Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  267 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, ulan66 napisał:

Jaki konkretnie kawałek tego zespołu masz na myśli? Chętnie posłucham.
 

To chyba raczej jakis DJ ? nie wiem teraz z pamięci, ale tam wszędzie jest taki subwooferowy bas. Na każdej płycie i kawałku, ale z takich bardziej wymagających to nie pamiętam. Musiałbym przesłuchać. 

Tak na szybko to Badman Vip mi przyszedł do głowy 

8 minut temu, paul klacska napisał:

To akurat pójdzie na pierwszy ogień , oczywiście jak wrócę do domu.???

Tutaj to trzeba mieć kawałek głośnika. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmer to akurat ma dużo utworów z niskim basem - tylko te uderzenia na "Mindfields" są bardzo charakterystyczne i łatwo można na ich podstawie określić ilość i jakość basu - brzmią jak brzmią bo taki był zamysł - świetnie zrealizowana płyta ogólnie. Te uderzenia prawidłowo odtworone wywołują w pomieszczeniu coś co można nazwać wstrząsem sejsmicznym praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, rafal735r napisał:
33 minuty temu, paul klacska napisał:

To akurat pójdzie na pierwszy ogień , oczywiście jak wrócę do domu.???

Tutaj to trzeba mieć kawałek głośnika. 

W Blade Runner jest bas 40-50Hz. Taki zakres to 18stki odtwarzają bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ha...i po takim graniu oceniacie jakość niskich tonów...?

Coś  z festiwalu perkusyjnego sobie posłuchajcie to zobaczycie co to jest jakość i różnorodność niskich tonów...

I jak różna i wieloraka może być perkusja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cichom napisał:

W Blade Runner jest bas 40-50Hz. Taki zakres to 18stki odtwarzają bez najmniejszego problemu.

Oj myślę, że idzie tam znacznie niżej jest moment, że słychać jeszcze bas a później już tylko basy fruwają?.Zawsze można ustawić sinusa na 20Hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

W 3-way do elopticorów spróbowałbym na basie https://akustyk.com.pl/p/179/242/32w4878t11

To jest najnowsze dzieło SS. Podejrzewam, że właśnie powstały na potrzeby uzupełnienia sekcji basowej dla Ellipticorów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, zibii napisał:

Jako subwoofery?. Ta ich efektywność 95dB to troszkę naciągana.

to nie jest głosnik subowy tylko typowy woofer

jesli podwyższysz dobroć rezystancją cewki szeregowej filtra i zwiekszysz obudowę otrzymasz niższe zejście i o 1-2 db niższa skuteczność

ale i tak 93db z 30-50 l dla tak dużego głosnika to absolutny sukces firmy

wg mnie warto sprawdzić ten głośnik tym bardziej ,że mms jest dośc niskie jak na powierzchnię membrany i bas może być bardzo szybki a jednoczesnie układ 3-way będzie wysokoefektywny, dawno nie było takiego głosnika od uznanej firmy na rynku

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wróciłem właśnie od Roberta z nowymi paczkami. Ustawienie i podłączenie na szybko i ogień. Do rana mam co robić ????

IMG_20190704_011132.jpg

4 godziny temu, cichom napisał:

W Blade Runner jest bas 40-50Hz. Taki zakres to 18stki odtwarzają bez najmniejszego problemu.

I tu jesteś w błędzie, tam gdzie bas się kończy na 18 -ch ,to u Zibi-ego lub na D400( innej firmy) i YB Epic dopiero się zaczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, piter z napisał:

2x18cm może zagrać basem ale wyższym i harmonicznymi - przekonałem się że wiele osób tego wogóle nie wyłapuje i nie rozróżnia. Znam płyty z naprawde niskim basem i prawie na żadnych kolumnach nie ma wystarczająco zejścia, a jak jest to brzmi to kiepsko. Żeby był odpowiedni bas to powierzchnia membran musi być naprawde spora.

To prawda, fizyki nie oszukasz. Tak czy owak 2 x 18cm mają super kick bas. Wiadomo, że nie zejdą nisko.

Znam takiego specjalistę od schodzenia nisko ?

MC42NjA1MjAwMCAxNTEyMzE1MzUy.jpg.06665a1c9f5416303d0586e00e8163f1.thumb.jpg.d8957f2bdf81e81db4b0486fd8eb7b3c.jpg

 

Ale to nie ten temat ?

11 godzin temu, slawek.xm napisał:

W 3-way do elopticorów spróbowałbym na basie https://akustyk.com.pl/p/179/242/32w4878t11

O właśnie ?

6 godzin temu, paul klacska napisał:

Wróciłem właśnie od Roberta z nowymi paczkami. Ustawienie i podłączenie na szybko i ogień. Do rana mam co robić ????

IMG_20190704_011132.jpg

I tu jesteś w błędzie, tam gdzie bas się kończy na 18 -ch ,to u Zibi-ego lub na D400( innej firmy) i YB Epic dopiero się zaczyna. 

Ładne, ładne ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, paul klacska napisał:

Wróciłem właśnie od Roberta z nowymi paczkami. Ustawienie i podłączenie na szybko i ogień. Do rana mam co robić ????

IMG_20190704_011132.jpg

gratuluję świetnych paczek. Byłem, dotykałem. słuchałem ? Rozpisywać się nie będę, ponieważ zasadniczo wszystko zostało już napisane- szybkość, swoboda grania, lekkość i piękna barwa ? Ciężko wywalić z głowy brzmienie średnicy- pioruńsko dobry głośnik.  Robert, Paweł wykonaliście kolejny świetny projekt- dobrze,że są tacy ludzie jak Wy.

 

Robert dzięki również za poświęcony czas we wtorek. Wizyty u Ciebie zawsze odbieram bardzo pozytywnie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kukawa napisał:

gratuluję świetnych paczek. Byłem, dotykałem. słuchałem ? Rozpisywać się nie będę, ponieważ zasadniczo wszystko zostało już napisane- szybkość, swoboda grania, lekkość i piękna barwa ? Ciężko wywalić z głowy brzmienie średnicy- pioruńsko dobry głośnik.  Robert, Paweł wykonaliście kolejny świetny projekt- dobrze,że są tacy ludzie jak Wy.

 

Robert dzięki również za poświęcony czas we wtorek. Wizyty u Ciebie zawsze odbieram bardzo pozytywnie.

 

pzdr.

Ja również przyłączam się do podziękowania dla Roberta. Razem z Kukawa jechalismy pół polski aby posłuchać tych cudeniek i z całą pewnością było warto. Tak jak Maciek wcześniej napisał średnica powala. Najgorsze że już człowiek myśli o wymianie co wiąże się ze sporą dopłatą. Jeśli chodzi natomiast o jakoś wykonania to jak zwykle u YB audio PERFEKCJA. Jeszcze raz gratulacje chłopaki za kawał jak dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis kolumn jest już na naszej stronie http://yb-audio.pl/realizacje/epicone/ . Nie ma tu w zasadzie nic odkrywczego ponadto co już zostało napisane no bo co tu dodać jak wszystko zostało powiedziane :-) . Zdjęcia nie są może najlepsze ale chyba lepszych Robertowi się zrobić nie udało, ciemne kolumny jednak dość trudno się fotografuje, przynajmniej na czarnym tle jakiego używamy ;-).

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to jednak sposób (skuteczny) na dotarcie do większego grona potencjalnych nabywców ( tak zrobiło np. rodzime Haiku Audio i chyba p. Wiktor nie żałuje ? ). Oczywiście to nie ja decyduję tylko YB Audio, które pozdrawiam i trzymam kciuki za utrzymanie bardzo korzystnej dla klienta polityki cenowej ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.