Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Oczywiście, że to nie ważne kto pierwszy. Czym więcej tym lepiej, ja słyszałem ,że jeszcze ktoś z Pomorza zrobił sobie kolumny na tych przetwornikach. Ważne , że coś jest i można sobie posłuchać i ocenić samemu. 

A to czy ktoś sobie to połączy z klasą D czy też z lampą ,to już wydaje mi się , że to jego prywatna sprawa i nic nam do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triodę, może dlatego, że na fb YB napisało: "

"....Prace nad pierwsza konstrukcją opartą o Elipticory dobiegły końca. Chyba jesteśmy pierwszą w Polsce firmą która wykonała kolumny na tych głośnikach....."

Tak więc nie napisali, że są pierwsi, gwoli ścisłości.

"....Za kilka dni, po sesji fotograficznej, umieścimy stosowny opis konstrukcji na naszej stronie oraz tutaj na FB. ...

Dajmy więc czas na zrobienie zdjęć i opracowanie opisu ?

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobinę "napięcią" związanego z tak ważną, być może historyczną odsłoną tych kolumn nie zaszkodzi. Każdy audiofil wie, że z nowym dźwiękiem trzeba się oswoić. Zatem jestem przekonany, że Panowie z YB chcą sobie dać trochę czasu na ostateczne wyceny i oceny oraz konsultacje i polemikę na temat wrażeń z odsłuchów zaproszonych gości. Osobiście bardzo kibicuję temu projektowi i pewnie zapiszę się do kolejki odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, triode napisał:

nie wiem po co te tajemnice,skoro na Facebooku ,forma chwali się ,że pierwsza w Polsce etc

 

https://www.facebook.com/pages/category/Local-Business/YB-Audio-929642480515694/

jakoś marnie widzę takie kolumny zestawione z klasą D ?

Ja tam widzę te cacka:

https://www.wbamp.com/pl/produkt/ironbird/

 

Oczywiście właściciel zestawi z tym na co ma ochotę ale taka skuteczność aż się prosi o SET'a. Gitara elektryczna będzie pracowała tam zapewne zacnie ?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sonic990 napisał:

Czy te scan speak elipticory nadają się do OZ czy raczej zostaje BR ze względu na raczej słabe zejście?

Brakuje jeszcze elipticora 15" ?

Myślę, że interpretując moją wypowiedź, odniosłeś nieco mylne wrażenie ? Chyba nie dość precyzyjnie się wyraziłem. Stąd nieco zamieszania z tymi niskimi tonami... Chciałbym podkreślić, że mój opis odnosi się do moich indywidualnych gustów. Co należy rozumieć, że: To co podoba się mi, niekoniecznie może podobać się Tobie lub komuś innemu. Kolumny, które zostały mi zaprezentowane przez duet YB Audio. Porównywałem bezpośrednio do Huracanów oraz do zapamiętanych wrażeń z odsłuchów kilkunastu modeli innych marek w zdecydowanej większości najwyższych modeli innych marek.

Jeszcze raz.

2 x 21 nisko - średnio tonowe Elipticor są o cały poziom wyżej od duetu 2 x 18 niskotonowy Revelator. 

Pod każdym porównywalnym względem. Każdym.

Niskich tonów jest wystarczająco jak na taki rozmiar głośników.

Niskie tony to nie tylko trzepocące niskotonowe membrany subwooferów poniżej 20Hz... 

Ta aplikacja 2 x 21 zdecydowanie podgryza za kostki głośniki o średnicy membran około 30cm.

Zachęcam każdego kto znajdzie wolną chwilę do posłuchania jakichś wysokich i bardzo wysokich modeli kolumn. Typu np. Dali Epicon 6, Monitor Audio PL 300 II. KEF 5 i odpowie sobie na pytanie. Czy słuchając różnych gatunków muzycznych to co reprezentują te kolumny to tylko niskie zejście ? No nie. Tak nie jest. Jest jeszcze ta cała chmura reszty, która otacza, buduje dane nagranie, atmosferę, moc i masę, oddaje akustykę pomieszczeń, porusza wyobraźnią i ciekawi. 

Atmosfera, którą tworzą te trzy elipticory przywodzi na myśl doskonalą precyzyjną robotę, zegarmistrza jubilera. Są jak zegarki  Patek Philippe. Popatrzcie na te zegarki i powiedzcie co czujecie ? Coś podobnego potrafią czarować kolumny YB Audio oparte o ellipticor.

Mało ?

Ellipticory oprawione w skrzynki Pana Roberta i przyprawione przez Pana Pawła, budują atmosferę niczym, niski seksownie mruczący głos Pani Krystyny Czubówny opisującej harce natury... Miód na uszy ! Dla mnie ... Czy dla Was też ? Tego się nie dowiecie jeśli nie posłuchacie.

Skan Speak w tych głośnikach widać i słychać, że włożył coś więcej niż tylko zaawansowaną technikę....W tych głośnikach czuć też tego ducha audiofilskości... :)

Tak teraz sobie myślę, czy Skan Speak w ogóle ma plany na wprowadzenie w tej serii głośnika niskotonowego... ?  Jeśli go zrobi i zachowa barwę i cechy całej serii... to będzie to głośnik nisko tonowy WYBITNY.

 

7 godzin temu, Sonic990 napisał:

A i jeszcze jaka wyszła skuteczność tej kolumny i minimalna impedancja ?

Nie pytałem. Trzeba pytać YB Audio. Raczej się nie pomylę dużo jak powiem, że wyższa niż huracanów.

5 godzin temu, triode napisał:

nie wiem po co te tajemnice,skoro na Facebooku ,forma chwali się ,że pierwsza w Polsce etc

 

https://www.facebook.com/pages/category/Local-Business/YB-Audio-929642480515694/

jakoś marnie widzę takie kolumny zestawione z klasą D ?

Żadnej mistycznej tajemnicy tu nie widzę. Jak sam wskazujesz, YB Audio już jakiś czas temu opisało dość szczegółowo te kolumny. Trzeba tylko raz jeszcze poczytać sobie ten wątek. Ze swojej strony bez dwóch zdań, mogę potwierdzić, że opisy ich kolumn jak najbardziej odpowiadają rzeczywistości przy realnych odsłuchach. Jestem tego doskonałym przykładem. Opis na Facebooku tych kolumn jest jak najbardziej realny. I to co przeczytałem to też usłyszałem.

Co do zasilania, klasy D i reszty.

Sami to znacie. Trzeba brać różne systemy i słuchać :) Co wpadnie w moje ucho i zgra się z resztą, to się okaże. Na tą chwilę, czekam sobie już w spokoju na kolumny. Jak będą gotowe... będę szukał tych co je poprowadzą we właściwą stronę :) 

 

Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytałeś do końca moje długie posty. Ale moje porównanie jako bezpośrednich konkurentów kolumn na Ellipticorach wskazują tzw. popularnych serii np. Dali Epicon, Monitor Audio Platinum, KEF Reference innych podobnych...

Porównanie do Huracanów jest dla tych czytających, którzy zastanawiają się czy warto dołożyć do wyższej serii. Czym się różnią te dwie klasy.

I tu znowu zmierzamy do gustów i guścików :)

Muzyka w moim domu gra ponad 12 godzin dziennie... mi bardziej pasują jedwab, papier i pochodne...  Choć przyjmuję do wiadomości, że są kolumny na innych przetwornikach i grają świetnie. Inaczej... ale w klasie podobnej referencji.

Zdaję sobie sprawę, że ktoś inny może mieć całkowicie odmienną opinię. I to jest bardzo dobra wiadomość. 

Wyobrażacie sobie, że wszystkie auta do kupienia w Polsce, są dostępne tylko w czarnym kolorze ? A tak każdy ma piękny wybór... 

Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest super zestaw i na pewno posłucham tego jak nie u Roberta to u Paul ?. Sam jestem ciekaw detalu i mega powietrza w wykonaniu scan speaka bo miałem podobne odczucia jak przełączyliśmy u Roberta z Zephirów S ze szpilką na górze na accutony to jakby inny wymiar wszystkiego więcej detalu szybkości no i mega zejścia z 30cm etona. Jeśli jest podobnie na elipticorach a są bardziej przychylne na słabszej jakości realizację to tylko się cieszyć. U mnie accuton jeśli chodzi o średnie tony to jest tam włożony model z wycięciami tzw oczy i gra to bardziej miekko w porównaniu do najnowszych średniaków z serii cell i jest w mojej ocenie zaleta a przy tym posiadają 93dB efektywności.

To jest ta sama półka jakościowa widać, że scan wkońcu dogonił accutona?.

Jeśli chodzi o zasilanie tych kolumn to klasa D może tutaj ładnie się wpasować np.takie moduły ncore. Drugą opcję to można spróbować WBA na lampach 211 w układzie pp gdzie do dyspozycji mamy ponad 100W z lampy. 

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisze, że po wpisie Jagera  wywiązała się fajna dyskusja :-) .

Wiedzieliśmy, że kolumny na Elipticorach wzbudza emocje. Nie jest to kolejny projekt na oklepanych głośnikach ale coś zupełnie nowego i wyjątkowego. Dlatego informowaliśmy na FB o takim projekcie dużo wcześniej aby trochę ludzi zainteresować. Po cichu liczyłem, że będziemy pierwsi dlatego ale widać nie byliśmy. Nie chciało mi się robić rozeznania i sprawdzać a bazując na swojej wiedzy nie mogłem sobie przypomnieć innej konstrukcji. To są mało istotne szczegóły. Robert zrobił już zdjęcia, trzeba skończyć opis i opublikować na stronie :-). Najwyższy czas ostatecznie zamknąć kilka miesięcy pracy, przynajmniej przy tej konstrukcji bo na warsztacie grają już kolejne Elitpicory ale w innej aplikacji :-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Po cichu liczyłem, że będziemy pierwsi dlatego ale widać nie byliśmy

czerwone monitory na elipticorach przygotował na AVS konstruktor z Pruszkowa pod Warszawą

front był kanapką z grubym płatem aluminium. Obudowa przy dotknięciu reki drżała wg mnie dość mocno

dlatego uważam ,że była słabo usztywniona wewnątrz, litraż ok 10l

filtry pierwszego rzędu elektrycznie , nacisk położony na średnicę , która była wysycona lekko ciemna , ogólnie głosniki pokazały ponadprzeciętny potencjał , ale na moje uwagi konstruktor przyznał ,że to wstepne strojenie, które ma być dopasowane pod wymagania klienta, cena wyjściowa była wtedy ok 50000 , egzemplarz powystawowy z obietnicą przestrojenia utargowałem na 40 tysi

Kolumny były prezentowane w małym waskim pomieszczeniu hotelowym źródłem byl gramofon zasilane były z tego co pamietam wzmacniaczem lampowym

scena stereo się rozłaziła i najbardziej brakowało basu

ale ogólne wrażenie jak na pierwszy odsłuch Eliptikorów dość pozytywne , pod warunkiem dopracowania projektu

wg mnie warto tworzyć zestawy na tych głosnikach mimo ceny

Są doskonałe

dlatego gratuluję projektów i pomysłu na nowe kolumny

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek.xm,

bardzo podobnie odebrałem te kolumny na AS. Pierwsze co się rzucało w uszy, to wypchnięta średnica, szczupły bas oraz dosyć oszczędne wysokie - byłem przekonany, że to kwestia elektroniki. Pan Konstrutkor był mocno zauroczony tym dźwiękiem i trudno mu było przyjąć jakiekolwiek uwagi, ale ogólnie bardzo sympatyczny człowiek ?

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2019 o 22:13, Jager napisał:

Myślę, że interpretując moją wypowiedź, odniosłeś nieco mylne wrażenie ? Chyba nie dość precyzyjnie się wyraziłem. Stąd nieco zamieszania z tymi niskimi tonami... Chciałbym podkreślić, że mój opis odnosi się do moich indywidualnych gustów. Co należy rozumieć, że: To co podoba się mi, niekoniecznie może podobać się Tobie lub komuś innemu. Kolumny, które zostały mi zaprezentowane przez duet YB Audio. Porównywałem bezpośrednio do Huracanów oraz do zapamiętanych wrażeń z odsłuchów kilkunastu modeli innych marek w zdecydowanej większości najwyższych modeli innych marek.

Jeszcze raz.

2 x 21 nisko - średnio tonowe Elipticor są o cały poziom wyżej od duetu 2 x 18 niskotonowy Revelator. 

Pod każdym porównywalnym względem. Każdym.

Niskich tonów jest wystarczająco jak na taki rozmiar głośników.

Niskie tony to nie tylko trzepocące niskotonowe membrany subwooferów poniżej 20Hz... 

Ta aplikacja 2 x 21 zdecydowanie podgryza za kostki głośniki o średnicy membran około 30cm.

Te 2x18cm wydają się średnim pomysłem na bas ale grają na prawdę dobrze - no chyba, że ktoś ma hangar.  Fajnie, że 2x21 idą jeszcze dalej.  Jeżeli coś podgryza kostki 30cm to czy nie warto zestawić wysokotonowca i średniaka elipticora z np tym etonem co ma zibi? Wyjdzie sporo taniej a efekt może być ciekawszy?  Oczywiście to tylko moje teoretyzowanie
Z niecierpliwością czekam na wpis na stronie YB.
?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Sonic990 said:

Te 2x18cm wydają się średnim pomysłem na bas ale grają na prawdę dobrze - no chyba, że ktoś ma hangar.  Fajnie, że 2x21 idą jeszcze dalej.  Jeżeli coś podgryza kostki 30cm to czy nie warto zestawić wysokotonowca i średniaka elipticora z np tym etonem co ma zibi? Wyjdzie sporo taniej a efekt może być ciekawszy?  Oczywiście to tylko moje teoretyzowanie
Z niecierpliwością czekam na wpis na stronie YB.
?

2x18cm może zagrać basem ale wyższym i harmonicznymi - przekonałem się że wiele osób tego wogóle nie wyłapuje i nie rozróżnia. Znam płyty z naprawde niskim basem i prawie na żadnych kolumnach nie ma wystarczająco zejścia, a jak jest to brzmi to kiepsko. Żeby był odpowiedni bas to powierzchnia membran musi być naprawde spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego basu tam nie słychać - jego się czuje przez "siedzenie" - np. Prodigy - "Mindfields" - po 1 minucie bardzo łatwo wyłapać - niskiego basu praktycznie nigdy nie słychać tylko czuć

Bas to sama fizyka - żeby głośnik który wychyla się o 1mm przy 200Hz zagrał to samo przy 20Hz to musi się wychylić o 10cm - jakie to daje przeliczniki to łatwo sobie sprawdzić. Pamiętam jak byłem zdziwiony widząc pomiary że nawet 15" z małym wychyleniem liniowym zaczyna zniekształcać już po zejściu poniżej 100Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piter z napisał:

Tego basu tam nie słychać - jego się czuje przez "siedzenie" - np. Prodigy - "Mindfields" - po 1 minucie bardzo łatwo wyłapać - niskiego basu praktycznie nigdy nie słychać tylko czuć

Bas to sama fizyka - żeby głośnik który wychyla się o 1mm przy 200Hz zagrał to samo przy 20Hz to musi się wychylić o 10cm - jakie to daje przeliczniki to łatwo sobie sprawdzić. Pamiętam jak byłem zdziwiony widząc pomiary że nawet 15" z małym wychyleniem liniowym zaczyna zniekształcać już po zejściu poniżej 100Hz.

nie bardzo rozumiem co by miał "to samo" zagrać ten głośnik przy 20Hz i 200Hz gdzie różnica w paśmie to jeden rząd wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piter z napisał:

Tego basu tam nie słychać - jego się czuje przez "siedzenie" - np. Prodigy - "Mindfields" - po 1 minucie bardzo łatwo wyłapać - niskiego basu praktycznie nigdy nie słychać tylko czuć

Znam prodigy na pamięć. Niski bas w tym kawałku wchodzi od 1:12 i jest dość przybrudzony. Tak już jest ten kawałek zrobiony. Nie trzeba do niego wielkich głośników. 

Niski, czysty bas to np polecam Kryptic Minds. Tam jest mnóstwo niskich zejść i słychać jak czasami osiemnastka nie daje rady, bas momentami ledwo słyszalny, jakby się zrywał. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Znam prodigy na pamięć. Niski bas w tym kawałku wchodzi od 1:12 i jest dość przybrudzony. Tak już jest ten kawałek zrobiony. Nie trzeba do niego wielkich głośników. 
Niski, czysty bas to np polecam Kryptic Minds. Tam jest mnóstwo niskich zejść i słychać jak czasami osiemnastka nie daje rady, bas momentami ledwo słyszalny, jakby się zrywał. 
Jaki konkretnie kawałek tego zespołu masz na myśli? Chętnie posłucham.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sonic990 napisał:

Te 2x18cm wydają się średnim pomysłem na bas ale grają na prawdę dobrze - no chyba, że ktoś ma hangar.  Fajnie, że 2x21 idą jeszcze dalej.  Jeżeli coś podgryza kostki 30cm to czy nie warto zestawić wysokotonowca i średniaka elipticora z np tym etonem co ma zibi? Wyjdzie sporo taniej a efekt może być ciekawszy?  Oczywiście to tylko moje teoretyzowanie
Z niecierpliwością czekam na wpis na stronie YB.
?

W 3-way do elopticorów spróbowałbym na basie https://akustyk.com.pl/p/179/242/32w4878t11

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
58 minut temu, zibii napisał:

Niskie zejście jest np. w Blade Runner 2049 Hansa Zimmera 12" Etona ładnie sobie lata?.

Paul koniecznie sobie sprawdź jak u Ciebie będzie?.

To akurat pójdzie na pierwszy ogień , oczywiście jak wrócę do domu.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.