Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, Pioneek napisał:

Coś ostatnio cicho na forum. Człowiek potrzebuje pomocy a tu cisza.Chyba wszyscy delektują się muzyką. Moze ostatni szczesliwy posiadacz huracan podzieliłby się pierwszymi wrażeniami.

Ja bym na Twoim miejscu zrobił sobie szybką wycieczkę do Złochowic :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 13.02.2019 o 19:04, remiqa napisał:

Witam użytkowników yb, Mam pytanie do użytkowników Huracan, w jakim metrażu grają u was kolumny i z jak mocnym wzmacniaczem są połączone.Szukam kolumny 3 drożne i Dzięki uprzejmości Maćka miałem u siebie (15m2) Zephyr ale niestety zabrakło trochę metrażu, kolumny Jak to się mówi potocznie nie rozwinęły skrzydeł
Pozdrawiam 9496511cc70d60aa8516c34e430d69a7.jpg

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

A te ściany to pewnie regips?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów.

Wpisuję się do klubu ze swoim modelem specjalnym autorstwa Pawła i Roberta.

Model specjalny , SS Illuminator szpilka +12MU+SB23 na basie w OZ.

Kolumny świeżutkie przegrały ok.15 godzin, ale już mogę napisać że są super. Na szczególną uwagę zasługuje bas z OZ jest rewelacyjny. Przede mną wiele godzin wygrzewania, ale już teraz jestem bardzo zadowolony.

Napiszcie jak to u was było z wygrzewaniem, po ilu godzinach można spodziewać się optymalnego grania i jakie to są zmiany.

Serdecznie pozdrawiam Pawła i Roberta i wszystkich klubowiczów.

IMG_20190304_110430 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190304_110456 (Kopiowanie).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.
Wpisuję się do klubu ze swoim modelem specjalnym autorstwa Pawła i Roberta.
Model specjalny , SS Illuminator szpilka +12MU+SB23 na basie w OZ.
Kolumny świeżutkie przegrały ok.15 godzin, ale już mogę napisać że są super. Na szczególną uwagę zasługuje bas z OZ jest rewelacyjny. Przede mną wiele godzin wygrzewania, ale już teraz jestem bardzo zadowolony.
Napiszcie jak to u was było z wygrzewaniem, po ilu godzinach można spodziewać się optymalnego grania i jakie to są zmiany.
Serdecznie pozdrawiam Pawła i Roberta i wszystkich klubowiczów.
391061936_IMG_20190304_110430(Kopiowanie).thumb.jpg.c95a7cce7b97dd0223b38409c49a32fb.jpg
437347517_IMG_20190304_110456(Kopiowanie).thumb.jpg.9294a38fbaf64c1b778118dedb066078.jpg
Świetnie to wygląda, w jakim metrażu grasz?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje bardzo fajne kolumny.

Mam pytanko sb23 w wersji aluminiowej czy papierzak ?

Pytam bo wlasnie podmienilem papierzaka na aluminiaka i poki co baaaardzo mi sie podoba.

Z tego miejsca wielkie podziękowania dla Pawla za pomoc przy ogarnięciu zwrotki. Dzieki wielkie raz jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, matt79 napisał:

Gratulacje bardzo fajne kolumny.

Mam pytanko sb23 w wersji aluminiowej czy papierzak ?

Pytam bo wlasnie podmienilem papierzaka na aluminiaka i poki co baaaardzo mi sie podoba.

Z tego miejsca wielkie podziękowania dla Pawla za pomoc przy ogarnięciu zwrotki. Dzieki wielkie raz jeszcze.

 

To dokładnie ten model http://www.sbacoustics.com/index.php/products/woofers/nac/8-sb23nbacs45-8-br-font-color-c70039-shipping-font/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, methan napisał:

Spora obudowa ? jak z wytrzymałością mechaniczną na basie? na oko to tam jest ze 35-40l pojemności dla SB23. Kolumna fajnie się prezentuje ? super!!

Ok 40-45l , Qtc=0,7 . Nie ma się czego obawiać, w moim pokoju będzie się czuł jak pączek w maśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, skwara1 napisał:

Witam kolegów.

Wpisuję się do klubu ze swoim modelem specjalnym autorstwa Pawła i Roberta.

Model specjalny , SS Illuminator szpilka +12MU+SB23 na basie w OZ.

Kolumny świeżutkie przegrały ok.15 godzin, ale już mogę napisać że są super. Na szczególną uwagę zasługuje bas z OZ jest rewelacyjny. Przede mną wiele godzin wygrzewania, ale już teraz jestem bardzo zadowolony.

Napiszcie jak to u was było z wygrzewaniem, po ilu godzinach można spodziewać się optymalnego grania i jakie to są zmiany.

Serdecznie pozdrawiam Pawła i Roberta i wszystkich klubowiczów.

IMG_20190304_110430 (Kopiowanie).jpg

IMG_20190304_110456 (Kopiowanie).jpg

Czym gonisz ??

Jakie źródło ?? 

 

Yoshi, jak porównasz ten wofer w OZ wzgledem BR ( jak teraz u matt79 ) ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, EMiL napisał:

Poza bezsensownie dużym koszem ten 8 cali SB jest fajnym glosnikiem:)

Prawda.

Długo się zastanawiałem nad głośnikiem, ale ten z ogólnie dostępnych ma najlepsze parametry do oz.

Fajny do Oz jest też SS 21W ma mniejszy kosz, przy nim obudowę można by zmniejszyć o 1cm.

Tylko nie wiem czy warto do niego dopłacić, bo jest ponad dwa razy droższy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ciekawą Alternatywą w konstrukcji 3 Way może być SS Discovery

https://akustyk.com.pl/p/56/47/scan-speak-22w8534g00

https://akustyk.com.pl/public/upload/catalog/product/47/142214150822w_8534g00.pdf

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/woofers/nac/8-sb23nbacs45-8-br-font-color-c70039-shipping-font/

 

Scan ma mniejszy mms ( 23 vs 31 g ) 

Scan ma przedewszystki wieksza powierzchnie membrany : 235cm2 vs 216cm2

Scan ma ciut wyższą skuteczność 

QTS i VAS niemal ten sam.

SB ma nizszy FS o 5 hz ( 25 vs 30 ) i wyzszy Qms ( 5,54 vs 4,1 ) 

 

Cenowo w detalu Scan troche tanszy, po uwzglednieniu rabatów producenckich sporo tanszy .

Technologicznie Scan ciut starszy i prostszy, ale czy gorszy ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yasica napisał:

Myślę że ciekawą Alternatywą w konstrukcji 3 Way może być SS Discovery

https://akustyk.com.pl/p/56/47/scan-speak-22w8534g00

https://akustyk.com.pl/public/upload/catalog/product/47/142214150822w_8534g00.pdf

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/woofers/nac/8-sb23nbacs45-8-br-font-color-c70039-shipping-font/

 

Scan ma mniejszy mms ( 23 vs 31 g ) 

Scan ma przedewszystki wieksza powierzchnie membrany : 235cm2 vs 216cm2

Scan ma ciut wyższą skuteczność 

QTS i VAS niemal ten sam.

SB ma nizszy FS o 5 hz ( 25 vs 30 ) i wyzszy Qms ( 5,54 vs 4,1 ) 

 

Cenowo w detalu Scan troche tanszy, po uwzglednieniu rabatów producenckich sporo tanszy .

Technologicznie Scan ciut starszy i prostszy, ale czy gorszy ?? 

Porównaj symulację Winisd tu lepiej widać różnicę

Qtc 0,700   Scan  57Hz   -3dB       43Hz   -6dB

Qtc 0,700    SB     46Hz   -3dB       35Hz   -6dB

I to pokrywa się z rzeczywistością, Paweł mówił że na pomiarach wyszło 43Hz przy -3dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Yasica napisał:

Yoshi, jak porównasz ten wofer w OZ wzgledem BR ( jak teraz u matt79 ) ?? 

Użytego do tej konstrukcji głośnika nie testowałem w BR bo z góry było założenie iż budujemy OZ. Moim zdaniem ten głośnik do BR się nie nadaje bo będzie zbyt napompowany bas. Po prostu w takiej aplikacji lepiej skorzystać z papierowego. Jeżeli ktoś narzeka na słabą szybkość i kontrole basu przy papierowym, to tym bardziej nie powinien używać aluminiowego w aplikacji bas reflex. Ten aluminiak w BR ta gigantyczny bas ale z naleciałościami które niekoniecznie są pożądane. Typowe dla głośników o wyższym Qts.

7 godzin temu, skwara1 napisał:

Prawda.

Długo się zastanawiałem nad głośnikiem, ale ten z ogólnie dostępnych ma najlepsze parametry do oz.

Fajny do Oz jest też SS 21W ma mniejszy kosz, przy nim obudowę można by zmniejszyć o 1cm.

Tylko nie wiem czy warto do niego dopłacić, bo jest ponad dwa razy droższy.

 

Ja z początku sugerowałem użycie albo Scana albo Satori W024 który da podobne osiągi do tego SB23. Ostatecznie myślę, że wybór tego głośnika był bardzo trafny. Mimo iż jest to tańszy głośnik to jego jakość brzmienia w tej aplikacji jest wyśmienita. Definicja i czystość basu jest na bardzo wysokim poziomie. Nie ma podbarwień basu, gra miękko, plastycznie i szybko. Zejście jest na tak dobrym poziomie, że osobiście mi nic więcej nie potrzeba do szczęścia. Jak dla mnie, w mojej osobistej skali ocen, praktycznie referencyjne brzmienie basu.

7 godzin temu, EMiL napisał:

To alu SB można ciąć wyżej i pewnie yoshi wykorzystał te możliwość.

Podział jest w okolicach 350Hz. Nie ma co za wysoko iść i marnować potencjału 12tki ;-).

2 godziny temu, Yasica napisał:

Myślę że ciekawą Alternatywą w konstrukcji 3 Way może być SS Discovery 

https://akustyk.com.pl/p/56/47/scan-speak-22w8534g00

Tego scana rozważałem pod kątem przyszłych konstrukcji. Jest ciekawy ale.. No własnie, po pierwsze wymaga sporej obudowy. Po drugie trudno określić czy on jest do BR czy do OZ. W OZ jest przeciętnie a w BR już widać, że trochę tak nie bardzo. Moim zdaniem bardziej zdefiniowaną pod względem aplikacji jest wersja 4 ohmowa tego discovery.

Jeżeli chodzi o cenę no to jest super. Z drugiej strony to ma istotne znaczenie jak ktoś naprawdę oszczędza i bawi się w budżetowe DIY. W przypadku np zamawiania u nas gotowych kolumn, szczególnie budowanych na indywidualne zamówienie to oszczędności na głośnikach rzędu 50 czy 100zł są bez sensu i nic nie dają. To są kwoty praktycznie nie wpływające na cenę końcową bo są inne, dużo większe składowe ceny końcowej które są niezmienne np koszt wytworzenia obudowy czy koszty związane z tworzeniem projektu. 

10 minut temu, skwara1 napisał:

Porównaj symulację Winisd tu lepiej widać różnicę

Qtc 0,700   Scan  57Hz   -3dB       43Hz   -6dB

Qtc 0,700    SB     46Hz   -3dB       35Hz   -6dB

I to pokrywa się z rzeczywistością, Paweł mówił że na pomiarach wyszło 43Hz przy -3dB

Tak tu mogę potwierdzić, że ten SB23 w 100% pokrywał się z symulacją. Mi wyszło nawet trochę "lepiej" pod względem f3 niż mówiła symulacja ale to wynikało z bardzo długiego kabla jaki szedł ze wzmacniacza do głośnika w komorze który nieco podniósł Qts głośnika ;-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł jak zwykle za konkretny wpis i ustosunkowanie się.

 

To jeszcze jedno pytanie - do zamkniętej aplikacji :  WO24 vs SB23 Aluminium -- różnice, zalety wady.

Róznica w cenie już ciut większa ale czy do OZ-ta WO24 będzie miał przewagę ?? 

Warto dopłacać do Niego ?? 

 

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/woofers/satori/9-in-satori-wo24p-8/

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/woofers/nac/8-sb23nbacs45-8-br-font-color-c70039-shipping-font/

 

 

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yasica napisał:

Dzięki Paweł jak zwykle za konkretny wpis i ustosunkowanie się.

 

To jeszcze jedno pytanie - do zamkniętej aplikacji :  WO24 vs SB23 Aluminium -- różnice, zalety wady.

Róznica w cenie już ciut większa ale czy do OZ-ta WO24 będzie miał przewagę ?? 

Warto dopłacać do Niego ?? 

Trudno powiedzieć.

Na początku w ciemno dopłacałbym do Satori. Po zapoznaniu się z tym SB23NBAC trochę są wątpliwości bo głośnik okazał się być naprawdę świetny. Ok trzeba uczciwie przyznać, ma jedną wadę - nie za dużą efektywność.  Satori będzie trochę efektywniejszy, myślę 1dB na pewno a może i nawet 2dB więcej (niestety nie mierzyłem Satori w aplikacji zamkniętej). Więc tu jest argument na + dla Satori, szczególnie iż wielkość głośników oraz wymaganej obudowy jest praktycznie taka sama.

Z drugiej strony bardzo podoba mi się barwa jaką gra SB23NBAC. Dlatego jakbym miał do wydania kasę na Satori a wielkość kolumny nie byłaby problemem to chyba wybrałbym opcję 2x SB23 niż jeden Satorik ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Yasica napisał:

No i w Closecie to mógłby być fajne granie, plus łatwiej zgrać z modami pomieszczenia, szczególnie jak mało miejsca na odsunięcie od sciany ( mały pokój ) . Chyba że też to nie tak prosto by wyglądało ..

Można też rozpatrywać room gain. I tu fakt, lepiej spisze się OZ bo w dużej bliskości ścian, room gain nie bedzie tak dotkliwy jak przy bas refelxie.

Co do samej akustyki pomieszczenia to też w trudniejszych pomieszczeniach na pewno łatwiej uzyskać optimum z OZ bo pomieszczenie będzie mniej wzbudzane. Ale to w sumie jest mocno indywidualna sprawa bo każde pomieszczenie jest inne.

Ostatnio w wolnych chwilach trochę zgłębiam w tematy akustyki i to w zasadzie nie ma znaczenia czy duże czy małe pomieszczenie, każde ma problemy z modami rezonansowymi, kwestia teraz skali oraz środków zaradczych. Dlatego nie zawsze jest tak, że pomieszczenie większe = lepsze. Przeciwnie, jeżeli mamy ograniczone środki to lepiej mieć mniejsze bo łatwiej / taniej przeprowadzić jest adaptację niż w jakiś dużym. A małe zaadoptowane zagra o niebo lepiej niż duże bez czy lichą adaptacją . 

Przewaga dużego pomieszczenia objawia się w tym, ze jest większe pole do manewru z rozstawieniem. O ile jest bo pytanie czy mówimy tu o dedykowanym pomieszczeniu audio czy o salonie gdzie już z góry jest wytyczone miejsce na sprzęt i nie da się go ruszyć. Bo jak drugi przypadek to duże pomieszczenie wciąż nic nie daje poza większą powierzchnia z którą trzeba walczyć z adoptacją. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wpisuję się do klubu, jako nowy posiadacz modelu Zephyr S z berylem. Na wstępie już mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony i mile zaskoczony. Jestem drugim właścicielem, więc też kolumny są wygrzane. Wszystko jest poukładane i podane jak na tacy. Wokale powalają naturalnością. Bas zwarty, punktowy, tak jak na nagraniach. Nic nie dodaje od siebie. Średnica także wyrównana w swoim zakresie. Kolumny na pewno dla tych którzy cenią sobie naturalność brzmienia. Stolarka oczywiście wzorowa. Na żywo wyglądają jeszcze ładniej.Więcej napiszę za jakiś czas.

Pozdrawiam serdecznie chłopaków z YB Audio. Kawał dobrej roboty!

20190311_075135.jpg

Edytowane przez Saper91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do konstruktorów YB Audio - umieszczenie głośnika wykotonowego daleko od górnej krawędzi frontu ma jakieś uzasadnienie konstrukcyjne, czy po prostu obrano taki wzór stylistyczny dla rozpoznawalności marki? Wiem, że jest szkoła, w której głośnik wysokotonowy (względnie średniotonowy) montuje się w takim miejscu, aby odległości od jego osi do każdej z krawędzi frontu były różne, słyszałem o wpływie kształtu przedniej krawędzi na rozpraszanie fali oraz o tym, że głośniki średniotonowy i wysokotonowy powinny być zamontowane w możliwie najmniejszej odległości, aby zbliżały się do punktowego źródła dźwięku lub wypadkowa tych głośników była na wysokości ucha słuchacza, ale o oddalaniu od górnej krawędzi nie słyszałem. Wątpię, by wysokość kolumny była obligowana przez konieczną objętość wewnętrzną, więc trochę mnie to zafrapowało.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Saper91 napisał:

Witam wszystkich. Wpisuję się do klubu, jako nowy posiadacz modelu Zephyr S z berylem.

Czyli transakcja doszła do skutku, cieszymy się, że trafiły w dobre ręce :-) .

6 godzin temu, mol01 napisał:

Takie pytanko do konstruktorów YB Audio - umieszczenie głośnika wykotonowego daleko od górnej krawędzi frontu ma jakieś uzasadnienie konstrukcyjne, czy po prostu obrano taki wzór stylistyczny dla rozpoznawalności marki? Wiem, że jest szkoła, w której głośnik wysokotonowy (względnie średniotonowy) montuje się w takim miejscu, aby odległości od jego osi do każdej z krawędzi frontu były różne, słyszałem o wpływie kształtu przedniej krawędzi na rozpraszanie fali oraz o tym, że głośniki średniotonowy i wysokotonowy powinny być zamontowane w możliwie najmniejszej odległości, aby zbliżały się do punktowego źródła dźwięku lub wypadkowa tych głośników była na wysokości ucha słuchacza, ale o oddalaniu od górnej krawędzi nie słyszałem. Wątpię, by wysokość kolumny była obligowana przez konieczną objętość wewnętrzną, więc trochę mnie to zafrapowało.

W zasadzie wszystko co napisałeś jest zgodne z prawdą. Obudowa ma taki kształt bo wpływa to na ch-kę głośników.  W tej obudowie ch-ka zarówno tweetera jak i średniego jest w zasadzie referencyjna. Czyli jak biorę jakiś tweeter i mam ch-ke producenta to jak zmierzę ten teweeter w naszej obudowie to uzyskuję w zasadzie to samo (drobne niuanse zawsze są ale jest też pewien rozrzut produkcyjny głośnika).

Oczywiście da się uzyskać optymalne ch-ki w innych kształtach, ten który mamy to nie jest to jedyny skuteczny. Ale nie jest to takie proste aby uzyskać tak dobry wynik jak ten który uzyskaliśmy w tej obudowie, dlatego my wybraliśmy taki. Jest to przy okazji w pewien sposób wyróżnik marki. 

Te obudowy u nas delikatnie ewoluują, np ostatni Zephyr S został już ekstremalnie zawężony z 250 do 230mm (mniej się nie da z uwagi na wielkość głośnika). W przygotowaniu też mamy zupełnie nowy projekt obudowy która będzie niższa od obecnej. Na razie obudowa istnieje w komputerze i trzeba będzie ją przebadać na żywym organizmie czy wszystko jest zgodnie z przewidywaniami ;-).

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Saper91 napisał:

Witam wszystkich. Wpisuję się do klubu, jako nowy posiadacz modelu Zephyr S z berylem. Na wstępie już mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony i mile zaskoczony. Jestem drugim właścicielem, więc też kolumny są wygrzane. Wszystko jest poukładane i podane jak na tacy. Wokale powalają naturalnością. Bas zwarty, punktowy, tak jak na nagraniach. Nic nie dodaje od siebie. Średnica także wyrównana w swoim zakresie. Kolumny na pewno dla tych którzy cenią sobie naturalność brzmienia. Stolarka oczywiście wzorowa. Na żywo wyglądają jeszcze ładniej.Więcej napiszę za jakiś czas.

Pozdrawiam serdecznie chłopaków z YB Audio. Kawał dobrej roboty!

20190311_075135.jpg

Super to wygląda. Widzę cayina a55tp. Jakie kolumny wcześniej nim pędziłeś, jakie zmiany w porównaniu do nich wniosły Zephyry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 16:06, skwara1 napisał:

Witam kolegów.

Wpisuję się do klubu ze swoim modelem specjalnym autorstwa Pawła i Roberta.

Model specjalny , SS Illuminator szpilka +12MU+SB23 na basie w OZ.

Kolumny świeżutkie przegrały ok.15 godzin, ale już mogę napisać że są super. Na szczególną uwagę zasługuje bas z OZ jest rewelacyjny. Przede mną wiele godzin wygrzewania, ale już teraz jestem bardzo zadowolony.

Napiszcie jak to u was było z wygrzewaniem, po ilu godzinach można spodziewać się optymalnego grania i jakie to są zmiany.

Serdecznie pozdrawiam Pawła i Roberta i wszystkich klubowiczów.

 

 

 

Szpilka, średnica to głośniki, rzekłbym z najwyższej półki. Ale dlaczego średnica z iluminatora a nie np. revelatora ? SS 12M /4631G00?

Słuchałeś może takiego duetu wcześniej jaki wybrałeś ? Cena głośnika ta sama. Czy poszedłeś w ciemno ?

Druga sprawa.

Rozważałeś na średnicę, przy dosyć jednak gabarytowo - wizualnie dużej kolumnie, większy średnio tonowy ? np. Scan-Speak 18M/8631T00 ? Cenowo nieco taniej ale czy nie lepiej ?

Jakie wymiary ma ta kolumna ? Są jakieś nadprogramowe ukryte litry ? Czy wyliczona na styk ?

Muszę się do Ciebie kiedyś wprosić jak już wygrzejesz je :) Też mi się marzy podobny układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.