Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Kukawa napisał:

W 17m2 spokojnie starczy SS Revelator 18W + np.  Illuminator R3004/662000. Mała podłogówka, a zagra pięknie w takim pomieszczeniu ? Słuchałem takiej konstrukcji tylko z innym tweeterem ( SS D3004-660000) i było super.

Dokładnie tak. Być może słuchałeś naszej konstrukcji bo robiliśmy taką zarówno z D3004 jak i potem powstał wariant z R3004 :-) .

Nie ma co przesadzać z wielkością bo potem jest problem gdzie to postawić, że bas nie taki itp. Ja np mam obecnie pomieszczenie prawie 30mkw i co sie okazuje, że monitory na Satori 19 które mam na własny użytek, robią niesamowitą robotę. Niby metraż duży ale spokojnie można go nagłośnić takimi niewielkimi kolumnami. 

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tomek_waw napisał:

@Yoshi_80 tak, rozmawialiśmy na fb.  Chciałem wcześniej sprawdzić dostępne opcje.  Te kolumny są godzinę drogi ode mnie, więc mogę skoczyć po pracy, a do was mam 2,5 ? 

Bierz atolla i podskocz do chlopaków. Obstawiam, że atoll dobrze zgra się właśnie z nacinanym revelatorem. Szybki i raczej chłodny charakter będzie dobrze współgrał z tym wzmakiem.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Pytanie czy warto wchodzić nieco za duże kolumny

Tak jak pisałeś, trzeba posłuchać najlepiej w docelowym pomieszczeniu.

Kształt i użyte materiały tworzą zawsze unikalną atmosferę akustyczną i może dobrze zagra, albo nie optymalnie.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 hours ago, Pioneek said:

Był u mnie już św Mikołaj ?. Chyba pierwsze YB na Podkarpaciu. Koniec poszukiwań zestaw skompletowany na długie lata.

 

A gdzie na Podkarpaciu mieszkasz? Nie zebym planowal zabrac co Mikolaj przyniosl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie
Mam prośbę o radę , po długim poszukiwaniu nowych kolumn zwróciłem uwagę na produkty Yb Audio , wiem że tylko odsłuch pomoże podjąć ostateczną decyzję
, ale proszę o kilka ogólnych rad
Czego oczekuje
1. Jakość dźwięku zdecydowanie lepsza od moich teraźniejszych kolumn Paradigm studio 100v 5
2. Lubię dobrą scenę i dobry nisko schodzący bas
3 . Muszą dawać radę w metalu więc gęste szybkie i źle nagrane kawałki
Mój system wzmacniacz hybryda Cav a 12
Tor plikowy , transport Cd , gramofon
Pokój 25 m2
Z góry dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, triode napisał:

jak chcesz szybszy bas-to 2x18cm Revelator

wolniejszy ale bardziej ``tłusty`` bas-22 Revelator

CAV ma ładną barwę ale bas nie jest najszybszy..prądu jest całkiem sporo..pierwsze waty były w klasie A..tak to pamiętam ?

A co będzie z W32, 13" scanem ? ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, triode napisał:

sub

32 jek jest osiem sztuk różnych glośników wszystko zależy od wyboru dla siebie

w systemach 4 drożnych wykorzystanie głośnika subowego może przynieść pożądane rozciągnięcie pasma

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, slawek.xm napisał:

32 jek jest osiem sztuk różnych glośników wszystko zależy od wyboru dla siebie

w systemach 4 drożnych wykorzystanie głośnika subowego może przynieść pożądane rozciągnięcie pasma

zwłaszcza w nie zaadaptowanym pomieszczeniu ?

nawiasem mówiąc,12`` i 22cm Revelatora mam w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blackromek napisał:

Panowie czyli rozumiem że wybór yb audio będzie dobry i że są to kolumny daleko lepsze jakościowo od moich Paradigm studio

Zależy który model yb. Paradigm ma membrany aluminiowe, czyli zupełnie inny materiał niż celuloza stosowana w yb (głównie celuloza). Obstawiam zupełnie inne brzmienie. Musiałbyś posłuchać np hurracanow czy Ci podejdą.

 

Masz bardzo fajne kolumny. Sam bym takie chciał jako drugie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, muzaman napisał:

@Yoshi_80

Cześć,

SB Acoustics wypuścił na rynek nowe przetworniki z serii Satori ale na karbonie. Będziecie testować? Ciekawe jakie to może być brzmienie ?

https://www.monoandstereo.com/2019/12/sb-acoustics-satori-carbon-fiber-drivers.html

 

One chyba nadal nie są dostępne w sprzedaży. To egzemplarze pokazowe. Ogólnie trochę dziwna  polityka SB. Pokusili tymi przetwornikami, ale do sprzedaży ich nie chcą wprowadzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cichom napisał:

One chyba nadal nie są dostępne w sprzedaży. To egzemplarze pokazowe. Ogólnie trochę dziwna  polityka SB. Pokusili tymi przetwornikami, ale do sprzedaży ich nie chcą wprowadzić.

 

Oficjalnie na stronie producenta już są. Możliwe, że za chwilę będą w sprzedaży.

http://www.sbacoustics.com/index.php/coming-soon/6-5-satori-mw16tx-4/

http://www.sbacoustics.com/index.php/coming-soon/6-5-satori-mw16tx-8/

 

http://www.sbacoustics.com/index.php/coming-soon/satori-tw29txn-4/

http://www.sbacoustics.com/index.php/coming-soon/satori-tw29txn-8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.