Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, zibii said:

Ja to wiem ale jakie ty polecasz z tych co przesłuchałeś co jest godne polecenia.

I tak się zastanawiam dlaczego zrezygnowali z tych wycięć w nowej serii cell?

Ciekawe jak gra to na diamentach?

1018tidal.2.thumb.jpg.5165ab5bc3e4f6b94dd4ba0f1b8b5701.jpg

Ale nie rozumiem dlaczego moje zdanie miało by być jakieś znaczące - posłuchaj i zdecyduj sam - każdy ma inne uszy i inny gust :D. Co do Accutona to nie mam pojęcia - może jakby poszukać w sieci to jest jakaś wypowiedź firmy na ten temat.

Edytowane przez piter z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accutony wymagają najwyższej klasy elektroniki. Cała filozofia accutona. No i  nie wybaczają błędów. Prawdę powiedziawszy nie slyszałem takiego naprawdę dobrego dźwięku z accutonów. Zawsze pojawiał się zgrzyt, coś nie grało. Mialem okazję kupic kolumny na tych przetwornikach ale... moze za jakiś czas. Narazie wybralem seasa. Jest bardziej tolerancyjny niż accu, a jednocześnie bardziej neutralny niz ss.

No i jest kluczowa kwestia zwrotnicy :). Nie rozumiem zachwytów, mody na nowe linie przetworników. To naprawdę przy obecnych technologiach sprawa drugorzedna. Ważne jest zgranie tego całego ustrojstwa. Na tym polega geniusz dobrych kolumn. 

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accutony to ja mam u siebie tylko zastanawiam się co inni mają do powiedzenia? może mają jakieś pomysły ciekawe na zbudowanie kolumn. Może coś na etonach er4 i 7" i na bas 11"

20181110_162213-1.thumb.jpg.4a75084d306baa674a6c1f8388a4393a.jpg

Ja osobiście też lubię seasa gra bardzo przyjemnie mam 3 drogi na magnezach z pod ręki Yoshiego?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ze ten er4 to amt? Ciekawe czy produkowany przez ess czy jest na licencji.

Nie wiem czy znasz firmę Adam ( niemcy) doskonałe kolumny. Wywodzi sie z rynku pro. Ale rowniez ich cywilne kolumny są rewelacyjne

A na budowaniu kolumn się nie znam, pozostawiam to tym, co mają pojecie. Nie chcę bawić sie w znaFcę, ktorych pelno w tym hobby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie żeby sobie zaprzątać sobie głowę kolumnami z wymyślnymi top przetwornikami to najpierw trzeba mieć top akustyke oraz wysokiej klasy elektronike. Do dobrej elektroniki i ok akustyki dobrze zaprojektowane kolumny na niemal jakichkolwiek przyzwoitych przetwornikach zagrają na poziomie reszty.

Co do mnie to ja długo słuchałem na słuchawkach i teraz mam z kolumnami poważny problem bo na znanych mi płytach słyszę że przetworniki grają swoim charakterem albo każdy w swoim stylu, albo że nie ma dynamiki, albo że dół jest conajmniej kiepski (przeważnie brak zwyczajnie dolnego zakresu) i niektóre kolumny są koszmarne do napędzenia. W słuchawkach nie ma tych problemów ponieważ jest przeważnie jeden świetny przetwornik pełnopasmowy który dużo łatwiej napędzić i nie ma wpływu akustyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, audiowit napisał:

Wiesz, ze ten er4 to amt? Ciekawe czy produkowany przez ess czy jest na licencji.

Nie wiem czy znasz firmę Adam ( niemcy) doskonałe kolumny. Wywodzi sie z rynku pro. Ale rowniez ich cywilne kolumny są rewelacyjne

A na budowaniu kolumn się nie znam, pozostawiam to tym, co mają pojecie. Nie chcę bawić sie w znaFcę, ktorych pelno w tym hobby

Tak znam tą firmę a er4 to amt. Ja też projekt zostawiam odpowiednim osobą, które się na tym znają nie inaczej.

Piter Jeśli chodzi o akustykę pomieszczenia to masz całkowitą rację bez niej nie ma poprawnego grania no i elektronika musi też być odpowiednia i nie chodzi tutaj o cenę bo to nie idzie w parze z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter z, masz rację, że łatwiej ( i taniej ) dobrać zestaw sluchawkowy od kolumnowego. Wogolę też dziwie się, że tak mało ludzi slucha na pożądnym zestawie nausznikow. Albo moze nie poruszam się w tych kręgach.

6 godzin temu, zibii napisał:

 

Piter Jeśli chodzi o akustykę pomieszczenia to masz całkowitą rację bez niej nie ma poprawnego grania no i elektronika musi też być odpowiednia i nie chodzi tutaj o cenę bo to nie idzie w parze z jakością.

W kolumnach Yb ( w tych przynajmniej, ktore slyszałem) jest duży potencjał i warto zainwestować niekoniecznie pieniadze ale np wiecej miejsca na rozstawienie kolumn czy czasu na ich prawidlowe rozstawienie. A tych z maksymalnym bakcylem, fiołem ? na adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny YB audio są strojone liniowo więc żaden zakres nie jest jakoś wyeksponowany. U mnie jest sporo karton gipsu za którymi jest wełna i troszeczkę zjada mi najniższy bas ale jakoś mi to nie przeszkadza zobaczymy co wyjdzie po pomiarach?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma żadnego testu kolumn YB-AUDIO w prasie branżowej ( nawet biorąc pod uwagę "wady" tych testów).

Co do słuchawek - to ja w ogóle nie dam rady na nich słuchać - przecież tam kompletnie nie ma fizjologi dźwięku a kontrabas ma wielkość główki od szpilki.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 14:07, fRankiczow napisał:

W większości kolumn dołożenie drugiego takiego samego woofera pozwala im razem na zejście niżej,

nie jest to prawdą

głośnik w obudowie ma konkretną charakterystykę a zejście określa się do poziomu -6dB od linii głownej charakterystyki pasma

jesli dodasz drugi taki sam głosnik w takim samym litrażu obudowy charakterystyka będzie wyglądac tak samo jak poprzednio tylko bedzie głosniejsza o ok 3 db

czyli czy przy pojedynczym gosniku czy przy dwóch -6 db będzie na tej samej częstotliwości

aby uzyskać niższe zejście nalezy obnizyc skuteczność

kolumny będa cichsze ale zejdą niżej, dlatego zwielokrotnianie wooferów daje mam mozliwośc uzyskania odpowiedniej załozonej skuteczności kolumn przy załozonym zejściu

oczywiście jest to tylko jedna z mozliwości

W dniu 11.07.2019 o 14:07, fRankiczow napisał:

A bez filtrowania ch-ki by się nałożyły i spadek byłby jeszcze ostrzejszy?

nie spadek byłby tak sam

jednak jesli z jednym wooferem kolumna ma 85 db skuteczności i schodzi do -6db na 40hz

to z czterema wooferami przy 85 db zejdzie np do 25 hz

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slawek.xm napisał:



jesli dodasz drugi taki sam głosnik w takim samym litrażu obudowy charakterystyka będzie wyglądac tak samo jak poprzednio tylko bedzie głosniejsza o ok 3 db 

Chodziło mi o linię modelową i dołożenie drugiego woofera w wyższym modelu pracującego obok pierwszego w dodanym do niego własnym litrażu. Dzięki za rozproszenie mroku w mojej głowie ?

Czyli przechodząc do sedna, teoretycznie, wariacja zephyropodobnych kolumn tylko że z 2 wooferami w oz zamiast jednego w br ma jakikolwiek sens? czy trzeba by się liczyć ze skutecznością poniżej 85bd zakładając że pojedynczy woofer ma 88db(chcąc uzyskać -3db przy około 35-37hz)? Objętościowo wyszłyby tylko odrobinę większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 09:58, babatular napisał:

Szkoda, że nie ma żadnego testu kolumn YB-AUDIO w prasie branżowej ( nawet biorąc pod uwagę "wady" tych testów).

Co do słuchawek - to ja w ogóle nie dam rady na nich słuchać - przecież tam kompletnie nie ma fizjologi dźwięku a kontrabas ma wielkość główki od szpilki.

Też nie widziałem testów YB-Audio czy S16Hz w Niemczech, Rosji, UK, USA etc

Za granicą na świecie one to tak jakby nie istniały :)

Z polskich widziałem hORNS w Niemczech, bo oni tam dystrybutora mają.

A co do słuchawek panie babatular daj sobie spokój, gdyż po przejściu z zestawu głośnikowego, na słuchawki, to tak jakby waty napchać w uszy i do tego wszystko miciu-piciu.

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czemu nikt w Klubie nie podnieca się np. doborem materiału na obudowę kolumny (jako przykład podam  producentów Xavian, Diapason), jej wytłumieniem a tylko ciągle kuśki stają na myśl o coraz to bardziej wymyślnych nazwach nowych głośniczków? Całe podniecenie zaczyna się i kończy na rzuceniu nazwy głośnika, oczywiście im nowszy i droższy tym więcej osób szczytuje i chce je już mieć u siebie.

I druga sprawa, ktoś wynajduje jakieś głośniki z którymi konstruktor nie miał nigdy wcześniej do czynienia ale oferuje, że zrobi na nich kolumny jak znajdzie się klient. Pytanie - nie trzeba mieć wcześniej jakiegoś doświadczenia z tymi wynalezionymi przez klienta a nowymi dla konstruktora głośniczkami, żeby zbudować na ich bazie bardzo dobrze brzmiące kolumny? A gdzie czas na setki godzin odsłuchów przez konstruktora, jego lata doświadczeń z danym głośnikiem? Możecie mi to wytłumaczyć? Nie znam się na konstruowaniu kolumn, napisałem tak na chłopski rozum jak ja to widzę. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Adam 38 napisał:

Pytanie, czemu nikt w Klubie nie podnieca się np. doborem materiału na obudowę kolumny (jako przykład podam  producentów Xavian, Diapason), jej wytłumieniem a tylko ciągle kuśki stają na myśl o coraz to bardziej wymyślnych nazwach nowych głośniczków? Całe podniecenie zaczyna się i kończy na rzuceniu nazwy głośnika, oczywiście im nowszy i droższy tym więcej osób szczytuje i chce je już mieć u siebie.

I druga sprawa, ktoś wynajduje jakieś głośniki z którymi konstruktor nie miał nigdy wcześniej do czynienia ale oferuje, że zrobi na nich kolumny jak znajdzie się klient. Pytanie - nie trzeba mieć wcześniej jakiegoś doświadczenia z tymi wynalezionymi przez klienta a nowymi dla konstruktora głośniczkami, żeby zbudować na ich bazie bardzo dobrze brzmiące kolumny? A gdzie czas na setki godzin odsłuchów przez konstruktora, jego lata doświadczeń z danym głośnikiem? Możecie mi to wytłumaczyć? Nie znam się na konstruowaniu kolumn, napisałem tak na chłopski rozum jak ja to widzę. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Myślisz że twoje PMC stu konstruktorow odsluchiwalo i robi ich pomiary na stacji kosmicznej zanim je wprowadzili do produkcji? 

Godzinę temu, Sovereign napisał:

Też nie widziałem testów YB-Audio czy S16Hz w Niemczech, Rosji, UK, USA etc

Za granicą na świecie one to tak jakby nie istniały ?

I co w związku z tym? Bo nie wiem do czego pijesz? Przecież YB nawet nie mają dystrubutora. To jak testy ich kolumn maja być w gazecie? Jak widać nawet sama firma Scan speak docenila ich produkty, i to nie pierwszy raz. Tylko jakieś Janusze z polandii ciągle maja problem i zal że polska firma się rozwija. Widzę że to chyba tutaj jakiś trend narodowy, zdeptac swoje i chwalić chłam z zagranicy, bo test był ładny i ma fajne testy w gazecie. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Adam 38 said:

Pytanie, czemu nikt w Klubie nie podnieca się np. doborem materiału na obudowę kolumny (jako przykład podam  producentów Xavian, Diapason), jej wytłumieniem a tylko ciągle kuśki stają na myśl o coraz to bardziej wymyślnych nazwach nowych głośniczków? Całe podniecenie zaczyna się i kończy na rzuceniu nazwy głośnika, oczywiście im nowszy i droższy tym więcej osób szczytuje i chce je już mieć u siebie.

I druga sprawa, ktoś wynajduje jakieś głośniki z którymi konstruktor nie miał nigdy wcześniej do czynienia ale oferuje, że zrobi na nich kolumny jak znajdzie się klient. Pytanie - nie trzeba mieć wcześniej jakiegoś doświadczenia z tymi wynalezionymi przez klienta a nowymi dla konstruktora głośniczkami, żeby zbudować na ich bazie bardzo dobrze brzmiące kolumny? A gdzie czas na setki godzin odsłuchów przez konstruktora, jego lata doświadczeń z danym głośnikiem? Możecie mi to wytłumaczyć? Nie znam się na konstruowaniu kolumn, napisałem tak na chłopski rozum jak ja to widzę. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

I to by w zasadzie kończyło dyskusję zanim została rozpoczęta. Ktoś kto buduje i projektuje kolumny ma pojęcie o przetwornikach i może na "czuja" powiedzieć czy jakieś głośniki ze sobą zagrają (wszystko kręci się i tak wokół kilku głośników które były testowane i odsłuchiwane przez każdego). Problemem jest zawsze tylko strojenie końcowego projektu i to zajmuje czas.

YB Audio nie podejmuje się robienia kolumn na jakichkolwiek przetwornikach które dodatkowo nie pasują do ich koncepcji - wiem bo pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Myślisz że twoje PMC stu konstruktorow odsluchiwalo i robi ich pomiary na stacji kosmicznej zanim je wprowadzili do produkcji? 

Odpowiedź w Twoim stylu, niestety i tym razem nikogo pozytywnie nie zaskoczyłeś ?

Wolałbym, żeby odpowiadały osoby specjalizujące się w robieniu kolumn a nie burd na forum... Rafale.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sovereign napisał:

Też nie widziałem testów YB-Audio czy S16Hz w Niemczech, Rosji, UK, USA etc

Za granicą na świecie one to tak jakby nie istniały :)

2 godziny temu, rafal735r napisał:

I co w związku z tym? Bo nie wiem do czego pijesz? Przecież YB nawet nie mają dystrubutora. To jak testy ich kolumn maja być w gazecie? Jak widać nawet sama firma Scan speak docenila ich produkty, i to nie pierwszy raz. Tylko jakieś Janusze z polandii ciągle maja problem i zal że polska firma się rozwija. Widzę że to chyba tutaj jakiś trend narodowy, zdeptac swoje i chwalić chłam z zagranicy, bo test był ładny i ma fajne testy w gazecie. 

Z rozumowaniem masz nie halo, że piszesz pijesz, gdy ja normalnie pisze, a to Ty właśnie pijesz.

Może coś tam właśnie pijesz ?

I zmień ton, jak chcesz żeby było miło, a nie tak od razu wyskakujesz jak narwaniec. 

Testy na całym świecie nie zaszkodzą, zawsze jakieś dodatkowe i zewnątrz testy/porównania od innych z całego świata (im więcej tym lepiej), a nie tylko w klubie w PL.

No i w testach czasami od wewnątrz pokazują kolumny - jakie crossover'y, przetworniki itd.

Dla mnie jak dotychczas nie przeszkadzało i jak na razie nie przeszkadza. Ale widzę, że masz jakieś problemy jak typowy ''polaczyna'' - i przez takich jak ty mogą zacząć przeszkadzać innym.

''Janusze z polandii'' - czyli kto?

Do mnie coś się tyczyło?

''zdeptac swoje'' - kto i jakie?

''chwalić chłam z zagranicy'' - pokaż które to?

Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 11:48, fRankiczow napisał:

Czyli przechodząc do sedna, teoretycznie, wariacja zephyropodobnych kolumn tylko że z 2 wooferami w oz zamiast jednego w br ma jakikolwiek sens?

wszystko zalezy od upodobań słuchacza i akustyki pomieszczenia , nie ma jednoznacznej odpowiedzi

W dniu 13.07.2019 o 11:48, fRankiczow napisał:

czy trzeba by się liczyć ze skutecznością poniżej 85bd zakładając że pojedynczy woofer ma 88db(chcąc uzyskać -3db przy około 35-37hz)?

Tu tez nie ma jednoznacznej odpowiedzi, podana przeze mnie skuteczność 85 dB była tylko przykładem dla wyjaśnień

aby określić konkretną kolumnę należałoby znać dokładny projekt

poza tym mało producentów rzetelnie opisuje skutecznośc swoich kolumn ,zazwyczaj jest ona zawyżana do maksymalnej wartości jakiej sięga charakterystyka kolumny

ogólnie monitory dwudrożne osiągają skuteczność 83-86 dB kolumny trójdrożne do 90 dB

ale np kolumny Vandresteena lekko przekraczają 80 db

wszystko zalezy od widzimisię konstruktora i założeń projektowych

 

4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Pytanie - nie trzeba mieć wcześniej jakiegoś doświadczenia z tymi wynalezionymi przez klienta a nowymi dla konstruktora głośniczkami, żeby zbudować na ich bazie bardzo dobrze brzmiące kolumny? A gdzie czas na setki godzin odsłuchów przez konstruktora, jego lata doświadczeń z danym głośnikiem?

teoretycznie po wykonaniu wielu róznych projektów następny do pewnego stopnia mozna juz zaprojektowac "w głowie"

robiąc pomiar glosnika w konkretnej obudowie mozna zobaczyć w jakim zakresie pasma jest najlepszy

oczywiście doświadczenie polegające na róznych aplikacjach tego samego głosnika w róznych obudowach

zestawianie razem konkretnych głosników wraz z  osłuchaniem procentują przy kazdym następnym projekcie kolumn, ale wg mnie i tak najwazniejszą zaletą konstruktora jest dopasowanie projektu do wymagań i preferencji zamawiającego

Dlatego niewatpliwą przewagą mniejszych producentów jest wyjście na przeciw oczekiwaniom konkretnego klienta i jest to nie do przecenienia

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Panowie ale gdybyśmy wdrożyli w życie wszystkie forumowe rady to prawdopodobnie w tej chwili już by nas dawno nie było. Mielibyśmy dorobek kilkudziesięciu konstrukcji w bardzo egzotycznych zestawieniach, zbudowanych z bardzo egzotycznych materiałów, których niestety nikt nie kupił. A na koncie byłby dług który byśmy odrabiali do końca życia. 

Marzyciele z dobrymi radami mają swój przepis na te najlepsze (ich zdaniem) kolumny. I bardzo dobrze! Dla takich ludzi oferujemy projekty indywidualne. Jeżeli ktoś jest tak pewny swojej koncepcji to może zrealizować u nas ten pomysł. Jeżeli ktoś się boi podjąć ryzyka to tak na prawdę nie jest pewny swoich pomysłów lub te pomysły przerastają go finansowo. Niestety sporo osób pisze w tonie, że powinniśmy to czy tamto zrobić a on by chętnie wtedy przyjechał posłuchać. A dobrze wiemy, że między posłuchaniem a kupieniem ..

Wiele osób mówi, że taki indywidualny projekt to wielkie ryzyko kupującego. Nie tylko, my też ponosimy duże ryzyko. Bo na kolumnach jakie zrobimy widnieć będzie nasze logo, opinia pójdzie w świat. Jeżeli przez jedną nieudaną konstrukcję stracimy kilku potencjalnych klientów to już poniesiemy większe straty finansowe (w sensie nie zarobimy to co moglibyśmy zarobić) niż ten który zamówił te kolumny. A doskonale wiemy jak działa internet. O wiele łatwiej rozprzestrzenia się jedna negatywna wypowiedź niż 10 pozytywnych. Dlatego nie realizujemy wszystkich pomysłów o czym pisał piter z . Bo jeżeli pomysł jest słaby, materiał (głośniki) kiepskie to winą za słabo brzmiące kolumny i tak będzie obarczone YB a nie autor pomysłu czy producent przetworników. 

Zdarzyło mi się nie zrealizować pomysłu zamawiającego gdy po odsłuchu prototypu stwierdziłem, że dalsze prace nie mają sensu bo z tego już nic się nie wyciągnie a grało naprawdę beznadziejnie, mimo iż autor pomysłu na kolumny był święcie przekonany, że z tego powinien wyjść świetny zestaw ;-).

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki pomysł chodzi mi po głowie:

zamienić moje Sonus Faber Grand Piano na coś z YB Audio, wzmacniacz Krell 400xi. Sonusy graja z fajnie dociążonym dołem, dużym dźwiękiem, ale chciałbym żeby było trochę więcej detali na górze pasma.

Słuchał ktoś takiego połączanie? Myślę przede wszystkim o Zephyrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Manolo napisał:

taki pomysł chodzi mi po głowie:

zamienić moje Sonus Faber Grand Piano na coś z YB Audio, wzmacniacz Krell 400xi. Sonusy graja z fajnie dociążonym dołem, dużym dźwiękiem, ale chciałbym żeby było trochę więcej detali na górze pasma.

Słuchał ktoś takiego połączanie? Myślę przede wszystkim o Zephyrach. 

Wymień samą kopułkę w swoich Sonusach, jeśli reszta jest ok. Tam jest Vifa XT25. W YB pewnie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Forkin napisał:

Wymień samą kopułkę w swoich Sonusach, jeśli reszta jest ok. Tam jest Vifa XT25. W YB pewnie pomogą.

O to mnie mocno zainteresowało, ale otwarcie mówiąc jestem cienki w DYI. Czy chodzi o wymianę całego głośnika wysokotonowego, czy samej kopułki rozumianej jako membrana? Jakieś sugestie co wybrać? Jak do tego podejść mądrze? 

Jeśli za bardzo off-topic, to sorry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orginalnych kolumnach z zasady nie powinno się grzebać - ja jak mi coś nie pasuje to to sprzedaje i kupuje coś innego. Z tego co opisujesz akurat to tak gra Krell (u mnie tak grała końcówka FPB). A patrząc na te sonusy to szału nie ma - membrana bierna to chyba najgorszy możliwy bas (tyle że jest), średnica żyłowana do granic membraną bierną i to nieszczęsne XT (słyszałem inne Sonusy z tym tweeterem i była straszna bieda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak głos rozsądku. 

Nie myślałem nigdy o grzebaniu w kolumnach, bo się na tym nie znam. Tu w pierwszej chwili zabrzmiało to jak szybkie rozwiązanie, ale pewnie odsprzedać później byłby problem. 

To wracając do pierwotnego pytania: krell + zaphyr? Słyszał ktoś? Czego można się spodziewać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Manolo said:

Brzmi jak głos rozsądku. 

Nie myślałem nigdy o grzebaniu w kolumnach, bo się na tym nie znam. Tu w pierwszej chwili zabrzmiało to jak szybkie rozwiązanie, ale pewnie odsprzedać później byłby problem. 

To wracając do pierwotnego pytania: krell + zaphyr? Słyszał ktoś? Czego można się spodziewać? 

Ja was ludzie nie rozumiem ? - przecież można podjechać do YB ze wzmacniaczem czy jakoś inaczej posłuchać kolumn zamiast zadawać pytania na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrze ponad 200 km w jedną stronę. Na forum mogę dostać opinie bez wychodzenia z domu. Jeśli głosy będą sprzyjały, jasne ma to sens, ale nie będę jeździł wszędzie tam gdzie jest coś czego nie znam.

Jeśli masz pomysł na "jakoś inaczej" wal śmiało na priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.