Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co Wy macie jakiś kompleks z Pokojem Rafała, przecież to jest system szyty na miarę ,jak zabierzesz jeden klocek i podepniesz w innym systemie to się wyłoży , podobnie w drugą stronę .Po co chodzić w cudzych butach skoro nigdy nie dadzą zadowolenia  z chodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuację można to porównać do kupna auta. Możemy sami się nim przejechać po mieście i ocenić jak się sprawuje albo możemy dać w ręce kierowcy wyścigowego który na torze pokaże nam co te auto potrafi. No super. Ale będziemy jeździć na torze i mamy umiejętności kierowcy wyścigowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yoshi_80 napisał:

Sytuację można to porównać do kupna auta. Możemy sami się nim przejechać po mieście i ocenić jak się sprawuje albo możemy dać w ręce kierowcy wyścigowego który na torze pokaże nam co te auto potrafi. No super. Ale będziemy jeździć na torze i mamy umiejętności kierowcy wyścigowego?

Nieźle ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było mega profesjonalnie,firma powinna dysponować własnym,zaadoptowanym pomieszczeniem odsłuchowym.

Jest to jednak duży wydatek i zamrożony kapitał...więc rozumiem,że tylko tuzy mogą sobie na to pozwolić ?

Z drugiej strony,potencjalny klient ma najczęściej zwykły living room i zwyczajnie woli słuchać w zbliżonych warunkach.

Osobiście wolał bym kolumny strojone w komorze bezechowej niż odsłuch w zaadoptowanym pomieszczeniu..prawdopodobieństwo trafnego wyboru jakby nieco większe...mz

 

Problem,który tutaj się ujawnia to to,że nigdzie nie ma wiarygodnych testów i porównań...więc zwyczajnie mniej zaawansowani są nieco zdezorientowani.

 

na swoje usprawiedliwienie ? ,że wtrąciłem swoje 3grosze mam tylko to,że aktualnie gustuję w vintage paździerzach oraz byłem: i w Łodzi i w pewnej pod częstochowskiej miejscowości....lol.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Triode

 No i jakie wrażenia z obu wizyt ?

pozytywne ?

Podobało mi i u Rafała, ? i u Roberta.

Powiem tak:trzeba mierzyć siły na zamiary.

Nie warto porywać się na super-duper kolumny,nie mając adekwatnego sprzętu.

Dyskusja o wyższościach jednych nad drugimi jest wtórna.Każdy projekt można spersonalizować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie w klubie, ale jakiś czas temu miałem przyjemność interakcji z kolumnami ?

 

Chciałbym zapytać o Huracany. Bo wychodzi na to, że nie umiem znaleźć godnej konkurencji. Czy jest możliwość wykonania wersji zamkniętej? Dla mnie jest istotne, żeby kolumna schodziła do 60Hz-80Hz. Reszta pasma będzie odtwarzana przez Suby SVS, bo jak policzyłem mody mojego nowego pomieszczenia, to i tak bez equalizacji się nie obejdzie, a póki co mam doświadczenia takie, że BR utrudnia imtegrację z subem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baran napisał:

Jeszcze nie w klubie, ale jakiś czas temu miałem przyjemność interakcji z kolumnami ?

 

 

Chciałbym zapytać o Huracany. Bo wychodzi na to, że nie umiem znaleźć godnej konkurencji. Czy jest możliwość wykonania wersji zamkniętej? Dla mnie jest istotne, żeby kolumna schodziła do 60Hz-80Hz. Reszta pasma będzie odtwarzana przez Suby SVS, bo jak policzyłem mody mojego nowego pomieszczenia, to i tak bez equalizacji się nie obejdzie, a póki co mam doświadczenia takie, że BR utrudnia imtegrację z subem.

Też kiedyś miałem takie pomysły ale koledzy wybili mi je z głowy. Brak spójności - pewny. To musi być moim zdaniem dedykowany sub no i trzeba go jakoś połączyć, dobrze zintegrować z kolumnami głównymi. Chyba, że jakoś programem to ogarniesz, sam porobisz pomiary itp. Temat nie jest prosty. Chyba lepiej mieć same huracany w BR i zapomnieć o tym najniższym basie, albo kolumna na 12-15" basie jak masz duży pokój.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zibii napisał:

Silver 

I jak skrobniesz parę słów odnośnie huracanów i jakich słuchałeś na szpilce czy berylu? Jesteś osłuchany w s16Hz więc wnioski zaraz możesz wyciągnąć?.

Wnioski wyciągnięte , ale czasem strach coś napisać żeby nie wywołać wojny ? Pojechałem do Roberta też nie po to , żeby robić jakieś sparingi z S16Hz. 

Tak w skrócie. Huracany są dość równo zestrojone. To mi się podoba. Żadne pasmo nie jest nadmiernie eksponowane. Największym atutem dla mnie był bas. Schodził wystarczająco nisko i miał dobry impuls. Nawet w dużym pomieszczeniu Roberta wypełnienia nie brakowało.  Czasem coś tam spowolniło  czy pogrubiło , ale myślę , że to jednak Marantz był ograniczeniem. Robert będzie miał teraz ciekawy wzmacniacz i tu myślę , że motoryka basu się jeszcze poprawi. Kolumny były na berylu. Moje ucho jest jednak przyzwyczajone do kopułek jedwabnych i mimo, że Huracany mają zestrojoną górę , żeby nie była agresywna/ostra dało się odczuć momentami lekką chropowatość czy zapiaszczenie. Widać nie lubię beryli, ale  góra była na akceptowalnych poziomie porównując np. do Magico Q1.  Jednak trochę brakowało przestrzeni , powietrza. Zakres średniotonowy prezentował się dobre, dość "bezpiecznie" . Nie zaobserwowałem natarczywości (płyty były słuchane dobrze i bardzo dobrze zrealizowane) . Dodałbym trochę w tym zakresie otwartości , energii i barwy , ale taka prezentacja też może się podobać. Huracany ładnie budowały scenę w głąb. Warto posłuchać. Jeśli ktoś miał okazję posłuchać lub ma Zephyry (wersje podstawową) to warto też sprawdzić Huracany. Progres będzie konkretny. Tak się zastanawiam czy takie kolumny by się "zmieściły" u mnie w niedużym pomieszczeniu. Na pewno wymagają wydajnego wzmacniacza. Są też dość głębokie , ale to na pewno wynika z litrażu. W siebie jak nie słucham kolumny podsuwam do ściany i każdy centymetr się liczy. Tak to jest jak się nie ma osobnego pokoju do audio lub większego metrażu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Oczywiście, możemy wykonać wariant w OZ.

Świetnie! To byłby ideał! Dziękuję :) Już nie mogę doczekać się odpowiedzi impulsowej!

1 godzinę temu, S0nic napisał:

Też kiedyś miałem takie pomysły ale koledzy wybili mi je z głowy. Brak spójności - pewny. To musi być moim zdaniem dedykowany sub no i trzeba go jakoś połączyć, dobrze zintegrować z kolumnami głównymi. Chyba, że jakoś programem to ogarniesz, sam porobisz pomiary itp. Temat nie jest prosty. Chyba lepiej mieć same huracany w BR i zapomnieć o tym najniższym basie, albo kolumna na 12-15" basie jak masz duży pokój.

O to się nie boję. Póki co mam Akkus X3 i szczerze mówiąc... W pokoju 9m^2 nie wyobrażam sobie już słuchania bez suba. Zestrojenie bez pomiarów nie da rady. Muszą być. No i przyzwyczaiłem się do tej dynamiki w zakresie 20-40Hz ?

Plan jest w ogóle 2x Huracany + 2x SVS SB3000 (SB4000 miałby sens, gdybym słuchał głośniej...). Do tego podpięte pod procesor dla wyrównania zależności czasowych... Been there doing that ? Póki co mam tylko jednego suba, bo nie stać mnie na 2.

Edit:

Uprzedzam pytania, po podpięciu suba mam mniej basu niż przed ?

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
53 minuty temu, Silver_85 napisał:

Wnioski wyciągnięte , ale czasem strach coś napisać żeby nie wywołać wojny ? Pojechałem do Roberta też nie po to , żeby robić jakieś sparingi z S16Hz. 

Tak w skrócie. Huracany są dość równo zestrojone. To mi się podoba. Żadne pasmo nie jest nadmiernie eksponowane. Największym atutem dla mnie był bas. Schodził wystarczająco nisko i miał dobry impuls. Nawet w dużym pomieszczeniu Roberta wypełnienia nie brakowało.  Czasem coś tam spowolniło  czy pogrubiło , ale myślę , że to jednak Marantz był ograniczeniem. Robert będzie miał teraz ciekawy wzmacniacz i tu myślę , że motoryka basu się jeszcze poprawi. Kolumny były na berylu. Moje ucho jest jednak przyzwyczajone do kopułek jedwabnych i mimo, że Huracany mają zestrojoną górę , żeby nie była agresywna/ostra dało się odczuć momentami lekką chropowatość czy zapiaszczenie. Widać nie lubię beryli, ale  góra była na akceptowalnych poziomie porównując np. do Magico Q1.  Jednak trochę brakowało przestrzeni , powietrza. Zakres średniotonowy prezentował się dobre, dość "bezpiecznie" . Nie zaobserwowałem natarczywości (płyty były słuchane dobrze i bardzo dobrze zrealizowane) . Dodałbym trochę w tym zakresie otwartości , energii i barwy , ale taka prezentacja też może się podobać. Huracany ładnie budowały scenę w głąb. Warto posłuchać. Jeśli ktoś miał okazję posłuchać lub ma Zephyry (wersje podstawową) to warto też sprawdzić Huracany. Progres będzie konkretny. Tak się zastanawiam czy takie kolumny by się "zmieściły" u mnie w niedużym pomieszczeniu. Na pewno wymagają wydajnego wzmacniacza. Są też dość głębokie , ale to na pewno wynika z litrażu. W siebie jak nie słucham kolumny podsuwam do ściany i każdy centymetr się liczy. Tak to jest jak się nie ma osobnego pokoju do audio lub większego metrażu. 

Marantz na pewno był pewnego rodzaju ograniczeniem (chociaż, w przeciwieństwie do tego co piszę się w internecie gra i tak bardzo fajnie. Można się lekko zdziwić). Paweł chyba sam byłeś lekko zaskoczony prawda ? Myślę, że z Gato będzie już petarda- zresztą jak już Robert będzie miał wzmacniacz na miejscu planuję odwiedziny (dla mnie mega pozytywne miejsce i z miłą chęcią tam wracam ? ). Może na początku września uda mi się posłuchać u siebie modelu 250s. Moim zdaniem Huracany przy odpowiednio mocnym wzmacniaczu spokojnie można wstawić do pomieszczeń od 18m2.  Jako, że miałem duet beryl + satori oraz obecnie mam szpilka + satori. Mogę napisać, że wersja ze szpilką gra nieco przestrzenniej, z większą energią, otwartością (zachowując przy tym kulturę brzmienia). W obu wersjach natomiast nie zauważyłem chropowatości oraz zapiaszczenia. Osoby, które mnie odwiedzały zawsze zaznaczały, że wszystko brzmi bardzo czysto. Nigdy nie zapomnę reakcji swojej drugiej połówki jak podłączyłem Huracany w domu: gęsia skórka i "nie myślałam, że to powiem, ale się zakochałam" ? Ocena wizualna również na najwyższym poziomie.

Osobiście nie chciałbym osobnego pokoju do audio- wystarczy lekko zagracić pokój: regały, książki, kwiaty inne pierdoły i można cieszyć się fajnym brzmieniem. Ładne kolumny stanowią również świetny element wystroju salonu. Lubię jak muzyka gra w tle przy innych codzienny pracach wykonywanych w domu. Oczywiście tutaj każdy robi według własnych potrzeb.

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kukawa napisał:

Marantz na pewno był pewnego rodzaju ograniczeniem (chociaż, w przeciwieństwie do tego co piszę się w internecie gra i tak bardzo fajnie. Można się lekko zdziwić). Paweł chyba sam byłeś lekko zaskoczony prawda ?

To prawda było lepiej niż się spodziewałem. Tego Marantza nie miałem okazji posłuchać wcześniej. 

Godzinę temu, Kukawa napisał:

Myślę, że z Gato będzie już petarda

Na basie powinien być progres. Zobaczymy co się stanie z resztą pasma. Wzmacniacze Gato z ich kolumnami zawsze grały dobrze. Przyjemnie i barwnie z dobrą dynamiką. Generalnie obstawiam , że zadra to dobrze. 

 

Godzinę temu, Kukawa napisał:

oim zdaniem Huracany przy odpowiednio mocnym wzmacniaczu spokojnie można wstawić do pomieszczeń od 18m2.

Gdyby to był pokój tylko pod audio to raczej tak. Stawiasz kolumny min metr od tyłu podobnie miejsce odsłuchowe. Gorzej jak są jeszcze inne graty w pokoju to brakuje miejsca na takie rozstawienie. 

 

Godzinę temu, Kukawa napisał:

W obu wersjach natomiast nie zauważyłem chropowatości oraz zapiaszczenia

Szpilki nie znam. Na berylu najwyższa góra była czysta. Napisałem "momentami ". Kilka razy zwróciłem na to uwagę . To był luźny odsłuch połączony z gadaniem więc możliwe , że przy dłuższym kontakcie opinie by była inna. Ale osobiście szedłbym w inny głośnik. Kwestia gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, baran napisał:

Świetnie! To byłby ideał! Dziękuję ? Już nie mogę doczekać się odpowiedzi impulsowej!

O to się nie boję. Póki co mam Akkus X3 i szczerze mówiąc... W pokoju 9m^2 nie wyobrażam sobie już słuchania bez suba. Zestrojenie bez pomiarów nie da rady. Muszą być. No i przyzwyczaiłem się do tej dynamiki w zakresie 20-40Hz ?

Plan jest w ogóle 2x Huracany + 2x SVS SB3000 (SB4000 miałby sens, gdybym słuchał głośniej...). Do tego podpięte pod procesor dla wyrównania zależności czasowych... Been there doing that ? Póki co mam tylko jednego suba, bo nie stać mnie na 2.

Edit:

Uprzedzam pytania, po podpięciu suba mam mniej basu niż przed ?

9 metrów kwadratowych :)?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, baran napisał:

wietnie! To byłby ideał! Dziękuję :) Już nie mogę doczekać się odpowiedzi impulsowej!

Akurat revelatory 18 to całkiem dobre głosniki do aplikacji w obudowę zamkniętą. Na pewno taka konstrukcja ma rację bytu. Odpowiedź impulsowa na pewno będzie bardzo zacna :-)

 

13 godzin temu, zibii napisał:

W 9m2 to wystarczą monitory na elipticorach i temat załatwiony na amen?.

Racja, do 9mkw sam bym chyba wybrał takie rozwiązanie. Z drugiej strony kiedyś sam miałem pokój 10mkw i wstawiałem tam 3 drożne paczki niemałych rozmiarów :D. Jedyne "ale" to różnica ceny, monitory będą jednak droższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Najnowszy projekt ukończony. Monitorki na grubo :-) . Jak widać Ellipticory to czego nie widać to cewki taśmowe, kondy Mundorf SGO, rezystory i okablowanie Duelund, czyli takie tam fanaberie ;-). Kształt obudowy i fornir nawiązują do jednego z naszych poprzednich projektów z drobnymi ulepszeniami :-).  Za kilka dni będzie również na naszej stronie jak zrobi się opis.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Widać również delikatny lifting logo ? Piękne kolumienki jak zawsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Najnowszy projekt ukończony. Monitorki na grubo :-) . Jak widać Ellipticory to czego nie widać to cewki taśmowe, kondy Mundorf SGO, rezystory i okablowanie Duelund, czyli takie tam fanaberie ;-). Kształt obudowy i fornir nawiązują do jednego z naszych poprzednich projektów z drobnymi ulepszeniami :-).  Za kilka dni będzie również na naszej stronie jak zrobi się opis.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Panowie z YB aż odpaliłem kompa aby napisać ten komentarz ?. Są śliczne, zapewne i grają zacnie. Czy można już teraz spytać plus minus jaka będzie cena? oraz jakimi przedstawiają się parametrami? w sensie czy pod lampę czy raczej nie?  Jakie brzmienie? ?

pozdr.

a i jeszcze jedno, czy będziecie wystawiali się w listopadzie na AVS w Wawce? Chętnie odwiedziłbym Wasze stanowisko wystawowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, muzaman napisał:

Panowie z YB aż odpaliłem kompa aby napisać ten komentarz ?. Są śliczne, zapewne i grają zacnie. Czy można już teraz spytać plus minus jaka będzie cena? oraz jakimi przedstawiają się parametrami? w sensie czy pod lampę czy raczej nie?  Jakie brzmienie? ?

pozdr.

a i jeszcze jedno, czy będziecie wystawiali się w listopadzie na AVS w Wawce? Chętnie odwiedziłbym Wasze stanowisko wystawowe ?

Dzięki :-). Monitory w wykonaniu jak widać, bez standów, to koszt 25 tys / parę. Moim zdaniem można śmiało je próbować z lampą. Efektywność to średnio 87dB / 2.8V . Taka prawdziwa, nie marketingowa ;-). Impedancja 8 ohm, linearyzowana własnie pod lampę. Moc  50W ale im wystarczy parę W aby było odpowiednio głośno :-). Pasmo 50Hz-20kHz (-3dB) , 42Hz (-6dB).

Brzmienie jest naprawdę kapitalne. Miałem obawy co do tego jak ono wypadnie w porównaniu do większych 3 droznych Epic One. Ale monitory się obroniły, układ 2 drożny jakby w ogóle nie zaszkodził tym głośnikom. Wiadomo, bas nie jest ten ale cała reszta jest równie wysokiej próby. Monitory takie są idealne do mniejszych pomieszczeń gdzie nie ma miejsca i siłą rzeczy są bliżej ścian. W ten sposób podparty bas będzie już idealny.

Ja u siebie słuchałem ich również dalej od ścian (2m) i naprawdę dawały radę. Bas był już bardziej drugoplanowy ale nie znikł, był wystarczająco mocny aby zaznaczyć swoją obecność. Piszę sporo o basie ale to była moja druga obawa co do tych głośników które wg parametrów nie są demonami tego pasma. W rzeczywistości radzą sobie zaskakująco dobrze.

Średnie i wsokie pasmo to creme de la creme. Szczególnie iż przy monitorze postawiliśmy głównie na to pasmo. Nie było sensu wyciągać na siłę basu i równać do 3 drożnych bo to z góry jest skazane na porażkę. Dlatego powalczyć należało najlepszą prezentacją środka i wysokich, przez co monitory zostały delikatnie inaczej nastrojone niż 3 drozne. W zasadzie to co było już u nas powiedziane nt brzmienia Epic One potwierdza się również w monitorach. Różnice są delikatne. Monitory dostały ciut więcej powietrza na najwyższym paśmie i może odrobinę mocniej akcentują środkowe pasmo średnicy ale naprawdę różnica jest subtelna.

56 minut temu, audiowit napisał:

Poproszę o wymianę logo w moich kolumienkach :). MMonitory ładne. Ciekawe jak grają.

Nie wiem co się stanie po odklejeniu starego loga ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartuje :). Dla mnie ma to grać. Poza tym mam chyba pierwsze logo Waszej firmy. Sprzedam je za 20lat na ebay za pierdylion ?

Ale przyznaję, że nowe jest w dobrym guscie.

A jesli chodzi o elipticory to mogą zagrać lepiej lub gorzej. Nie posłucham to nie wiem.

 

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.