Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi



Ale ja wszystko pojmuję. Bardzo się  cieszę, że klienci u Was zamawiają kolumny - bo dzięki temu  mogę sobie pooglądać fajne kształty, forniry, zdjęcia.
Poza tym czasami coś napiszesz ciekawego o głośnikach i zastosowanych rozwiązaniach w kolumnach.  Do tego  stosujecie  głośniki które mnie interesują.  Jak dla mnie super.
A że trochę utyskuje że  jest problem z odsłuchem - tym sie nie przejmuj - to biadolenie  starego pryka.


A ja myślę, że spokojnie mógłbyś odsłuch zrobić u siebie w domu. Kwestia dogadania się z konstruktorem w kwestii jego kosztów transportu i poświęconego czasu. (zakładam, że masz problemy z ruszeniem własnego tyłka). Myślę, żeby cię to finansowo nie zrujnowało. Wszak rozglądasz się za wysoką półką?
A tak to tylko sobie gdybasz i "szumisz" raz tu a raz tam.
No chyba, że zakładasz iż nic nie jest w stanie Cię zadowolić? A może wreszcie się przyznaj, że do ciebie trzeba mówić na migi? Może Ci trzeba w pokoju dyrygenta a nie kolumn?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piorasz napisał:


 

 


A ja myślę, że spokojnie mógłbyś odsłuch zrobić u siebie w domu. Kwestia dogadania się z konstruktorem w kwestii jego kosztów transportu i poświęconego czasu. (zakładam, że masz problemy z ruszeniem własnego tyłka). Myślę, żeby cię to finansowo nie zrujnowało. Wszak rozglądasz się za wysoką półką?
A tak to tylko sobie gdybasz i "szumisz" raz tu a raz tam.
No chyba, że zakładasz iż nic nie jest w stanie Cię zadowolić? A może wreszcie się przyznaj, że do ciebie trzeba mówić na migi? Może Ci trzeba w pokoju dyrygenta a nie kolumn?

Co do dyrygenta to jednego już mam ( w zasadzie to dyrygentka - wynieś śmieci, pościeraj kurze, umyj naczynia, itd). 

Celuję w wysoką półkę jakościową - to fakt. No i coś tam jeszcze słyszy ten dożarty Baba.......

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marekw 76 napisał:

A może to frustracja, że ktoś Tobą dyryguje?

Jeśli uraziłem to przepraszam nie było to celowe.

No tak - wynoszenie śmieci jest czasami frustrujące.  

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero miesiąc medialnej epidemii a tu tyle frustracji. Ludzie , lasy otwarli , wyjdźcie posłuchać ptaszków bo za chwile znów nie wejdziemy ?

Gdzie radość z muzyki.....

Edytowane przez peciol
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2020 o 05:23, babatular napisał:

No tak - wynoszenie śmieci jest czasami frustrujące.  

Traktuj to, jako aktywny tryb życia ?

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo.

W związku z nadchodzącymi zmianami sprzętowymi rozważam sprzedaż modelu EVO.

Jestem ich pierwszym właścicielem, kolumny w stanie jakby odebrane były od Roberta wczoraj

Jeżeli ktoś jest poważnie zainteresowany, proszę o kontakt przez pw.

 

p.s. mam nadzieję, że Panowie z YB nie mają nic przeciw takiemu wpisowi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 20:25, Samcro napisał:

Witam Koleżeństwo.

W związku z nadchodzącymi zmianami sprzętowymi rozważam sprzedaż modelu EVO.

Jestem ich pierwszym właścicielem, kolumny w stanie jakby odebrane były od Roberta wczoraj

Jeżeli ktoś jest poważnie zainteresowany, proszę o kontakt przez pw.

A jaki masz wzmacniacz, źródło i kable do tych kolumn i w ilu metrach grają?

U mnie ostatnio dobrze sprawdza się korekcja akustyki i DSP w roonie. Gdybym nie był wcześniej niewolnikiem ortodoksyjnych rozwiązań, że najlepiej nie ingerować w dźwięk, to może nadal był grał u siebie na kolumnach zrobionych przez Roberta, które zostały zresztą w mojej rodzinie. Nie wiem z czego grasz, ale jak masz jakiegoś DAC i laptopa, to możesz testowo ściągnąć Roona i sprawdzić różne opcje DSP, bo szkoda tak ładnych kolumn ? 

 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jager napisał:

Jeśli chodzi o bombę to raczej nie moje kolumny masz na myśli.

Może jakiś inny model YB Audio masz na myśli ?

Chłopaki robią fajne kolumny,także bez nadmiaru skromności ?

Czasy takie,że chociaż oko nacieszyć.

Wcześniej coś zapowiadali..

Ecliptory widzę.. a na basie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
 
Chciałbym zapisać się do klubu.
Projekt indywidualny.
Wiąże się to z tym, że produkowany pod moje oczekiwania i akustykę mojego pokoju odsłuchowego. Stąd to, że mi kolumny się podobają nie oznacza, że podobać się muszą Wam. Ale... mam nadzieję, że do klubu przyjmiecie
Kolumny nazwane przez firmę YB Audio - Epic Evolution II
Z tego co mi wiadomo , w środku, równie nie biednie jak na zewnątrz.
Projekt elektryczno - akustyczny Yoshi_80.
Wykonanie - bingant.
Kolor jaki jest każdy widzi. Czarny.
To czego nie widać na monitorze a widać dopiero na żywo... Wysoki połysk o bardzo dużej głębi.
Jak mnie pamięć nie myli kilkanaście warstw ręcznie polerowanego lakieru. Bardzo pracochłonna i wymagająca praca.
Zdjęcia tego być może na monitorze nie oddają ale na żywo są czarne i głębokie jak czarne wody najgłębszego w Polsce jeziora Hańcza.
Z ciekawostek dodam, że w mojej ocenie, Skan Speak, ma w tych modelach głośników Ellipticor, najbardziej czarne membrany ze wszystkich wersji celulozy jakie widziałem na żywo. Zarówno w revelatorach jak i iluminatorach. W obu modelach są w mojej ocenie jaśniejsze, mają inny odcień.
Kolumny spoczywają na finezyjnej i innej niż standardowa podstawie, wykonanej z polerowanej stali nierdzewnej. Świetnie się komponują z czarnym lakierem.
Z drobnych szczegółów, mających również wpływ na projekt estetyczny kolumn. Gniazda głośnikowe WBT wraz z tylnym płatem wkręcone przy pomocy chromowanych a nie czarnych śrub. 
Jest możliwość wpływu na brzmienie kolumn. Zastosowano pokrętło do regulacji brzmienia.
Wracając do budowy.
Warstwowa budowa ścianek, frontowa jest najgrubsza wraz z odpowiednimi wzmocnieniami w środku.
Kolumna typu Bas Refleks - umieszczonym w podstawie.
Coś o brzmieniu ?
W sumie, podtrzymuję moją wcześniejsze opinie.
Wygrzewanie kolumn przynosi efekty.
Po odpowiednio długim czasie, brzmienie nabrało jeszcze większego rozmachu w stosunku do niewygrzanych głośników.
W stosunku do moich wcześniejszych wniosków. Mocno zyskały niskie częstotliwości. W tej chwili nie słyszę różnicy w stosunku do 22cm revelatorów w zakresie... nazwijmy to szerokości zejścia. Natomiast barwowo oraz we wszystkich pozostałych kryteriach, które można oceniać, uważam, że są lepsze.
W stosunku do Epic One. Wydaje mi się, że mimo zastosowania jednej sztuki woofera na kolumnę, kosztem efektywności mam większe rozciągnięcie pasma w dół. Tu by musiał potwierdzić lub zaprzeczyć autor projektu.
 
Fajnie jak by konstruktor, przy okazji, podał pasmo przenoszenia. Nie zam go.
 
Generalnie jestem zadowolony i mam duży progres w stosunku do tego co miałem wcześniej. Także zupełnie ok.
Niestety czasy mamy jakie mamy. Dlatego odsłuchy elektroniki wstrzymuję do czasu aż się to trochę bardziej uspokoi. Mam wstępnie wybrane kierunki. Czekam aby zacząć je weryfikować.
Powinienem w sumie dodać, że jak widać po zdjęciach, mam wstępnie trzy kolumny.
Kolumn używam dzieląc kino domowe i stereo. Tak 50 % / 50%
W kinie mam podłączony projektor i blisko 130 calowy ekran.
 
Ponieważ YB Audio nie oferuje subwooferów, rozważam zakup SVS 3000 może 4000 ?  lub coś podobnego.
Pozostało jeszcze tylko poszukać tylne kolumny efektowe, 2 lub 4 do atmos. I zostanie już tylko elektronika.
 
Zdjęcia, prosto po rozpakowaniu. Jakość może nie najwyższa ale jakieś wyobrażenie można już mieć.
Pozdrowienia dla czytających.
Jager
 
1.thumb.jpg.5c7b2b9e2f7944238f4921a820039d4a.jpg
2.thumb.jpg.a66f7c3c227b07d33764c1642126877e.jpg
3.thumb.jpg.4cb4f9d284fc4e98fbaf84583a6181e0.jpg
4.thumb.jpg.a7d1a50976e077f0543095244af842c5.jpg
5.thumb.jpg.b4a07448e0cacb6816e6f56bb1ead2e6.jpg
6.thumb.jpg.d6623c6806617c8687f161fb01016077.jpg
7.thumb.jpg.e53e1225dc05bdc949f6ad524caa5320.jpg
Nie no... Pełny szacun za wykonanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna jest 3 drożna.

Każdy z głośników, który widzisz w tych kolumnach to Ellipticor od Skan Speak.

Uprzedzając pytania. Jeśli chodzi o stereo. Tak jest wystarczający i jest wystarczająco nisko.

Kino to co innego tam jest oddzielna, wydzielona ścieżka audio dla najniższych częstotliwości.

Chociaż kto wie, jak będę robił kalibrację może i zrobię, także dedykowany preset do stereo z subem ? Czytałem, że są osoby na tym forum, które tak mają, słuchają i są zadowolone.

Sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jager napisał:

Kolumna jest 3 drożna.

Każdy z głośników, który widzisz w tych kolumnach to Ellipticor od Skan Speak.

Uprzedzając pytania. Jeśli chodzi o stereo. Tak jest wystarczający i jest wystarczająco nisko.

Kino to co innego tam jest oddzielna, wydzielona ścieżka audio dla najniższych częstotliwości.

Chociaż kto wie, jak będę robił kalibrację może i zrobię, także dedykowany preset do stereo z subem ? Czytałem, że są osoby na tym forum, które tak mają, słuchają i są zadowolone.

Sprawdzę.

Projekt na prawdę elegancki. Gratuluje ?

 

Korekcja basu jest zrealizowana dla jakiego pasma?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.05.2020 o 10:12, Roxi napisał:

A jaki masz wzmacniacz, źródło i kable do tych kolumn i w ilu metrach grają?

U mnie ostatnio dobrze sprawdza się korekcja akustyki i DSP w roonie. Gdybym nie był wcześniej niewolnikiem ortodoksyjnych rozwiązań, że najlepiej nie ingerować w dźwięk, to może nadal był grał u siebie na kolumnach zrobionych przez Roberta, które zostały zresztą w mojej rodzinie. Nie wiem z czego grasz, ale jak masz jakiegoś DAC i laptopa, to możesz testowo ściągnąć Roona i sprawdzić różne opcje DSP, bo szkoda tak ładnych kolumn ? 

 

@Roxi

Nie za często tu zaglądam , więc dopiero teraz odpisuję.

U mnie to taka mieszanina "starego z nowym". Zatem:

Evo grają z zestawem końcówka/pre Sansui lub z integrą AU-07, też Sansui.

Kablologia: w jednym z zestawów głośnikowy Kryna SPCA7,  ic to głównie  Siltech G25, cyfrowy Acoustic Revive, między końcówką a pre Ortofon reference bronze, jest też polski IC Stream. Żródła: PioneerN70AE jako źródło cyfrowe i DAC Norma Audio. Kiedyś było cd Esoteric, ale na razie nie ma, może będzie c.e.c., bo coś będzie. W tym zestawieniu pomieszczenie to 20m2 otwarte jedną ścianą na kolejne 20+ m2 (takie trochę lustrzane odbicie tego, co jest u Roberta - kto był na odsłuchach to będzie miał jakieś wyobrażenie) 

Drugi zestaw ( tutaj EVO gra od trzech tygodni) z integrą to całe okablowanie Siltech G25 Anniversary (czasem dla odmiany głośnikowy Ortofon reference Bronze)  + TEAC VRDS25 z sentymentu i Auralic Altair (na razie), pomieszczenie 20m2 na połowie w wysokości  ok. 5-5,5m.

W obu zestawach mam też wpięty Marantz DLT-1...w jednym troche pomaga, w drugim nie przeszkadza, więc jest w obu.

Coś w akustyce grzebnięte, ale naprawdę podstawy, które mogą być zaakceptowane przez resztę domowników.

Zasilające to m.in. SolidCore no1, acoustic revive, acoustic revive reference, Siltech,  Nordost….  "Prąd robi" w każdym z zestawów Xindak XF-2000E, teraz na testach mam PS Audio PowerPlant. Ponieważ cały czas jestem mocno analogowy i staroświecki, jest też drapak Kenwood KD-850 i pre RCM Sensor2.

Co do Twoich sugestii o roon, dsp itd. pomyślę i spróbuję, warto poznawać nowe. 

A że szkoda Evo - cóż, bardziej niż konieczność jest to tylko i wyłącznie chęć zmian, i chęć ta nie jest podyktowana tym, że coś nie gra, tylko tym, że coś bym zmienił. Ciśnienia na zmianę nie mam, tym bardziej że szukam znowu kolumn do drugiego zestawu, bo jakoś tak to co było to się sprzedało w ostatnich dniach , a targał Evo z pokoju do pokoju nie będę, bo swoje ważą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, marekw 76 napisał:

Widzę na FB superowskie Zephyr S...

Bardzo zgrabne i widzę pokretelko z tyłu.

Kiedy opisik??

...to moje, jestem ich szczęśliwym posiadaczem od piątku.

Kolumny grają zaledwie kilka godzin dlatego też nie zaryzykuję silenia się na jakieś szczegółowe opisy ich brzmienia.

Na pewno prezentują dźwięk na bardzo wysokim poziomie, neutralny, zrównoważony ale niepozbawiony odpowiedniej dawki dociążenia i emocji. Góra w sposób mistrzowski zszyta jest z neutralna srednica, granica między tymi pasmami jest w zasadzie niezauważalna. Revelator nadaje odpowiedni rytm i dynamikę nagraniom. 

Zephyry są kolumnami o wielkim potencjale który mogą ograniczyć tylko elementy towarzyszące. Nie jest jednak tak że do gry na odpowiednim poziomie potrzebują ekstremalnie drogiego sprzętu. Z moim Denonem PMA1520AE + Marantz SA8005 oraz ic Tara Labs Apollo I jest naprawdę bardzo dobrze, również jeśli chodzi o kontrolę niskich tonów.

Na koniec chciałem podziękować chłopakom z YB Audio za naprawdę profesjonalne podejście do klienta. Pomoc w wyborze kolumn, kontakt, cierpliwość do wielu wielu zadanych pytań, terminowość stały na bardzo wysokim poziomie. Można sobie życzyć żeby wszystkie firmy z branży audio działały w taki sam sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, paul klacska napisał:

Gratuluję, super kolumny.

Dzięki

Najlepszą rekomendacją niech będzie zachowanie mojej żony. Do tej pory traktowała mój sprzęt jak powietrze, dzisiaj rano sama poprosiła żebym odpalił jej ulubioną płytę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Kasz76 napisał:

Dzięki

Najlepszą rekomendacją niech będzie zachowanie mojej żony. Do tej pory traktowała mój sprzęt jak powietrze, dzisiaj rano sama poprosiła żebym odpalił jej ulubioną płytę ?

 

Super, witaj w klubie realnych użytkowników ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Kasz76 napisał:

...to moje, jestem ich szczęśliwym posiadaczem od piątku.

Kolumny grają zaledwie kilka godzin dlatego też nie zaryzykuję silenia się na jakieś szczegółowe opisy ich brzmienia.

Na pewno prezentują dźwięk na bardzo wysokim poziomie, neutralny, zrównoważony ale niepozbawiony odpowiedniej dawki dociążenia i emocji. Góra w sposób mistrzowski zszyta jest z neutralna srednica, granica między tymi pasmami jest w zasadzie niezauważalna. Revelator nadaje odpowiedni rytm i dynamikę nagraniom. 

Zephyry są kolumnami o wielkim potencjale który mogą ograniczyć tylko elementy towarzyszące. Nie jest jednak tak że do gry na odpowiednim poziomie potrzebują ekstremalnie drogiego sprzętu. Z moim Denonem PMA1520AE + Marantz SA8005 oraz ic Tara Labs Apollo I jest naprawdę bardzo dobrze, również jeśli chodzi o kontrolę niskich tonów.

Na koniec chciałem podziękować chłopakom z YB Audio za naprawdę profesjonalne podejście do klienta. Pomoc w wyborze kolumn, kontakt, cierpliwość do wielu wielu zadanych pytań, terminowość stały na bardzo wysokim poziomie. Można sobie życzyć żeby wszystkie firmy z branży audio działały w taki sam sposób.

 

Krzysiek wyglądają świetnie. Przyjemnych odsłuchów z małżonką. Jak będę we Wrocku to się odezwę ? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.