Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Yasica napisał:

Najslabsza rzecz to problem z basem, jego barwa i lekoscia grania, jest go za duzo i jest za ciezki (zepchyr) albo za malo i za zwiewny (Hurracan)

bas kolumn jest bardzo mocno zwiazany z akustyka pomieszczenia

stąd moje pytanie czy słuchales obydwu w tych samych warunkach akustycznych?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peciol napisał:

ako szczęśliwy posiadacz Huracana RS ? potwierdzam jego naturalność, neutralność i o rzadnym braku basu nie ma mowy. Na razie się rozgrywają i każde pasmo powoli dochodzi do siebie?. Postawione na 20m2.

Nareszcie się udało ? Miłych odsłuchów.

3 minuty temu, peciol napisał:

 

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peciol napisał:

Jako szczęśliwy posiadacz Huracana RS ? potwierdzam jego naturalność, neutralność i o rzadnym braku basu nie ma mowy. Na razie się rozgrywają i każde pasmo powoli dochodzi do siebie?. Postawione na 20m2.

Ja Hurracana sluchalem w wersji8ohm i to bylo w okolo 30m2

Moze one sa inaczej zestrojone, albo pomieszczenie powodowalo taki a nie inny efekt. Jak w 20m2 graja super to i w 17m2 u mnie pewbie tez by bylo milo ?

 

Aczkolwiek obecnie mam 30cm na basie, na sztywnym zawieszwniu, 96db Splu , w BR i to jest taki sposob prezwntacji ze jak juz sie czlowiek odslucha, szczególnie klasyki i naturalnych intrumentow to ciezko potem przestawic sie na obecne rozwiazania technologiczne (ciezka membrana, mala powierchnia, duzy skok, spora praca B-R ) 

i zapewne w druga strone bylo by podobnie ?

 

7 minut temu, slawek.xm napisał:

bas kolumn jest bardzo mocno zwiazany z akustyka pomieszczenia

stąd moje pytanie czy słuchales obydwu w tych samych warunkach akustycznych?

Nie.

Przeczytaj uwaznie moj wpis na poprzedniej stronie.

Zepchyr : 17m i 50m

Hurracan : jakies 25-30, inny system, inny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lausiv napisał:

Rozumiem, ze w ciemno chcesz kupowac?

ja przeważnie kupuję w ciemno..lub prawie w ciemno.

jak dotąd nie kupiłem żadnego sprzętu,którego musiałbym się wstydzić ?

Muzishare r100 to poprawiona lub wzbogacona wersja wzmacniacza: Line Magnetic lm-508ia.

wzbogacona o wejścia xlr,umożliwia stosowanie lamp:211/845/805

Zanim pojawiła się polska dystrybucja LM ,kupiłem lm210ia.

Czy go kupię-nie wiem,plany są nieco bardziej ambitne ?

W każdym bądź razie jest to b.ciekawy wzmacniacz ze średniej półki.I bardzo uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/21/2019 at 11:36 PM, Bartekkw said:

Cześć 

Czy ktoś z Szanownego Koleżeństwa pomieszkuje w Warszawie i ma na stanie Huracany ? Chętnie wpadłbym posłuchać zanim uda mi sie wygospodarować dłuższa chwile na wyprawę do Kolegów Producentów.

Przyjadę z butelką dobrego Whisky ?

Edytowane przez Bartekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 minut temu, Krzychu72 napisał:

Witam.  Czy ktoś może podać cenę Monitor M1 White ? Szukałem trochę w klubie i na stronie producenta, ale nie mogłem znaleźć.

Dzięki.

Kontakt z producentem jest bezproblemowy dzwoń wszystkiego się dowiesz z pierwszej ręki. Grają pięknie.

Edytowane przez Pioneek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam rozglądać się za nowym wzmacniaczem do moich Phoenixów, Krell 400 gra bardzo fajnie, ale myślę że poszukam czegoś co bardziej akcentuje średnicę, co to będzie zobaczymy - kilka pierwszych pomysłów mam.

Zanim dojdziemy do tego jaki konkretny produkt będzie dobrym tropem, zastanawiam się nam minimalnymi parametrami wzmacniacza, aby grało to dobrze. Phoenixy wg info na stronie YB mają skuteczność na poziomie 85 db, więc w moim (laickim!) rozumieniu tematu potrzebują mocniejszego piecyka. Do tego dochodzi moc znamionowa 90W, ale przyznam otwarcie, że tu nie do końca rozumiem, zależność między tym parametrem a tym co powinien mieć/móc wzmacniacz.

Krell ma 200W przy 8 Ohm, poprzedni właściciel miał Wile Louis, który dysponuje (na papierze) podobnymi parametrami. 

I teraz pytania:
Czy powinienem szukać przede wszystkim wśród takich mocarzy? 
Jaki będzie minimalny rozsądny poziom mocy dla Phonixów? 
Czy np. taki Sugden A21 z 25W w klasie A lub Haiku SOL II z 50W dadzą radę, czy to nie ten poziom?

Jeśli ma to znaczenie, to mój pokój ma ok 26m2, słucham niezbyt głośno (to subiektywne). 

Jestem "lajkonikiem" z tym obszarze, więc będę wdzięczny za pomoc/wyjaśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buła na basie...z Krella !

z której choinki się urwałeś..bez urazy

d klasa to może cmoknąć A klasę Krella w gniazdko.

3 godziny temu, Manolo napisał:

Zaczynam rozglądać się za nowym wzmacniaczem do moich Phoenixów, Krell 400 gra bardzo fajnie, ale myślę że poszukam czegoś co bardziej akcentuje średnicę, co to będzie zobaczymy - kilka pierwszych pomysłów mam.

Zanim dojdziemy do tego jaki konkretny produkt będzie dobrym tropem, zastanawiam się nam minimalnymi parametrami wzmacniacza, aby grało to dobrze. Phoenixy wg info na stronie YB mają skuteczność na poziomie 85 db, więc w moim (laickim!) rozumieniu tematu potrzebują mocniejszego piecyka. Do tego dochodzi moc znamionowa 90W, ale przyznam otwarcie, że tu nie do końca rozumiem, zależność między tym parametrem a tym co powinien mieć/móc wzmacniacz.

Krell ma 200W przy 8 Ohm, poprzedni właściciel miał Wile Louis, który dysponuje (na papierze) podobnymi parametrami. 

I teraz pytania:
Czy powinienem szukać przede wszystkim wśród takich mocarzy? 
Jaki będzie minimalny rozsądny poziom mocy dla Phonixów? 
Czy np. taki Sugden A21 z 25W w klasie A lub Haiku SOL II z 50W dadzą radę, czy to nie ten poziom?

Jeśli ma to znaczenie, to mój pokój ma ok 26m2, słucham niezbyt głośno (to subiektywne). 

Jestem "lajkonikiem" z tym obszarze, więc będę wdzięczny za pomoc/wyjaśnienie. 

Elektrokompaniet,ale to już są inne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zibii napisał:

A nie chcesz czegoś spróbować w klasieD icepower, hypex będziesz miał mega kontrole na basie a nie bułe z A klasowca o mocy 25W. Ta technika poszła tak do przodu, że aż można się zdziwić.

O klasie D trochę słyszałem, ale nic jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Patrząc na specki to tam o dużą moc nie będzie ciężko. 

Potwierdzam, że krell robi kształtny, zwarty bas i to jego super mocna strona. 

30 minut temu, triode napisał:

Ektrokompaniet,ale to już są inne pieniądze.

Jakas sugestia ktory? Ile taka przyjemność z rynku wtórnego? Myślę, że budżet do 8-10k jest realny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Manolo napisał:

Jakas sugestia ktory? Ile taka przyjemność z rynku wtórnego? Myślę, że budżet do 8-10k jest realny. 

integra nic Tobie nie da..zagra być może przyjemniej..ale postępu raczej nie będzie.

Ja ,podkreślę ja ? polowałbym na końcówkę / monobloki..wiem to kosztuje ale to już inny poziom.

kwestię preampu też można rozwiązać..jest jeszcze kilka opcji za umiarkowane pieniądze.

Nie chciałbym sugerować ,że to ma być jakaś określona marka..po prostu dobry,dobrze zrobiony piecyk .A Klasa niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, triode napisał:

Ja ,podkreślę ja ? polowałbym na końcówkę / monobloki..wiem to kosztuje ale to już inny poziom..

ta opcja też chodzi mi po głowie, i chociaż integra byłaby łatwiejsza m.in. ze względów na gabaryty, o kosztach nie wspominając, to mój dac ma wbudowane pre i regulacje głośności, wiec potencjalnie sama końcówka by już się sprawdziła na początek.

Widziałem na sprzedaż Brystona 4B, czy ktoś zna?  Inne propozycje do 8-10k? Na co warto polować?
i zanim padnie żeby słuchać a nie czytać, to taki jest plan, ale zakładam, że co najmniej kilka osób jest bardziej zorientowanych niż ja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zibii napisał:

Jakby ktoś był chętny to zapraszam do kontaktu?.

20191104_143809-1.thumb.jpg.48711db9f5569180cce190355a4811e4.jpg

Zibi

No co Ty - chyba że zmieniasz na inne Accutony

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekL3 napisał:

Dussun V8i. Nowy jakieś 6,5-7tyś z wysyłką, cłem i vatem. Mocy nie zabraknie i może działać jako końcówka mocy.

niezły klocek i cena w przeliczeniu na kg wzmaka w sumie atrakcyjna, ale wydaje mi się zbyt ryzykowne kupować w ciemno, a odsprzedaż pewnie byłaby problematyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

buła na basie...z Krella !

z której choinki się urwałeś..bez urazy

d klasa to może cmoknąć A klasę Krella w gniazdko.

 

 

To trochę nie tak jak piszesz.

Po pierwsze to wystarczy przejrzeć zagraniczne fora, gdzie można znaleźć zadowolonych ludzi, którzy przerzucili wiele modeli Krelli i innych tego typu mocnych piecyków a teraz słuchają na wzmacniaczach w klasie D.

Druga sprawa to to czego oczekujemy od dźwięku i czego zazwyczaj słuchamy.

Jeśli lubimy, żeby artysta właźił nam na łeb to w klasie D będzie ciężko to osiągnąć (choć z odpowiednim źródłem + pre na lampach mocno się do tego można zbliżyć).

Jeśli lubimy żwawą muzykę (np rock) bez zlewania się instrumentów z mocną i szybką podstawą basową, z mnóstwem informacji i detali to dobra klasa D + odpowiednie kolumny będzie doskonała. Dzisiejsze wzmacniacze w D klasie to nie to co kiedyś.

 

Wyłącznie od naszych preferencji zależy jaki przekaz lubimy.

Ja lubię dobrą lampę ale i też dobry tranzystor (w tym klasę D) . Zależy od nastroju i rodzaju muzyki. Dyskusja co jest lepsze jest dla mnie bez sensu.

Kto nie słuchał dobrej klasy D powinien się sam przekonać, posłuchać conajmniej kilka dni a następnie wyciągać wnioski.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, piorasz napisał:

 

 

 

 

 

To trochę nie tak jak piszesz.

Po pierwsze to wystarczy przejrzeć zagraniczne fora, gdzie można znaleźć zadowolonych ludzi, którzy przerzucili wiele modeli Krelli i innych tego typu mocnych piecyków a teraz słuchają na wzmacniaczach w klasie D.

Druga sprawa to to czego oczekujemy od dźwięku i czego zazwyczaj słuchamy.

Jeśli lubimy, żeby artysta właźił nam na łeb to w klasie D będzie ciężko to osiągnąć (choć z odpowiednim źródłem + pre na lampach mocno się do tego można zbliżyć).

Jeśli lubimy żwawą muzykę (np rock) bez zlewania się instrumentów z mocną i szybką podstawą basową, z mnóstwem informacji i detali to dobra klasa D + odpowiednie kolumny będzie doskonała. Dzisiejsze wzmacniacze w D klasie to nie to co kiedyś.

 

Wyłącznie od naszych preferencji zależy jaki przekaz lubimy.

Ja lubię dobrą lampę ale i też dobry tranzystor (w tym klasę D) . Zależy od nastroju i rodzaju muzyki. Dyskusja co jest lepsze jest dla mnie bez sensu.

Kto nie słuchał dobrej klasy D powinien się sam przekonać, posłuchać conajmniej kilka dni a następnie wyciągać wnioski.

 

 

Zgadzam się z kolegą. Sam posiadam klasę D Gato Audio i nie mam też problemu z wokalami, mam wrażenie jakby artysta był na wyciągnięcie dłoni (oczywiście w bardzo dobrych realizacjach). Polecam odsłuchać SIA chandelier wersja piano na Gato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manolo

Pogadaj z Robertem on gra na cyfrowym wzmacniaczu gato audio.

 

Klasa D, to nie są wzmacniacze cyfrowe - ta informacja powinna ukoić niespokojne serca co poniektórych audiofili

 

 

Wysłane z Commodore 64

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Manolo napisał:

niezły klocek i cena w przeliczeniu na kg wzmaka w sumie atrakcyjna, ale wydaje mi się zbyt ryzykowne kupować w ciemno, a odsprzedaż pewnie byłaby problematyczna

Sprawdź Gato Audio w klasie D a ceny zaczynają się od leciutko ponad 10K za model DIA-250S kończąć na ponad 16K za model DIA-400 S NPM z wbudowanym streamerem. Zajrzyj do klubu Gato, tam zamieściłem cenniki aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły klocek i cena w przeliczeniu na kg wzmaka w sumie atrakcyjna, ale wydaje mi się zbyt ryzykowne kupować w ciemno, a odsprzedaż pewnie byłaby problematyczna

Za 5tyś sprzedasz go jako używkę. Wiem bo miałem i poszedł od ręki. To sprzęt wart dużo więcej. W sumie niepotrzebnie go sprzedałem zanim nie sprawdziłem z innym pre. To dobry wzmak, solidnie zbudowany, na topologii ML.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.