Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, babatular napisał:

a będzie gdzieś jakiś test kolumn YB-audio albo przetestuje ję jakiś doświadczony w hi-endzie forumowicz, np. Szymon :)

a po co Ci testy jakiś oszołomów, którzy i tak prawdy w większości nie piszą? Najlepiej posłuchaj sam i wyrób sobie opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak samemu posłuchać ? W grę wchodzi tylko odsłuch u mnie. Kompletnie nie wiadomo jak te kolumny grają na tle konkurencji. Test u Pacuły czy w Soundrebels dałby jakieś odniesienie do konkurencji w tej cenie - przy wszystkich ułomnościach, wadach i "uwarunkowaniach" takich testów

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że jednak zamiast czytać testy warto sie przejechać i posłuchać samemu w takich warunkach w jakie zastaniesz, przynajmniej wyrobisz sobie zdanie czy warto posłuchać u siebie

a każdy kto chce posłuchać we własnym systemie znajdzie sposób by to zrobić

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, slawek.xm napisał:

Myslę, że jednak zamiast czytać testy warto sie przejechać i posłuchać samemu w takich warunkach w jakie zastaniesz, przynajmniej wyrobisz sobie zdanie czy warto posłuchać u siebie

a każdy kto chce posłuchać we własnym systemie znajdzie sposób by to zrobić

Wszystko na temat. Chyba, że ktoś woli czytać Pacułę oraz inne "autorytety" audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy ww mogłyby pomóc YB jako marce.

Dla trochę osluchanych mogą być co najwyżej podpowiedzią, w którą stronę iść. Bo jednak nic nie zastąpi odsłuchu.

To, co ja bym tak naprawdę chciał to porównać Evo z Huracanami.. ale z racji gabarytów obu raczej jest to mało prawdopodobne niestety.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz z offu - w testach / recenzjach nie chodzi tylko o to, żeby przeczytać, jakimi słowami recenzent opisuje brzmienie danego zestawu / kolumn, ale żeby sprawdzić, jak dany sprzęt pozycjonuje w kontekście własnego doświadczenia (wielokrotnie większego od ogromnej większości z nas) oraz w kontekście innych mniej lub bardziej porównywalnych zestawów. Z całym szacunkiem, ale gros z nas absolutnie nie ma porównywalnego doświadczenia odsłuchowego. Każdy z przed chwilą wspomnianych odsłuchiwał tony sprzętu w swoim pomieszczeniu - tanich i drogich, w nieskończonej liczbie konfiguracji. I taki kontekst recenzencki jest cenny. Wraz z rosnącym własnych doświadczeniem odsłuchowym można w takich recenzjach wyłowić coraz więcej znaczeń, pewne słowa wydawałoby się kliszki nabierają głębszego sensu.

Inną sprawą jest ukryta teza, że takie recenzje mają walor głównie marketingowy, ale to już kwestia wiarygodności recenzenta i zupełnie inna para kaloszy. A gdy w grę wchodzi sprzęt, którego nie można posłuchać w domu, to, z całym szacunkiem, ja już wolę przeczytać opinię doświadczonego recenzenta i postarać się zrozumieć, co do mnie pisze, niż opinie osób miotających się we własnych ocenach od ściany do ściany (bez urazy).

Z pozdrowieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, maciek36 napisał:

Ale jak takich kolumn posłuchać?
Chyba dopiero jak się za nie zapłaci:(

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

No niestety,  w swoich warunkach domowych przed zakupem nie ma szans - nad czym też ubolewam.

Jedyna opcja to w siedzibie producenta by zarys/charakter grania poznać.

 

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zibii napisał:

Jeśli jeszcze stoją u Roberta to trzeba jechać czym szybciej i posłuchać później tylko u właściciela jeśli oczywiście wyrazi chęć zaproszenia na odsłuchy:-).

i to jest to

po takiej wizycie z kwiatami dla małzonki prezentami dla reszty rodziny

zaprosić własciciela do siebie na odsłuchobalangę ... z kolumnami.... zapewniając transport wkażdą stronę

może sie udać:)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

a będzie gdzieś jakiś test kolumn YB-audio albo przetestuje ję jakiś doświadczony w hi-endzie forumowicz, np. Szymon :)

Potraktuję to jako dobry żart :D

2 godziny temu, babatular napisał:

ciekawe jak samemu posłuchać ? W grę wchodzi tylko odsłuch u mnie. Kompletnie nie wiadomo jak te kolumny grają na tle konkurencji. Test u Pacuły czy w Soundrebels dałby jakieś odniesienie do konkurencji w tej cenie - przy wszystkich ułomnościach, wadach i "uwarunkowaniach" takich testów

Temat testu mamy na uwadze. Były już wstępne rozmowy o tym, trzeba było rozeznać co i jak, jakie są zasady i ile to kosztuje. Jeżeli dojdzie do testu to na pewno nie będzie to redaktor Pacuła.

Godzinę temu, maciek36 napisał:

Ale jak takich kolumn posłuchać?
Chyba dopiero jak się za nie zapłaci:(

Jak to mawiają, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana ;-). Tak serio to mamy na chwilę obecną 6 konstrukcji na stałe do odsłuchu oraz jak się trafi, różne projekty które akurat czekają na odbiór, więc tu jest loteria. Niestety nie możemy mieć do odsłuchu każdej konstrukcji jaka od nas wyszła bo musielibyśmy mieć worek pieniędzy aby to wszystko zbudować. 

To jest ten dylemat o którym pisałem wielokrotnie. Z jednej strony nasze ceny są bardzo atrakcyjne i robimy rzeczy jednostkowe, zupełnie nowe. Z drugiej nie da się takiej konstrukcji posłuchać przed zakupem. Jedno co jest pocieszające to portfolio konstrukcji które mamy na stałe w ofercie stale rośnie. Pewnie z czasem pojawią się i takie konstrukcje jak ta ostatnia. Po prostu dajcie nam czas. To jest jeden z tematów jaki mamy na uwadze bo brakuje takiego okrętu flagowego.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej_59085 napisał:

ukryta teza, że takie recenzje mają walor głównie marketingowy,

Ukryta? Znajdź w dowolnej publikacji dowolną recenzję sprzętu, którego producent nie wykupił w tej publikacji powierzchni reklamowej ;) 

Jak nie można posłuchać siebie a tylko u producenta, to można wziąć swoje kolumny i porównać. 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przemak napisał:

Ukryta? Znajdź w dowolnej publikacji dowolną recenzję sprzętu, którego producent nie wykupił w tej publikacji powierzchni reklamowej ;) 

Jak nie można posłuchać siebie a tylko u producenta, to można wziąć swoje kolumny i porównać. 

Myślę, że spłycasz temat i najwyraźniej nie zrozumiałeś tego, co napisałem. Może nie byłem wystarczająco komunikatywny, mea culpa.

Swoją drogą kolumny YB są "wymyślone" świetnie i Panowie powinni zrobić wszystko, żeby dotrzeć do jak najszerszego grona melomanów. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, przemak napisał:

Ukryta? Znajdź w dowolnej publikacji dowolną recenzję sprzętu, którego producent nie wykupił w tej publikacji powierzchni reklamowej ;) 

Ale to tak po prostu działa tylko nie można tego źle interpretować. To nie jest na zasadzie takiej iż producent kupuje reklamę w zamian za dobrą recenzję. Reklamę w magazynie wykupuje się za recenzję w ogóle. Chcesz zrecenzować sprzęt, kup reklamę.

Tak żyje wiele branżowych pism, nie tylko w audio. To jest dość powszechny proceder i niekoniecznie związany z kupowaniem odpowiedniej, "ulepszonej" recenzji. I prawdę mówiąc nas takie "odpowiednie" recenzje nie interesują. Nasz sprzęt wybroni się sam więc nie trzeba mu pomagać. Zresztą takie teksty są zwykle grubymi nićmi szyte i widać na kilometr że coś jest kupione i nie pisane szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Maciej_59085 napisał:

Myślę, że spłycasz temat i najwyraźniej nie zrozumiałeś tego, co napisałem. Może nie byłem wystarczająco komunikatywny, mea culpa.

Zrozumiałem, to raczej ty czytasz to, co chcesz przeczytać ;)

18 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Ale to tak po prostu działa tylko nie można tego źle interpretować. To nie jest na zasadzie takiej iż producent kupuje reklamę w zamian za dobrą recenzję. Reklamę w magazynie wykupuje się za recenzję w ogóle. Chcesz zrecenzować sprzęt, kup reklamę.

Tak żyje wiele branżowych pism, nie tylko w audio. To jest dość powszechny proceder i niekoniecznie związany z kupowaniem odpowiedniej, "ulepszonej" recenzji. I prawdę mówiąc nas takie "odpowiednie" recenzje nie interesują. Nasz sprzęt wybroni się sam więc nie trzeba mu pomagać. Zresztą takie teksty są zwykle grubymi nićmi szyte i widać na kilometr że coś jest kupione i nie pisane szczerze.

A to ja doskonale wiem, ponad pół zawodowego życia to robiłem za pieniądze (pokrewna branża). Zakładając uczciwość recenzenta (a takim starałem się być) test może być pozytywny albo nie ukazać się w ogóle (raz tak miałem, zapłacili za test, ale prosili, żeby nie publikować). Dobry ( w sensie ceniony) recenzent czasem ma telefon: "mamy to i to, chcesz? ...eee nie bo to dziadostwo jest... ok, dam komuś innemu". Tak czy inaczej, test jest elementem kampanii reklamowo-marketingowej i nie chce być inaczej, stąd nie ma się co dziwić, że zwykle jest pozytywny, a wady są może i zauważone, ale niezbyt mocno podkreślone. Jak ktoś umie czytać, to wyczyta, co i jak, ale to bardziej dotyczy konkretów choćby z mojej branży, bo testy sprzętu home audio to beletrystyka pełną gębą niestety ;)

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, przemak napisał:

Tak czy inaczej, test jest elementem kampanii reklamowo-marketingowej i nie chce być inaczej, stąd nie ma się co dziwić, że zwykle jest pozytywny, a wady są może i zauważone, ale niezbyt mocno podkreślone. Jak ktoś umie czytać, to wyczyta, co i jak, ale to bardziej dotyczy konkretów choćby z mojej branży, bo testy sprzętu home audio to beletrystyka pełną gębą niestety ;)

Cóż, wilk musi być syty a owca cała :D. Recenzja nie może być zbyt surowa bo niestety gazeta nie dostanie drugiej szansy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

a czemu załujesz jesli ich nie słyszałeś, jesli mogę spytać?"

:) Kolumny bardzo piękne, i chciałbym mieć takie ale nie na tych głośnikach, nie na accutonach. 

Szczerze mówiąc satori też mnie nie porywa na średnicy, przynajmniej nie słyszałem jeszcze takich. Chętny jestem posłuchać kolumn z YB Audio żeby utwierdzić się w przekonaniu że to wina złej aplikacji. Za to uwielbiam beryla z SB i to jest dla mnie nr 1 jeżeli chodzi o tą firmę. 

Jestem fanem obudów zamkniętych :)

Ale kolumny to majstersztyk. Gratuluję chłopakom bo robią mega robotę :) Jesteście super !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati czemu nie accutony dla mnie one są idealne nic od siebie nie dodają grają to co zostało zarejestrowane sa detaliczne, szybkie i delikatne nic w nich nie drażni aczkolwiek podają tyle detali, że czasami człowiek tego nie ogarnia ale ja już się przyzwyczaiłem i słucham ich od ponad roku i dalej mnie fascynują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.