to dalej nie jest to, na dzień dzisiaj lekko ratuje się korektorem ;)

 

Co do Rewelatora to IMHO pewnie jest lepszy od SB23 w każdym aspekcie jak dostanie prądu, i zapewne nie ważne czy to Papier czy Amelinium, jak posłucham to wyrobie sobie swoją opinię.

 

Yoshi co do Twojego pytania czy urodził się taki co by mi dochodził na basie?

 

Hmm, powiem tak, zawesiles tak wysoko poprzeczkę duetem srednio/wysokim MR/Beryl że uważam że najgorzej wypada teraz czy najtrudniej dobrać woofer do tego duetu.

 

Czy słyszałem taki głośnik.

TAK.

Papierowa Estrada Eminance 25cm w 60 litrach w Br.

 

U Siebie w 17m2.

Grało w samych rogach.

2 drogi, na górze Driver z Tubą.

Podział w okolicy 1200hz.

 

Zasilany z lampy 15W

Uważam że grało to lepiej jeżeli chodzi o wierność i naturalność oraz o mikro realizm i szybkość grania jeżeli mówimy o paśmie umownego Basu, średniego i wyższego.

Jedynie brakowało mi najniższego, tu nawet akustyka pokoju nic nie dokładala od siebie.

 

Porównuje do : SB23, MW19 i do 2x Rewelator18 u Tomka.

 

Także poraz kolejny nudno się powtorze- szkoda że nie macie w swojej ofercie konstrukcji tego typu, coś jak kiedy np Harpia robiła, np kolumna 300B mini..

 

Myślę że Twoja wiedza plus ręka Biganta do stolarki stworzyła by naprawdę wybitna kolumne do lampy(jak i tranzystorze)

 

Ale może kiedyś doczekamy sie;)

 

Mnie się nie spieszy z kupnem, w tej chwili modyfikuje inne elemnty mojego toru audio także:)

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sb23 też utwardzony się u kolegi pod Sansuiem zamiast Lampy.

Ale to dalej nie jest to, na dzień dzisiaj lekko ratuje się korektorem ;)

 

No tak, tylko użycie korektora w żaden sposób nie utwardza i nie przyspiesza głośnika. To zwykła zmiana ilości basu w jakimś tam przedziale pasma. Poza tym korektor w zasadzie psuje wszystkie pozostałe parametry ;-).

 

Czy słyszałem taki głośnik.

TAK.

Papierowa Estrada Eminance 25cm w 60litrach w Br.

 

U Siebie 2 17m2.

Grało w samych rogach.

2 drogi, na górze Driver z Tubą.

Podział w okolicy 1200hz.

 

Skoro taka jest Twoja wizja kolumn to dlaczego szukasz ich brzmienia w czymś co jest dokładnym przeciwieństwem ? Żaden Scan, SB itp głośnik tak nie będzie grać. To są zupełnie różne kierunki brzmieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciągle się nie zdecydowałem.

Jestem w ciągłym rozkroku między Estradwocami a wspolczesnymi.

 

Dużo może się zmieniać jak dojdzie u mnie drugi piec, szukam coś na codzień czyli fajnego amplitunera lub integry plus dokupić tuner.

 

Ps. Moje rozterki życzą się tylko basu.

Co do srednicy i góry to niestety ale ja tuby nie chce, mimo że też potrafią zagrać bardzo fajnie.

 

Oj ale to nie o moich roztererkach watek ;)

 

Tak czy inaczej macie super kolumny w ciągle ludzkich pieniądzach, tak trzymać!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje się do klubu z wariacją Zephira
Cześć, gratuluje wyboru kolumn. Pomieszczenie chyba dość duże, przynajmniej takie się wydaje po zdjęciach. Nie brakuje basu? Chyba ze na dole to nie jest sb

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Łoooo ciup !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yashica, tak wyczuwam, ze raczej bardziej pod Twoje preferencje to 22 papierowa. Latwiej z niej wydobyć szybkosć niz z aluminiowej. Ale i tak trzeba tu pieca. Innym rozwiazaniem są duze basowce na sztywnych zawieszeniach. Mozesz pomysleć o kolumnach...vintage. To zaden wstyd. Z tym, że one są przewidziane do trochę innej muzyki niz wspolczesna. Moze być problem z subwooferowym mruczeniem i takimi tam :). Nie wiem czego słuchasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje taka konstrukcja to moj set docelowy :)

Niby 1,5cm mniej a wygladaja duzo zgrabniej niz klasyczne zephyry

Czym je napedzasz?

C

Pre Classe Cp 45, koncowka Primare A33. Jest bardzo dobrze. Super kontrola przy fajnej barwie Classe.

 

Pre Classe Cp 45

pomylka Classe cp47,5 Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi80

A wg Ciebie który z 3 głośników ma najwyższą jakość brzmienia: berylowy Scan, berylowy SBA czy jedwabny Scan R3004 :) ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.