Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jager napisał:

 

Szpilka, średnica to głośniki, rzekłbym z najwyższej półki. Ale dlaczego średnica z iluminatora a nie np. revelatora ? SS 12M /4631G00?

Słuchałeś może takiego duetu wcześniej jaki wybrałeś ? Cena głośnika ta sama. Czy poszedłeś w ciemno ?

Druga sprawa.

Rozważałeś na średnicę, przy dosyć jednak gabarytowo - wizualnie dużej kolumnie, większy średnio tonowy ? np. Scan-Speak 18M/8631T00 ? Cenowo nieco taniej ale czy nie lepiej ?

Jakie wymiary ma ta kolumna ? Są jakieś nadprogramowe ukryte litry ? Czy wyliczona na styk ?

Muszę się do Ciebie kiedyś wprosić jak już wygrzejesz je ? Też mi się marzy podobny układ.

W takim zestawieniu wcześniej oczywiście nie słuchałem, bo drugich takich kolumn na pewno nie ma i miałem możliwości ich odsłuchać.Można powiedzieć że poszedłem w ciemno.

Z drugiej strony, znam bardzo dobrze głośniki scana, bo moje poprzednie kolumny były na SS pasuje mi te granie i jak dla mnie to pewniak, tym bardziej te z najwyższej półki.

O szpilce słyszałem dużo dobrych opinii, które potwierdziły się podczas moich odsłuchów na Audio Show.

12MU to jedyny typowo średniotowy głośnik o bardzo dobrych parametrach, co zdecydowało o wyborze w mojej 3 drożnej konstrukcji.

Muszę tu jeszcze dodać, że w tym wyborze utwierdził mnie Paweł po naszych wielogodzinnych rozmowach i zdałem się też na jego wiedzę i doświadczenie.

Niskotonowy SB to już całkowicie mój wybór. Po klikunastu godzinach spędzonych przy programie Winisd i sprawdzanie wielu głośników i ich parametrów w OZ wybór padł na ten głośnik. Wybór bardzo trafny o czym niech świadczy rekomendacja Pawła kilka postów wyżej.

Wymiary kolumn to WxSzxG 100x24,5x35,5

Zapraszam oczywiście na odsłuch, hmmm tylko ciekawe kiedy bedą wygrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2019 o 11:36, tomaszz napisał:

Super to wygląda. Widzę cayina a55tp. Jakie kolumny wcześniej nim pędziłeś, jakie zmiany w porównaniu do nich wniosły Zephyry?

Grałem wcześniej na pylon Diamond 28. Zephyry to inna klasa. Dużo wyzej. Deklasują w każdym zakresie. Ja mam natomoast problem z akustyką i żoną...

Bas gra dopiero pod ścianą, a żona nie zgadza się na cofnięcie kanapy  pod ścianę ze względu na wystrój salonu...I robią się schody. Salon ma 20 metrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, Saper91 napisał:

Grałem wcześniej na pylon Diamond 28. Zephyry to inna klasa. Dużo wyzej. Deklasują w każdym zakresie. Ja mam natomoast problem z akustyką i żoną...

Bas gra dopiero pod ścianą, a żona nie zgadza się na cofnięcie kanapy  pod ścianę ze względu na wystrój salonu...I robią się schody. Salon ma 20 metrow

Czyli nie masz klasę wyżej...a zamierzasz mieć. Powodzenia w "walce z małżonką"... W końcu będzie idelanie...

?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, skwara1 napisał:

W takim zestawieniu wcześniej oczywiście nie słuchałem, bo drugich takich kolumn na pewno nie ma i miałem możliwości ich odsłuchać.Można powiedzieć że poszedłem w ciemno.

Z drugiej strony, znam bardzo dobrze głośniki scana, bo moje poprzednie kolumny były na SS pasuje mi te granie i jak dla mnie to pewniak, tym bardziej te z najwyższej półki.

O szpilce słyszałem dużo dobrych opinii, które potwierdziły się podczas moich odsłuchów na Audio Show.

12MU to jedyny typowo średniotowy głośnik o bardzo dobrych parametrach, co zdecydowało o wyborze w mojej 3 drożnej konstrukcji.

Muszę tu jeszcze dodać, że w tym wyborze utwierdził mnie Paweł po naszych wielogodzinnych rozmowach i zdałem się też na jego wiedzę i doświadczenie.

Niskotonowy SB to już całkowicie mój wybór. Po klikunastu godzinach spędzonych przy programie Winisd i sprawdzanie wielu głośników i ich parametrów w OZ wybór padł na ten głośnik. Wybór bardzo trafny o czym niech świadczy rekomendacja Pawła kilka postów wyżej.

Wymiary kolumn to WxSzxG 100x24,5x35,5

Zapraszam oczywiście na odsłuch, hmmm tylko ciekawe kiedy bedą wygrzane.

Nie wiedziałem, ze ten średniotonowy nadaje się do OZ ?

Fajna kolumna! Trza mieć bardzo wydajny piec, żeby to napędzić.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cichom napisał:

Cayin to chyba trochę za słaby, żeby porządnie rozbujać basowego Revelatora 22cm.

Nie wiem jak jest z innymi wzmacniaczami. 40 watt raczej powinno wustarczyć. Fakt jest taki, że trzeba dać delikatnie głosnkej żeby rozbujać. I taka uwaga. Kolumny obnażają słabe nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dziękuję ?

niestety jeszcze nie stoją u mnie bo trochę przeciąga mi się sprawa przeprowadzki

chciałem mieć monitory ale też zależało mi na basie dlatego zdecydowałem się na kompromis tj 3drogi zamknięte w smukłej monitorowej obudowie która wpasuje sie w pokoj dzienny

w środku kondensatory clarity cap csa, białe mundorfy i rezystory mresist, okablowanie srebrzony janzten 

Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, biniek napisał:

dziękuję ?

niestety jeszcze nie stoją u mnie bo trochę przeciąga mi się sprawa przeprowadzki

chciałem mieć monitory ale też zależało mi na basie dlatego zdecydowałem się na kompromis tj 3drogi zamknięte w smukłej monitorowej obudowie która wpasuje sie w pokoj dzienny

w środku kondensatory clarity cap csa, białe mundorfy i rezystory mresist, okablowanie srebrzony janzten 

Extra monitory ?
Obowiązkowo zdaj relację jak grają

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.03.2019 o 11:36, tomaszz napisał:

Super to wygląda. Widzę cayina a55tp. Jakie kolumny wcześniej nim pędziłeś, jakie zmiany w porównaniu do nich wniosły Zephyry?

Tak jest Cayin a55tp, tylko, że gram ze standardowymi lampami i wydaje mi się, że chwilami jest za ostro. Wymieniam na 6550 tung sola. Wcześniej miaķem pylon audio diamond 28. Rożnica jest spora. Odrazu słychać, że jest to inna klasa. Zephyry od pierwszego usłyszenia urzekają. Ja mam natomiast duży problemcz akustyką i z żoną. 

Akustyka dlatego, że dopiero pod ścianą pojawia się bas, a z żoną bo nie zgodzi się na cofnięcie nakapy. I nie wiem co teraz

Panowie, są tu jacyś posiadacze Zephyrów bądź i nnychcwiekszychckonstrukcji? Jakie macie wzmacniacze?

Musiałem sprzedać lampę, ponieważ zabrakło jej mocy w wysterowaniu Zephyrów i szukam dalej.

Szukam czegoś do max 6k. Zależy mi na kontrolowanym punkowym basie, naturalnej niemęczącej średnicy i górze. 

Z w miare szeroką i glęboką sceną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 23:43, biniek napisał:

moje nowe paczki

projekt i zwrotnica YB Audio stolarka Loudspeakers Manufacturer 

szpilka, 13stka sb i usher 8955a

55935469_816459268715948_5857660965914411008_n.jpg

Napisz proszę czego się można spodziewać po dźwięku. Czyli jak grają i jakiego materiału słuchasz głównie z tymi skrzynkami (pewnie przegapiłem gdzieś czego Ty słuchasz). Jakim wzmakiem napędzasz te kolumny i w jakim metrażu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Saper91 napisał:

Akustyka dlatego, że dopiero pod ścianą pojawia się bas, a z żoną bo nie zgodzi się na cofnięcie nakapy. I nie wiem co teraz

Ja mam odwrotnie, wysuwam od ściany kanapę (i kolumny) do słuchania. Nie jest to idealne rozwiązanie. Na razie mam takie warunki i nic z tym nie zrobię, ale ma się to zmienić wraz ze zmianą mieszkania. I zarys planu na nowe lokum już się wyklarował :)

Trochę mnie dziwi, że było za ostro z a55tp, ale już sprzedałeś więc tematu nie ma. Słuchałeś Zephyrów z WBA Thunderbird?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, tomaszz napisał:

Ja mam odwrotnie, wysuwam od ściany kanapę (i kolumny) do słuchania. Nie jest to idealne rozwiązanie. Na razie mam takie warunki i nic z tym nie zrobię, ale ma się to zmienić wraz ze zmianą mieszkania. I zarys planu na nowe lokum już się wyklarował ?

Trochę mnie dziwi, że było za ostro z a55tp, ale już sprzedałeś więc tematu nie ma. Słuchałeś Zephyrów z WBA Thunderbird?

Niestety nie miałem okazji i możliwości posluchać... Rozglądam się powoli za czymś konkretniejszym. Tak jak mówiłem... W Cayin zabrakło mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2019 o 21:22, Yoshi_80 napisał:

Użytego do tej konstrukcji głośnika nie testowałem w BR bo z góry było założenie iż budujemy OZ. Moim zdaniem ten głośnik do BR się nie nadaje bo będzie zbyt napompowany bas. Po prostu w takiej aplikacji lepiej skorzystać z papierowego. Jeżeli ktoś narzeka na słabą szybkość i kontrole basu przy papierowym, to tym bardziej nie powinien używać aluminiowego w aplikacji bas reflex. Ten aluminiak w BR ta gigantyczny bas ale z naleciałościami które niekoniecznie są pożądane. Typowe dla głośników o wyższym Qts.

Ja z początku sugerowałem użycie albo Scana albo Satori W024 który da podobne osiągi do tego SB23. Ostatecznie myślę, że wybór tego głośnika był bardzo trafny. Mimo iż jest to tańszy głośnik to jego jakość brzmienia w tej aplikacji jest wyśmienita. Definicja i czystość basu jest na bardzo wysokim poziomie. Nie ma podbarwień basu, gra miękko, plastycznie i szybko. Zejście jest na tak dobrym poziomie, że osobiście mi nic więcej nie potrzeba do szczęścia. Jak dla mnie, w mojej osobistej skali ocen, praktycznie referencyjne brzmienie basu.

Podział jest w okolicach 350Hz. Nie ma co za wysoko iść i marnować potencjału 12tki ;-).

Tego scana rozważałem pod kątem przyszłych konstrukcji. Jest ciekawy ale.. No własnie, po pierwsze wymaga sporej obudowy. Po drugie trudno określić czy on jest do BR czy do OZ. W OZ jest przeciętnie a w BR już widać, że trochę tak nie bardzo. Moim zdaniem bardziej zdefiniowaną pod względem aplikacji jest wersja 4 ohmowa tego discovery.

Jeżeli chodzi o cenę no to jest super. Z drugiej strony to ma istotne znaczenie jak ktoś naprawdę oszczędza i bawi się w budżetowe DIY. W przypadku np zamawiania u nas gotowych kolumn, szczególnie budowanych na indywidualne zamówienie to oszczędności na głośnikach rzędu 50 czy 100zł są bez sensu i nic nie dają. To są kwoty praktycznie nie wpływające na cenę końcową bo są inne, dużo większe składowe ceny końcowej które są niezmienne np koszt wytworzenia obudowy czy koszty związane z tworzeniem projektu. 

Tak tu mogę potwierdzić, że ten SB23 w 100% pokrywał się z symulacją. Mi wyszło nawet trochę "lepiej" pod względem f3 niż mówiła symulacja ale to wynikało z bardzo długiego kabla jaki szedł ze wzmacniacza do głośnika w komorze który nieco podniósł Qts głośnika ;-). 

https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/30058-Dobry-i-przystępny-cenowo-woofer-22-cm

Tym wpisem uzyskałem być może odpowiedź na moje poszukiwania.

 

W dniu 26.03.2019 o 23:43, biniek napisał:

moje nowe paczki

projekt i zwrotnica YB Audio stolarka Loudspeakers Manufacturer 

szpilka, 13stka sb i usher 8955a

55935469_816459268715948_5857660965914411008_n.jpg

Biniek mam nadzieję, że znalazłeś wreszcie swojego muzycznego Grala ?

Wpraszam się oczywiście na odsłuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, marzab napisał:

Witam,

mam pytanie w jakiej wielkości pomieszczeniach grają Zephyry.

Mam pokój 21m2 z czego miejsce do słuchania ma około 16-17m2 czy w takim metrażu kolumny się nie uduszą...

 

20190501_190005.jpg

Jeżeli szafkę przesuniesz lekko w lewo zrobisz więcej msc dla prawej kolumny. Plus jeszcze odważniej do przodu obie kolumny będzie ok. Oczywiście jeżeli inne okoliczności pozwolą- żona/dziewczyna. Pozdrawiam

Edytowane przez adams84
Błąd słownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adams84 napisał:

Jeżeli szafkę przesuniesz lekko w lewo zrobisz więcej msc dla prawej kolumny. Plus jeszcze odważniej do przodu obie kolumny będzie ok. Oczywiście jeżeli inne okoliczności pozwolą- żona/dziewczyna. Pozdrawiam

Już wiecej niestety nie wycisne, moge wyjsc ciut do przodu. To wszystko...

Zastanawiam sie czy nie bedzie to za mało przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, marzab napisał:

Już wiecej niestety nie wycisne, moge wyjsc ciut do przodu. To wszystko...

Zastanawiam sie czy nie bedzie to za mało przestrzeni.

Miałem Dali Grand w 24m2 i było ok choć basu było sporo (2x 22cm Vita) ale był kontrolowany.

Pamiętaj tylko że Grandy to mocno basowe kolumny. Basu było sporo bo kolumny sporo go podają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W dniu dzisiejszym na naszej stronie pojawiła się zakładka "Strefa DIY" dedykowana hobbystom http://yb-audio.pl/diy/ .  Będziemy wrzucać tam różne projekty, które można nabyć u nas w formie zestawów.  To taka trochę metoda spożytkowania tego co się zaczyna gromadzić i nigdy nie ujrzałoby światła dziennego w formie kolumn w naszej ofercie. Strona jest w trakcie rozwoju, niektóre opisy jeszcze nie są na 100% gotowe, powstawały na pewnej przestrzeni czasu i brak im pewnej standaryzacji formy, co zostanie w wolnych chwilach poprawione.

Część projektów jest i będzie otwarta, będzie można skopiować zupełnie za darmo, niczego nie trzeba nam płacić czy kupować. Część będzie zamknięta z uwagi na chociażby "wagę" projektu (po co dawać konkurencji gotowe przepisy na bardzo dobre zestawy, niech się trochę pomęczą ).  Tak jak to robi np Torels Gravesen.

Zestawy są w bardzo atrakcyjnej cenie gdyż w zasadzie nabywca płaci za elementy, know how zawarty w zestawie ma zupełnie za darmo. Dlatego nabywca niczego nie traci, nic nie przepłaca kupując projekt zamknięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Yoshi_80 napisał:

W dniu dzisiejszym na naszej stronie pojawiła się zakładka "Strefa DIY" dedykowana hobbystom http://yb-audio.pl/diy/ .

Nie wiem tylko jaki jest sens takiej reklamy, skoro Twój wspólnik nie raczy odbierać telefonów od stałych klientów. Jest to zresztą dosyć powszechna praktyka z jego strony, a nie odosobniony przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.