Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marekw 76 napisał:

A czy to jest standardowy Zephyr tyle, że ze szpilką na górze plus pokrętło z tyłu czy jeszcze jakieś inne zmiany są?

Jest to wersja posiadająca pomniejszoną obudowę w stosunku do standardowych Zephyrow. Czy różni się jeszcze czymś, trudno mi powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kasz76 napisał:

Jest to wersja posiadająca pomniejszoną obudowę w stosunku do standardowych Zephyrow. Czy różni się jeszcze czymś, trudno mi powiedzieć.

Konstrukcja kolumn nie została mocno zmieniona. Na prośbę Kasz76 obudowy zostały pomniejszone do możliwego minimum co wymagało gruntowego przeprojektowania skrzynek. Do zwrotnicy trafiły lepsze elementy, wymienione zostały kondensatory i rezystory kondensatory na Mundorfy (EVO Silver Gold Oil / EVO Aluminium , MRESIST Copper Nickel), zastosowaliśmy lepsze okablowanie  na przewody miedziane kryte srebrem.

Zamówienie zawierało prośbę aby przyciszyć wysokie tony co było nieco problematyczne z uwagi nie tyle na problemy techniczne co na punkt odniesienia - poprzednie kolumny. Kolumny których ja nie znam i nie wiem jak grają i jak odnoszą się do naszych konstrukcji. Przyciszanie wysokich w naszym zestrojeniu o tak enigmatyczny punkt odniesienia nie miało sensu. Dlatego nie było wyjścia jak rozwiązać to za pomocą regulatora w zakresie +-2dB który pozwoli na fine tunning tego zakresu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2020 o 18:02, Kasz76 napisał:

Jest to wersja posiadająca pomniejszoną obudowę w stosunku do standardowych Zephyrow. Czy różni się jeszcze czymś, trudno mi powiedzieć.

Na poszczególnych podzakresach regulacji słychać delikatne różnice w odbiorze wysokich tonów. W położeniu neutralnym regulatorów wysokie są już jednak tak znakomicie dostrojone że nie docierają do ucha żadne męczące ostrości przy mnóstwie detali jakie rozsiewa wokół szpilka. Myślę więc, że regulacja będzie takim dodatkiem na co dzień niewykorzystywanym, a jeśli już to bardzo sporadycznie, może przy źle zrealizowanych płytach, zmianie sprzętu towarzyszącego itp.

 

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekw 76 napisał:

Może pokusisz się o malutkie porównanie?

Nie będę tego robił z dwóch powodów. Po pierwsze są to kolumny z różnych przedziałów cenowych przez co ich porównywanie mogłoby być krzywdzące dla którejś ze stron. Poza tym Zephyry S grają u mnie zaledwie kilka godzin, mimo że już prezentują według mnie wysoki poziom to jeszcze pewnie zmieni się ich granie na plus po 100-200h.

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kasz76 napisał:

Nie będę tego robił z dwóch powodów. Po pierwsze są to kolumny z dwóch różnych przedziałów cenowych przez co ich porównywanie mogłoby być krzywdzące dla którejś ze stron . Poza tym Zephyry S grają u mnie zaledwie kilka godzin, nie są jeszcze rozruszane i wygrzane, a przez to mimo że już prezentują według mnie wysoki poziom grania to jeszcze pewnie zmieni się wiele rzeczy na plus.

Jasne, rozumiem. Nie naciskam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie YB kolejne dwie piękne propozycje...

I wiecie co? 

Jedna z nich jest moja ??

Od wczoraj grają! Są wspaniałe.

Pozdrawiam najlepszych konstruktorów w kraju.

Znają się na tym co robią a dodatkowo są fantastycznymi ludźmi.

Lepszych kolumn nie słyszałem.

 

IMG-20200608-WA0002.jpg

IMG-20200608-WA0005.jpg

IMG-20200608-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, marekw 76 napisał:

Na stronie YB kolejne dwie piękne propozycje...

I wiecie co? 

Jedna z nich jest moja ??

Od wczoraj grają! Są wspaniałe.

Pozdrawiam najlepszych konstruktorów w kraju.

Znają się na tym co robią a dodatkowo są fantastycznymi ludźmi.

Lepszych kolumn nie słyszałem.

 

IMG-20200608-WA0002.jpg

IMG-20200608-WA0005.jpg

IMG-20200608-WA0001.jpg

Gratulacje, życzę miłych odsłuchów. 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odsłuchu wystawiam.

Ale tylko odrobinę.

Bas referencja.

Nic się nie wzbudza nic nie dudni.

Zróżnicowanie na baaardzo wysokim poziomie.

A grają dopiero drugi dzień.

Już nigdy kolumn że sklepu!

Pokój 22-23 m

 

Zdjęcie troszkę przekłamuje.

One sterczą ponad 60 cm od ściany.

A na focie wygląda jakby że 30 było...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marekw 76 napisał:

A grają dopiero drugi dzień.

Już nigdy kolumn że sklepu!

Pokój 22-23 m

 

Zdjęcie troszkę przekłamuje.

One sterczą ponad 60 cm od ściany.

A na focie wygląda jakby że 30 było...

To zobaczysz co będzie po wygrzaniu. u mnie z trzy miesiące kolumny grały praktycznie non stop. Teraz to jest dopiero super. Jeszcze jedna sprawa u mnie stoją 2,5 m od ściany (podczas odsłuchów) pomimo tego że żona na takie ustawienie jest "zachwycona" to to dopiero dało scenę której nigdy wcześniej nie słyszałem. W niektórych utworach wręcz powoduje niedowierzanie że dźwięk leci z Kolumn.

15916143114492255713693485825910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "pomniejszone" Zephyry S z uwagi na brak miejsca w salonie stoją ok 50cm od ściany (licząc od tylnej ścianki kolumn). Przy takim ustawieniu nie mam żadnego problemu z niskimi. Revelator 22 gra bardzo dobrze biorąc pod uwagę brak jakiejkolwiek adaptacji akustycznej pokoju, jakość sprzętu towarzyszącego (Denon pma1520ae) i nie wygrzanie kolumn.

Napiszcie proszę co może poprawić się w grze kolumn (najlepiej zephyrow) po ich wygrzaniu/rozruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marekw 76 napisał:

Do odsłuchu wystawiam.

Ale tylko odrobinę.

Bas referencja.

Nic się nie wzbudza nic nie dudni.

Zróżnicowanie na baaardzo wysokim poziomie.

A grają dopiero drugi dzień.

Już nigdy kolumn że sklepu!

Pokój 22-23 m

 

Zdjęcie troszkę przekłamuje.

One sterczą ponad 60 cm od ściany.

A na focie wygląda jakby że 30 było...

 

Przepraszam troszkę okłamałem.

W momencie robienia zdjęcia było 40 cm

Teraz stoją 60.

Ale 40 spokojnie wystarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekw 76 napisał:

Na stronie YB kolejne dwie piękne propozycje...

I wiecie co? 

Jedna z nich jest moja ??

Od wczoraj grają! Są wspaniałe.

Pozdrawiam najlepszych konstruktorów w kraju.

Znają się na tym co robią a dodatkowo są fantastycznymi ludźmi.

Lepszych kolumn nie słyszałem.

 

IMG-20200608-WA0002.jpg

IMG-20200608-WA0005.jpg

IMG-20200608-WA0001.jpg

Marku gratuluję, musisz mieć tam małą nirvanę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linear Audio Research.

LAR IA 200 H

Genialny sprzęt tak btw...

Co jeszcze mogę dodać?

Szukasz kolumn?

YB audio koniecznie musisz wziąć pod uwagę! Koniecznie!

Tyle lat kręcenia w kółko, tyle pieniędzy wyebane a tak relatywnie blisko kolumny marzeń ?

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, marekw 76 napisał:

Oj mam?

Kuba, Lar plus YB to referencja.

Tylko jedno zastrzeżenie mam...

Robert mieszka za daleko ode mnie!

Podobnie ja Ty Jakubie ?

Miałem okazję słuchać tego połączenia (poprzednie serie), niestety nie u siebie, ale przyznaję była duża synergia, a prace chłopaków bardzo cenię, YB to rzetelna marka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekw 76 napisał:

Na stronie YB kolejne dwie piękne propozycje...

I wiecie co? 

Jedna z nich jest moja ??

Od wczoraj grają! Są wspaniałe.

Pozdrawiam najlepszych konstruktorów w kraju.

Znają się na tym co robią a dodatkowo są fantastycznymi ludźmi.

Lepszych kolumn nie słyszałem.

 

IMG-20200608-WA0002.jpg

IMG-20200608-WA0005.jpg

IMG-20200608-WA0001.jpg

Gratuluję wyboru, bardzo okazałe kolumny.

Fornir wybarwiony jest na kolor czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fornir to dąb czarno srebrny.

Zmienia cudownie kolor w zależności od tego jak świeci słonko. Czasem jest lekko czarny, przez espresso aż po kolor drzew w lesie.

Jest przepiękny.

Co kilka minut inny kolor ?

A za gratulacje bardzo dziękuję.

Cieszę się jak dziecko.

 

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.