Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Bardzo jestem ciekaw jak wypadłaby średnica Epiców One na tle jego Harbethów ? oraz ostatnio recenzowanych tam Dynek Confidence 20 ?

Wydaję mi się, że powinno być znacznie lepiej pod każdym względem, same przetworniki to kilka klas wyżej?.Dynki to 2 drogi więc cudów tutaj bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchać i patrzeć? 

Hey, a co takiego śmiesznego w mojej wcześniejszej wypowiedzi że tak "zalajkowales"? Jak wolisz marketowe kolumny za 20tys w których wkład materiałów to może 20% to twoja sprawa. W polszy to widzę taki trend ostatnio, żeby polskie opluc i kupić chińskie. W tedy jest cool. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r

Totalnie mnie nie zrozumiałeś, niestety...

Zatem jeszcze raz. Jeżeli tak grają jak zapowiada się z opisu, to zaczynają mnie kusić, a to znaczy, że zaczynam myśleć o tym, czy może jednak nie przewieźć się do Roberta posłuchać... mimo tego, że jakiś czas temu powiedziałem sobie, że koniec, to co mam jest wystarczające i daje mi olbrzymią frajdę że słuchania muzyki. Najlepiej też byłoby bezpośrednio je porównać do tych, które mam. Ale wtedy trzeba by moje zabrać do Roberta... Bo wtedy miałbym jasna odpowiedz, co jest lepsze lub co mi bardziej "leży" i odpowiada.

Ale wystarczy mi raz, jak wiozłem EVO od Roberta do siebie, w drugą stronę dla porównania chyba mi się nie chce, bagażnik okazuje się, że ledwo ledwo mieści Evo itp itd....

Tak więc niekoniecznie jestem zwolennikiem, jak to napisałeś "marketowych " kolumn, ale nawet mam coś od YB Audio ?

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Samcro. Druga część mojego postu tyczyla się użytkownika Hey, który "wysmial" mój post powyżej dotyczący Facebooka Scan Speak i umieszczenia tam produktu YB. 

Każdy może sprawdzić kto lajkuje jego posty. W prawym dolnym rogu, wystarczy kliknąć na ikonę. 

df7d9019214003c65ca36028ce04b2cc_1.jpg

2a33cd87261a0d3d89ad1e2827b7eb1a_1.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Samcro napisał:

Zamawiać zamawiać to łatwo powiedzieć ...tylko co z tymi wtedy zrobić

 

wyższa skuteczność kolumn robi sporą różnicę warto przekonac się samemu

poza tym R3004/662000 w 3-way wymaga wysokiego podziału lub stromego filtrowania i nie dodaje od siebie tyle blasku srednicy co tweeter ellipticora.

posłuchajcie , porównajcie i oceńcie

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Samcro napisał:

Zamawiać zamawiać to łatwo powiedzieć ...tylko co z tymi wtedy zrobić ??

Jak dobry piniądz to mogę wziąść jako piąty zestaw?.

 

2 godziny temu, Samcro napisał:

Zatem jeszcze raz. Jeżeli tak grają jak zapowiada się z opisu, to zaczynają mnie kusić, a to znaczy, że zaczynam myśleć o tym, czy może jednak nie przewieźć się do Roberta posłuchać... mimo tego, że jakiś czas temu powiedziałem sobie, że koniec, to co mam jest wystarczające i daje mi olbrzymią frajdę że słuchania muzyki. Najlepiej też byłoby bezpośrednio je porównać do tych, które mam. Ale wtedy trzeba by moje zabrać do Roberta... Bo wtedy miałbym jasna odpowiedz, co jest lepsze lub co mi bardziej "leży" i odpowiada.

Kolumny już u klienta?.

Moje też nie małe a wnieść na 4 piętro to masakra?.

20180618_114214.thumb.jpg.14ccabe338619d2be0abbd450b61dea1.jpg

Mnie ogólnie też kuszą te epiki one ale accutony robią niezła robotę i eton na boku potrafi zejść do czeluści?.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2019 o 20:32, Samcro napisał:

Jeżeli tak grają jak zapowiada się z opisu, to zaczynają mnie kusić, a to znaczy, że zaczynam myśleć o tym, czy może jednak nie przewieźć się do Roberta posłuchać... mimo tego, że jakiś czas temu powiedziałem sobie, że koniec, to co mam jest wystarczające i daje mi olbrzymią frajdę że słuchania muzyki. Najlepiej też byłoby bezpośrednio je porównać do tych, które mam. Ale wtedy trzeba by moje zabrać do Roberta... Bo wtedy miałbym jasna odpowiedz, co jest lepsze lub co mi bardziej "leży" i odpowiada

Nie rób tego. Jak porownasz swoje do epic usłyszysz różnice i będziesz miał jak ja. Jak zdobyć kasę na wymianę przetworników ? Inna rzecz że u Roberta pomieszczenie duże i ani Twoje Evo ani Roberta  Huragan nie nadają się do takiego metrażu. Epic z 2x21elipticor robią robotę jednak największą różnicą dla mnie to średnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Yasica napisał:

To moze pewnym kompromiesm jest budowa kolumn na mieszanych przetwornikach

beryl Satori na gorze

elipticor na srednicy

rewelator 22 (lub 18 stki) na dole

??

 

Trafiłeś w sedno sprawy. Interesuje mnie tylko wymiana satori na elipticora 18 ale same przewodniki to 7 tys plus zwrotnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, adams84 napisał:

Nie rób tego. Jak porownasz swoje do epic usłyszysz różnice i będziesz miał jak ja. Jak zdobyć kasę na wymianę przetworników ?

Ja tam np. wmawiam sobie, że wcale tak dużej różnicy nie ma- pytanie jak długo uda mi się żyć w takim przeświadczeniu ? To kiedy robisz podmiankę ? Jak coś zaklepuję jedno miejsce w aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, adams84 napisał:

Nie rób tego. Jak porownasz swoje do epic usłyszysz różnice i będziesz miał jak ja. Jak zdobyć kasę na wymianę przetworników ? Inna rzecz że u Roberta pomieszczenie duże i ani Twoje Evo ani Roberta  Huragan nie nadają się do takiego metrażu. Epic z 2x21elipticor robią robotę jednak największą różnicą dla mnie to średnica.

Bardziej jest to teoretyczne rozważanie niż jakiś pomysł, tak naprawdę. Posłuchać na pewno tak, warto i trzeba tu zrobić. Wymiana to inna kwestia...to co mi najbardziej pasuje w EVO to neutralność czy też naturalność.. One takie dziwne są trochę. Nie czarują na dzień dobry ( co zaskoczyło niektórych, którzy byli , słuchali i nie mieli wystarczająco dużo czasu), po prostu grają, można by powiedzieć. Ale to, jak grają można docenić, gdy się trochę różnego sprzętu posłuchało i oczekujesz prawdy a nie czarowania ? . I co najważniejsze, nie męczą nawet przy całym dniu słuchania, czego nie mogę powiedzieć o każdych kolumnach, także od YB. Może dla Elipticorow miałbym takie samo odczucie, a może nie...pewnie kiedyś się okaże.

Co do metrażu - inny układ, ale pomieszczenie bardzo podobne, jak u Roberta. Do normalnego słuchania nie zdarzyło mi się przekroczyć godz.10 , gdzie jest już glosno, nawet na stosunkowo słabym Sansui AU-07, nie wspomnę o końcówkach. Nie chodzi tylko o głośność, ale odczucia "mieszanego powietrza" przez te kolumny. Nie tylko słuchać, ale czuć. No i jeszcze najważniejsze - co zrobić, gdy posłucham i nie będzie odwrotu ? oto jest pytanie.

Jacek -nie jestem zwolennikiem takich kombinacji, jak wiesz...poprawiać konstruktora to jedno, a eksperymentować to drugie. Do obu brakuje mi wiedzy, czasu i pewnie chęci najbardziej.

Edytowane przez Samcro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kukawa napisał:

Ja tam np. wmawiam sobie, że wcale tak dużej różnicy nie ma- pytanie jak długo uda mi się żyć w takim przeświadczeniu ? To kiedy robisz podmiankę ? Jak coś zaklepuję jedno miejsce w aucie ?

Maćku z tego co widzę (po avatarze ) przesiadłeś się na mniejsze basowce. Wcześniej miałeś chyba jeden 8 cali.  Jakie różnice? Pytam bo akurat ten mały 18cm revelator mnie interesuje ? I chyba wysokotonówka inna bo wcześniej był beryl ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, Silver_85 napisał:

Maćku z tego co widzę (po avatarze ) przesiadłeś się na mniejsze basowce. Wcześniej miałeś chyba jeden 8 cali.  Jakie różnice? Pytam bo akurat ten mały 18cm revelator mnie interesuje ? I chyba wysokotonówka inna bo wcześniej był beryl ? 

Najlepiej posłuchać samemu i ocenić. Oba rozwiązania są świetne w wykonaniu Yb Audio. Kwestia pomieszczenia i innych pierdół. Nie ma na pewno co ukrywać, że w większym pomieszczeniu taki revelator 22 brzmi na pewno swobodniej.  Szpilka wniosła nieco więcej przestrzeni i blasku (bez jakichkolwiek oznak ostrości itp.). Równie udane połączenie jak z berylem. Znów co się komu podoba bardziej. Ode mnie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.