Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, marekw 76 napisał:

Oj mam?

Kuba, Lar plus YB to referencja.

Tylko jedno zastrzeżenie mam...

Robert mieszka za daleko ode mnie!

Podobnie ja Ty Jakubie ?

Też, żałuję bo z chęcią wpadłbym posłuchać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 19:31, rafal735r napisał:

Mam pytanie do chłopaków z YB. 

Czy może robiliście jakiś projekt na przetwornikach Seas? 

Nim powstało YB robiłem sporo projektów na Seasach, głownie magnezowych Excelach. Zapytaj np Zibiego, on ma moje 3 way na pełnym Seasie excelu. Paczki na magnezowych Excelach i szpilce mojego projektu grały chyba 4 czy 5 lat temu na AVS w pokoju audiostereo.  Tak więc projekty są ale ich nie wykorzystujemy ;-). Jakoś bardziej do gustu na razie przypadł nam Scan i SB.

39 minut temu, lorecci napisał:

Świetnie wyszły te aktywne monitory na elipticor'ach i revelatorze.

Czy po takim doświadczeniu myślicie o projektowaniu innych aktywnych kolumn?

A może znane modele w wersji aktywnej jak np. ATC lub Adam Audio?

Dzięki :-). Oczywiście są pomysły na kolejne aktywne kolumny. Trudno powiedzieć czy coś powstanie ale jakieś tematy do dyskusji z Robertem mamy. W sumie kazdy obecny projekt jesteśmy w stanie przenieść na wariant aktywny ale nie ma sensu robić tego wyłącznie dla zasady. Na razie poczekamy aż trafi się ktoś chętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Nim powstało YB robiłem sporo projektów na Seasach, głownie magnezowych Excelach. Zapytaj np Zibiego, on ma moje 3 way na pełnym Seasie excelu. Paczki na magnezowych Excelach i szpilce mojego projektu grały chyba 4 czy 5 lat temu na AVS w pokoju audiostereo.  Tak więc projekty są ale ich nie wykorzystujemy ;-). Jakoś bardziej do gustu na razie przypadł nam Scan i SB.

?

Widziałem na innym forum jakiś projekt na szpilce i magnezowych Excelach. Z tego co czytalem to chyba są dość trudne w aplikacji? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 20:25, Samcro napisał:

Witam Koleżeństwo.

W związku z nadchodzącymi zmianami sprzętowymi rozważam sprzedaż modelu EVO.

 

witam, poszukuje brzmienia takiego jak Evo. prośba o odpowiedz na priva.

miłego dnia dla wszystkich

Edytowane przez pawelpeczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adams84 napisał:

Czy to nie jest wizytowka Yb audio? Moim zdaniem najlepsza

Też tak myślę. Aczkolwiek Seasy to nie są złe głośniki tylko nie ma co się nadmiernie rozdrabniać. Scan i SB na chwilę obecną wyczerpują temat. Po inne głośniki można sięgnąć naprawdę w sytuacjach gdy żadna z tych firm nie ma nic do zaoferowania bądź na życzenie klienta. 

1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Widziałem na innym forum jakiś projekt na szpilce i magnezowych Excelach. Z tego co czytalem to chyba są dość trudne w aplikacji? 

Trudność aplikacji to trochę pojęcie względne. Faktycznie dla osoby początkującej magnezowe Seasy stawiają wysoki próg wejścia i mogą wydawać się trudne. Z drugiej strony bardziej doświadczony konstruktor wie jak się obchodzić z głośnikami o sztywnych membranach i wie, że trudność aplikacji leży w kwestiach wzajemnego zgrania głośników, uzyskania dobrego brzmienia, wyciągania zwrotnicą tego co najlepsze. Tu trudność aplikacji tak na prawdę niespecjalnie różni się od Scana czy SB. Podobnie trzeba się napracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Dzięki :-). Oczywiście są pomysły na kolejne aktywne kolumny. Trudno powiedzieć czy coś powstanie ale jakieś tematy do dyskusji z Robertem mamy. W sumie kazdy obecny projekt jesteśmy w stanie przenieść na wariant aktywny ale nie ma sensu robić tego wyłącznie dla zasady. Na razie poczekamy aż trafi się ktoś chętny ?

 Czy aktywną zwrotnicą jesteś w stanie uzyskać lepszy efekt niż z pasywną?

Spotkałem się z wieloma opiniami że aktywacja daje bardzo duże możliwości, zastanawia mnie jak to się przekłada na efekt końcowy. 

Dostępność panelowych wzmacniaczy hypex'a pewnie ułatwia zadanie i nasuwa kolejne pytanie o stosunek jakości do ceny - czy warto pójść w zestawy aktywne, bo wydana kasa przełoży się na lepszy dźwięk niż w zestawach konwencjonalnych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lorecci napisał:

 Czy aktywną zwrotnicą jesteś w stanie uzyskać lepszy efekt niż z pasywną?

Spotkałem się z wieloma opiniami że aktywacja daje bardzo duże możliwości, zastanawia mnie jak to się przekłada na efekt końcowy. 

Dostępność panelowych wzmacniaczy hypex'a pewnie ułatwia zadanie i nasuwa kolejne pytanie o stosunek jakości do ceny - czy warto pójść w zestawy aktywne, bo wydana kasa przełoży się na lepszy dźwięk niż w zestawach konwencjonalnych?

 

Zestawy aktywne grają bardzo fajnie :) Obłędna dynamika :)

Ciężko (drogo) jest zasilić ciężki głośnik basowy z takiego standardowego wzmacniacza tak, żeby grał w pełni swoich możliwości.

Klasa D i wzmacniacze impulsowe nadają się bardzo ładnie do takiego zadania, duża moc, nie ma problemu z przesadnym nagrzewaniem się, duży DF - idealne do basu.


 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lorecci napisał:

Czy aktywną zwrotnicą jesteś w stanie uzyskać lepszy efekt niż z pasywną?

Spotkałem się z wieloma opiniami że aktywacja daje bardzo duże możliwości, zastanawia mnie jak to się przekłada na efekt końcowy. 

Dostępność panelowych wzmacniaczy hypex'a pewnie ułatwia zadanie i nasuwa kolejne pytanie o stosunek jakości do ceny - czy warto pójść w zestawy aktywne, bo wydana kasa przełoży się na lepszy dźwięk niż w zestawach konwencjonalnych?

To zależy jaki wzmacniacz do układu pasywnego przeciwstawisz Hypexowi. Przy niskiej i średniej i średnio-wyższej półce Hypex jest moim zdaniem lepszy. Przy wysokiej tu będzie można dyskutować co zagra lepiej. Jednak tu pojawia się różnica na cenie która powoduje, że układ na Hypexie  jest naprawdę mega opłacalnym rozwiązaniem. Wg mnie lepiej jest zrobić kolumny aktywne na Hypexach niż pasywne i napędzać je wzmacniaczem nawet do 10 tys zł. Moimz daniem jeżeli na układ kolumny-wzmacniacz mamy do wydania do 30, nawet 40 tys to rozwiązanie aktywne na Hypexach może do tego pułapu wyjść zwycięsko. 

Oczywiście aktywne rozwiązanie ma swoje wady. Wiążemy się z tym konkretnym napędem kolumn już na zawsze. Zabawa w zmiany wzmacniaczy odpada a w kable jest nieco zredukowana aczkolwiek pojawia się ciekawy wątek interconnectów i kabli cyfrowych. Generalnie dla ortodoksyjnych audiofili takie rozwiązanie będzie nie do przyjęcia ze względu na zbyt dużą integrację i zredukowanie systemu do kolumn i źródła które wcale nie musi byćj akies wyjatkowe (wystarczy jakiś komputer z wyjściem SPDIF/Optical). A wiadomo ludzie lubią grzebać, zmieniać, upgradować. A co tu upgradować jak masz wszystko w kolumnie a sygnał można podłączyć z byle jakiego źródła cyfrowego i jest poziom jakości który trudno przebić rozłożeniem tego na system pierdyliona osobnych klocków, kabelków, daców, preampów, wzmacniaczy itd. 

Jeżeli chodzi o zaś chodzi o aspekty czysto brzmieniowe to chyba największy plus to bas, jego kontur, dynamika, kontrola to wszystko na klasie D jest o wiele lepsze niż na AB. Natomiast eliminacja pasywnej zwrotnicy na rzecz cyfrowej filtracji moim zdaniem poprawiła również mikrodynamikę w średnich i wysokich tonach. Gra to minimalnie żwawiej, żywiej, precyzyjniej. Ale to też trudno powiedzieć bo tu mogą się nakładać aspekty brzmieniowe same Hypexa a nie porównywałem wariantu pasywnego zasilanego Hypexem i jakimś innym wzmacniaczem aby mieć odniesienie na ile różnicę wnosi sam wzmacniacz a na ile fakt aktywnej filtracji i zasilenia głośników bez elementów pasywnych po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam się cieszę,że w muzyce jest coś więcej niż łomot i zejście basu ?

tak na marginesie-w niezaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu,a takich jest niestety większość,niski bas stanowi problem i dyskomfort.

warto również przypomnieć co to jest dynamika-bo chyba mylicie pojęcia.

 

Bez zaawansowanej korekcji dsp i szerokiej gamy przyłączy,kolumny aktywne nie mają sensu.

Mówienie,że wystarczy komputer(laptop) jest normalnie niepoważne..trzeba pograć cyfrę żeby zrozumieć o co chodzi.

takie rzeczy są na rynku,wystarczy się rozejrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, triode napisał:

?

tak na marginesie-w niezaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu,a takich jest niestety większość,niski bas stanowi problem i dyskomfort.

 

Jeżeli jest możliwość korekcji to niski bas jest bardzo przyjemny :)

 

Godzinę temu, triode napisał:

warto również przypomnieć co to jest dynamika-bo chyba mylicie pojęcia.
 

nie mylimy :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S0nic napisał:

Jeżeli jest możliwość korekcji to niski bas jest bardzo przyjemny ?

 

nie mylimy ?

nie żadnej wyższości aktywnym kolumn nad pasywnymi ?  mz.

skala problemów i kosztów,w przypadku aktywnych jest nawet większa.

Zresztą jest to pokłosie faktu,że kupujący modne,wypaśne glośniki nie potrafią albo nie chcą znaleźć do nich adekwatnego sprzętu.

czasem to się serce kraje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, triode napisał:

nie żadnej wyższości aktywnym kolumn nad pasywnymi ?  mz.

skala problemów i kosztów,w przypadku aktywnych jest nawet większa.

Zresztą jest to pokłosie faktu,że kupujący modne,wypaśne glośniki nie potrafią albo nie chcą znaleźć do nich adekwatnego sprzętu.

czasem to się serce kraje..

To jak wysterujesz głośnik basowy i nie mówię tutaj o nacinanym revelatorze 18cm?

Do ciężkich scanów potrzebny jest mocny wzmacniacz.

Nie mówię tutaj o kolumnach pokroju JBL z lekkimi membranami gdzie dół kończy się na 40Hz.

Tylko proszę nie mów, że poniżej 40Hz nic się nie dzieje :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, hoobi napisał:
17 minut temu, paul klacska napisał:
Jest pilot.

A coś dla tych z umiejętnością chodzenia?

To jest wersja dla niepełnosprawnych ??? .

Nie ma żadnych regulatorów manualnych. Tak więc albo pilot albo aplikacja hypexa, no ale wtedy musimy się połączyć kabelkiem USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, hoobi napisał:

A coś dla tych z umiejętnością chodzenia?

Producent wzmacniacza nie przewidział innej opcji regulacji volume jak pilotem co jest najbardziej oczywistym i wygodnym rozwiązaniem. Jak wspomniał Piotrek jest opcja regulacji z programu serwisowego Hypexa ale to raczej do celów serwisowych niż użytkowych. Prawdę mówiąc regulacja za pomocą pokrętła generalnie nie ma sensu w przypadku gdzie i tak wszystko odbywa się na domenie cyfrowej i taka regulacja nigdy nie jest i nie będzie w żaden sposób analogowa czy lepsza.

 

3 godziny temu, triode napisał:

ja tam się cieszę,że w muzyce jest coś więcej niż łomot i zejście basu ?

tak na marginesie-w niezaadoptowanym akustycznie pomieszczeniu,a takich jest niestety większość,niski bas stanowi problem i dyskomfort.

warto również przypomnieć co to jest dynamika-bo chyba mylicie pojęcia.

 

Bez zaawansowanej korekcji dsp i szerokiej gamy przyłączy,kolumny aktywne nie mają sensu.

Mówienie,że wystarczy komputer(laptop) jest normalnie niepoważne..trzeba pograć cyfrę żeby zrozumieć o co chodzi.

takie rzeczy są na rynku,wystarczy się rozejrzeć.

Andrzeju , niestety mylisz się w całej rozciągłości. Narracja typu że kiedyś to były czasu a teraz nie ma czasów albo kiedyś to produkowano porządne samochody na milion km a teraz to gówno robią, nie ma sensu bo jest nieprawdziwa u swoich podstaw.

Założenie, ze kolumny aktywne wymagają korekcji pomieszczenia na DSP a pasywne nie to czysta demagogia. Zasady akustyki pomieszczenia obowiązują jednakoż dla kolumn 40 letnich napędzanych 5W lampą jak i najnowszych gonionych 500W klasą D.

Domniemanie, że monitory które zbudowaliśmy służą do łomotania basem jest z góry błędne. Owszem one maja ogromne możliwości w niskim paśmie ale jest to zrobione z głową. Jakość i definicja basu z tych kolumn wykracza daleko poza to co można uzyskać z pasywnych bas reflexów. Ogromne możliwości zejścia pokazują nowe oblicza niektórych nagrań. Po prostu muzyka brzmi inaczej bo w końcu pojawiają się dźwięki których wcześniej nie sposób było usłyszeć. Tu po prostu nie chodzi o ilość i robienie dyskoteki.  To, że Tobie wystarcza kolumna kończąca swoje możliwości na 40Hz nie znaczy że to jest wszystko co trzeba każdemu.

Poza tym aktywny system filtracji pozwala na to aby możliwości kolumny kształtować w sposób niemal dowolny. Jeżeli Piotrek by mi powiedział słuchaj tego basu jest za dużo lub za mało albo sięga za głęboko to ja w 15 minut jestem mu w stanie przygotować nowy plik ustawień DSP który to zmienia. Zrób to z kolumnami pasywnymi. Musisz zmieniać całe kolumny.

Ostatnia sprawa, żyjąc wyłącznie światem analogowym trudno jest zrozumieć cyfrowy. A ten jest taki, że tu faktycznie źródło nie ma takiego znaczenia. Sygnał SPDIF pochodzący z komputera który gra z plików nie będzie się różnić od sygnału SPDIF granego z CD czy z serwera muzycznego z Tidalem. Po prostu taka jest cecha cyfrowej transmisji danych. Nie trzeba tu ultra drogich systemów aby dostarczyć do kolumn sygnał cyfrowy odpowiedniej jakości.

Owszem to dla ortodoksyjnych audiofili żyjących analogiem może być nie do zaakceptowania, nże po prostu sygnał z taniego laptopa może być wystarczająco dobry do uzyskania równie dobrej jakości co sygnał z bardzo drogich i rozbudowanych źródeł analogowych. Gdzie cała magia, gdzie misterne dostrajanie i dobieranie kloców systemu ? Nie ma i już. Tak niestety jest. To jest zupełnie inne podejście do audio. Ale nie mówmy ze gorsze bo to nie prawda. Tak samo 10 lat temu wszyscy patrzeli spode łba na granie z plików a teraz na AVS ze świecą w ręku szukać kogoś kto ma odtwarzacz CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi_80,  podłączam np: malinę z nakładką digione signature coaxem do jednej z kolumn. W jaki sposób sygnał idzie do drugiej, kolumny są połączone coaxem?

Gdyby te świetne monitory miały jeszcze bt można byłoby je tylko do prądu podłączyć ?

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, mik_ napisał:

Yoshi_80,  podłączam np: malinę z nakładką digione signature coaxem do jednej z kolumn. W jaki sposób sygnał idzie do drugiej, kolumny są połączone coaxem?

Gdyby te świetne monitory miały jeszcze bt można byłoby je tylko do prądu podłączyć ?

Tak zgadza się, z instrukcji wynika jeszcze że można połączyć je kablem aes/ebu ale narazie nie posiadam kabelka 110ohm by to sprawdzić.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, paul klacska napisał:

Tak zgadza się, z instrukcji wynika jeszcze że można połączyć je kablem aes/ebu ale narazie nie posiadam kabelka 110ohm by to sprawdzić.

Ale chyba jeszcze jakiś dac jest potrzebny po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, paul klacska napisał:

Nic nie jest potrzebne.

Teraz gram tak, Sotm(Roon EndPoint)+Gustardu16+kolumny i nic więcej.

Nieźle, można maksymalnie uprościć tor. Czy te kolumny mają również możliwość użycia zewnętrznego dac, omiając ten wbudowany w kolumnach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Nieźle, można maksymalnie uprościć tor. Czy te kolumny mają również możliwość użycia zewnętrznego dac, omiając ten wbudowany w kolumnach?

Oczywiście, masz wejścia XLR i RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.