Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wyglądu, bo o brzmieniu po zdjęciach ciężko dyskutować (chociaż niektórzy potrafią ? ), ta tabliczka z tyłu nie lepiej wyglądałaby "wtopiona" równo z tylną ścianką monitora? Co do koloru monitorów to widziałbym je w tej odmianie szarości, która jest w Dynaudio Special 40, ten kolor na zdjęciach jest trochę "tatowy"?

Tylko nie bijcie, każdy ma nieco inny gust ?

No cóż , posłuchałby tych nowości ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Co do wyglądu, bo o brzmieniu po zdjęciach ciężko dyskutować (chociaż niektórzy potrafią ? ), ta tabliczka z tyłu nie lepiej wyglądałaby "wtopiona" równo z tylną ścianką monitora? Co do koloru monitorów to widziałbym je w tej odmianie szarości, która jest w Dynaudio Special 40, ten kolor na zdjęciach jest trochę "tatowy"?

Tylko nie bijcie, każdy ma nieco inny gust ?

No cóż , posłuchałby tych nowości ?

Fornir akurat wybierał klient któremu bardzo podobał się on na tej konstrukcji :

 spacer.png

To jest dokładnie ten sam fornir bo trochę go nam zostało i starczyło na monitory. Z czasem nieco zmieni on swój kolor, wybarwi się i nabierze soczystości. 

Godzinę temu, Samcro napisał:

Co do logo - stare cały czas daje radę ? 

IMG_20190831_115853_resized_20190831_121134956.jpg

Zresztą nie tylko logo.

Tej wersji loga nic już nie przebije :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Dzięki ?. Monitory w wykonaniu jak widać, bez standów, to koszt 25 tys / parę. Moim zdaniem można śmiało je próbować z lampą. Efektywność to średnio 87dB / 2.8V . Taka prawdziwa, nie marketingowa ;-). Impedancja 8 ohm, linearyzowana własnie pod lampę. Moc  50W ale im wystarczy parę W aby było odpowiednio głośno :-). Pasmo 50Hz-20kHz (-3dB) , 42Hz (-6dB).

Brzmienie jest naprawdę kapitalne. Miałem obawy co do tego jak ono wypadnie w porównaniu do większych 3 droznych Epic One. Ale monitory się obroniły, układ 2 drożny jakby w ogóle nie zaszkodził tym głośnikom. Wiadomo, bas nie jest ten ale cała reszta jest równie wysokiej próby. Monitory takie są idealne do mniejszych pomieszczeń gdzie nie ma miejsca i siłą rzeczy są bliżej ścian. W ten sposób podparty bas będzie już idealny.

Ja u siebie słuchałem ich również dalej od ścian (2m) i naprawdę dawały radę. Bas był już bardziej drugoplanowy ale nie znikł, był wystarczająco mocny aby zaznaczyć swoją obecność. Piszę sporo o basie ale to była moja druga obawa co do tych głośników które wg parametrów nie są demonami tego pasma. W rzeczywistości radzą sobie zaskakująco dobrze.

Średnie i wsokie pasmo to creme de la creme. Szczególnie iż przy monitorze postawiliśmy głównie na to pasmo. Nie było sensu wyciągać na siłę basu i równać do 3 drożnych bo to z góry jest skazane na porażkę. Dlatego powalczyć należało najlepszą prezentacją środka i wysokich, przez co monitory zostały delikatnie inaczej nastrojone niż 3 drozne. W zasadzie to co było już u nas powiedziane nt brzmienia Epic One potwierdza się również w monitorach. Różnice są delikatne. Monitory dostały ciut więcej powietrza na najwyższym paśmie i może odrobinę mocniej akcentują środkowe pasmo średnicy ale naprawdę różnica jest subtelna.

Nie wiem co się stanie po odklejeniu starego loga ?

Dzięki śliczne za tak szczegółowy opis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie , ale.... jak grają te ładniutkie monitorki ? Producent boi się jakichkolwiek testów w prasie branżowej ( pomimo iż wiadomo że dzisiaj nikt nie napisze źle o żadnym produkcie - bo reklamy).  YB-Audio na AVS sie nie wystawia. Monitorki kosztują 25 tys zł i to w sprzedaży bezpośredniej - więc jak na garażową manufakturę - grubo. 

 Ja słyszałem 3 projekty które Yoshi udostępnił na stronie diyaudio.pl  - brzmiały słabo. Ładny fornir, super głośniki, Duelundy, Mundorfy i "prawidlowe" pomiary i wykresy  - to o niczym jeszcze nie świadczy jeśli chodzi o brzmienie.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, babatular napisał:

wszystko fajnie , ale.... jak grają te ładniutkie monitorki ? Producent boi się jakichkolwiek testów w prasie branżowej ( pomimo iż wiadomo że dzisiaj nikt nie napisze źle o żadnym produkcie - bo reklamy).  YB-Audio na AVS sie nie wystawia. Monitorki kosztują 25 tys zł i to w sprzedaży bezpośredniej - więc jak na garażową manufakturę - grubo. 

 Ja słyszałem 3 projekty które Yoshi udostępnił na stronie diyaudio.pl  - brzmiały słabo. Ładny fornir, super głośniki, Duelundy, Mundorfy i "prawidlowe" pomiary i wykresy  - to o niczym jeszcze nie świadczy jeśli chodzi o brzmienie.

Zawsze możesz zaprojektować, zbudować i oddać do testów swoje kolumny. Poczytamy, a jak udostępnisz to może nawet posłuchamy i ocenimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę,że periodyki i portale branżowe żyją z reklam to takie ``testy`` i opinie niewiele mają wspólnego z obiektywnością.

kolejna sprawa-firma z jednostkową produkcją może mieć ,gdzieś taką formę reklamy..wystarczą opinie klientów zadowolonych ze spersonalizowanego produktu.

W szerszym kontekście,problemem YB jest to że kolumny nie trafiły do ultra-hiendowego systemu..a szkoda bo projekt np Evo to już połączenie i jakości dźwięku i referencyjnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Kukawa napisał:

Zawsze możesz zaprojektować, zbudować i oddać do testów swoje kolumny. Poczytamy, a jak udostępnisz to może nawet posłuchamy i ocenimy. 

Nie potrafię tego zrobić na poziomie który by mnie satysfakcjonował. A na kompromisy ja nie pójdę. 

17 minut temu, triode napisał:

W szerszym kontekście,problemem YB jest to że kolumny nie trafiły do ultra-hiendowego systemu..a szkoda bo projekt np Evo to już połączenie i jakości dźwięku i referencyjnego wyglądu.

Otóż to. Np High-fidelity czy Soundrebels  mają odpowiedni sprzęt by przetestować np takie EVO czy te fajne monitory na Elipticorach. Może akurat grają wybitnie te kolumny. Kto wie ?

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, babatular napisał:

Nie potrafię tego zrobić na poziomie który by mnie satysfakcjonował.

Dlatego skończ ze swoimi bzdurnymi tekstami, że ktoś się czegoś boi itp. Zawsze będziemy mieć sytuację, w której jednemu będzie podobać się produkt x, a drugiemu produkt y. Jaki widzisz sens oddawania produktów do testów skoro sam piszesz:

 

Godzinę temu, babatular napisał:

( pomimo iż wiadomo że dzisiaj nikt nie napisze źle o żadnym produkcie - bo reklamy). 

Gdzie tu sens i logika? 

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kukawa napisał:

Dlatego skończ ze swoimi bzdurnymi tekstami, że ktoś się czegoś boi itp. Zawsze będziemy mieć sytuację, że jednemu będzie podobać się produkt x, a drugiemu produkt y. Jaki widzisz sens oddawania produktów do testów skoro sam piszesz:

 

Gdzie tu sens i logika? 

Zgoda. Ale co by nie powiedzieć to np w/w testerzy o zaletach piszą całkiem sensownie.  A że wad mocno  nie akcentują - no cóż.....

Poza tym co ma fakt że ja czegoś nie potrafię do tego że producent boi się oddać urządzenia do testu ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wolę się spotkać, posłuchać i wymienić opiniami że zwykłym użytkownikiem, który wprost powie, że coś mu się podoba lub nie, niż czytanie w większości opłaconych ludzi powiązanych ze sklepami itp.

29 minut temu, babatular napisał:

Otóż to. Np High-fidelity czy Soundrebels  mają odpowiedni sprzęt by przetestować np takie EVO czy te fajne monitory na Elipticorach.

Co to znaczy, że mają odpowiedni sprzęt? Czy zwykły "Kowalski" nie może mieć odpowiedniego sprzętu? 

22 minuty temu, babatular napisał:

Poza tym co ma fakt że ja czegoś nie potrafię do tego że producent boi się oddać urządzenia do testu ?

Skąd  w ogóle wniosek, że Yb boi się oddać swoje produkty do testów? 

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, babatular napisał:

Nie potrafię tego zrobić na poziomie który by mnie satysfakcjonował. A na kompromisy ja nie pójdę. 

Otóż to. Np High-fidelity czy Soundrebels  mają odpowiedni sprzęt by przetestować np takie EVO czy te fajne monitory na Elipticorach. Może akurat grają wybitnie te kolumny. Kto wie ?

 

średnio trafiasz..duże portale są mocno powiązane z dystrybutorami.

Tak jak to napisał nieco wcześniej kolega:warto spotykać się i wymieniać doświadczeniami.w zasadzie jest to jedyna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2019 o 23:30, Yoshi_80 napisał:

Najnowszy projekt ukończony. Monitorki na grubo :-) . Jak widać Ellipticory to czego nie widać to cewki taśmowe, kondy Mundorf SGO, rezystory i okablowanie Duelund, czyli takie tam fanaberie ;-). Kształt obudowy i fornir nawiązują do jednego z naszych poprzednich projektów z drobnymi ulepszeniami :-).  Za kilka dni będzie również na naszej stronie jak zrobi się opis.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Fajne są. Z czystej ciekawości, na ile wyceniacie te większe epic one?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2019 o 23:56, muzaman napisał:

a i jeszcze jedno, czy będziecie wystawiali się w listopadzie na AVS w Wawce? Chętnie odwiedziłbym Wasze stanowisko wystawowe ?

Zapomniałem odpowiedzieć. Na AVS pojawimy się w roli zwiedzających :-).

2 godziny temu, S0nic napisał:

Z czystej ciekawości, na ile wyceniacie te większe epic one?

Cena wywoławcza 49 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Samcro napisał:

To może odwiedzicie EVO? ? Zapraszam.

Szkoda ruszać z miejsca i narażać na szwank tak ładne i unikatowe kolumny.

Druga sprawa, że Robert jako perfekcjonista, ma pewną niechęć do tej imprezy i wcale mu się nie dziwię (do tego stopnia, że nawet nie chce mu się uczestniczyć jako zwiedzający). Warunki są jakie są, zwykle dalekie od ideału a wiele osób zwiedzających zbyt dosłownie bierze prezentacje sprzętu. Może po prostu szkoda nerwów ;-).

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykować kupno kolumn za prawie 50tys zł bez ich wcześniejszego odsłuchu - ŁAŁ - to się nazywa żyć pełnią życia - szacunek. Gratulacje dla kolegi Piotra za życiowy luz.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, babatular napisał:

Zaryzykować kupno kolumn za prawie 50tys zł bez ich wcześniejszego odsłuchu - ŁAŁ - to się nazywa żyć pełnią życia - szacunek. Gratulacje dla kolegi Piotra za życiowy luz.

Dzięki serdeczne.

Jakoś tak wyszło.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, zibii napisał:

Baba jak nie ryzykujesz to nie jedziesz ?. Takie życie za kwotę wydaną na kolumny, które zbudowałem to bym kupiłem niezły sprzęt ale czy to by mi lepiej zagrało?.

Hm... z moich doświadczeń wynika że lepiej. Ale być może mam złe doświadczenia.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 babatular mam wrażenie, że ciągle nie możesz przeboleć / zrozumieć motywacji jaką kieruje naszych klientów. Może postaw się na ich miejscu ale w inny sposób. Chcesz sobie kupić kolumny na Ellipticorze bo masz taki kaprys. Monitory , albo duże 3 drożne. Pokaż mi proszę co oferuje rynek w Polsce w tym zakresie i za ile. Jest jakaś firma które robi duże 3 drożne kolumny na 4 Ellipticorach/na strone  których możesz sobie pojechać i posłuchać ? Jakieś przykłady ? Bo ja nie znam żadnego. 

To może monitory ? Jest coś, ktoś coś produkuje? Też nie widzę. W komentarzach na fb ktoś i wrzucał linka że Megalith Audio zrobiło monitory, których już nie ma w ofercie czyli pewnie coś tam próbowali robić ale nie pykło. Cena, zwala z nóg, podobno 80 tys a Ty masz jakieś "ale" przy naszej cenie.

Po prostu zmień punkt widzenia to zrozumiesz. To co tworzymy to są customy. Nie m możliwości aby klient ich posłuchał przed decyzją o zamówieniu no bo jak skoro kolumn nikt nie zbudował.  Z drugiej strony co ma zrobić jak nikt niczego takiego nie produkuje co on chce. A jak już to często z jakieś chore pieniądze. To tak jak z samochodami. Możesz wybrać bezpieczną drogę i być kolejnym "nudnym" posiadaczem fabrycznie budowanego auta albo możesz oddać oddać seryjną brykę na tunning do takich braci Collins, Gas Monkey, itp tunerów i dostać coś odjechanego, unikatowego ale jednocześnie nieco nieprzewidywalnego co do efektu końcowego. Bo o to w tym wszystkim chodzi.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi, baba tego nie zrozumie bo uważa, że custom to coś złego, gorszego?. Ja lubię mieć coś indywidualnego i niepowtarzalnego nie po to by się chwalić tylko po to by się cieszyć z tego. Wogóle zainteresowałem się takimi np. kolumnami YG Audio Anat Reference II Studio tylko cena z kosmosu 70k$ za monitory na scanach revelatorach i aktywnych modułach basowych. Epic one to przy nich mega okazja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yoshi_80 napisał:

takich braci Collins,

Ten przykład, nie udał się Tobie. To straszne papraki i nieuki. Sami nic nie wykonują, jedynie kleją folię...

@babatular ma niestety adio-klapy na SF. Mieliśmy niezłą bekę z Robertem i Arturem oglądając SF na AVS 2017, ale to w końcu SF... Włosi mają swój nie powtarzalny styl i zwiewność w pomysłach i designe. Z realizacją jest jak ze wszystkim. Minimum kosztów, maksimum zysk, kosztem jakości i nawet niezadowolenia klienta. Ja osobiście nie kupię włoskiego samochodu, włoskiego ekspresu do kawy, nigdy więcej nie dotknę żadnej włoskiej maszyny przemysłowej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
To tak jak z samochodami. Możesz wybrać bezpieczną drogę i być kolejnym "nudnym" posiadaczem fabrycznie budowanego auta albo możesz oddać oddać seryjną brykę na tunning


Większość małych firm klepie na tych samych głośnikach (dostępnych zresztą także dla DIY), to co tu jest innowacyjnego?

A co do ceny, to np. poniższe są aktualnie za 44 tys. - czyli jest z czym porównać.
https://www.q21.pl/tannoy-kensington-gr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Sine Metu napisał:

 


Większość małych firm klepie na tych samych głośnikach (dostępnych zresztą także dla DIY), to co tu jest innowacyjnego?

A co do ceny, to np. poniższe są aktualnie za 44 tys. - czyli jest z czym porównać.
https://www.q21.pl/tannoy-kensington-gr.html
 

Ale co tu jest do porównywania? 3 drożna kolumna z przetwornikami o wartości 28 000zł vs ten tannoy? : /

Sporo dużych firm klepie na głośnikach scana i może być, patrz taki wilson audio ? Tak na prawdę to mało jest firm które mają swoje przetworniki. B&W, ATC, Dynaudio, i pewnie jeszcze kilka. Teraz ile z tych firm zamawia podzespoły w firmach zewnętrznych?

Prawda jest taka, że na szczęście dla nas mamy w Polsce małe manufaktury które chcą się wybić i można kupić jakieś ciekawe kolumienki w dobrej cenie. Mam tutaj na myśli brak pośrednika oraz duży wkład materiałowy w cenę końcową.

9 godzin temu, zibii napisał:

Yoshi, baba tego nie zrozumie bo uważa, że custom to coś złego, gorszego?. Ja lubię mieć coś indywidualnego i niepowtarzalnego nie po to by się chwalić tylko po to by się cieszyć z tego. Wogóle zainteresowałem się takimi np. kolumnami YG Audio Anat Reference II Studio tylko cena z kosmosu 70k$ za monitory na scanach revelatorach i aktywnych modułach basowych. Epic one to przy nich mega okazja?

 

Zerknij na kluby baby, S16 Hz i YB ? On po prostu nie wie jak zagaić i sam by chciał coś kupić od naszych ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.