Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, muzaman napisał:

Cześć,

SB Acoustics wypuścił na rynek nowe przetworniki z serii Satori ale na karbonie. Będziecie testować? Ciekawe jakie to może być brzmienie ?

Jak głośniki będą już dostępne to pewnie się nimi pobawię. Jeżeli poprawili papierowego Satori MW16 to może być petarda. Aczkolwiek zawsze trzeba mieć na uwadze nie tylko parametry ale również brzmienie danego materiału a tu niestety papier często wychodzi obronną ręką. 

Może powstanie na tym nowa konstrukcja bo pewien koncept już od czerwca jest w fazie przygotowań i doboru przetworników i ten nowy głośnik mógłby się wpisać w tą koncepcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi, 

a rewelator 22 w zamknietej  obudowie, w 17 do 25m2-28m2 ( obecnie 17, kiedyś ciut więcej ) jak zagra ?? 

Czego się spodziewać względem SB23 i układu B-R ?? 

Czy mimo wszystko to tak małego metrażu to 1x18 Rewelator ( jak zejscie ) lub 1x19 Satorii jak sprężystość ?? 

Rozważamy układ 3 drożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Yasica napisał:

Yoshi, 

a rewelator 22 w zamknietej  obudowie, w 17 do 25m2-28m2 ( obecnie 17, kiedyś ciut więcej ) jak zagra ?? 

Czego się spodziewać względem SB23 i układu B-R ?? 

Czy mimo wszystko to tak małego metrażu to 1x18 Rewelator ( jak zejscie ) lub 1x19 Satorii jak sprężystość ?? 

Rozważamy układ 3 drożny.

Nie będzie wielkim odkryciem jak powiem iż revelator w zamkniętej będzie dysponować fenomenalna szybkością, twardym i konturowym basem i żaden bas reflex nawet na satori 19 tu nie będzie mieć nic do gadania. Oczywiście będzie to okupione gorszym rozciągnięciem pasma. Aby to trochę uratować bardziej logiczną opcją wydaje się być użycie aluminiowej 22jki. Jeżeli chcesz ciągnąć dwie sroki za ogon to raczej zapomnij o tych głośnikach i idź w coś większego np Satori WO24 lub Revelator 26W. Obydwa fajnie spiszą się w OZ. A jak ma być bardziej po taniości to aluminiowy SB23 daje również bardzo fajne brzmienie z OZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2019 o 21:21, mirfak napisał:

i kwestia gustu. Ja na przykład lubię ceramikę ?

A ja, jako użytkownik Zephyrów, mam wielką chęć wymienić szmatki na beryle, ale trochę się boję z powodu wysokiej toksyczności tego metalu. Gdyby - odpukać! - kopułka rozsypała się na drobne kawałki wskutek przypadkowego uderzenia, bałbym się, że przy sprzątaniu nie wyłapałbym wszystkich drobinek tego syfu... Koszmar jak przy stłuczeniu termometru z rtęcią, jeśli szukać porównań.

Pewnie przesadzam, ale trochę mnie ten lęk wstrzymuje przed podjęciem decyzji o upgrade'zie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2019 o 08:50, Yoshi_80 napisał:

aluminiowy SB23 daje również bardzo fajne brzmienie z OZ.

właśnie "przerobiłem " sb WO24  i w zamkniętej i w basrefleksie i ten tańszy aluminiowySB23 w zamkniętej ma ,moim zdaniem oczywiście ,lepszy jakosciowo bas od satori ,wo24 jest za to mistrzem w basrefleksie,pod warunkiem ,że nie przekroczymy 42l,w większych objętościach gubi drive- takie moje subiektywne wrażenia

Edytowane przez szpotek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

jakby ktos mial ochotę na takie zgrabne monitorki z 8" na basie to zapraszam ?

sprzedaje bo czekaja kolejne projekty uknute w chorej glowie audiofila ?

75640641_2523618331202525_7565189153617346560_n.jpg

W dniu 14.12.2019 o 14:56, szpotek73 napisał:

właśnie "przerobiłem " sb WO24  i w zamkniętej i w basrefleksie i ten tańszy aluminiowySB23 w zamkniętej ma ,moim zdaniem oczywiście ,lepszy jakosciowo bas od satori ,wo24 jest za to mistrzem w basrefleksie,pod warunkiem ,że nie przekroczymy 42l,w większych objętościach gubi drive- takie moje subiektywne wrażenia

w ile litrach oz ten aluminiowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szpotek73 napisał:

jakieś 45-46 l,w 50 zaczyna mulić w 40 trochę brakuje zejścia-oczywiście moim zdaniem

Twierdzisz że 5L więcej i aluminiowy SB23 w obudowie zamkniętej zaczyna "mulić"? Chyba trzeba by najpierw przedefiniować to pojęcie bo akurat większy litraż w OZ zwykle poprawia odpowiedź impulsową anie pogarsza. Chyba, że wyjdziemy z Qtc poniżej 0.5 to wtedy można pogorszyć ale na pewno nie "zamulić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Yoshi_80 napisał:

Chyba trzeba by najpierw przedefiniować to pojęcie bo akurat większy litraż w OZ zwykle poprawia odpowiedź impulsową anie pogarsza.

na pewno, poza tym daje niższe zejście

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ,napiszę tak ,w 50 l bas mi się nie podobał,dlatego napisałem -moim zdaniem,w 46 litrach jest lepiej,jestem przyzwyczajony do basu z ripola , ten aluminiak w 50 l w basrefleksie gra bardzo dobrze,w zamkniętej lepiej jest w45,46l,nie jest to obiektywne,teoretycznie w oz im większa tym lepiej,praktycznie spada wytrzymałość mocowa,więc trzeba iść na kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, szpotek73 napisał:

ok ,napiszę tak ,w 50 l bas mi się nie podobał,dlatego napisałem -moim zdaniem,w 46 litrach jest lepiej,jestem przyzwyczajony do basu z ripola , ten aluminiak w 50 l w basrefleksie gra bardzo dobrze,w zamkniętej lepiej jest w45,46l,nie jest to obiektywne,teoretycznie w oz im większa tym lepiej,praktycznie spada wytrzymałość mocowa,więc trzeba iść na kompromis

Do ilu hz ciagnie u Ciebie ten alu? Moglbys opisac jakie sa roznice miedzy nim a wo24p i ew 23nrx?

Czy ten woofer pociagnie do 1khz?

Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, biniek napisał:

Do ilu hz ciagnie u Ciebie ten alu? Moglbys opisac jakie sa roznice miedzy nim a wo24p i ew 23nrx?

jest cięty na 600hz,ogólnie wo24p jest lepszy,ma świetny nisko schodzący eksplozywny bas,papierowego nrx nie miałem,natomiast bas w oz alu ma nieco lepszy barwą,ale to w mój gust ,wo34p szkoda do zamkniętej ,on jest świetny w bs ,nie ma tego 'grania rurą'

 

2 godziny temu, biniek napisał:

Czy ten woofer pociagnie do 1khz?

może i tak ,ale ja bym go jednak ciął niżej,myślę ,że Yoshi 80 lepiej odpowie na to pytanie,robił na nim projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2019 o 18:33, biniek napisał:

Czy ten woofer pociagnie do 1khz?

SB23NBAC spokojnie dociągnie do 1kHz  ale pierwszy poważniejszy problem pojawia się już przy 1800Hz. Przy odpowiedniej filtracji teoretycznie dałoby się ukryć problem i dociągnąć z podziałem tak wysoko. Pozostaje jednak pytanie czy jest w ogóle sens robić podział częstotliwości w paśmie gdzie ucho jest najbardziej czułe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, marekw 76 napisał:

Czy Shark będą w sam raz do 22 m?

Muzyka rock, rock progresywny, jazz i filmowa?

Czy lepiej celować w większy niskotonowy?

A myślałeś o zephyr z revelatorem na dole? Cena ta sama i do muzyki filmowej jak znalazł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marekw 76 napisał:

Myślę o wielu rzeczach ostatnio:-)

Ale czy zephyr nie jest na Satori przypadkiem?

IMG_9528-480x720.thumb.jpg.f3ee1c1eb5d994bca18f20d0dcd77f20.jpg

Tam jest ten nowy revelator na średnicy - podobno rewelacja w akceptowalnej cenie (na tle np. ellipticora)

 

Moje pytanie do YB-audio team, jak oceniacie te dwa średniotonowce? Ellpiticor 18cm vs nowy revelator 18cm. 4000zł vs 1000zł.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.