Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kukawa napisał:

A w co na tą chwile celujesz ? 

Powiem tak, do purifi widząc mms byłem sceptycznie nastawiony, ale pomiary i wczesne opinie potwierdzają, że jest to świetny przetwornik o niespotykanym wręcz basie jak na ten rozmiar i bardzo czystej średnicy. Niskie zejście w dodatku można osiągnąć w stosunkowo małej obudowie. Okupione jest to stosunkowo niską efektywnością, więc mocny piec potrzebny, ale to akurat mam. W tandemie z purifi widziałbym nowego Satori TW29BNWG-4 (beryl z waveguide) lub Viawave GRT-145W.

Wiem też, że Purifi pracuje nad 8" wersją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cichom napisał:

Powiem tak, do purifi widząc mms byłem sceptycznie nastawiony, ale pomiary i wczesne opinie potwierdzają, że jest to świetny przetwornik o niespotykanym wręcz basie jak na ten rozmiar i bardzo czystej średnicy. Niskie zejście w dodatku można osiągnąć w stosunkowo małej obudowie. Okupione jest to stosunkowo niską efektywnością, więc mocny piec potrzebny, ale to akurat mam. W tandemie z purifi widziałbym nowego Satori TW29BNWG-4 (beryl z waveguide) lub Viawave GRT-145W.

Wiem też, że Purifi pracuje nad 8" wersją. 

No to zapowiadają się ciekawe paczki ? Może Paweł niedługo coś skrobnie na temat Purifi?

25 minut temu, muzaman napisał:

Mogą brzmieć bardzo dobrze, tylko jedna rzecz mi się w nich nie podoba. Te brzegi.... wygląda to jak stary srom ???

Masz jakieś złe doświadczenia ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muzaman napisał:

Mogą brzmieć bardzo dobrze, tylko jedna rzecz mi się w nich nie podoba. Te brzegi.... wygląda to jak stary srom ???

Na żywo wygląda to o wiele lepiej niż na zdjęciach. Po prostu nie rzuca się to tak w oczy jak na fotografiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kukawa napisał:

Masz jakieś złe doświadczenia ? ?

Zawsze przyjemne ?

44 minuty temu, Yoshi_80 napisał:

Na żywo wygląda to o wiele lepiej niż na zdjęciach. Po prostu nie rzuca się to tak w oczy jak na fotografiach. 

Czy już możecie powiedzieć jako YB coś więcej o ich brzmieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi80

  Czy macie w ofercie/robilscie jakiś projekt  na  głośniku   SB Acosutics 7½” SATORI MW19P-4  ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stere sromy??

Skąd Wy to bierzecie ?????

Dobrze, że już od co najmniej 25 lat celuję w młodsze ?

A póki co słucham sobie moich młodych piękności czyli Zond S.

Kolejny raz dziękuję chłopakom za te cuda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam kolumn do wzmacniacza Hegel h390, zrodlo Lumin d2, pokoj 30 metrow.  Zastanawiam sie nad kolumnami YB Audio huracan RS. Dzis sluchalem z tym wzmakiem Dynaudio evoke 50 i bylo swietnie. Czy ten huracan rs to podobna sygnatura grania? Lepsza , gorsza? Inna? Pozdrawiam. Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cybermike1 napisał:

Witam, szukam kolumn do wzmacniacza Hegel h390, zrodlo Lumin d2, pokoj 30 metrow.  Zastanawiam sie nad kolumnami YB Audio huracan RS. Dzis sluchalem z tym wzmakiem Dynaudio evoke 50 i bylo swietnie. Czy ten huracan rs to podobna sygnatura grania? Lepsza , gorsza? Inna? Pozdrawiam. Michal

Wzmacniacz pod pachę i do Roberta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem trojdroznych kolumn YB. Troche musiałem się namęczyć, żeby wycisnąć z nich muzykę. Powoli zgrywałem całość (kilka miesięcy) i ostateczny efekt uznaję za świetny. Teraz mogę napisać z czystym sumieniem, że YB wiedzą co robią. Warto przyłożyć się do poszukania i wyboru optymalnej elektroniki, bo kolumny YB mają potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fafarskid napisał:

Jestem użytkownikiem trojdroznych kolumn YB. Troche musiałem się namęczyć, żeby wycisnąć z nich muzykę. Powoli zgrywałem całość (kilka miesięcy) i ostateczny efekt uznaję za świetny. Teraz mogę napisać z czystym sumieniem, że YB wiedzą co robią. Warto przyłożyć się do poszukania i wyboru optymalnej elektroniki, bo kolumny YB mają potencjał

Przez ostatnie 2 lata słuchałem kilka modeli YB ale także kilka innych firm. Zawsze, absolutnie zawsze Yb prezentowało wysoką/bardzo wysoką klasę grania. I nie ma znaczenia czy podpinalismy d klasowe Gato, lampę czy tranzystor. Zawsze było świetnie. To czy dany zestaw podobał się bardziej od innego to już kwestia subiektywnych upodobań. Sorry kolego fafsrskid ale twój post zabrzmiał " koledzy uważajcie żeby Yb zagrało trzeba dobrać odpowiednią elektronikę" a to imho bzdura. Yb grają równo a efekt końcowy zawsze zależy od reszty systemu. Takie cechy jak brak podbić któregokolwiek pasma, wspaniała przestrzeń, detallicznosc połączona z plastycznością/namacalnoscią instrumentów, świetny bas dostajemy zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, adams84 napisał:

Sorry kolego fafsrskid ale twój post zabrzmiał " koledzy uważajcie żeby Yb zagrało trzeba dobrać odpowiednią elektronikę" a to imho bzdura.

Ja lubię kolumny na accutonach i do nich zawsze trzeba się przyłożyć, żeby zagrały.

Mam takie podejście ogólne, że nie oceniam zanim dobrze nie sprawdzę.

Moja intencja było pochwalić kolumny YB, bo u mnie się sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, fafarskid napisał:

Ja lubię kolumny na accutonach i do nich zawsze trzeba się przyłożyć, żeby zagrały.

Mam takie podejście ogólne, że nie oceniam zanim dobrze nie sprawdzę.

Moja intencja było pochwalić kolumny YB, bo u mnie się sprawdziły.

Skoro lubisz Accutony, to trzeba było kupować jak @Zibi zmieniał swoje.

Teraz kolega @fetek raczej ci ich nie odda.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fafarskid napisał:

Ogolne zestawienie jest takie:

Kolumny YB Celline - http://yb-audio.pl/realizacje/cm302/

Koncowka Meridian G57 + pre pasywny

Audio Note Kit DAC 4.1LE + transport Bel Canto CD3t

Końcówka i transport, bardzo ciekawe wizualnie. 

Ciekawe połaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolne zestawienie jest takie:
Kolumny YB Celline - http://yb-audio.pl/realizacje/cm302/
Koncowka Meridian G57 + pre pasywny
Audio Note Kit DAC 4.1LE + transport Bel Canto CD3t
W tych Cellinach, to chyba tylko budy od YB-Audio (piekne - nota bene). Grają wyśmienicie, łamią stereotyp chłodnych accutonów.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów yb audio ,zapisałem się do Waszej grupy chociaż jeszcze nie posiadam tych zacnych kolumn więc może ktoś chciałby mi w tym pomóc odprzedając swoje kolumny

Realia w Pl mamy jakie mamy (zarobki) więc niestety pozostaje mi tylko zakup z drugiej ręki  ,najbardziej spodobał mi się model Zephyr s mk1 być może komuś nie podpasowały  lub chce wymienić na inny model to ja bym z chęcią odkupił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 21:55, paul klacska napisał:

Skoro lubisz Accutony, to trzeba było kupować jak @Zibi zmieniał swoje.

W sumie jakby pomieszczenie w którym słucham muzyki mi się nie zmniejszyło to nie zmieniał bym kolumn bo ten set głośników accutona plus wiaderko 12" etona na boku to wyczerpują temat kolumn ale spokojnie gram dalej na konstrukcji yb audio 3 way na seasach magnezowych?. Tak to już jest jak się ucho przyzwyczaji do dobrego grania to nie ma odwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
29 minut temu, zibii napisał:

W sumie jakby pomieszczenie w którym słucham muzyki mi się nie zmniejszyło to nie zmieniał bym kolumn bo ten set głośników accutona plus wiaderko 12" etona na boku to wyczerpują temat kolumn ale spokojnie gram dalej na konstrukcji yb audio 3 way na seasach magnezowych?. Tak to już jest jak się ucho przyzwyczaji do dobrego grania to nie ma odwrotu.

@zibii pokażesz jak wyglądają te konstrukcje na seasach? Zjada mnie ciekawość ?

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy są na surowo w mdfie więc może pokaże jak obudowy będą wykończone. To jest projekt jeszcze z przed accutona kolumny zostały zbudowane na surowo i rozebrane, głośniki powędrowały do kartonów. Po sprzedaży accutonów złożyłem je ponownie i cieszą ucho a z tytułu mniejszego pomieszczenia grają lepiej niż w wiekszym metrażu gdzie mi trochę brakowało basu a teraz jest go sporo. Na górze jest millennium, środek 15 magnezowa i na dole 22 magnezowa. Jeśli chodzi o seasa to lubię ich głośniki są porządnie wykonane i grają fajnie i kosztują względnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zibii napisał:

Obudowy są na surowo w mdfie więc może pokaże jak obudowy będą wykończone. To jest projekt jeszcze z przed accutona kolumny zostały zbudowane na surowo i rozebrane, głośniki powędrowały do kartonów. Po sprzedaży accutonów złożyłem je ponownie i cieszą ucho a z tytułu mniejszego pomieszczenia grają lepiej niż w wiekszym metrażu gdzie mi trochę brakowało basu a teraz jest go sporo. Na górze jest millennium, środek 15 magnezowa i na dole 22 magnezowa. Jeśli chodzi o seasa to lubię ich głośniki są porządnie wykonane i grają fajnie i kosztują względnie.

Szkoda sprzedawać tak dobrych głośników. Może czas wykończyć te obudowy albo zamów nowe, ofornirowane i tylko wkręcisz głośniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.