Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej emocjonujacy byłby jednoczesny odsłuch na tym samym systemie

Huracan i Ethos

W zakresie basu i tonów wysokich wygrałyby Huracan

w zakresie średnicy byłby remis ze wskazaniem na Ethos

dla audiofila Huracan dla melomama Ehtos

ciekawe czy takie porównanie dojdzie kiedys do skutku:)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - dlaczego tak boicie się Szymona ?

Po drugie - kolumny każdego producenta grają najlepiej na świecie - ja to wszystko znam , ponad 30 lat to przerabiam

Po trzecie - Skonstruowanie i dostrojenie kolumny która zagra w wyrafinowany sposób to bardzo trudne zadanie, bardzo trudne.

Więc taki test dałby przynajmniej jakiś pogląd jak na tle konkurencji wypadają brzmieniowo te kolumny.  I wole recenzencki bełkot podpisany z imienia i nazwiska niż wywody nieświadczonych forumowych pisaczy. 

Uznane głośniki, wyłącznie inżynieryjne podejście, zdanie się na komputer - to gwarancja przeciętnego brzmienia

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, slawek.xm napisał:

Najbardziej emocjonujacy byłby jednoczesny odsłuch na tym samym systemie

Jestem jak najbardziej za. Udostępniam system wysokiej próby, okablowanie oraz pomieszczenie. Będzie świetna okazja żeby sprawdzić kolumny na tych samych wooferach.

 

Zamiast gdybania będą konkretny. 

10 minut temu, babatular napisał:

Po pierwsze - dlaczego tak boicie się Szymona ?

Też tego nie rozumiem :)

Yoshi zapraszam serdecznie, zobaczysz co Twoje paczki naprawdę potrafią z topową elektroniką. 

4 godziny temu, slawek.xm napisał:

wygrałyby

Z tym może poczekajmy do realnego porównania. Akurat jestem po roku odsłuchów przeróżnych paczek z zakresu 50kzł -500kzł to mam jakieś tam rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jest zaproszenie - Yoshi do dzieła - odsłuchajcie u Szymona któreś z Waszych bardzo ładnych zresztą kolumn.

Jest konkretna propozycja - to byłoby coś - zapewne wielu forumowiczów chętnie poczytałoby opinie na temat brzmienia w takim wyrafinowanym systemie jak u Szymona. Zapewne byłoby kilka osób na takim odsłuchu i gdyby każdy napisał wnioski z takiego odsłuchu to byłoby super - bez uprzedzeń, hejtu i podejrzliwości

   

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babatular czuj się zaproszony. Taki niezależny audiofil jest jak najbardziej potrzebny.

 

5 godzin temu, slawek.xm napisał:

ciekawe czy takie porównanie dojdzie kiedys do skutku:)

Jestem na 1000% gotowy i serdecznie zapraszam. Uwielbiam takie testy, to jest najlepsze w naszym hobby. Można poznać nowych ludzi i sprawdzić jak wielki potencjał mogą kryć dane produkty. Sławku możesz także dołączyć do zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymianę kolumn , patrząc na ofertę YB i na możliwości umieszczenia w moim salonie najbardziej skłaniałbym się w kierunku kolumn Sharq . Przejrzałem wiele stron z klubu YB i nie znalazłem odpowiedzi na takie wątpliwości :

- czy te kolumny są wrażliwe na ustawienie w pokoju / minimalne odległości od ścian , niesymetryczny pokój / moja część odsłuchowa ma po lewej stronie otwartą przestrzeń na jadalnię / . Mam teraz Audio Physic Tempo 3 i dają radę, ale mocno skręcone w kierunku słuchającego.

- jak wygląda kwestia budowania przestrzeni , głębi, jako wieloletni użytkownik AP mam pewne przyzwyczajenia i stąd moje pytanie.

- w jakiej wielkości pokoju spokojnie sobie poradzą ?

- macie jakieś ogólne sugestie w sprawie ustawienia kolumn YB / daleko od ścian, skręcone , czy bardziej na wprost , a może standardowo, jak w przypadku wielu rozwiązań/

Poszukuję rozwiązania na dłużej, więc chętnie skorzystam z Waszych opinii i doświadczeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, babatular napisał:

Po drugie - kolumny każdego producenta grają najlepiej na świecie - ja to wszystko znam , ponad 30 lat to przerabiam

I tu się mylisz. Ja nie uważam, że robimy najlepsze kolumny na świecie, ponieważ nie ma najlepszych kolumn na świecie i nigdy się nie dojdzie do jak najwierniejszego otworzenia dźwięków. Jedynie można się do tego zbliżyć. Sam wiem, że pomimo bardzo podobnego strojenia naszych kolumn, troszkę (czasami bardziej niż troszkę) inaczej grają poprzez zastosowania innych głośników. Poza tym nawet jeśli jeden uważa za coś bardzo fajnego, nie koniecznie ktoś inny podziela taką samą opinię. Przykład z jednej z naszych prezentacji. Odsłuchujący porównywali Norte z Laguną. Większości podobał się Norte, ale też byli tacy co bardziej podobała się Laguna. Jeden nawet tak ekstremalnie stwierdził, że albo cena Norte jest przeszacowana, albo cena Lagune nie doszacowana, a tutaj strojenie było podobne (bo nasze), a i tak się różnią ze względu na zastosowanie innych  przetworników. Nie wspominając różnych gustach takich, że jedni np. chcą do małych pomieszczeń wstawiać 12" czy 18" lub inni lubią lekko podbarwione kolumny. Oraz to, że każdy człowiek może inaczej być czuły na inne partie dźwięków (niskie, średnie wysokie), Tak samo jak każdy inaczej z nas widzi, ile ludzi ma okulary (jedni mają + ,inni - ,a jeszcze innym korygują inne wady oka). Więc czasami porównywanie zestawów głośnikowych, jest podobne do porównywania samochodów. Bo jak porównać takie samochody między sobą? (mimo, że są bardzo znamienite w swoim rodzaju)
Humvee, LaFerrari, Rolls-Royce Phantom, itp.
(podane tak ekstremalne samochody, są dla uwypuklenia problemu, dotyczącego sporu, która kolumna jest lepsza)
Oczywiście też nie uważam, że produkujemy kolumny złe czy nawet przeciętne (inaczej nie zajmowałbym się produkcją zestawów głośnikowych). Po prostu uważam, że produkujemy kolumny na tyle dobre,że są warte uwagi.

4 godziny temu, babatular napisał:

Po trzecie - Skonstruowanie i dostrojenie kolumny która zagra w wyrafinowany sposób to bardzo trudne zadanie, bardzo trudne.

A tu masz rację. Zdanie się na komputer można tylko w początkowej fazie projektowania zwrotnicy dla zaoszczędzenia czasu. Później jest żmudne dostrajanie, ponieważ m.in. człowiek przemęczony też inaczej słyszy -męczą go już dźwięki. A na samym końcu jeszcze lekka korekta po odsłuchach u znajomych audiofili.
 

A co do YB audio, to tylko słuchałem u Kukawy Zephyra i strojenie było w porządku, zwłaszcza średnie i wysokie, natomiast niskie oprócz troszkę innego strojenia niż nasze, miały z tego co zauważyłem troszkę gorsze odwzorowanie kontrabasu, ale to pewnie wina zastosowania 23cm przetwornika od SB Acoustics, ponieważ podobne wrażenie miałem w innej konstrukcji, u której był zastosowany ten sam głośnik. Ale żebym mógł się dokładniej wypowiedzieć na temat YB Audio to bym musiał dokładniej je przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafal735r napisał:

Już sobie wyobrażam te testowanie YB. To była by chyba jedna z najwiekszych katastof na forum. Moderacja wraz z administacją musieli by tu siedzieć 24h na 24h żeby czyścić te "wiarygodne i miarodajne" testy kolegów.

Możesz rozwinąć?

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Impuls Audio napisał:

I tu się mylisz. Ja nie uważam, że robimy najlepsze kolumny na świecie, ponieważ nie ma najlepszych kolumn na świecie i nigdy się nie dojdzie do jak najwierniejszego otworzenia dźwięków. Jedynie można się do tego zbliżyć. Sam wiem, że pomimo bardzo podobnego strojenia naszych kolumn, troszkę (czasami bardziej niż troszkę) inaczej grają poprzez zastosowania innych głośników. Poza tym nawet jeśli jeden uważa za coś bardzo fajnego, nie koniecznie ktoś inny podziela taką samą opinię. Przykład z jednej z naszych prezentacji. Odsłuchujący porównywali Norte z Laguną. Większości podobał się Norte, ale też byli tacy co bardziej podobała się Laguna. Jeden nawet tak ekstremalnie stwierdził, że albo cena Norte jest przeszacowana, albo cena Lagune nie doszacowana, a tutaj strojenie było podobne (bo nasze), a i tak się różnią ze względu na zastosowanie innych  przetworników. Nie wspominając różnych gustach takich, że jedni np. chcą do małych pomieszczeń wstawiać 12" czy 18" lub inni lubią lekko podbarwione kolumny. Oraz to, że każdy człowiek może inaczej być czuły na inne partie dźwięków (niskie, średnie wysokie), Tak samo jak każdy inaczej z nas widzi, ile ludzi ma okulary (jedni mają + ,inni - ,a jeszcze innym korygują inne wady oka). Więc czasami porównywanie zestawów głośnikowych, jest podobne do porównywania samochodów. Bo jak porównać takie samochody między sobą? (mimo, że są bardzo znamienite w swoim rodzaju)
Humvee, LaFerrari, Rolls-Royce Phantom, itp.
(podane tak ekstremalne samochody, są dla uwypuklenia problemu, dotyczącego sporu, która kolumna jest lepsza)
Oczywiście też nie uważam, że produkujemy kolumny złe czy nawet przeciętne (inaczej nie zajmowałbym się produkcją zestawów głośnikowych). Po prostu uważam, że produkujemy kolumny na tyle dobre,że są warte uwagi.

A tu masz rację. Zdanie się na komputer można tylko w początkowej fazie projektowania zwrotnicy dla zaoszczędzenia czasu. Później jest żmudne dostrajanie, ponieważ m.in. człowiek przemęczony też inaczej słyszy -męczą go już dźwięki. A na samym końcu jeszcze lekka korekta po odsłuchach u znajomych audiofili.
 

A co do YB audio, to tylko słuchałem u Kukawy Zephyra i strojenie było w porządku, zwłaszcza średnie i wysokie, natomiast niskie oprócz troszkę innego strojenia niż nasze, miały z tego co zauważyłem troszkę gorsze odwzorowanie kontrabasu, ale to pewnie wina zastosowania 23cm przetwornika od SB Acoustics, ponieważ podobne wrażenie miałem w innej konstrukcji, u której był zastosowany ten sam głośnik. Ale żebym mógł się dokładniej wypowiedzieć na temat YB Audio to bym musiał dokładniej je przetestować.

wiem wiem

każdy producent kolumn ( i nie tylko)  to Ferrari, Rolls-Roys, Bugatti -no  prosze Cie..........

Na pewno twoje kolumny są warte uwagi jak wszystkich innych producentów.

Ja swoje wiem - bardzo trudno zrobić wyrafinowane kolumny - a mnie tylko takie interesują. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, babatular napisał:

wiem wiem

każdy producent kolumn ( i nie tylko)  to Ferrari, Rolls-Roys, Bugatti -no  prosze Cie..........

Na pewno twoje kolumny są warte uwagi jak wszystkich innych producentów.

Ja swoje wiem - bardzo trudno zrobić wyrafinowane kolumny - a mnie tylko takie interesują. 

Co znaczy u Ciebie "wyrafinowane" :)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, babatular napisał:

wiem wiem

każdy producent kolumn ( i nie tylko)  to Ferrari, Rolls-Roys, Bugatti -no  prosze Cie..........

Na pewno twoje kolumny są warte uwagi jak wszystkich innych producentów.

Ja swoje wiem - bardzo trudno zrobić wyrafinowane kolumny - a mnie tylko takie interesują. 

Posłuchaj w końcu YB, Impuls Audio czy S16 hz  i wtedy będziesz mógł wydać opinie. W innym wypadku piszesz tylko o domniemaniach.

Inną sprawą jest, że kolumny jednej firmy nigdy nie podpasują wszystkim i należy uszanować zdanie oraz wybór słuchającego.Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia innych podzespołów systemu. Możliwości oraz koncepcji jest naprawdę wiele i nie ma tej jednej jedynej słusznej dla wszystkich.

 

 

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slawek.xm napisał:

Najbardziej emocjonujacy byłby jednoczesny odsłuch na tym samym systemie

Huracan i Ethos

W zakresie basu i tonów wysokich wygrałyby Huracan

w zakresie średnicy byłby remis ze wskazaniem na Ethos

dla audiofila Huracan dla melomama Ehtos

ciekawe czy takie porównanie dojdzie kiedys do skutku:)

Nawet jeśli by zagrały na podobnym poziomie to rodzaj wykończenia i cena prawie 3 krotnie mniejsza huracanów to przepaść. Ja osobiście wolał bym wydać 3 razy mniej:-). Do tego trzeba by sprawdzić ich brzmienie na kilku konfiguracjach lampa, tranzystor itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porównań, trzeba by było wybrać zestawy, z seryjnej produkcji i porównywalnej cenie za parę.

A i tak preferencje poszczególnych grup słuchających były by bardzo różne.

Chyba jednak posłucham zestawów YB, bo ceną szokują - pytanie jak grają :))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Oraz w różnych pomieszczeniach. Widomym jest, że zagrają świetnie w pomieszczeniu strojnym bezpośrednio pod konkretny system. Cena to mocno indywidualna sprawa producenta i może wyceniać jak mu się podoba. Na końcu i tak weryfikuję to klient :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zibii napisał:

Nawet jeśli by zagrały na podobnym poziomie to rodzaj wykończenia i cena prawie 3 krotnie mniejsza huracanów to przepaść. Ja osobiście wolał bym wydać 3 razy mniej:-). Do tego trzeba by sprawdzić ich brzmienie na kilku konfiguracjach lampa, tranzystor itp.

Do Huracan-ów można by zestawić bardziej Arcadę 3,5 szczególnie, że te mogą być też z berylem. Ceny S16Hz są wyższe bo skalkulowane (tak podejrzewam) do sprzedaży przez salony, a jak wiadomo one też muszą zarobić. Zresztą to są ceny detaliczne i można negocjować. Ważne żeby się brzmienie podobało. Ciekawe by było takie porównanie. Chętnie bym wziął w nim udział jakby było zorganizowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Silver_85 napisał:

Do Huracan-ów można by zestawić bardziej Arcadę 3,5 szczególnie, że te mogą być też z berylem. Ceny S16Hz są wyższe bo skalkulowane (tak podejrzewam) do sprzedaży przez salony, a jak wiadomo one też muszą zarobić. Zresztą to są ceny detaliczne i można negocjować. Ważne żeby się brzmienie podobało. Ciekawe by było takie porównanie. Chętnie bym wziął w nim udział jakby było zorganizowane. 

Jeśli porównywać, to Minas Anor IV Signature – 15,900 PLN/para do HURACAN - od 14500,-  i jeszcze do stawki cenowej łapie się Impuls Audio z modelem HORIZON za 15900,-  inaczej to żart:))

Domysły, jak ceny są kalkulowane to zostaw producentom ....................

   
Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Arcadach 3.5 dalej mamy różnicę w cenie 2 krotną. Co jak co trzeba posłuchać:-). Zawsze się zastanawiałem czemu Ethosy są o 20kzł droższe od Arcady 3.5 gdzie koszt głośników jest praktycznie identyczny. Tak wiem każdy producent wycenia swoje produkty jak uważa.

 

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Szymon napisał:

Sławku możesz także dołączyć do zespołu.

Bardzo dziękuję za zaproszenie ,byc moze skorzystam przy nadarzającej sie okazji.

Mój wpis był trochę żartobliwy, przynajmniej takie były intencje

ale faktem jest ,ze porównanie w tym samym systemie i tych samych warunkach akustycznych jest najlepszym testem , choć i tak sam odbiór dźwieku jest subiektywny i zdania słuchających mogą byc rózne

Innym powodem mojego wpisu jest świadomość ,ze kolumny YB nie zawsze mogą zagrać z elektroniką , która pozwoliłaby na ujawnienie wszystkich walorów konstrukcji, moze właśnie dlatego ,że są tak a nie inaczej pozycjonowane cenowo, co dla szerokiej grupy odbiorców jest ważnym atutem, jednak myslę ,że z najlepszym systemem towarzyszącym mogłyby pokazać pełnię mozliwości

Nie dziwię się też YB ,ze nie garną się do zaproszenia Ciebie , ponieważ z wpisów zamieszczanych na tym forum wynika ,ze Twoje oceny są zbyt radykalne, przynajmniej dla mnie, masz też swoje preferencje jesli chodzi o markę ,a firma YB jest dość młodym przedsiębiorstwem i może chcą jeszcze poczekac by ich pozycja ustabilizowała się na rynku.

Na brak klientów nie narzekają więc z biznesowego punktu widzenia nie mają żadnej potrzeby wchodzenia

byc moze kontrowersyjne "sytuacje"

pozdrawiam

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, slawek.xm napisał:

Innym powodem mojego wpisu jest świadomość ,ze kolumny YB nie zawsze mogą zagrać z elektroniką , która pozwoliłaby na ujawnienie wszystkich walorów konstrukcji, moze właśnie dlatego ,że są tak a nie inaczej pozycjonowane cenowo, co dla szerokiej grupy odbiorców jest ważnym atutem, jednak myslę ,że z najlepszym systemem towarzyszącym mogłyby pokazać pełnię mozliwości

Projekty kolumn powinny uwzględniać współpracę z każdą "poprawną" elektroniką.

Sugerowanie " ze kolumny YB nie zawsze mogą zagrać z elektroniką" jest trochę niepoważne z Twojej strony, bo kwestionujesz umiejętności projektantów, nadmieniam że jeszcze nie słuchałem produktów YB i S16, ale może nadrobię moją niewiedzę.

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Kazik II napisał:

Jeśli porównywać, to Minas Anor IV Signature – 15,900 PLN/para do HURACAN - od 14500,-  i jeszcze do stawki cenowej łapie się Impuls Audio z modelem HORIZON za 15900,-  inaczej to żart:))

Ja bardziej wole porównywać kolumny zbliżone gabarytowo i o podobnej budowie i dedykowane do podobnej elektroniki czy pomieszczenia.  Ty proponujesz porównanie VW polo do Kia Optima tylko dlatego , że można je kupić za tyle samo. Np. Minasy można napędzić kilku watową lampą i zagrają dobrze nawet w małych pomieszczeniach. Huracany czy Zephyry mogą się w takich warunkach nie sprawdzić. Podobnie można odwrócić sytuację gdzie Minasy w pewnych warunkach polegną , a  Huracany rozwiną skrzydła. Osobiście Minasy porównywałbym do Sharq. Takie porównanie Huracanów i Arcad po prostu mnie ciekawi i nie chodzi o to , żeby pokazać , która firma jest lepsza.  Na rynku jest miejsce dla jednej jak i drugiej firmy. 

 

51 minut temu, zibii napisał:

Zawsze się zastanawiałem czemu Ethosy są o 20kzł droższe od Arcady 3.5 gdzie koszt głośników jest praktycznie identyczny.

Bo na finalnych koszt produkty nie wpływa tylko cena przetworników ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Silver_85 napisał:

a bardziej wole porównywać kolumny zbliżone gabarytowo i o podobnej budowie i dedykowane do podobnej elektroniki czy pomieszczenia.  Ty proponujesz porównanie VW polo do Kia Optima tylko dlatego , że można je kupić za tyle samo.

Wycenia się dźwięk, a nie środki do jego osiągnięcia, ta sama cena, słuch wybiera, a w czterech literach mam pozycjonowanie produktów.

Kupię lepsze dla mnie auto:))

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że YB Audio nie potrzebne jest porównanie kolumn, chłopaki wyrobili sobie markę, klienci są zadowoleni. Wizualnie i tak są najlepsi, przynajmniej na rodzimym rynku (moim zdaniem). A taki grupowy odsłuch to kolejna możliwość manipulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przemawia jednak zastosowanie lepszych przetworników niż tych samych inaczej strojonych i pozycjonowanie ich cenowo znacznie wyżej, przecież mogły kosztować tyle samo a przeznaczone do innej elektroniki i pomieszczenia oczywiście obracając się w obrębie jednej marki.

A zresztą szkoda wywodów każdy i tak wybierze co mu lepiej gra i pasuje chociażby wizualnie. Fajnie, że powstają polskie manufaktury i robią super paczki za przyzwoite pieniążki. Zachodnie firmy mogą tylko pozazdrościć.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zibii napisał:

Do mnie przemawia jednak zastosowanie lepszych przetworników niż tych samych inaczej strojonych i pozycjonowanie ich cenowo znacznie wyżej, przecież mogły kosztować tyle samo a przeznaczone do innej elektroniki i pomieszczenia oczywiście obracając się w obrębie jednej marki.

stosując w zwrotnicy najdroższe dostepne elementy koszt jej moze przekroczyc wartość przetworników

nawet wielokrotnie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zibii napisał:

Sławek ja to dobrze znam ale najlepszy kondensator nie poprawi tak brzmienia jak zastosowanie lepszego przetwornika. Stosowanie kondensatora drozszego od wysokotonowego to przerost formy nad treścią takie moje zdanie.

tak , ale nie oznacza to , że takie przypadki nie maja miejsca, więc nie możesz wiedzieć do końca dlaczego cena kolumn na tych samych przetwornikach jest drastycznie rózna

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kazik II napisał:

Minas Anor IV Signature – 15,900 PLN/para do HURACAN - od 14500,-  i jeszcze do stawki cenowej łapie się Impuls Audio z modelem HORIZON za 15900,-

Ceny zbliżone i ucho wybiera, chyba to najuczciwsze podejście.

Ale decyzja należy do producentów :))

Jest jeszcze jedna opcja :)) forumowicze wybierają nie znane głośniki i wszyscy zawodnicy wykonują kolumny, a "komisja" ocenia komu to wyszło najlepiej, a my poznamy zdolności poszczególnych producentów.

Jest karnawał, to można się zabawić :))

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minutes ago, Kazik II said:

Ceny zbliżone i ucho wybiera, chyba to najuczciwsze podejście.

Ale decyzja należy do producentów :))

Jest jeszcze jedna opcja :)) forumowicze wybierają nie znane głośniki i wszyscy zawodnicy wykonują kolumny, a "komisja" ocenia komu to wyszło najlepiej, a my poznamy zdolności poszczególnych producentów.

Jest karnawał, to można się zabawić :))

Ale przecież to porównanie całkiem innych kolumn - huracan to raczej odpowiada ultimo i nie ma odpowiednika u Impuls Audio - czytaj kolumny do bardzo mocnego wzmacniacza i minimum ze 30m2.

Żeby zrobić porównanie to trzeba by zestawić Sharq@7400zł z Horizon@15900zł oraz Minas Anor IV@10900zł. Ale takie zestawienie też nie ma sensu bo teoretycznie co jak okaże się że droższe kolumny grają inaczej/lepiej (to zawsze jest kwestia dyskusyjna) - jak ocenić czy różnica w cenie przekłada się na dźwięk jeżeli ten u każdego producenta jest uzyskany z innych przetworników i nie może być podobny. System można tak ułożyć pod kolumny że wpięcie innych o troche innej sygnaturze sprawi że będą grały jak popsute dlatego też porównania zbliżonych kolumn są bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.