Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Manolo napisał:

Na forum mogę dostać opinie bez wychodzenia z domu

Jeśli chcesz robić głośnik opierając się zdaniem innych na forum ,to gratuluję.

Ty masz 200km, ja miałem 1500 km w jedną stronę. I to tylko do yb Audio. O reszcie wycieczek nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, paul klacska napisał:

Ty masz 200km, ja miałem 1500 km w jedną stronę. I to tylko do yb Audio. O reszcie wycieczek nie wspomnę.

Nie no fajne, robi piorunujące wrażenie. Mogę symboliczne przyznać Złote Lejce. ?

Serio mówiąc, forum traktuje jako pierwszy punkt. Research, odsłuch, zakup - nie odwrotnie. Zobowiązania nie pozwalają mi jeździć wszędzie gdzie bym chciał, a YB jak wszyscy tu obecni wiemy nie ma szerokiej dystrybucji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piter z napisał:

A patrząc na te sonusy to szału nie ma - membrana bierna to chyba najgorszy możliwy bas (tyle że jest), średnica żyłowana do granic membraną bierną i to nieszczęsne XT (słyszałem inne Sonusy z tym tweeterem i była straszna bieda).

Możesz wyjaśnić mi - byłemu posiadaczowi tych kolumn, oraz innym użytkownikom tego Forum, który z tych głośników (jeszcze raz - głośników) uchodzi według Ciebie za membranę bierną? I po co w takim razie byłaby ta ogromna "dziura" na przedniej ściance?

70ecb3f4617085f3gen.jpg

939110e3558e992egen.jpg

 

Ciężko sprawdzić choćby na foto, o czym się pisze?
Wysokie tony tych głośników, pozostające delikatnie w cieniu reszty pasma nie wszystkim muszą się podobać. Dużo jednak pomagało zmniejszenie ich pierwotnego odchylenia. Z tym, że:

15 godzin temu, Forkin napisał:

Wymień samą kopułkę w swoich Sonusach, jeśli reszta jest ok. Tam jest Vifa XT25. W YB pewnie pomogą.

Że niby siedzi tam XT25? Słyszeliśmy coś gdzieś, kiedyś, co? Strasznie "kopułkowata" ta XT25, jak na głośnik ze szpicem...:

28596cd9a0bf2368gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AudioAddicted napisał:

Możesz wyjaśnić mi - byłemu posiadaczowi tych kolumn, oraz innym użytkownikom tego Forum, który z tych głośników (jeszcze raz - głośników) uchodzi według Ciebie za membranę bierną

membranę bierną stosuje się w przypadku braku mozliwości umieszczenia w obudowie tunelu br odpowiedniej długości, lub jesli długośc br jest zbyt duża i powstają pasozytnicze rezonanse "nie do zlikwidowania"

dlatego jesli kolumny mają otwór bas refleks to nie maja membrany biernej

proste

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slawek.xm napisał:

membranę bierną stosuje się w przypadku braku mozliwości umieszczenia w obudowie tunelu br odpowiedniej długości, lub jesli długośc br jest zbyt duża i powstają pasozytnicze rezonanse "nie do zlikwidowania"

Nie, nie Sławek - pytanie dotyczyło tylko jak kolega wykoncypował że Sonus Faber Grand Piano Home to kolumny z membraną bierną - gdu owe paczki to BR jak się patrzy...

Powody stosowania membran biernych, jak się je stroi wiem, w końcu produkuję głośniki ?
 

15 minut temu, slawek.xm napisał:

dlatego jesli kolumny mają otwór bas refleks to nie maja membrany biernej

proste

Chyba jednak nie. Bo istnieją głośniki, które mają zarówno membranę bierną, jak i otwór. Z bardziej znanych firm np. Philips stosował takie rozwiązanie w swoich mini wieżach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Manolo napisał:

Mam dobrze ponad 200 km w jedną stronę. Na forum mogę dostać opinie bez wychodzenia z domu. Jeśli głosy będą sprzyjały, jasne ma to sens, ale nie będę jeździł wszędzie tam gdzie jest coś czego nie znam.

Jeśli masz pomysł na "jakoś inaczej" wal śmiało na priv 

200km to nie tak daleko ale jak nie chcesz się na razie fatygować do nas to powiedz skąd jesteś to może znajdziemy kogoś z Twojej okolicy gdzie mógłbyś posłuchać naszych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, slawek.xm napisał:

ciekawe ?

Tylko ciekawostka w tym przypadku. Nie grało to szczególnie urokliwie ?

Ale powstawały również kolumny w oparciu o przetwornik pracujący jednocześnie z membraną bierną i otworem BR. Sam kiedyś popełniłem takie ?

 

 

12 minut temu, Yoshi_80 napisał:

200km to nie tak daleko ale jak nie chcesz się na razie fatygować do nas to powiedz skąd jesteś to może znajdziemy kogoś z Twojej okolicy gdzie mógłbyś posłuchać naszych kolumn.

200 kilometrów gdzie oprócz posłuchania sprzętu można zamienić słowo z jego twórcą? To faktycznie niewielka odległość biorąc pod uwagę ile dobrego z takiej podróży może wyniknąć...

Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że te 200 km robi większy problem innym niż mi ? koniec końców jeśli YB trafi na moją short listę to na pewno wybiorę się z przyjemnością, chętnie pogadam z twórcami i przywiozę swoje klocki. 

Niemniej, to nadal jest etap "szortlisowania" i dlatego szukam opinii online.  i niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto tego nigdy nie robił ? 

Mieszkam w Warszawie, więc jeśli kto ma na miejscu lub w okolicach kolumny YB i byłby uprzejmy przyjąć mnie na odsłuch, zapraszam serdecznie ma priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, AudioAddicted said:

Możesz wyjaśnić mi - byłemu posiadaczowi tych kolumn, oraz innym użytkownikom tego Forum, który z tych głośników (jeszcze raz - głośników) uchodzi według Ciebie za membranę bierną? I po co w takim razie byłaby ta ogromna "dziura" na przedniej ściance?

70ecb3f4617085f3gen.jpg

939110e3558e992egen.jpg

 

Ciężko sprawdzić choćby na foto, o czym się pisze?
Wysokie tony tych głośników, pozostające delikatnie w cieniu reszty pasma nie wszystkim muszą się podobać. Dużo jednak pomagało zmniejszenie ich pierwotnego odchylenia. Z tym, że:

Że niby siedzi tam XT25? Słyszeliśmy coś gdzieś, kiedyś, co? Strasznie "kopułkowata" ta XT25, jak na głośnik ze szpicem...:

28596cd9a0bf2368gen.jpg

Google mnie zmyliło: https://www.stereophile.com/floorloudspeakers/269/index.html

A jak ja tam zobaczyłem XT to już sam nie wiem :D. Może dlatego że jak przewijałem to wyskoczyła mi ta vifa przy innym podobnie brzmiącym z nazwy modelu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 11:46, AudioAddicted napisał:

Ale powstawały również kolumny w oparciu o przetwornik pracujący jednocześnie z membraną bierną i otworem BR. Sam kiedyś popełniłem takie

jaki był cel takiego połaczenia ? chciałes poprawić odpowiedź impulsową? zwiekszyć zejscie?

nie było możliwości zrobienia dwóch  tunelów br strojonych na różnie częstotliwości?

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był tylko eksperyment na wskutek otworu pozostałego po spalonym głośniku użytym wtedy jako średniotonowy. Otwory BR też już były. Zdemontowałem magnesy i bawiłem się z dociążaniem membrany naprzemian ze zmianą długości tunelu. W pewnym momencie po prostu ciekawie zagrało ?

Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, biniek napisał:

Nowe paczki juz w nowym miejscu ?

graja super, szczegolowo z dobra rozdzielczoscia srednicy i zwinnym szybim basem

granie po chlodnej analitycznej stronie czyli tak jak lubie

received_389639711664756.jpeg

Klimatyczny pokoik ? podłoga to parkiet? Zawsze chciałem miec taką jodełkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, biniek said:

Nowe paczki juz w nowym miejscu ?

graja super, szczegolowo z dobra rozdzielczoscia srednicy i zwinnym szybim basem

granie po chlodnej analitycznej stronie czyli tak jak lubie

received_389639711664756.jpeg

W takim pokoju nic nigdy lepiej nie zagra niż przeciętnie - ja jak zrobiłem pomiary w tak pustym pomieszczeniu to doły i góry były po 20dB a pogłos do 2s przy pomiarze 75dB. W porównaniu do pomieszczeń "zaadoptowanych" nawet na wariata różnica jest taka że ani Wilsony Alexandrie by tyle nie dały :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piter z napisał:

W takim pokoju nic nigdy lepiej nie zagra niż przeciętnie - ja jak zrobiłem pomiary w tak pustym pomieszczeniu to doły i góry były po 20dB a pogłos do 2s przy pomiarze 75dB. W porównaniu do pomieszczeń "zaadoptowanych" nawet na wariata różnica jest taka że ani Wilsony Alexandrie by tyle nie dały :D.

na kanapie ktos siedzi i najwyrażniej słucha.... widocznie da sie wytrzymać ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero sie wprowadziłem do nowego domu i wszystko jeszcze w pudlach

Do jesieni wyrobię się ze wstępną adaptacja

Plus używam cyfrowego wzmacniacza z dsp więc porobię pomiary i korekcja akustyki bedzie na tip top

Możecie nie wierzyć ale profesjonalnie zrobiona korekcja daje więcej niż przypadkowo powstawanie ustroje akustyczne

 

Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, biniek said:

Dopiero sie wprowadziłem do nowego domu i wszystko jeszcze w pudlach

Do jesieni wyrobię się ze wstępną adaptacja 

Plus używam cyfrowego wzmacniacza z dsp więc porobię pomiary i strojenie bedzie zrobione tip top

  

No ale napisałeś że już gra super w takim pomieszczeniu?

Ja słuchałem w podobnych warunkach i ani raz nie stwierdziłem że u mnie dobrze gra - nieważne co bym nie wstawił to o brzmieniu nie było mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstorilem sobie póki co na ucho dsp scialem to co się wzbudzał i gra już naprawdę git

Lepiej niż w poprzednim pokoju chociażby ze względu na wielkość sceny i rozmach. Dźwięk jest od podłogi do sufitu a w 14m2 wszystko było ścisniete i podbite

A będzie tylko lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekcja DSP ???   Moj Boże.

Jak widzę te dziesiątki metrów kwadratowych płaskich  powierzchni odbijających to ogarniają mnie ciarki  - brrrrrrrr!. I po co te Scany czy SB Acoustic w takich warunkach. Ale tak to niestety wygląda u większości audiofilów i DIYowcow.

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, biniek napisał:

Nowe paczki juz w nowym miejscu ?

graja super, szczegolowo z dobra rozdzielczoscia srednicy i zwinnym szybim basem

granie po chlodnej analitycznej stronie czyli tak jak lubie

received_389639711664756.jpeg

Super pokój/salon. Zapewne z doświadczenia wiesz, ze potencjał ogromny ale trzeba nieco popracować nad akustyką jak wyżej pisaleś, nie mniej gratuluję nowego lokum i życzę przyjemność w dalszej zabawie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, biniek napisał:

Dopiero sie wprowadziłem do nowego domu i wszystko jeszcze w pudlach

Do jesieni wyrobię się ze wstępną adaptacja

Plus używam cyfrowego wzmacniacza z dsp więc porobię pomiary i korekcja akustyki bedzie na tip top

Możecie nie wierzyć ale profesjonalnie zrobiona korekcja daje więcej niż przypadkowo powstawanie ustroje akustyczne

 

Możesz mi wierzyć albo nie, opcje korekty to duza zaleta ale niesie za sobą wady
sztuczny, wysterylizowany pozbawiony swobody urozmaicenia dynamiki i pogłosów dźwięk
Bylem na kilku prezentacjach wysokiej klasy sprzętu
i testowałem u siebie (w amatorski sposób dla doświadczenia)

Nagrywanie to nie to samo co odtwarzanie
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba dawaj fote jak to u Ciebie zrobiłeś.

Ta ściana idealna do zrobienia adaptacji akustycznej ukrytej można dać absorbery z wełny na całą ścianę i zrobić maskownice identyczną jak teraz z tymi wstawkami a resztę obciągnąć białym materiałem i masz 10m2 absorbera do tego gruby dywan i jazda?. Fajny klimatyczny pokój i zajefajny parkiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.