Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pomyłka rozpędziłem się z tą cyfrą. Ja gram na icepowerach 1000asp a za chwilkę odpalę najnowsze icepowery 1200as2 z lampowym pre daje fajne połączenie zajmuję mało miejsce nie grzeje się i ceny bardzo przystępne. 
zibii Ty się tak nie podniecaj ta klasą D, gdyż w pewnym środowisku zostanie to źle odebrane :)
Jeśli chcesz być poważany to oprócz klasy D koniecznie trzeba coś dokupić. Nawet jeśli nie będzie grać. Ważne, że stoi i na fotkach dobrze wychodzi :) A i jak goście przyjdą to mają na czym oko zawiesić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piorasz napisał:

zibii Ty się tak nie podniecaj ta klasą D, gdyż w pewnym środowisku zostanie to źle odebrane ?
Jeśli chcesz być poważany to oprócz klasy D koniecznie trzeba coś dokupić. Nawet jeśli nie będzie grać. Ważne, że stoi i na fotkach dobrze wychodzi ? A i jak goście przyjdą to mają na czym oko zawiesić ?

Szczera prawda?. Tak między nami w palnie jest drugi set z monoblokami lampowymi ? ale wiecej nie powiem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2019 o 10:23, muzaman napisał:

Zgadzam się z kolegą. Sam posiadam klasę D Gato Audio i nie mam też problemu z wokalami, mam wrażenie jakby artysta był na wyciągnięcie dłoni (oczywiście w bardzo dobrych realizacjach). Polecam odsłuchać SIA chandelier wersja piano na Gato.

Wczoraj u Kukawy porownalismy sia250 z pre Classe cp47.5 + Electrocompaniet aw120.  Całkowicie inny sposób prezentacji.  Różnice w wokalach i generalnie budowania sceny bardzo duże. Aw120 pokazał co to jest wokal na wyciągnięcie ręki. W Gato wszystko odbywa się za linią kolumn ale gradacja planów jest zachowana. Moim absolutnie subiektywnym zdanie to jak gra electrocompaniet daje dużo większą namacalnosc dźwięku choć trzeba zaznaczyć " Kto co lubi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adams84 napisał:

Wczoraj u Kukawy porownalismy sia250 z pre Classe cp47.5 + Electrocompaniet aw120.  Całkowicie inny sposób prezentacji.  Różnice w wokalach i generalnie budowania sceny bardzo duże. Aw120 pokazał co to jest wokal na wyciągnięcie ręki. W Gato wszystko odbywa się za linią kolumn ale gradacja planów jest zachowana. Moim absolutnie subiektywnym zdanie to jak gra electrocompaniet daje dużo większą namacalnosc dźwięku choć trzeba zaznaczyć " Kto co lubi"

A jak (mam nadzieje moje przyszłe) huracany spisywały się z jednym i drugim zestawem. Chyba było miodzio.

Edytowane przez Pioneek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, Pioneek napisał:

jak (mam nadzieje moje przyszłe) huracany spisywały się z jednym i drugim zestawem. Chyba było miodzio.

Moim zdaniem wybór zależy od upodobań słuchajacego. Oba typy prezentacji mi się podobały- na dzień dzisiejszy ja zostaję z Gato u siebie. Electro będę mógł czasem posłuchać u Bartka. 

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj u Kukawy porownalismy sia250 z pre Classe cp47.5 + Electrocompaniet aw120.  Całkowicie inny sposób prezentacji.  Różnice w wokalach i generalnie budowania sceny bardzo duże. Aw120 pokazał co to jest wokal na wyciągnięcie ręki. W Gato wszystko odbywa się za linią kolumn ale gradacja planów jest zachowana. Moim absolutnie subiektywnym zdanie to jak gra electrocompaniet daje dużo większą namacalnosc dźwięku choć trzeba zaznaczyć " Kto co lubi"
Moje NCore nc500 też budują bazę sceny za linią kolumn. Bardzo mi się to podoba, gdyż mamy wrażenie obecności na koncercie w jednym z dalszych rzędów. Oczywiście w zależności od nagrania tam gdzie jest to ujęte w mixie dźwięk wychodzi również do przodu.

Prezentacja wokali na twarz jest dla mnie mniej naturalna chociaż przez długi czas tak słuchałem z innymi wzmacniaczami. Oczywiście może się to podobać bo jest to bardzo efektowny przekaz.
Jak pisałem wyżej wcale tego nie potępiam ani nie krytykuję, bowiem sam w zależności od nastroju oraz wyboru muzyki chętnie wracam do takiej prezentacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioneek napisał:

A jak (mam nadzieje moje przyszłe) huracany spisywały się z jednym i drugim zestawem. Chyba było miodzio.

To zależy od gustu. Electrocompaniet i Classe- tłusto, mocno nasycone barwy, średnica wysunięta. Bas choć bardzo dobrze kontrolowany lekko dłużej wybrzmiewa .Gato również muzykalnie, bas hiper szybki a scena budowana za linią kolumn. 

Tutaj nie ma co lepsze ale zależy od słuchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podczas naszych wczorajszych odsłuchów moja kobitka w końcu polubiła się z Pink Floyd chodzi po chacie i nuci hahha. Jednak z zaznaczeniem- tylko jak śpiewa Gilmour.

Generalnie jest tak.

Jeszcze kilka miesięcy temu w życiu bym nie pomyślał, że kiedykolwiek kupię wzmak klasy D.

Dlaczego? Ano właśnie przez stereotypy, które często są rozpowszechniane na tym forum. Dziwne, że na forach zagranicznych podchodzą do tego tematu zupełnie odmiennie. Myślę, że brakuje nam tu praktyków. Za to teoretyków mamy bez liku :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, piorasz napisał:

Jeszcze kilka miesięcy temu w życiu bym nie pomyślał, że kiedykolwiek kupię wzmak klasy D.

Witam w klubie. Po tym co wyczytałem na forum, patrzyłem na te wzmaki z dużym dystansem. Zupełnie niepotrzebnie. Oczywiście wszystko jest kwestią dobrania i spasowania systemu. Nauczyłem się też jednej ważnej rzeczy- nie ma tego jednego, jedynego systemu który gra najlepiej, najbardziej prawdziwie itp. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam w klubie.        

 

 

 Witam. Na początek proponuję:379d7e6089919b50cc405cc2aea3ecc5.jpgCała pyta pokaże co robi D class. Ze zdjęcia utwór nr 4. Płyta dostępna na Tidal. Odjazd totalny - nie osiągalny z lampą (chyba, że za pierdylion zł- znam tylko jeden taki set) :)   

 

A o co chodzi? Krótko. Mega szybki bas a środek taki jak ma być. Wraz ze wzmakiem gdzie wokal wchodzi na łeb - nie da się słuchać tego lub jest poprostu słucha się tego bardzo źle - męczy na dłuższą metę. Tu można słuchać bez końca i bez męki, no i chce się coraz głośniej i głośniej... :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to ja też coś szybszego i mocnego podrzucę Screenshot_2019-11-09-19-41-38-843_com.bubblesoft.android.bubbleupnp.thumb.jpg.bcbb1604e78dbde32492fc606ee2ff32.jpg I coś z klasyki- świetna realizacja.Screenshot_2019-11-09-19-45-02-254_com.bubblesoft.android.bubbleupnp.thumb.jpg.d90cd2ca573368aebd73f2ad59412574.jpg

 

 

 

Posłucham jeszcze dziś :) dziś u mnie wieczór muzyczny do późna. Płytę znam aczkolwiek nie słuchałem na class D :)   

 

 

Wracając do przedniej mojej propozycji chciałbym uzupełnić o jedno zdanie.

To wszystko co się dzieje słuchając tej płyty jest z absolutnym zachowaniem źródeł pozornych. Z doskonałym ich rozmieszczeniem. Pycha :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Wymyśliłem sobie,że chciałbym mieć kolumny  jakiejś rodzimej manufaktury.

Znalazłem używane Yb Audio Zephyr i wybieram się na odsłuchy. Muszę trochę do nich przejechać, nie będę miał możliwości posłuchać ich w swoim pokoju przed zakupem  i chciałem spytać wcześniej tutaj u bardziej osłuchanych w tych kolumnach użytkowników.

1. Czy Atoll in100se zgra się z nimi ? ma ktoś takie lub podobne połączenie ?

2. Czy nie będą się dusić w około 17 metrach ?

3. Jaki charakter mają te kolumny ? Czytam opisy w internecie i mam mentlik. Czy to są kolumny bardziej po jasnej czy po ciemnej stronie? Czy bas jest w nich szybki, tak że można słuchać na nich np muzyki elektronicznej czy raczej taki ciepły to spokojniejszej muzyki ? Czy może jest jakaś bardziej popularna kolumna , która brzmi podobnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek_waw napisał:

Cześć wszystkim,

Wymyśliłem sobie,że chciałbym mieć kolumny  jakiejś rodzimej manufaktury.

Znalazłem używane Yb Audio Zephyr i wybieram się na odsłuchy. Muszę trochę do nich przejechać, nie będę miał możliwości posłuchać ich w swoim pokoju przed zakupem  i chciałem spytać wcześniej tutaj u bardziej osłuchanych w tych kolumnach użytkowników.

1. Czy Atoll in100se zgra się z nimi ? ma ktoś takie lub podobne połączenie ?

2. Czy nie będą się dusić w około 17 metrach ?

3. Jaki charakter mają te kolumny ? Czytam opisy w internecie i mam mentlik. Czy to są kolumny bardziej po jasnej czy po ciemnej stronie? Czy bas jest w nich szybki, tak że można słuchać na nich np muzyki elektronicznej czy raczej taki ciepły to spokojniejszej muzyki ? Czy może jest jakaś bardziej popularna kolumna , która brzmi podobnie ?

 

Nie, nie i jeszcze raz nie. Atoll na pewno nie zagra z zephyrem, będzie buła na basie. Jakaś mocna klasa D. Najlepiej jak Robert się wypowie bo testował na Marantz a teraz ma Gato w klasie D.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek_waw napisał:

Cześć wszystkim,

Wymyśliłem sobie,że chciałbym mieć kolumny  jakiejś rodzimej manufaktury.

Znalazłem używane Yb Audio Zephyr i wybieram się na odsłuchy. Muszę trochę do nich przejechać, nie będę miał możliwości posłuchać ich w swoim pokoju przed zakupem  i chciałem spytać wcześniej tutaj u bardziej osłuchanych w tych kolumnach użytkowników.

1. Czy Atoll in100se zgra się z nimi ? ma ktoś takie lub podobne połączenie ?

2. Czy nie będą się dusić w około 17 metrach ?

3. Jaki charakter mają te kolumny ? Czytam opisy w internecie i mam mentlik. Czy to są kolumny bardziej po jasnej czy po ciemnej stronie? Czy bas jest w nich szybki, tak że można słuchać na nich np muzyki elektronicznej czy raczej taki ciepły to spokojniejszej muzyki ? Czy może jest jakaś bardziej popularna kolumna , która brzmi podobnie ?

Atoll spokojnie poradzi sobie z Zephir ale metraż 17m²   może być za mało. Najlepiej zapytaj Kukawa Remiq oni testowali Zephir w podobnym pokoju. O ile m nie pamięć nie myli nie byli zachwyceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adams84 napisał:

Atoll spokojnie poradzi sobie z Zephir ale metraż 17m²   może być za mało. Najlepiej zapytaj Kukawa Remiq oni testowali Zephir w podobnym pokoju. O ile m nie pamięć nie myli nie byli zachwyceni.

Obecny właściciel gra nimi na 14 metrach, ze wzmacniaczem własnej konstrukcji 2x60w więc ciężko porównać. tej buły na basie się trochę obawiam ale nie słyszałem ich a tylko bazowałem na opisie ze strony.

Priorytetem przy konstrukcji tych kolumn było jak najlepsze brzmienie. Jest lekkie, swobodne i jasne. Świetna otwarta średnica, bas bardzo szybki i kontrolowany, z lekką dozą zaokrąglenia. Kolumny grają z bardzo zrównoważonym dźwiękiem, nie ma nadmiernej ekspozycji któregoś z podzakresów. Uzyskanej kultury i dojrzałości brzmienia nie powstydziły by się konstrukcje oparte na dużo droższych komponentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Tomek_waw napisał:

Priorytetem przy konstrukcji tych kolumn było jak najlepsze brzmienie. Jest lekkie, swobodne i jasne. Świetna otwarta średnica, bas bardzo szybki i kontrolowany, z lekką dozą zaokrąglenia. Kolumny grają z bardzo zrównoważonym dźwiękiem, nie ma nadmiernej ekspozycji któregoś z podzakresów. Uzyskanej kultury i dojrzałości brzmienia nie powstydziły by się konstrukcje oparte na dużo droższych komponentach.

Jak nie pojedziesz posłuchać ze swoim wzmacniaczem to się nie dowiesz na 100% czy Ci pasuje czy nie. Ten opis nijak ma się do rzeczywistości tak jak to, że zagrają z każdym wzmacniaczem lampowym. Z Atollem to nie zagra moim zadaniem. Atoll IN100 ma zaokrąglony i podbity bas co w połączeniu z niezbyt szybkim i miękkim basem Zephirów da słaby efekt. Kwestia gustu oczywiście. Szukaj wzmacniacza szybkiego na basie i otwartą nie suchą średnicą wtedy może to jakoś zagra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek_waw napisał:

Podoba mi się ten Atoll i nie chcę go póki co zmieniać ( chyba ,ze za jakiś czas na in200 signature )  mam go dopiero od kilku miesięcy, raczej dobiorę kolumny pod niego niż odwrotnie.

Miałem jakiś czas Trwania IN200 i dla mnie bas z niego jest w sam raz. Ani nie zamulony, ani przesadnie punktowy. Taki złoty środek. 

 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomek_waw napisał:

Podoba mi się ten Atoll i nie chcę go póki co zmieniać

umów się bierz wzmak i na odsłuch bedziesz mógł pewnie porównać inne kolumny

tylko tak przekonasz się jak może zagrać

 

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tomek_waw napisał:

Obecny właściciel gra nimi na 14 metrach, ze wzmacniaczem własnej konstrukcji 2x60w więc ciężko porównać. tej buły na basie się trochę obawiam ale nie słyszałem ich a tylko bazowałem na opisie ze strony.

Priorytetem przy konstrukcji tych kolumn było jak najlepsze brzmienie. Jest lekkie, swobodne i jasne. Świetna otwarta średnica, bas bardzo szybki i kontrolowany, z lekką dozą zaokrąglenia. Kolumny grają z bardzo zrównoważonym dźwiękiem, nie ma nadmiernej ekspozycji któregoś z podzakresów. Uzyskanej kultury i dojrzałości brzmienia nie powstydziły by się konstrukcje oparte na dużo droższych komponentach.

Z tego co kojarzę to rozmawialiśmy na fb. Celowo nie proponowałem Ci Zephyrów bo będą trochę za duże do 17mkw. Ale przejechać się i posłuchać nikt nie broni, sam to ocenisz. Bo opinia jest jak pewna część ciała, każdy ma swoją ;-).  Dlatego lepiej posłuchać jak jest okazja niż wyrabiać sobie opinię na podstawie forumowych wpisów które cechuje pewna zero-jedynkowość. Myślę, że po odsłuchu i tak będziesz zaskoczony po mimo tego co już wiesz. Pytanie czy warto wchodzić nieco za duże kolumny bo akurat są tańsze z drugiej ręki.. nie wiem, to już Twoja decyzja :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.