Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Przyzwoicie grające(w tym budżecie) wzmacniacze wg mnie oczywiście:)

Musical fidelity elektra e100

Sony TA-FB940R

Rotel Ra-972

Musical fidelity A300 - nie wiem czy w budżecie się da zmieścić.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, grał u mnie całkiem przyjemnie:) Nie zapominajmy, mozna go wyrwac ponizej tysiaka... Cudów nie można oczekiwać...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kojarzycie jeszcze jakieś wzmacniacze które fakt nie są leciwymi dziadkami ale grają tak uczciwie jak rzeczone soniaki serii es. Sam miałem 570 i uważam je za bardzo dobre względem cen i jakości dźwięku.
Ciezko będzie coś wyrwać w tym budżecie bardzo dobrze grajacego a zarazem nie leciwego...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dla tego trochę uparłem się tak jak mówisz na starocie. Pozostaje jeszcze konstrukcja i ampa prowadzona przez diy-owcow ale w tej chwili nie ten budżet bo sięga to 3 tys. Na razie chce sięgnąć po starą pasję i czerpać przyjemność z muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz tego https://www.hifi.nl/tweedehands/10038870/roksan-caspian-mk-1-versterker.html

 

https://mobil.blocket.se/annons/stockholm/roksan_caspian_m1_integrerad_forstarkare/86374810

 

One grają muzykalnie, przyjemnie. Nie będzie ani ostrości na górze a suchosci w przekazie. Więcej raczej nie wyczarujesz za 1500zł.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-harman-kardon-hk-670-8240253350

mam na oku jeszcze coś takiego bo ma swój charakter jeśli nie on będzie jakiś Sony es bądź marantz. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły mówcie śmiało każda rada cenna. 

Edytowane przez zone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zone napisał:

A kojarzycie jeszcze jakieś wzmacniacze które fakt nie są leciwymi dziadkami ale grają tak uczciwie jak rzeczone soniaki serii es. Sam miałem 570 i uważam je za bardzo dobre względem cen i jakości dźwięku.

Jak już tak chcesz te ES to szukaj 707ES. Ale w tym wieku trzeba się nie dać nadziac. 

2 godziny temu, jamelo napisał:

Może załóżcie oddzielny temat o wzmakach, bo robi się bałagan.

W sumie prawda. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitam się jeszcze raz bo dość dawno mnie nie było.

Najpierw mini chwalipost ale tylko na potrzeby opisania sytuacji:

Otóż ukończyłem (no prawie - pozostały jakieś "drobiazgi estetyczne") kolumny 3 drożne na projekcie, zwrotnicy i przetwornikach od YB, konkretnie Yoshiego. Przetworniki SB a wysokotonowy beryl SB, ale są 2 niskotonowe 23cm - skuteczność na poziomie 92dB, ale to jednak dwie spore patelnie do napędzenia. 

A przy okazji Yoshi - serdeczne podziękowania za współpracę i wsparcie przy tym projekcie :)

No i teraz główna kwestie

1. Czy ktoś ma doświadczenie z podobnym setem napędzając go lampowcem (najlepiej jeszcze nie specjalnie mocnym)? Zastanawiam się nad zakupem wzmaka typowo lampowego ale nie wiem czy w ogóle jest sens do takiej konfiguracji, czy lampa to pociągnie.

2. Czy byłby ktoś chętny na powiedzmy "alkoodsłuchy" porównawcze i jest w posiadaniu kolumn od YB na berylu, (może być też scanspeak) z okolic mazowieckiego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój typ to: Muzishare R100..przyglądam się temu wzmacniaczowi od pewnego czasu ?

miałbyś ,w zależności od zainstalowanych lamp: 12-50 W z triody se..potęga!

nieco inne pieniądze to: Line Magnetic lm-219ia..wzmacniacz legenda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 07:21, Yoshi_80 napisał:

Porównanie do Satori oczywiście było robione. SB to bardzo twardy zawodnik i nie obyło się bez ostrej walki ;-).  Jak dla mnie Scan ma mocniejszy dół pasma ale tak jakby brakowało mi trochę tego powietrza na górze jakie ma Satori. Być może ten dół nieco przyćmiewał wyższe pasmo. Robert wskazywał na nieco lepsze, jaśniejsze brzmienie składów symfonicznych na Scanie. Generalnie różnice na korzyść Scana nie są miażdżące i opcja z Satori nadal jest bardzo dobra. Jakby porównać to do boksu to Scan niejednogłośnie wygrywa na punkty.

Tu niestety też trzeba porównać całą konstrukcję a nie sam głośnik bo Huracany RS zostały zestrojone zupełnie na nowo. W zwrotnicy nie ma za bardzo punktów wspólnych nawiązujących do poprzednich wersji i dlatego też nie można przeprowadzić czystej oceny samego średniaka. Wymiana średniotonowego niestety wiązała się z tak mocną przebudową aby optymalnie wykorzystać potencjał takiego układu głośników. Nie można było podejśc do tematu na zasadzie przebudowy toru średniotonowego i pozostawienia reszty zwrotnicy bez zmian bo to po prostu nie działało optymalnie.

18M scana przez swoją konstrukcję jest mocno tlumiony (membrana), być może stąd to wrażenie ciemniejszego grania na wyższej średnicy/niskiej górze?

Tak czy siak fajny pomysł dołożyć dedykowany midrange 18M do dwóch 18W:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich szczęśliwych posiadaczy kolumn YB!

Mam takie niełatwe pytania: czy YB potrafią grać przestrzenią jak Minas Anor czy nawet Audio Physic? Czy jest jakieś "3D" choćby już na takich Zephyrach? Czy trzeba wydać już więcej na wyższe modele, aby uzyskać lokalizacje w powietrzu? Zrozumiałem już, że Zephyry grają coś ala Focal Chorus 826V - bogato, wyrównanie, przykładnie, z fajną średnicą, dołem, przyjemną górą, jednak nikt nie poruszył tematów szerokości i głębokości sceny, tj. efektu stereofonii i czarów akustycznych.

Zastanawiam się poważnie nad rozpoczęciem przygody z cudowną marka YB i chciałbym zacząć od niższej półki, czyli Zephyra właśnie, aby mieć co sobie wymieniać przez następne lata.. jednak 3D daje mi największą radochę ze wszystkiego, po cieple, dynamice, rozdzielczości i całej reszcie, a na odległe odsłuchy nie mam czasu obecnie jeszcze.. dlatego pytam czy jest w ogóle opcja, aby taki Zephyr mógł mnie zadowolić czy muszę wrócić do YB z większą kasą po 3D na poziomie AP czy ostatnimi czasy nawet AA i S16Hz. 

Z gory dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, admor napisał:

Witam serdecznie wszystkich szczęśliwych posiadaczy kolumn YB!

Mam takie niełatwe pytania: czy YB potrafią grać przestrzenią jak Minas Anor czy nawet Audio Physic? Czy jest jakieś "3D" choćby już na takich Zephyrach? Czy trzeba wydać już więcej na wyższe modele, aby uzyskać lokalizacje w powietrzu? Zrozumiałem już, że Zephyry grają coś ala Focal Chorus 826V - bogato, wyrównanie, przykładnie, z fajną średnicą, dołem, przyjemną górą, jednak nikt nie poruszył tematów szerokości i głębokości sceny, tj. efektu stereofonii i czarów akustycznych.

Zastanawiam się poważnie nad rozpoczęciem przygody z cudowną marka YB i chciałbym zacząć od niższej półki, czyli Zephyra właśnie, aby mieć co sobie wymieniać przez następne lata.. jednak 3D daje mi największą radochę ze wszystkiego, po cieple, dynamice, rozdzielczości i całej reszcie, a na odległe odsłuchy nie mam czasu obecnie jeszcze.. dlatego pytam czy jest w ogóle opcja, aby taki Zephyr mógł mnie zadowolić czy muszę wrócić do YB z większą kasą po 3D na poziomie AP czy ostatnimi czasy nawet AA i S16Hz. 

Z gory dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Dokładnie, scena i tzw 3d to akustyka i powietrze wokół kokumn.

Sluchalem zepchyra std u Siebie w 17m2 wcisniete w rogi i sluchalem w 30m2+ otwarta kuchnia 20m2.

W 2 przypadku kolumny za plecami nic nie mialy, po bokach po ok 3m w lewo i prawo.

Rozstawione  w trojkat 3x3x3m.

Za sluchaczem ok 3m przestrzeni.

 

W 1 wypadku bylo slabo i zniechecajaco.

W 2 przypadku stan eufori, banan na buzi itd. Po jakis czasie kolega dokonal uogrejdu z szmatki na beryl i wtedy ze tak powiem 2 prawie 40 letni gosci cieszylo sie do Siebie jak male dzieci z prezentow, albo jak duzy facet po odlotowym seksie ?

Takze moze sie zdarzyc ze zepchyr u Ciebie bedzie za duzo szczescia, ale juz np Hurracan moze byc idealnie.

 

Sluchalem tez Hurracana i innego kolegi, pokoj bardziej dlugi niz szeroki i tam efekt 3d i powietrza rownie spory.

 

Wogole yb audio jak dla mnie na podstawie tych odsluchow to PRZEDE WSZYSTKIM super scena, 3d i wybrzmienia. 

Najslabsza rzecz to problem z basem, jego barwa i lekoscia grania, jest go za duzo i jest za ciezki (zepchyr) albo za malo i za zwiewny (Hurracan)

Nie wiem jak Elipticor, nie wiem jak zepchyr z 22 reelatorem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Silver_85 napisał:

Będą to  SB23 papier ? 

Nawet nie wiem czy w tym rozmiarze są inne - dokładnie to jest ten SB23NRXS45-8 

18 godzin temu, triode napisał:

mój typ to: Muzishare R100..przyglądam się temu wzmacniaczowi od pewnego czasu ?

miałbyś ,w zależności od zainstalowanych lamp: 12-50 W z triody se..potęga!

nieco inne pieniądze to: Line Magnetic lm-219ia..wzmacniacz legenda.

 

Niestety chyba za malo popularny i malo opinii o nim, a na testy nie ma jak zabrac ?

Rozumiem, ze w ciemno chcesz kupowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Yasica napisał:

Najslabsza rzecz to problem z basem, jego barwa i lekoscia grania, jest go za duzo i jest za ciezki (zepchyr) albo za malo i za zwiewny (Hurracan)

Nie wiem jak Elipticor, nie wiem jak zepchyr z 22 reelatorem....

Z revelatorem 22 w Zephir oraz 2x 18 w Huracane jest bardzo dobrze. Jeżeli komuś jest go w tych zestawieniach za mało to oznacza że nie lubi kolumn grających naturalnie i równo. Lubi podbicie najniższych częstotliwości a to z naturalnością i neutralnością nie ma nic wspólnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adams84 napisał:

Z revelatorem 22 w Zephir oraz 2x 18 w Huracane jest bardzo dobrze. Jeżeli komuś jest go w tych zestawieniach za mało to oznacza że nie lubi kolumn grających naturalnie i równo. Lubi podbicie najniższych częstotliwości a to z naturalnością i neutralnością nie ma nic wspólnego. 

Dodam tylko, że dochodzi jeszcze kwestia pomieszczenia i spasowania ze sobą elementów . I chyba najważniejsze- nasze upodobania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, adams84 napisał:

Z revelatorem 22 w Zephir oraz 2x 18 w Huracane jest bardzo dobrze. Jeżeli komuś jest go w tych zestawieniach za mało to oznacza że nie lubi kolumn grających naturalnie i równo. Lubi podbicie najniższych częstotliwości a to z naturalnością i neutralnością nie ma nic wspólnego. 

Jako szczęśliwy posiadacz Huracana RS ? potwierdzam jego naturalność, neutralność i o rzadnym braku basu nie ma mowy. Na razie się rozgrywają i każde pasmo powoli dochodzi do siebie?. Postawione na 20m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.