Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jakieś rozwiązanie bo kolumny zacne i brzmienie wciągające na pierwszy rzut ucha grają zwyczajnie ale po dłuższym odsłuchu coś w tych głośnikach jest spokój i muzykalność ale jak potrzeba to potrafią zagrać z pazurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 12:01, zibii napisał:

W sumie jakby pomieszczenie w którym słucham muzyki mi się nie zmniejszyło to nie zmieniał bym kolumn bo ten set głośników accutona plus wiaderko 12" etona na boku to wyczerpują temat kolumn ale spokojnie gram dalej na konstrukcji yb audio 3 way na seasach magnezowych?. Tak to już jest jak się ucho przyzwyczaji do dobrego grania to nie ma odwrotu.

Czy można gdzieś zobaczyć zdjęcia tych kolumn na accutonach? Ciekawy jestem co to za projekt był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fafarskid napisał:

Czy można gdzieś zobaczyć zdjęcia tych kolumn na accutonach? Ciekawy jestem co to za projekt był. 

Prawdopodobnie będą do kupienia używane kolumny oparte o ten projekt w obudowie w stylu Sonusa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2020 o 10:10, LOBO_M napisał:

Cześć, kto z Was posiada wzmacniacz GATO? Jaki 250/400 z NPM? z Jakimi YB gra? Jak funkcjonalność Mconnect

Witam , miałem na testach Gato 400 NPM  u mnie grają YB Huracan,

+ szczegółowość

+plastyczność , spójność dźwięku

+ znośna prezentacja gorszych nagrań

- wysoki tony zgaszone, bez wybrzmień

- brakuję emocji, ugrzeczniony przekaz

- barwa średnicy tylko przeciętna, wokal nie angażuje

- bas co prawda szybki i prężny ( wychwalany pod niebiosa w testach), jednak jak dla mnie nie ma on barwy , jest jednostajny i czy to gitara basowa, czy kontrabas zawsze

brzmi podobnie.

Konkluzja : jest to poprawnie grający , równy wzmacniacz, który niczym nie porywa. ? Nie polecam

 

System porównania : Audio GD NFB28 (DAC, przedwzmacniacz), IFI Itube2, Roksan K3 (końcówka mocy)

 

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Świątecznie ! A teraz ja do Was z pytaniami o poradę w sprawie wzmacniacza/końcówki mocy. Przyszła pora na wymianę Roksana na coś poważniejszego. Ogólnie gra to wszystko bardzo dobrze :). Specjalne ukłony dla Was panowie z YB !

Dac NFB 28  daje końcówce Roksana ogromnego powera i timing ! Ogromne bogactwo wybrzmień na górze, potężny i mięsisty bas. Bufor IFI Itube2 to wszystko wypełnia tkanką, powiększa cały obraz i eksponuje średnicę/ piękne , emocjonalne wokale. Całość to masa dźwięku, potęga z lekko lampowym sznytem ( korzystam z opcji push pull na Itube - najbardziej dynamiczny i rytmiczny a mama jeszcze clasic i set gdzie muzyka po prostu płynie i słodzi )

Czego brakuje ? W gęstych aranżacjach robi się bałagan, całość zlewa się. Czyli brakuję uporządkowania sceny, separacji  - deficyt mocy ? . Bas chociaż ogromny i sprężysty , czasami wymyka się spod kontroli , rozlewa się, leniwi - brak mocy ? Wydaje mi  się że Roksan K3 ( jako końcówka to zupełne inne granie niż integra) odpowiada za te braki .

Finalnie wybór padła na poszukiwanie czegoś mocnego, neutralnego tak więc nie wyostrzonego  do napędzenia Huracan. Obecnie na tapecie są 2 używki AUDI GD Master 10 i Krell Vanguard ( cena razy 2 w stosunku do Mastera 10 ) .

 

Czekam na opinie a może inne propozycje wzmacniaczy , końcówki mocy ( DAC NFB28 ma dokonały przedwzmacniacz). Wdaje mi się że mówimy tylko o tranzystorze, namiastkę lampy już mam w systemie a nie zaakceptuje deficytu mocy i kontroli basu w ostrych aranżacjach

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, triode napisał:

dyskutował bym z kilkoma stwierdzeniami powyżej ?

w ogłoszeniach jest kilka wzmacniaczy Audia Flight(three),któryś z Elektrokompanietów,raczej taki kierunek.

? z którymi ? Audia flight chyba nie ma wymaganej dla mnie mocy . Elektrokompanietów nie znam wcale, jakiś konkretny model ? Nie ukrywam że słucham dużo rock i elektroniki i to oprócz tego że być ładnie to to ma chodzić jak żołnierze na defiladzie ?

 

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Audio gd ma preamp liniowy?

czy wzmacniacz mocy odpowiada za stereofonię i separację?

wydaje mi się,że problem jest gdzie indziej-raczej w dopasowaniu..zakładając , że masz poprawnie ustawione kolumny.

Krella lubię i szanuję,ale ten model jest zbyt drogi.

Jeżeli nie chcesz robić dyskoteki to nie potrzebujesz MW ? po prostu wydajny prądowo wzmacniacz..z ładną barwą i niezbyt krzykliwą górą.

to zapewnia spokój na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, triode napisał:

dyskutował bym z kilkoma stwierdzeniami powyżej ?

w ogłoszeniach jest kilka wzmacniaczy Audia Flight(three),któryś z Elektrokompanietów,raczej taki kierunek.

u mnie za lampowe granie odpowiada IFI Itube 2 i robi to na kilka sposobów/ kilka ustawień i robi to mega skutecznie  ,  ustawienia set używam tylko wieczorami dla relaksu , jest tak delikatnie , muzyka płynie i płynie, kontur rozmyty, wokale słodzą. Najczęściej korzystam z ustawienia push pull, który jest zdecydowanie bardziej konturowy i mniej dociąża średnicę.

Na codzień jednak jest to muzyka głośna, gesta faktura, gorsze realizacje, gdzie liczy się czytelność , konturowość i moc na basie. To ma być równy, mocny, detaliczny wzmacniacz. Kiedy będzie potrzeba ja sobie "dosłodzę" IFI ile mi akurat będzie potrzebne

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, paul klacska napisał:

Chyba musisz złożyć zamówienie na wyższy model kolumn?.

Hehe , nie idźmy tą drogą ;), te paczki zostają bo dobrze grają ;).

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Tomek1777 napisał:

Hehe , nie idźmy tą drogą ;), te paczki zostają bo dobrze grają ;).

A niby dlaczego nie? Piszesz ,że brakuje ci basu. Czym chcesz go nadrobić? Wzmacniaczem, końcówką? Sorki, fizyki nie przeskoczysz , to dadzą ci tylko większe przetworniki i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, paul klacska napisał:

A niby dlaczego nie? Piszesz ,że brakuje ci basu. Czym chcesz go nadrobić? Wzmacniaczem, końcówką? Sorki, fizyki nie przeskoczysz , to dadzą ci tylko większe przetworniki i nic więcej.

Basu to ja mam pod dostatkiem i jeśli już brakuję to to czego pisałem : w metalu i ciężkiej elektronice przy spiętrzeniu wielu źródeł dźwięku tworzy się bałagan, brakuje separacji a bas słabiej podkreśla rytm. Te wszystkie bolączki mijają kiedy muzyka spowalnia i jest mniej nakładających się faktur brzmienia - wtedy jest bajka. Nieprzypadkowo poddając sprzęt ciężkim testom podaj się im symfonikę lub gorzej zrealizowany rockowy łomot. Jeśli tym potrafią zaciekawić a nie zamęczyć to resztę zagrają raczej na pewno. Dlatego to wzmacniacz tutaj kuleje , bo kolumny na pewno nie i nie piszę tego ze względu na miejsce w  którym się wypowiadam;)

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Na codzień jednak jest to muzyka głośna, gesta faktura, gorsze realizacje, gdzie liczy się czytelność , konturowość i moc na basie. To ma być równy, mocny, detaliczny wzmacniacz. Kiedy będzie potrzeba ja sobie "dosłodzę" IFI ile mi akurat będzie potrzebne

Bez obrazy, ale sam sobie zaprzeczasz. 

Moc w basie ( power ?) daje przetwornik . Chcesz poczuć moc basu to napewno nie z revelatora 18 cm. Do takich zadań stworzone są zupełnie inne głośniki. Z tego co piszesz, to lubisz dać czadu. Tu muszę cię zmartwić, Hurracany do naparzania się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, paul klacska napisał:

Bez obrazy, ale sam sobie zaprzeczasz. 

Moc w basie ( power ?) daje przetwornik . Chcesz poczuć moc basu to napewno nie z revelatora 18 cm. Do takich zadań stworzone są zupełnie inne głośniki. Z tego co piszesz, to lubisz dać czadu. Tu muszę cię zmartwić, Hurracany do naparzania się nie nadają.

Nie będę udawał mega osłuchanego i tutaj zapraszam do dyskusji bardziej zorientowanych . Być może trochę filozoficznie do czego się wobec tego nadaje revelator 18 ? Tylko napiszę że gdybyś mi dzisiaj nie powiedział to nadal bym tkwił w nieświadomości że to co słyszę to niezła jazda . A tekst że moc w basie daje przetwornik  ?Z czego niby daje ? Podłączymy do tej wielgaśnej membrany 100 W a do do moich dwóch rewelaratorów   500 W ,zgadnij gdzie ten bas poczujesz ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
56 minut temu, Tomek1777 napisał:

Nie będę udawał mega osłuchanego i tutaj zapraszam do dyskusji bardziej zorientowanych . Być może trochę filozoficznie do czego się wobec tego nadaje revelator 18 ? Tylko napiszę że gdybyś mi dzisiaj nie powiedział to nadal bym tkwił w nieświadomości że to co słyszę to niezła jazda . A tekst że moc w basie daje przetwornik  ?Z czego niby daje ? Podłączymy do tej wielgaśnej membrany 100 W a do do moich dwóch rewelaratorów   500 W ,zgadnij gdzie ten bas poczujesz ?

Tak sobie to tłumacz. Widać wiesz lepiej, tylko ciekawe po co jest woofer 22w, 26w, 28w i 32w. Pewnie dla wyciągnięcia kasy od nas biednych użytkowników. Dla mnie osobiście możesz podłączyć sobie i 1000 watt na kanał, co najwyżej zrobisz sobie fajną pompkę z 18 cm. 

Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Podłączymy do tej wielgaśnej membrany 100 W a do do moich dwóch rewelaratorów   500 W ,zgadnij gdzie ten bas poczujesz ?

Ja nie muszę zgadywać , mam od chłopaków 28w na basie i wiem o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, paul klacska napisał:

 

Ja nie muszę zgadywać , mam od chłopaków 28w na basie i wiem o czym mówię.

Super gratuluję bo na pewno gra to referencyjnie. Nie będziemy się spierać bo raz jak mówiłem nie osłuchany jestem a trzeba by było postawić to wszystko razem i testować na jednej elektronice. Różnice by były bo zawsze są . Jednak ponad audiofilską chorobą liczy się satysfakcja ze słuchania . A to mam na bardzo wysokim poziomie. To dla mnie powstały Huracany , powiedziałem Yoshiemu że chcę kolumnę o szybkim basie z dobrym atakiem do rocka. Tyle . Tak to działa i robi  to sprawnie z Roksanem , teraz coś lepszego ma z nich wycisnąć więcej soków. Dla jasność  jak zapodam "Angel" Massive Atack też dostaję to co trzeba. Teraz ma być lepiej. Jak będzie na miejscu nowy klocek to dam znać jakie zmiany i czy trafiłem w to co oczekiwałem ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Oczywiście, że nie ma o co się sprzeczać. Ja do takiej muzyki jak Massive Attack, wybrałbym jednak conajmniej revelatora 28w. 

Zobacz zdjęcie poniżej, 4 sztuki 21we kontra 2 sztuki 28w. Wierz mi na słowo, większe walniecie jest z 28w, no ale tylko to. Cała reszta po stronie 21we?

 

IMG_20200608_142240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Witam , miałem na testach Gato 400 NPM  u mnie grają YB Huracan,

+ szczegółowość

+plastyczność , spójność dźwięku

+ znośna prezentacja gorszych nagrań

- wysoki tony zgaszone, bez wybrzmień

- brakuję emocji, ugrzeczniony przekaz

- barwa średnicy tylko przeciętna, wokal nie angażuje

- bas co prawda szybki i prężny ( wychwalany pod niebiosa w testach), jednak jak dla mnie nie ma on barwy , jest jednostajny i czy to gitara basowa, czy kontrabas zawsze

brzmi podobnie.

Konkluzja : jest to poprawnie grający , równy wzmacniacz, który niczym nie porywa. ? Nie polecam

 

System porównania : Audio GD NFB28 (DAC, przedwzmacniacz), IFI Itube2, Roksan K3 (końcówka mocy)

 

Finalnie od kilku tygodni jestem posiadaczem GATO DIA-250, ktory wg informacji od producenta jest bardziej detaliczny ale ma mniejszą podstawę basową niz 400. U mnie grał przez pierwsze trzy dni z moimi BMN i wzgledem Marantz PM16, progres byl bardzo duzy w kazdym aspekcie.  Teraz w oczekiwaniu na dolecowe YB, gra z wyciagnietymi z szafy starymi, malymi satelitami z kina domowego kef c10, mimo tego ze to miernoty, gato z robil z nimi cuda;-). Bylem tez na szybkim odsluchu u sasiada, gdzie zagral z kef reference 5 i przyznam ze bylem bardzo zadowolony. Super je kontrolował, mial nadal namiar mocy, czego sie obawaielm, bo to spore kolumny, basu bylo sporo. teraz spokojnie wyczekuje na moje YB, ktore powinny byc w poniedzialek (przez kuriera ktory dał dupy i trzy dni je odbieram z YB), czuje ze bedzie bardzo dobrze, bo zestaw jaki teraz bede mial duzo przekracza moze oczekiwania, potrzeby i zalozenia. Zrobiony jest na wyrost, ale to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, lausiv napisał:

Podobnie jak Triode, z tego co slychasz i oczekujesz sugerowalbym posluxhac electrocompaniet lub jak w moim przypadku abrahamsena.

Ja bym w to nie szedł. Mieliśmy tu z jednym z kolegów końcówki Abrahamsena i nic dobrego z tego nie wyszło. Ta druga firma chyba jest pochodną tej pierwszej lub na odwrót.

Natomiast była mowa o Primare, to jest nie głupi pomysł. Aczkolwiek darował bym sobie te nowe za mega hajs prismy-srizmy i postawił na a33.2 lub A32. Nie powstydziłbym się użyć też i Hegla H20. Wywaliłbym jeszcze tego DAC-a na sabre i dał coś na akm ( Audiobyte). Ja bym tak zrobił jakbym miał Hurracany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.