Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bawolek napisał:

wymieniłem a-s2100 na pma-1600ne i dla mnie jest ok, 

próbowałem rożne w okolicy tak do ok 10tys ... i ten denonek mi najbardziej odpowiada z tymi kolumnami

 

miałem przez chwilę też wyzszy model czyli pma-2500ne i ... 1600 dla mnie jest "czystszy" i ładniejszą scene robi

Dziwne. Denon lepszy od Yamahy? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie z tymi kolumnami ...dużo bardziej naturalnie brzmi, do tego sporo lepsza rozdzielczość. 

sprawdzałem również na a-s1100 i na rn-803d - te to już całkowicie do 1600ne się nie umywają bo jeszcze dynamiki wyraźnie brakowało - wg mnie oczywiście 

 

Edytowane przez bawolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bawolek napisał:

pamiętacie V1 RpS_laugh.gif 

od dwóch miesięcy jest ...V2 ;p - z drobnymi zmianami 

niestety pomieszczenie w którym są wymaga sporo pracy z akustyką - a to dopiero na wiosnę 

 

03c121d820b1759e9d96af8fcf6b95e4_154495598b8dc1de3b3ee6c195015dc57f7627a_1544955

Jeżeli przyjmiemy, że EVO to rodzaj męski, to :BIG BROTHER is watching you".  :) 

IMG_20181216_214357_resized_20181216_095857500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Samcro napisał:

Jeżeli przyjmiemy, że EVO to rodzaj męski, to :BIG BROTHER is watching you".  :) 

IMG_20181216_214357_resized_20181216_095857500.jpg

- tak ....pomysł na rewizję moich wziął się miedzy innymi po tym jak na stronce pojawiły się EVO ;p 

pozdrawiam lubiącego podobne kształty :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Samcro napisał:

Kształty to jedno. 

Granie to drugie. 

Do LEA się przymierzałem i zbierałem tak długo, że wyszło EVO. 

Ale nie żałuję. ABSOLUTNIE. :) 

Twoje to przerobiona LEA czy LEA i nowy pomysł na przetworniki?

celowo napisałem tylko o kształtach ...bo oczywiste, że twoje to przecież całkiem inna konstrukcja, i na pewno nie tylko na rozmachu się kończy, 

u mnie to tylko nowa obudowa w porównaniu z LEA ze strony YB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak niewątpliwie kontrast robi tu dużo roboty na plus, jeżeli szedł bym w jakieś przetworniki z bardzo jasnymi membranami to też bym wykańczał front, w jakiś bardzo ciemny kontrastujący kolor - bardzo fajnie to wygląda. 

Powiem Ci, że jak już sporo czasu temu uzgadniałem dobór przetworników do LEA z Pawłem to również go pytałem co myśli by jakiś basowiec duży zagościł na bocznej ścianie, tak by zachować estetykę wąskiej przedniej ścianki i jednak zapewnić sobie to pie...cie na dole z dużej membrany - koniec końców poszedłem jednak w 2,5 way na "malutkich" MW16. Te potworki na boku u Ciebie muszą robić ładny przeciąg :) 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem początkowo gięte boki i wykończone skóra jak evo ale więcej było przeciw niż za, a to pojemność obudowy nie jest mała, to zrobić frezy na giętych ściankach to rzeźba już nie powiem w czym.Na sam koniec obawiałem się czy mój koteł nie będzie na skórze tępił sobie pazurków :-).

Jeśli chodzi o etony to faktycznie mają pierdyknięcie ja na szczęście mam mieszkanie na poddaszu gdzie jest karton gips i trochę tego basu zjada ale jak byłem u Roberta to jak pocisnęło basem to prawie z kanapy spadłem :-).

Ogólnie genialny głośnik ma 33cm a potrafi zagrać punktowo jak nagranie tego wymaga. Jeśli chodzi o resztę pasma to średnica z tego głośnika to najlepsza jaką słyszałem zero podbarwienia szybka jak bolid f1, góra wkleja się w jego brzmienie płynnie i gra to jak jeden głośnik.

Nie ma co kolumny rewelacja i jeszcze raz muszę pochwalić tutaj Pawła za genialny projekt i Robercika za budy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zibii napisał:

Też chciałem początkowo gięte boki i wykończone skóra jak evo ale więcej było przeciw niż za, a to pojemność obudowy nie jest mała, to zrobić frezy na giętych ściankach to rzeźba już nie powiem w czym.Na sam koniec obawiałem się czy mój koteł nie będzie na skórze tępił sobie pazurków :-).

Jeśli chodzi o etony to faktycznie mają pierdyknięcie ja na szczęście mam mieszkanie na poddaszu gdzie jest karton gips i trochę tego basu zjada ale jak byłem u Roberta to jak pocisnęło basem to prawie z kanapy spadłem :-).

Ogólnie genialny głośnik ma 33cm a potrafi zagrać punktowo jak nagranie tego wymaga. Jeśli chodzi o resztę pasma to średnica z tego głośnika to najlepsza jaką słyszałem zero podbarwienia szybka jak bolid f1, góra wkleja się w jego brzmienie płynnie i gra to jak jeden głośnik.

Nie ma co kolumny rewelacja i jeszcze raz muszę pochwalić tutaj Pawła za genialny projekt i Robercika za budy.

Pozdr

Zaleta łączenia głośników o tym samym materiale membrany - metalu z papierem nigdy się w taki sposób nie połączy dla przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

methan

U mnie to jest zasilane monoblokami cyfrowymi 1kW oraz czasami podpinam carvera a500x, który ma 250W myślę, że słabsze wzmaki ale wydajne prądowo też sobie poradzą. 

Chciałbym spróbować podpiąć jakiegoś mocnego lampiaka ale musiał bym znaleźć kogoś z pomorza kto byłby w stanie podjechać do mnie:-).

Piter z

Jeśli chodzi o łączenie metalowych membran z np.miękkimi kopułkami to do końca nie zgodzę się z tym stwierdzeniem posiadam zestaw zaprojektowany też przez Yoshiego gdzie na średnicy jest magnezowy seas a na górze szmata i gra to genialnie drivery są super ze sobą sklejone. Słychać tutaj bardzo zdolnego projektanta, który potrafi to odpowiednio posklejać.

Jedynie co bym jeszcze u siebie posłuchał to kolumn yb huracan może będzie kiedyś taka możliwość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś bawiłem się w diy i pierwsza moja lekcja to było to że polipropylen na średnicy za nic nie chciał brzmieć poprawnie z aluminiowym tweeterem - tak samo kiepsko wypadało łączenie przetworników o bardzo różnej skuteczności. Ja miałem trochę różnych tranzystorów (chociaż może nie topowych typu vitus) ale po czasie wypróbowałem z ciekawości tani SET yaqina (wczesniej posłuchałem kilku lepszych konstrukcji SET i bardzo podobało mi się granie systemów z tymi wzmacniaczami) i powiem że nawet tani SET gra dużo (naprawde to inna liga) lepiej niż końcówki tranzystorowe które miałem okazje lepiej obadać (długo miałem np. krell'a fpb 200c i średnica ani góra nigdy mi się do końca nie podobały - takie lepsze hi-fi). Teraz sam szukam kolumn i raczej będę zamawiał coś pod siebie i do SET i będę zamawiał w jakiejś firmie (zagadnołem nawet do yb audio ale koncepcja ciągle się zmienia i nie ma końcowej decyzji - problemem jest jak zwykle średnica - rozmawiałem już z kilkoma firmami "z zachodu" i każdy doradza mi coś innego bo każdy ma inny pomysł na dźwięk) bo zwyczajnie nie mam zaplecza warsztatowego żeby sam to robić. Polecam Ci wypróbować jakiś SET na dużej triodzie - ostrzegam tylko że i tak kończy się to drogo bo dobre nosy kosztują dużo i kupisz kilka różnych na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zibii napisał:

Sonic

Dzięki, dzieki :-).

A ty już dla siebie wybrałeś kolumienki?


Iluminator 12 cm + beryl na górze = niesamowite odwzorowanie instrumentów. Ogromna różnica do satori. Jakbym słuchał tylko takiej muzyki to byłby to strzał w 10. 

Cięższe granie fajnie ale nie może być fajnie tylko na maxa :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, Sonic990 napisał:


Iluminator 12 cm + beryl na górze = niesamowite odwzorowanie instrumentów. Ogromna różnica do satori. Jakbym słuchał tylko takiej muzyki to byłby to strzał w 10. 

Cięższe granie fajnie ale nie może być fajnie tylko na maxa :)

Jak coś to wpadaj do Poznania posłuchać Beryla SB + 16 Satori i Revelatora 22.  Zabierz swoje graty i zapraszam :) IMG_20180827_130011.thumb.jpg.af8765e3161cf5af2be23fa794504961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kukawa napisał:

Jak coś to wpadaj do Poznania posłuchać Beryla SB + 16 Satori i Revelatora 22.  Zabierz swoje graty i zapraszam :) IMG_20180827_130011.thumb.jpg.af8765e3161cf5af2be23fa794504961.jpg


Fajna kolumna, szkoda, że nie wrzuciłeś na środek 12 iluminatora ;)

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zibii napisał:

Sonic

W jakiej konstrukcji słuchałeś tego duetu i co było na dole?

 

2x revelator 22cm jak dobrze pamiętam. Kolumna to custom made ;)

 

Odsłuch był bardzo ciekawy bo można było przepiąć kolumny i usłyszeć wyraźną różnicę, bez problemu można było wskazać i nazwać co się zmieniło. Beryl i 12 iluminator to jest to co doktor zaleca. Oczywiście nie słuchałem accutonów, tzn były na AS ale w systemie za grube $ i grało ok.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 18:49, Yoshi_80 napisał:

To, że nie mamy konstrukcji o jakiej piszecie to nie jest do końca nasza zła wola lub jakieś klapki na oczy. Temat rozpatrywany był wielokrotnie i ciągle gdzieś tam jest z tyłu głowy ;-)

 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Chętnie podejmę dyskusję na ten temat. Chodzi ustalenie wspólnego mianownika dla większości potencjalnych użytkowników. To na pewno ułatwi mi ustalenie założeń przyszłej konstrukcji. Chętnie poznam wasze pomysły, wymagania, parametry jakie powinny spełniać takie kolumny. Sumując to, może uda się wypracować konstrukcję która będzie zawierać większość kryteriów bo o wszystkie to jak znam życie będzie trudno. Ale dobry kompromis to lepiej niż zły brak kompromisu.

Dzień dobry,

kolumna głośnikowa do wzmacniacza lampowego to może być moim skromnym zdaniem bardzo interesująca pozycja w katalogu firmy. Jednak wyróżniłbym dwie koncepcje.

1. Kolumna bardzo efektywna  - okolice 100dB 

do wzmacniaczy lampowych naprawdę małej mocy, SET. To jest wyzwanie konstrukcyjne, którego nie da się rozwiązać stosując głośniki dynamiczne. Do osiągnięcia takiej sprawności trzeba zastosować tuby. Zajmuje się tym kilka firm w Polsce i wiele na świecie. Powstają konstrukcje bardzo duże, czasami wręcz ogromne, z wyszukanym, często przekombinowanym lub wręcz udziwnionym wzornictwem i bardzo wysokimi cenami oceniając je bezwzględnie - nieważne czy w Euro czy USD.

Jest to produkt IMHO absolutnie niszowy - ilość odbiorców bardzo mocno ograniczona - i wydaje mi się, że więcej z tym może być pracy, indywidualnego strojenia itp. niż realnej sprzedaży. Wielu może pytać, dyskutować i zawracać głowę indywidualnymi odsłuchami i modyfikacjami. Według mnie sprawa nieopłacalna. Można naprawdę bardzo dużo stracić.

2. Kolumna o dosyć wysokiej efektywności 92 - 98dB

do wzmacniaczy lampowych PP, np. 2xEL34, czy 2xKT66, 2xKT88, 2XEL84 itd. itp., do mocniejszych konstrukcji SET, do wzmacniaczy tranzystorowych ogólnie mniejszej mocy, również do układów pracujących w klasie A - niektóre Accuphase, nasze Haiku. Jest takich wzmacniaczy na rynku nowych i u ludzi w systemach cała masa.

W tym przypadku można zastosować dostępne głośniki dynamiczne. Można wspomóc się tubką na głośniku wysokotonowym, zastosować odpowiednio efektywne i wydajne głośniki średnio i niskotonowe. Oczywiście widziałbym tutaj konstrukcję 3-drożną. Pytanie jest tylko czy zastosować jeden bardzo duży głośnik niskotonowy - 15 - 18" czy dwa duże 10-12" głośniki. To jest ważna sprawa bo wpływa na gabaryty i ogólne wzornictwo kolumny. Skonstruowanie monstrum, którego nie będzie jak zmieścić do pokoju odsłuchowego jest absurdem.

Wysoka efektywność, relatywnie proste wzornictwo łączące w sobie nowoczesność i może styl retro - ostrożne z tym ;) 3 - drożna konstrukcja, impedancja 8 Ohm, pełny, dynamiczny, barwny i wciągający dźwięk, do tego rozsądna niewydumana cena. Made in Poland ;)

Jest odpowiednio liczna grupa docelowa, dla której warto taki produkt skonstruować i produkować. Są na rynku wciąż sprzedawane nowe wzmacniacze, do których taki zestaw głośnikowy jest potrzebny.

Zawsze do usług, pozdrawiam.

 

Edytowane przez bluesboss

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.