Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Kukawa napisał:

W 17m2 spokojnie starczy SS Revelator 18W + np.  Illuminator R3004/662000. Mała podłogówka, a zagra pięknie w takim pomieszczeniu ? Słuchałem takiej konstrukcji tylko z innym tweeterem ( SS D3004-660000) i było super.

Dokładnie tak. Być może słuchałeś naszej konstrukcji bo robiliśmy taką zarówno z D3004 jak i potem powstał wariant z R3004 :-) .

Nie ma co przesadzać z wielkością bo potem jest problem gdzie to postawić, że bas nie taki itp. Ja np mam obecnie pomieszczenie prawie 30mkw i co sie okazuje, że monitory na Satori 19 które mam na własny użytek, robią niesamowitą robotę. Niby metraż duży ale spokojnie można go nagłośnić takimi niewielkimi kolumnami. 

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Tomek_waw napisał:

@Yoshi_80 tak, rozmawialiśmy na fb.  Chciałem wcześniej sprawdzić dostępne opcje.  Te kolumny są godzinę drogi ode mnie, więc mogę skoczyć po pracy, a do was mam 2,5 ? 

Bierz atolla i podskocz do chlopaków. Obstawiam, że atoll dobrze zgra się właśnie z nacinanym revelatorem. Szybki i raczej chłodny charakter będzie dobrze współgrał z tym wzmakiem.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Pytanie czy warto wchodzić nieco za duże kolumny

Tak jak pisałeś, trzeba posłuchać najlepiej w docelowym pomieszczeniu.

Kształt i użyte materiały tworzą zawsze unikalną atmosferę akustyczną i może dobrze zagra, albo nie optymalnie.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam panowie
Mam prośbę o radę , po długim poszukiwaniu nowych kolumn zwróciłem uwagę na produkty Yb Audio , wiem że tylko odsłuch pomoże podjąć ostateczną decyzję
, ale proszę o kilka ogólnych rad
Czego oczekuje
1. Jakość dźwięku zdecydowanie lepsza od moich teraźniejszych kolumn Paradigm studio 100v 5
2. Lubię dobrą scenę i dobry nisko schodzący bas
3 . Muszą dawać radę w metalu więc gęste szybkie i źle nagrane kawałki
Mój system wzmacniacz hybryda Cav a 12
Tor plikowy , transport Cd , gramofon
Pokój 25 m2
Z góry dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, triode napisał:

jak chcesz szybszy bas-to 2x18cm Revelator

wolniejszy ale bardziej ``tłusty`` bas-22 Revelator

CAV ma ładną barwę ale bas nie jest najszybszy..prądu jest całkiem sporo..pierwsze waty były w klasie A..tak to pamiętam ?

A co będzie z W32, 13" scanem ? ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, triode napisał:

sub

32 jek jest osiem sztuk różnych glośników wszystko zależy od wyboru dla siebie

w systemach 4 drożnych wykorzystanie głośnika subowego może przynieść pożądane rozciągnięcie pasma

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, slawek.xm napisał:

32 jek jest osiem sztuk różnych glośników wszystko zależy od wyboru dla siebie

w systemach 4 drożnych wykorzystanie głośnika subowego może przynieść pożądane rozciągnięcie pasma

zwłaszcza w nie zaadaptowanym pomieszczeniu ?

nawiasem mówiąc,12`` i 22cm Revelatora mam w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, blackromek napisał:

Panowie czyli rozumiem że wybór yb audio będzie dobry i że są to kolumny daleko lepsze jakościowo od moich Paradigm studio

Zależy który model yb. Paradigm ma membrany aluminiowe, czyli zupełnie inny materiał niż celuloza stosowana w yb (głównie celuloza). Obstawiam zupełnie inne brzmienie. Musiałbyś posłuchać np hurracanow czy Ci podejdą.

 

Masz bardzo fajne kolumny. Sam bym takie chciał jako drugie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, muzaman napisał:

@Yoshi_80

Cześć,

SB Acoustics wypuścił na rynek nowe przetworniki z serii Satori ale na karbonie. Będziecie testować? Ciekawe jakie to może być brzmienie ?

https://www.monoandstereo.com/2019/12/sb-acoustics-satori-carbon-fiber-drivers.html

 

One chyba nadal nie są dostępne w sprzedaży. To egzemplarze pokazowe. Ogólnie trochę dziwna  polityka SB. Pokusili tymi przetwornikami, ale do sprzedaży ich nie chcą wprowadzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cichom napisał:

One chyba nadal nie są dostępne w sprzedaży. To egzemplarze pokazowe. Ogólnie trochę dziwna  polityka SB. Pokusili tymi przetwornikami, ale do sprzedaży ich nie chcą wprowadzić.

 

Oficjalnie na stronie producenta już są. Możliwe, że za chwilę będą w sprzedaży.

http://www.sbacoustics.com/index.php/coming-soon/6-5-satori-mw16tx-4/

http://www.sbacoustics.com/index.php/coming-soon/6-5-satori-mw16tx-8/

 

http://www.sbacoustics.com/index.php/coming-soon/satori-tw29txn-4/

http://www.sbacoustics.com/index.php/coming-soon/satori-tw29txn-8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.