Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Adams84 gratulacje - piękne kolumny.

Tym bardziej mi sie podobaja, że to moja docelowa konstrukcja.

Sb pod Sansui o których pisał Yasica to moj zestaw (Zephyr Beryl + au x911dg or set 6c33c na trafach AN).

Wybieralem sie z Yasica do Tomka ale zawsze jakos brakowało mi czasu.

Nie ukrywam, ze jeśli byla by taka możliwość chetnie bym sie wprosil z moim piecem/piecami do Ciebie :)

Pozdrawiam i raz jeszcze gratulacje.

Edytowane przez matt79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams84 gratulacje - piękne kolumny.

Tym bardziej mi sie podobaja, że to moja docelowa konstrukcja.

Sb pod Sansui o których pisał Yasica to moj zestaw (Zephyr Beryl + au x911dg or set 6c33c na trafach AN).

Wybieralem sie z Yasica do Tomka ale zawsze jakos brakowało mi czasu.

Nie ukrywam, ze jeśli byla by taka możliwość chetnie bym sie wprosil z moim piecem/piecami do Ciebie :)

Pozdrawiam i raz jeszcze gratulacje.

zapraszam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi80

A wg Ciebie który z 3 głośników ma najwyższą jakość brzmienia: berylowy Scan, berylowy SBA czy jedwabny Scan R3004 :) ?

 

To jest trochę pytanie z kategorii Ferrari, Lambo czy McLaren ? Każdy może polubić co innego . Trudno wskazać bezwzględnie najlepszy tweeter bo każdy z nich ma fajną cechę której nie mają dwa pozostałe. Na dzień dzisiejszy wybrałbym R3004 z uwagi na nieco zawadiacki charakter. Zapytaj mnie za miesiąc lub dwa to pewnie wskaże na co innego bo dużo zależy od tego co chcemy uzyskać. Ważny też jest średniak. Np do Illuminatora 12MU chyba brałbym beryl Scana bo to jest naprawdę kozackie połączenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nowy w rodzinie YB :-)

 

 

Z uwagi na zamiłowanie do wzmacniaczy lampowych planuję modyfikację swoich kolumn YB Zephyr.

Doszedłem do wniosku, że moja lampa nie daje sobie rady z SB 23 na basie.

 

W styczniu będę miał do sprzedania obudowy DIY Zephyr, zwrotnice oraz 2 x głośniki SB 23.

 

Może ktoś, coś... bedzie chciał kupić?

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

C

Pre Classe Cp 45, koncowka Primare A33. Jest bardzo dobrze. Super kontrola przy fajnej barwie Classe.

 

pomylka Classe cp47,5

Fajny, spory pokó ale trochę za pusty. To daje możliwości dobrego ustawienia kolumn. Na moje oko zbyt blisko ścian. Ustaw te piękne kolumny w wolnym polu, fotel też a usłyszysz co ten system naprawdę potrafi.

To ustawienie które masz to spory kompromis niestety. Warunki lokalowe masz bardzo dobre a system sroce z pod ogona też nie wyleciał. Warto zatroszczyć się o akustyke co zresztą, jak widać ze zdjęć, robisz. Co do ustawienia w wolnym polu to niestety przez wielu jest nieakceptowalne ze względu na to że kolumny często lądują w miejscach, że się tak wyrażę,"użytkowych" pokoju co bywa solą w oku Pani domu. Jeśli jednak jest zdolna zaakceptować takie odległości i miejsca, to szczerze polecam to zrobić. I nie bać się na pozór wydawać by się mogło, "wąskiego" rozstawienia. W wolnym polu kolumny potrafią kompletnie "zniknąć" akustycznie a uwolniony dźwięk nic sobie nie robi z pozycji kolumn czy wytyczonych ścianami granic pokoju. A na oko gabaryty tego pokoju pozwalają na tego rodzaju ustawienie raczej bez problemu.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy w rodzinie YB :-)

 

 

Z uwagi na zamiłowanie do wzmacniaczy lampowych planuję modyfikację swoich kolumn YB Zephyr.

Doszedłem do wniosku, że moja lampa nie daje sobie rady z SB 23 na basie.

 

W styczniu będę miał do sprzedania obudowy DIY Zephyr, zwrotnice oraz 2 x głośniki SB 23.

 

Może ktoś, coś... bedzie chciał kupić?

 

Mi też się marzy aby jakaś firma w końcu zrobiła coś ze skutecznością około 95dB z lekkim 15" na basie i wysoką impedancją bo inaczej trioda nie gra jak powinna :). Dawno już mi przestało zależeć na "słupkach".

Edytowane przez piter z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na A Aida Acoustics Thaisis sam słuchałem

I powiniem tylko spełnia Twoje warunki.

 

Przepiękne kolumny i jeśli tak grają, jak wyglądają, to fajnie byłoby je mieć. Problem tylko w tym - już o tym toczyłem dyskusję w innym wątku - że cena AAT jest dostosowana do bogatego rynku zachodniego, co zresztą producent szczerze przyznaje (kwestia wysokich marży itd.). W polskich realiach, dla przeważającej większości z nas Aida Acoustics Thaisis to co najwyżej przedmiot marzeń. Cena 8500 euro za parę jest jednak, co by nie mówić o jakości tych cacek, mocno zaporowa.

 

Ale fajnie, że nasi próbują i wybór jest coraz większy. Inna rzecz, że też bym się nie obraził, gdyby panowie z YB Audio opracowali choć jeden model w tym kierunku, w typowej dla siebie rozsądnej cenie :). Szanse chyba jednak są na to małe, nawet gdzieś tłumaczyli, że nie mają takich planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się na przykład koncepcyjnie podobają kolumny "pralki" i jakby np. tonsil zrobił nowe altusy 380 na głośnikach które są coś warte to bym coś takiego pewnie kupił (ale nic takiego się nie stało ani się nie stanie). Ale YB jakby chciało to przecież może wsadzić klasowe głośniki i to zestroić tak aby to grało. Tych producentów którzy wymyślają "egoticzne" kolumny za bajońskie sumy zbęde milczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się na przykład koncepcyjnie podobają kolumny "pralki" (...) Tych producentów którzy wymyślają "egoticzne" kolumny za bajońskie sumy zbęde milczeniem.

 

Z tych kolumn polskich producentów na "A" to chyba cenę najbardziej zbliżoną do rozsądnej ma "pralka" Acuhorn 15, recenzje też przyzwoite. 15-calowy woofer z solidnym magnesem, do tego zacna wstęga na górze, skuteczność 96 dB, każda lampa pociągnie.

 

Możesz spróbować polować na okazję na rynku wtórnym, a może coś uda się utargować u producenta. Tu oferta na ebayu:

www.ebay.pl/itm/Acuhorn-15-Bass-Audiophile-8-ohm-96dB-Neodym-Ribbon-Tweeter-15-Woofer/323579768477?hash=item4b56db6e9d:g:IoUAAOSwpblbp~LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie mamy konstrukcji o jakiej piszecie to nie jest do końca nasza zła wola lub jakieś klapki na oczy. Temat rozpatrywany był wielokrotnie i ciągle gdzieś tam jest z tyłu głowy ;-)

 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Chętnie podejmę dyskusję na ten temat. Chodzi ustalenie wspólnego mianownika dla większości potencjalnych użytkowników. To na pewno ułatwi mi ustalenie założeń przyszłej konstrukcji. Chętnie poznam wasze pomysły, wymagania, parametry jakie powinny spełniać takie kolumny. Sumując to, może uda się wypracować konstrukcję która będzie zawierać większość kryteriów bo o wszystkie to jak znam życie będzie trudno. Ale dobry kompromis to lepiej niż zły brak kompromisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie mamy konstrukcji o jakiej piszecie to nie jest do końca nasza zła wola lub jakieś klapki na oczy. Temat rozpatrywany był wielokrotnie i ciągle gdzieś tam jest z tyłu głowy ;-)

 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Chętnie podejmę dyskusję na ten temat. Chodzi ustalenie wspólnego mianownika dla większości potencjalnych użytkowników. To na pewno ułatwi mi ustalenie założeń przyszłej konstrukcji. Chętnie poznam wasze pomysły, wymagania, parametry jakie powinny spełniać takie kolumny. Sumując to, może uda się wypracować konstrukcję która będzie zawierać większość kryteriów bo o wszystkie to jak znam życie będzie trudno. Ale dobry kompromis to lepiej niż zły brak kompromisu.

To jest prawdziwa odpowiedz.

A teraz do wymiany zdań.

 

Moja propozycja Aida Acoustics Thaisis ,

wiem ze będzie trudno ale może ?

(chodzi o dźwięk czy tak sie da?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Acuhorn 15 to jedynie mam obawy co do tej wstęgi, która jest cięta na 1kHz to sporo za nisko dla niej i trzeba będzie uważać z mocą aby jej nie upalić.

Jeśli chodzi o brzmienie Aa thais to jest to szybkie i punktowe granie mi osobiście się podoba aczkolwiek jak je porównań do moich accutonach to dzieje się znacznie wiecej na górze i średnicy taki urok skorup.

Jeśli chodzi o wizję to można zastosować sprawdzony kpl średnio wysoki czyli 16satori i beryl satori a na dół dać np.beyme 12 lub 15" i powinno to zagrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych kolumn polskich producentów na "A" to chyba cenę najbardziej zbliżoną do rozsądnej ma "pralka" Acuhorn 15, recenzje też przyzwoite. 15-calowy woofer z solidnym magnesem, do tego zacna wstęga na górze, skuteczność 96 dB, każda lampa pociągnie.

 

Możesz spróbować polować na okazję na rynku wtórnym, a może coś uda się utargować u producenta. Tu oferta na ebayu:

www.ebay.pl/itm/Acuhorn-15-Bass-Audiophile-8-ohm-96dB-Neodym-Ribbon-Tweeter-15-Woofer/323579768477?hash=item4b56db6e9d:g:IoUAAOSwpblbp~LM

 

Ta firma to dopiero robi "wynalazki" - pamiętam ich jak zaczynali od sprzedawania kolumn za 10k$ na szerokopasmowym głośniku tesli za 40zł. Ten ich koncept jest tak kiepski że szkoda nawet o tym rozmawiać - tylko czary by mogły sprawić żeby to grało.

 

Jeśli chodzi o Acuhorn 15 to jedynie mam obawy co do tej wstęgi, która jest cięta na 1kHz to sporo za nisko dla niej i trzeba będzie uważać z mocą aby jej nie upalić.

Jeśli chodzi o brzmienie Aa thais to jest to szybkie i punktowe granie mi osobiście się podoba aczkolwiek jak je porównań do moich accutonach to dzieje się znacznie wiecej na górze i średnicy taki urok skorup.

Jeśli chodzi o wizję to można zastosować sprawdzony kpl średnio wysoki czyli 16satori i beryl satori a na dół dać np.beyme 12 lub 15" i powinno to zagrać.

 

Oczywiście że wiele wymyślać nie trzeba. Można wziąść któryś tweeter sb, do tego na średnice AT 18H lub 15 w wersji średniotonowej (skuteczność ponad 90dB/W - 5-6dB więcej niż sb) i woofer to już dla mnie zagadka bo jest tego cała masa.

 

Jeśli chodzi o Acuhorn 15 to jedynie mam obawy co do tej wstęgi, która jest cięta na 1kHz to sporo za nisko dla niej i trzeba będzie uważać z mocą aby jej nie upalić.

Jeśli chodzi o brzmienie Aa thais to jest to szybkie i punktowe granie mi osobiście się podoba aczkolwiek jak je porównań do moich accutonach to dzieje się znacznie wiecej na górze i średnicy taki urok skorup.

Jeśli chodzi o wizję to można zastosować sprawdzony kpl średnio wysoki czyli 16satori i beryl satori a na dół dać np.beyme 12 lub 15" i powinno to zagrać.

 

Oczywiście że wiele wymyślać nie trzeba. Można wziąść któryś tweeter sb, do tego na średnice AT 18H lub 15 w wersji średniotonowej (skuteczność ponad 90dB/W - 5-6dB więcej niż sb) i woofer to już dla mnie zagadka bo jest tego cała masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem a-s2100 na pma-1600ne i dla mnie jest ok, 

próbowałem rożne w okolicy tak do ok 10tys ... i ten denonek mi najbardziej odpowiada z tymi kolumnami

 

miałem przez chwilę też wyzszy model czyli pma-2500ne i ... 1600 dla mnie jest "czystszy" i ładniejszą scene robi

Edytowane przez bawolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.