Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, paul klacska napisał:

Ja bym w to nie szedł. Mieliśmy tu z jednym z kolegów końcówki Abrahamsena i nic dobrego z tego nie wyszło. Ta druga firma chyba jest pochodną tej pierwszej lub na odwrót.

Natomiast była mowa o Primare, to jest nie głupi pomysł. Aczkolwiek darował bym sobie te nowe za mega hajs prismy-srizmy i postawił na a33.2 lub A32. Nie powstydziłbym się użyć też i Hegla H20. Wywaliłbym jeszcze tego DAC-a na sabre i dał coś na akm ( Audiobyte). Ja bym tak zrobił jakbym miał Hurracany. Pozdrawiam

Dziękuję za porady ! Jeszcze raz wspomnę o obecnym dźwięku : potężny, pełny, bezpośredni z bogatą średnicą , angażujący . Braki są tylko w separacji w gęstych aranżacjach zaczyna robić się bałagan i oczekuję od basu większej konturowości i aby nie gubił rytmu kiedy jest ściana gęstego dźwięku. Odnośnie uwag.

Hegel odpada to nie moja szkoła grania.

Primare nie znam, podobnie Elektrokompaniety, Abrahamsen z tego co czytałem to dwa ostatnie zbyt ciepłe dla mnie granie.

Dacki Audio  Gd to jest referencyjny poziom a NFB 28 wcale nie gra sucho czy ostro to po prostu potężna ekspresja, wybrzmienia, dynamika, dźwięk do przodu. z IFI Itube obecnie to u mnie gra jak dźwięk z mocnej hybrydy. Potężny, plastyczny dźwięk z bogatą górą/ wybrzmienia.

Chcę to zachować ale wprowadzić więcej uporządkowania, dyscypliny i kontroli na basie. . powoli kierunek obiera się na Krell Vanuguard

 

 

 

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, paul klacska napisał:

Ja bym w to nie szedł. Mieliśmy tu z jednym z kolegów końcówki Abrahamsena i nic dobrego z tego nie wyszło. Ta druga firma chyba jest pochodną tej pierwszej lub na odwrót.

Natomiast była mowa o Primare, to jest nie głupi pomysł. Aczkolwiek darował bym sobie te nowe za mega hajs prismy-srizmy i postawił na a33.2 lub A32. Nie powstydziłbym się użyć też i Hegla H20. Wywaliłbym jeszcze tego DAC-a na sabre i dał coś na akm ( Audiobyte). Ja bym tak zrobił jakbym miał Hurracany. Pozdrawiam

Najlepiej by bylo gdyby to ten kolega o ktorym mowa się wypowiedzial, ja wlasnie jakis czas temu z nim rozmawialem na priv w tej kwestii. Okazalo sie, ze mial same koncowki (swoja drogą dosc czule na zrodlo/pre i przewody). Jesli chodzi o abrahamsena koncowki to zdecydowanie tylko z pre abrahamsen lub jakims innym jasnym albo poprostu integre.

Ja sam po odsluchu electrocompanieta poszedlem tym tropem i jestem bardzo zadowolony (co prawda nieco inne przetworniki bo wszystko SB: beryl, 16 I 2x23), ale też projekt Pawła.

Dlatego nie odrzucalbym tego kierunku i nadal sugeruję przynajmniej posłuchać albo electrocompaniet albo abrahamsen. Choc tego drugiego bedzie trudniej (w razie czego zapraszam do siebie) ale to jest prawie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Dziękuję za porady ! Jeszcze raz wspomnę o obecnym dźwięku : potężny, pełny, bezpośredni z bogatą średnicą , angażujący . Braki są tylko w separacji w gęstych aranżacjach zaczyna robić się bałagan i oczekuję od basu większej konturowości i aby nie gubił rytmu kiedy jest ściana gęstego dźwięku. Odnośnie uwag.

Hegel odpada to nie moja szkoła grania.

Primare nie znam, podobnie Elektrokompaniety, Abrahamsen z tego co czytałem to dwa ostatnie zbyt ciepłe dla mnie granie.

Dacki Audio  Gd to jest referencyjny poziom a NFB 28 wcale nie gra sucho czy ostro to po prostu potężna ekspresja, wybrzmienia, dynamika, dźwięk do przodu. z IFI Itube obecnie to u mnie gra jak dźwięk z mocnej hybrydy. Potężny, plastyczny dźwięk z bogatą górą/ wybrzmienia.

Chcę to zachować ale wprowadzić więcej uporządkowania, dyscypliny i kontroli na basie. . powoli kierunek obiera się na Krell Vanuguard

 

 

 

Jakie gęste aranżacje elektro masz na myśli? Z checią ocenie jak wypadnie to u mnie.

ja słucham sporo elektro, poczynając od Massive Attack, gusgus, tricky, choc tu raczej nie ma gestosci, ale w aphex twin czy chemical brothers juz tak.

u sasiada mamy jedną plyte blank and jones do testow #WhatWeDoAtNight, na codzien dla mnie nie do sluchania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LOBO_M napisał:

Jakie gęste aranżacje elektro masz na myśli? Z checią ocenie jak wypadnie to u mnie.

ja słucham sporo elektro, poczynając od Massive Attack, gusgus, tricky, choc tu raczej nie ma gestosci, ale w aphex twin czy chemical brothers juz tak.

u sasiada mamy jedną plyte blank and jones do testow #WhatWeDoAtNight, na codzien dla mnie nie do sluchania.

 

Jeśli to GATO  które zamówiłeś zagra podobnie do tej 400 która była u mnie to przejrzystość nie musisz się martwić. Zagrało to całkiem fajnie pod tym względem, dawało dobry wgląd w scenę i separowało źródła dźwięków.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Beside the obvious power difference there is also difference in the sound. The DIA-250S is a bit more lean and clear, the DIA-400S a bit more coherent, powerful and colourful. Most customers agree the DIA-400S is the better sounding of the two – but in some cases the more lean DIA-250S is the better option. It depends on the system and the room acoustics in general. If you have heavy low end support in the speakers or in the room, the DIA-250S can be the better option. The DIA-400S is a really wonderful, warm but still precise amp with effortless power and headroom."

To mnie przekonało  do 250s, a wizyta u sąsiada i pokaz mocy i basu z jego kef, jak również jakości dźwięku, w skrócie opisując, tylko mnie utwierdziło, że mi nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne.

Revelator 22cm będzie moim zdaniem tym wsparciem bazowym o którym, Dinesen pisał  w mailu

Ja trochę  popracowałem nad  akustyka pokoju i nie mam już problemy z basem, rezonansami, echem  itd. Po prostu dźwięk jest bardziej czysty, nic się nie miesza, wzbudza itp

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 08:45, Tomek1777 napisał:

Dziękuję za porady !

Chcę to zachować ale wprowadzić więcej uporządkowania, dyscypliny i kontroli na basie. . powoli kierunek obiera się na Krell Vanuguard

 

 

 

Taka oferta wpadła mi w oko, myślę że w Twoim przypadku jak najbardziej do rozważenia i cena wydaje się atrakcyjna.

https://m.olx.pl/oferta/parasound-a21-wzmacniacz-koncowka-mocy-CID99-IDGTZk7.html?reason=

lub sugerowane już wcześniej Primare

https://m.olx.pl/oferta/primare-a32-czarny-CID99-IDHG8C7.html?reason=

Możesz rozejrzeć się za końcówkami ATC lub Audionet.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 08:45, Tomek1777 napisał:

Dziękuję za porady ! Jeszcze raz wspomnę o obecnym dźwięku : potężny, pełny, bezpośredni z bogatą średnicą , angażujący . Braki są tylko w separacji w gęstych aranżacjach zaczyna robić się bałagan i oczekuję od basu większej konturowości i aby nie gubił rytmu kiedy jest ściana gęstego dźwięku. Odnośnie uwag.

Nie znam Twojej historii ze sprzętami, ale podaję do rozważenia jeden temat, bez rozwiązania.

Wraz z kolejnymi krokami w gonieniu króliczka coraz to więcej albumów odpadało z półki "ulubione", bo muzycznie prezentowały cały czas to samo, ale pod względem realizacji coraz trudniej było nadążyć wymaganiom stawianym przez coraz lepszy sprzęt.

Czy tutaj też tak nie jest? Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na jakim sprzęcie do tej pory słyszałeś te utwory (nie wiemy jakie) w najlepszej wersji? Czy to, do czego dążysz jest zasłyszane w przeszłości i tęsknisz do tego, czy próbujesz poprawić coś nie znając możliwości, efektu finalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lorecci napisał:

Taka oferta wpadła mi w oko, myślę że w Twoim przypadku jak najbardziej do rozważenia i cena wydaje się atrakcyjna.

https://m.olx.pl/oferta/parasound-a21-wzmacniacz-koncowka-mocy-CID99-IDGTZk7.html?reason=

lub sugerowane już wcześniej Primare

https://m.olx.pl/oferta/primare-a32-czarny-CID99-IDHG8C7.html?reason=

Możesz rozejrzeć się za końcówkami ATC lub Audionet.

 

 

Dziękuję ? za poźno Krell jedzie ....;)

 

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t

19 minut temu, wrq napisał:

Nie znam Twojej historii ze sprzętami, ale podaję do rozważenia jeden temat, bez rozwiązania.

Wraz z kolejnymi krokami w gonieniu króliczka coraz to więcej albumów odpadało z półki "ulubione", bo muzycznie prezentowały cały czas to samo, ale pod względem realizacji coraz trudniej było nadążyć wymaganiom stawianym przez coraz lepszy sprzęt.

Czy tutaj też tak nie jest? Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na jakim sprzęcie do tej pory słyszałeś te utwory (nie wiemy jakie) w najlepszej wersji? Czy to, do czego dążysz jest zasłyszane w przeszłości i tęsknisz do tego, czy próbujesz poprawić coś nie znając możliwości, efektu finalnego?

Trafnie ujęte. Faktycznie gorliwym audiofilem jestem co 2-4 lata poza tym okresem po prostu cieszę się muzyką , wybaczając czasami więcej bo liczy się emocja lub przekaz tekstowy . Teraz jest właśnie pora zmian, jak pisałem jutro prawdopodobnie zagra u mnie Krell. Nie jestem osłuchany i nie ma  systemów odniesienia a patrząc na moją stopkę i konfigurację  to kiedyś pojechałem równo ? . Paczek od Yb przedstawiać nie trzeba to wysoki poziom do tego dac Audio GD też wg mnie najwyższa średnia półka i solidny wyrobnik Roksan  k3 ze sporym wykopem / tak słucham najwięcej mocnej muzy. Jednak tam pośrodku też wynalazki od IFI,  IFi Itube2, i na początku sygnału IFi Ipurifier. Zarys muzyki był i dokładane były kolejne komponenty aby szlifować już to co kształtowało . Nie ma co się wstydzić i ukrywać bo prawie wszyscy tutaj to przerabiali : kierunek odmulenie dźwięku , dodanie ekspresji , wybrzmień, ale też plastyki i wypełnienia średnicy . Efekt - prosty . Wystarczy wypiąć te gadżety od Ifi oraz podpiać Rokasan jako integrę ( gra na stałe jako końcówka mocy) i ja już tego nie dam rady słuchać mimo że na końcu i tak pozostaną Huracany. Tak,  ja sobie ten dźwięk wymyśliłem w głowie  i dokładałem  kolejne ustroistwa. Z nadmiaru czasu teraz zamiast cieszyć się tym co mam ?  padł temat poprawiamy i znów intuicyjnie poszedłem na wymianę najsłabszego ogniwa - wzmacniacza. Czy się udało ? o tym za niedługo ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrq napisał:

Zupełnie nie odmawiam Ci przyjemności gonienia króliczka, miej jednak powyższe na uwadze przy słabszych nagraniach. Daj znać jakie efekty odsłuchów!

Żeby nie było że wpisuje tutaj offtopic , szerzej będzie za dzień, dwa w Klubie Krella ale też Audio GD ? .

Tak więc Huracany zapewne jak wszystkie kolumny od duetu YB to klasowy sprzęt pokazują najmniejsze zmiany w torze i mogą służyć jako referencja do wychwycenia najmniejszych smaczków, różnic tonalnych , budowania sceny czy barwy . I tutaj niestety łyżeczka dziegciu do tej beczki miodu . One nie pojadą z byle czym w torze  ! Wydawało mi się że Roksan daję radę i tutaj nic się wielkiego wydarzyć nie może. Mowa oczywiście o swobodzie grania, dynamice no i basss ? Tymczasem Krell robi to wszystko .. swobodniej , bas jest jakby mniejszy a to po prostu szybsze gaszenie impulsów . Za to trafia w punkt , wibruje, nie burzy równowagi.  Oczywiście jest dużo więcej lepszego ale o tym za jakiś czas ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być pod choinkę ale z przyczyn trochę od nas niezależnych był poślizg w budowie i transporcie więc dojechały zaraz po świętach. Właściciel widzę, że jest już aktywny w wątku to może coś tam napisze nim ja stworzę opis na stronę :-).

IMG_9947.JPG

IMG_9965.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem napisać coś więcej, ale dopiero po czasie, kiedy kolumny się wygrzeją. No ale skoro już Paweł wstawił zdjęcia (robione chyba nokią 3310;-)  ) to i ja coś napiszę.

Moim zdaniem napisać trzeba coś więcej niż tylko opis grania. Bo YB Audio to nie pierwsza lepsza firma, ja bynajmniej odniosłem takie wrażenie. To jest bardzo konkretna firma, Ludzi z pasją, niepozostawiający pytań bez odpowiedzi. Paweł, niebywała wiedza, wsłuchiwanie się w potrzeby klienta. Nie naciąga na niepotrzebne koszta, wprost przeciwnie, studzi zapędy, które nie mają logicznego uzasadnienia i nie są spójne z danym projektem. Robert, pomimo, że moje kolumny nie wyróżniają się niczym szczególnym, to jakość wykonania, można oceniać z lupą, majstersztyk.

Podczas pierwszej rozmowy, wrzesień, wspomniałem, że mi się nie spieszy i na spokojnie określimy co chcę i najprawdopodobniej zrealizujemy dopiero 1kw 2021. No, ale z każdą kolejną rozmową rósł mój apetyt i chęć posiadania kolumn jak najszybciej, tym bardziej że moje BMN sprzedały się w tydzień, ponad miesiąc temu. Na początku listopada zaliczka i pytanie, czy damy radę zamknąć projekt do świąt. Zero obietnic ze strony YB i mydlenia oczu, tylko informacja, że zrobimy co w naszej mocy. No i tak by się stało, pomimo pandemicznych perturbacji. Starałem się nie naciskać tak bardzo, mam nadzieję, że mi wyszło;-) Na drodze stanął tylko kurier, który to  potrzebował 3dni!!! aby podjąć gotową paczkę z YB, a potem jeszcze kolejne 2 miała paczka czekać na sortowni docelowej. Ja jednak już sam ją odebrałem, a mała nie była. Tutaj też trzeba zaznaczyć, jak profesjonalnie kolumny były zapakowane. Paleta, na niej konstrukcja skrzyni z płyty meblowej, a w niej dopiero dwa kartony z kolumnami, w kartonach wypełnienie i zabezpieczone kolumny. Po prostu bajka! 

Patrząc na efekt wizualny (a dodam, że pierwszy raz zobaczyłem je dopiero jak otwarłem pudełko w domu, wcześniej widziałem tylko szkic projektu), na to jak już grają, a jest to dopiero 2gi dzień, to mam wrażenie że Panowie z YB mają dar czytania w myślach. 

Po wyjęciu i ustawieniu, efekt WOW. Krytyczne, ale zarazem obiektywne spojrzenie mojej Żony, po chwili powiedziała, wygląda bardzo dobrze, na i bardzo drogie. Podzielam, moje BMN były wykonane dobrze, ale YB audio to już inna liga, szczególnie łączenia powierzchni i osadzenie przetworników. Zaciski wraz z regulatorem, robią wrażenie. Osłona przetworników (konieczność bo mam 3 małych dzieci), wprost idealnie dopasowana, przemyslane wcięcie na woofer. 

Granie, juz wczoraj nim włączyłem, powiedziałem sobie, że musze im dać czas, bo wiem że wygrzewanie to nie mit. Po tylu dniach w podróży spodziewałem się że co najmniej minie godzina dwie nim coś zagra. No i się nie myliłem wysokie i średnie były juz od początku na wysokim poziomie, basu natomiast dosłownie z każdym utworem się zmieniał. Na początku bardzo wycofany, po 2-3h pokazał się. Bez względu na poziom głosności juz teraz, stanowi bardzo dobrą baze utworów, a w utworach gdzie faktycznie powinno być go sporo, wypełnia bez problemu mój nie mały salon, zdjecia na dole. Jak to opisała moja żona, czuć jak wnika w ciało, przychodzi jak fala, schodzi nisko, jest go sporo,. Przypomianam to jest dopiero 1,5 dnia słuchania i to nie non stop. 

Ze względu na specyficzne podwyższenie pod TV i odległość kolumn od ściany, były obawy że bas może się wzbudzać, nic takiego jednak nie występuje. przesłuchaliśmy kilkadziesiąt utworów, znane nam kawałki. Zero problemów, oczywiście znaczenie ma też fakt że posiadam panele akustyczne, ktore generalnie uporządkowały granie w moim systemie. Gralismy bardzo głośno, Na moim gato , volumen do 65-68, bas przenikał sofę, ciało i zero nieprzyjemnych efektów. Przy tym YB są bardzo stabilne, opuszkami palców dotykałem je przy mocnych basowych utworach i nie wyczułem przenoszenia drgań na obudowę, również z BR nie wydobywa się "halny", za to membrana pięknie pracuje.

Przy tych głosnościach to samo wysokie tony, nic nie kłuło, nie piszczało. Nie było zniekształceń.  To byly oczywiście poziomy grania, ktorych na codzień nie używamy, ale chciałem sprawdzić. Nie będę rozpisywał się na temat detali smaczków itd. Jak dla mnie, jeżeli te kolumny już teraz grają na takim poziomie, z tak soczystym, głębokim basem, jeżeli ogrom detali i uderzająca przestrzeń/akustyka juz jest na takim poziomie, to przyznam aż trudno uwierzyć, że one dopiero sie rozkręcają, że będzie lepiej

Nie boję się stwierdzenia, "metkowce" za 40-50tyś będą mieć problem w bezpośrednim starciu.

Na koniec, YB grają wraz z GATO DIA-250, podpięte przewodami głośnikowymi Solid Core Audio No.2 PRO, za źródło robi RaspberryPi i Tidal  która jest podpięta USB do Gato. Jedyne co może jeszcze ulec zmianie to RPi3 na RPi4, ewentualnie nakładka Digione i połaczenie coax, ale to juz kosmetyka.

 

yb2.thumb.jpeg.56b05595434f2774dac99e333cc83f96.jpegyb1.thumb.png.263c5a7b9134f96e5fc7cffa827d641f.pngimage.thumb.png.913dc2bcf36bf63c7f68684daf064c8b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre posunięcie marketingowe z monitorem serii Zephyr. Już kiedyś wrozyłem, że to nie kolejna firma krzak, a teraz już jestem tego pewien.

Bardzo ładne monitory. Gratuluję konstruktorom i właścicielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Miały być pod choinkę ale z przyczyn trochę od nas niezależnych był poślizg w budowie i transporcie więc dojechały zaraz po świętach. Właściciel widzę, że jest już aktywny w wątku to może coś tam napisze nim ja stworzę opis na stronę :-).

IMG_9947.JPG

IMG_9965.JPG

Świetne monitory, wyglądają naprawdę dobrze.

Proszę o info jaki przetwornik został zastosowany na średnicy oraz o różnice techniczne między wersją podłogową a prezentowaną jeśli takowe występują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kasz76 napisał:

Świetne monitory, wyglądają naprawdę dobrze.

Proszę o info jaki przetwornik został zastosowany na średnicy oraz o różnice techniczne między wersją podłogową a prezentowaną jeśli takowe występują. 

Dołączam się do pytania.

Czy to są monitory 3way? jakie mają wymiary i skuteczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
9 godzin temu, LOBO_M napisał:

Na koniec, YB grają wraz z GATO DIA-250

Gratuluję zakupu, baaardzo mi się podobają wizualnie. Cieszę się z twojej radości. Mamy ten sam wzmacniacz, rozmawialiśmy o nim parę tygodni temu. Napisz proszę, gdy już system się „wygrzeje i ułoży” jakie są twoje wrażenia. 
Widzę na zdjęciu salon, jest przestrzeń, będzie muzycznie?

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rafal735r napisał:

Chyba widać. ?

No i po co taka zaczepka? Czy nie można odpowiedzieć normalnie: Tak lub Nie.

Własnie takie odpowiedzi zniechęcają do udzielenia sie na forum.

To był mój pierwszy i ostatni wpis w tym klubie.

Do widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Kasz76 napisał:

Świetne monitory, wyglądają naprawdę dobrze.

Proszę o info jaki przetwornik został zastosowany na średnicy oraz o różnice techniczne między wersją podłogową a prezentowaną jeśli takowe występują. 

Scan-Speak A/S Revelator 22, SB Acoustics Satori 13, SS Illuminator R3004 . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sebian napisał:

No i po co taka zaczepka? Czy nie można odpowiedzieć normalnie: Tak lub Nie.

Własnie takie odpowiedzi zniechęcają do udzielenia sie na forum.

To był mój pierwszy i ostatni wpis w tym klubie.

Do widzenia

Na takie pytania, odpowiedzi można znaleść w sieci. To tzw podstawa. 

Pozdr 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kasz76 napisał:

Świetne monitory, wyglądają naprawdę dobrze.

Proszę o info jaki przetwornik został zastosowany na średnicy oraz o różnice techniczne między wersją podłogową a prezentowaną jeśli takowe występują.

Dzięki. Bardzo zależało nam aby ten projekt ładnie wyglądał bo już u podstaw wiedzieliśmy, że ta konstrukcja ma ogromny potencjał który należy wykorzystać. Pierwotnie obudowa miała być prostsza ale wyszliśmy z inicjatywą i zaproponowaliśmy w tej samej cenie bardziej wymagające stolarsko obudowy. Koledze LOBO_M projekt się spodobał więc mamy rezultat jak widać :-).

Wymiary obudowy to 260mm szerokości, 640mm wysokości i 390mm głębokości. Należy jednak zwrócić uwagę na pochyły front i opadającą górę, dzięki czemu bryła jest optycznie dużo bardziej zwarta i filigranowa, mniej rzuca sie w oczy aniżeli wynikałoby to z prostokątnego pudła o takich samych wymiarach. Typ obudowy to oczywiście bas reflex, umieszcozny u góry tylnej ściany. Poniżej BR mamy zaciski i w tym przypadku dodatkowo regulację poziomu basu do reszty pasma. Opcja umożliwiająca precyzyjne dopasowanie równowagę tonalną monitora do warunków odsłuchowych (opcja dodatkowa).

Tak jak koledzy wspomnieli, jest to układ 3 drożny na SS Revelator 22 , SB Satori MR13 oraz Illuminator R3004. Pierwotnie w rozmowach z LOBO_M miał być to Zephyr S zmniejszony do monitora ale zaproponowałem wariant z mniejszym , 13cm średnotnowcem aby nie pchać 16tki do obudowy która z założenia ma być mała. Wizualnie taki układ na mniejszym średniaku też wypadał dużo lepiej.

Zwrotnica to teoretycznie miała być hybryda tej z Zephyra II (średnie tony) oraz Zephyra S (bas i wysoki). W praktyce w istocie tak jest ale zwrotnica uległa dość istotnej przebudowie. Ostatecznie może schemat przypomina te które od "dawców" ale wartości elementów w zasadzie wszystkie zostały zmienione. Sama zmiana obudowy też miała wpływ na konieczność wprowadzenia korekt.
O rezultat końcowy byłem spokojny bo podobną koncepcję już realizowałem kilka lat temu (Satori 13 + R3004 ale z innym basem). Tu nastąpiło poprawienie i rozwiniecie tamtej koncepcji o doświadczenia z MR13 z niedawnego projektu Zephyra II. Usprawniony został również dolny podział pasma tak aby układ lepiej współpracował z regulatorem pasma oraz aby integracja brzmieniowa i fazowa 13tki z revelatorem 22 przebiegała w jak najlepszy sposób.
oczywiście całość była odsłuchiwana i ostateczne korekcje zwrotnicy były podyktowane względami brzmieniowymi. Z rezultatu jestem bardziej niż zadowolony. To jeden z tych projektów gdzie udało się uzyskać więcej aniżeli człowiek pierwotnie oczekiwał.

Ostatecznie skuteczność kolumn wyszła 86dB/2.8V z dobra równomiernością pasma. Taka efektywność to dobry wynik jak na głośnik 22cm o takich osiągach basowych i jak na w sumie niewielką obudowę. Nie jest to może najlepszy kandydat do lampy ale też nie miał być. Z dobrą lampą np taką jak mamy od SinusAudio zagra na poziomie "niewiele więcej do szczęścia potrzeba" ;-).
Jeżeli chodzi o lampę to najlepiej zgrywa nam się Zephyr II oparty o 22cm SS Discovery na basie. Niby tańszy i gorszy głośnik od Revelatora ale z lampą jest genialnie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Dzięki. Bardzo zależało nam aby ten projekt ładnie wyglądał bo już u podstaw wiedzieliśmy, że ta konstrukcja ma ogromny potencjał który należy wykorzystać. Pierwotnie obudowa miała być prostsza ale wyszliśmy z inicjatywą i zaproponowaliśmy w tej samej cenie bardziej wymagające stolarsko obudowy. Koledze LOBO_M projekt się spodobał więc mamy rezultat jak widać :-).

Wymiary obudowy to 260mm szerokości, 640mm wysokości i 390mm głębokości. Należy jednak zwrócić uwagę na pochyły front i opadającą górę, dzięki czemu bryła jest optycznie dużo bardziej zwarta i filigranowa, mniej rzuca sie w oczy aniżeli wynikałoby to z prostokątnego pudła o takich samych wymiarach. Typ obudowy to oczywiście bas reflex, umieszcozny u góry tylnej ściany. Poniżej BR mamy zaciski i w tym przypadku dodatkowo regulację poziomu basu do reszty pasma. Opcja umożliwiająca precyzyjne dopasowanie równowagę tonalną monitora do warunków odsłuchowych (opcja dodatkowa).

Tak jak koledzy wspomnieli, jest to układ 3 drożny na SS Revelator 22 , SB Satori MR13 oraz Illuminator R3004. Pierwotnie w rozmowach z LOBO_M miał być to Zephyr S zmniejszony do monitora ale zaproponowałem wariant z mniejszym , 13cm średnotnowcem aby nie pchać 16tki do obudowy która z założenia ma być mała. Wizualnie taki układ na mniejszym średniaku też wypadał dużo lepiej.

Zwrotnica to teoretycznie miała być hybryda tej z Zephyra II (średnie tony) oraz Zephyra S (bas i wysoki). W praktyce w istocie tak jest ale zwrotnica uległa dość istotnej przebudowie. Ostatecznie może schemat przypomina te które od "dawców" ale wartości elementów w zasadzie wszystkie zostały zmienione. Sama zmiana obudowy też miała wpływ na konieczność wprowadzenia korekt.
O rezultat końcowy byłem spokojny bo podobną koncepcję już realizowałem kilka lat temu (Satori 13 + R3004 ale z innym basem). Tu nastąpiło poprawienie i rozwiniecie tamtej koncepcji o doświadczenia z MR13 z niedawnego projektu Zephyra II. Usprawniony został również dolny podział pasma tak aby układ lepiej współpracował z regulatorem pasma oraz aby integracja brzmieniowa i fazowa 13tki z revelatorem 22 przebiegała w jak najlepszy sposób.
oczywiście całość była odsłuchiwana i ostateczne korekcje zwrotnicy były podyktowane względami brzmieniowymi. Z rezultatu jestem bardziej niż zadowolony. To jeden z tych projektów gdzie udało się uzyskać więcej aniżeli człowiek pierwotnie oczekiwał.

Ostatecznie skuteczność kolumn wyszła 86dB/2.8V z dobra równomiernością pasma. Taka efektywność to dobry wynik jak na głośnik 22cm o takich osiągach basowych i jak na w sumie niewielką obudowę. Nie jest to może najlepszy kandydat do lampy ale też nie miał być. Z dobrą lampą np taką jak mamy od SinusAudio zagra na poziomie "niewiele więcej do szczęścia potrzeba" ;-).
Jeżeli chodzi o lampę to najlepiej zgrywa nam się Zephyr II oparty o 22cm SS Discovery na basie. Niby tańszy i gorszy głośnik od Revelatora ale z lampą jest genialnie. 
 

Bardzo dziękuję za wyczerpujący opis !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Dzięki. Bardzo zależało nam aby ten projekt ładnie wyglądał bo już u podstaw wiedzieliśmy, że ta konstrukcja ma ogromny potencjał który należy wykorzystać. Pierwotnie obudowa miała być prostsza ale wyszliśmy z inicjatywą i zaproponowaliśmy w tej samej cenie bardziej wymagające stolarsko obudowy. Koledze LOBO_M projekt się spodobał więc mamy rezultat jak widać :-).

Wymiary obudowy to 260mm szerokości, 640mm wysokości i 390mm głębokości. Należy jednak zwrócić uwagę na pochyły front i opadającą górę, dzięki czemu bryła jest optycznie dużo bardziej zwarta i filigranowa, mniej rzuca sie w oczy aniżeli wynikałoby to z prostokątnego pudła o takich samych wymiarach. Typ obudowy to oczywiście bas reflex, umieszcozny u góry tylnej ściany. Poniżej BR mamy zaciski i w tym przypadku dodatkowo regulację poziomu basu do reszty pasma. Opcja umożliwiająca precyzyjne dopasowanie równowagę tonalną monitora do warunków odsłuchowych (opcja dodatkowa).

Tak jak koledzy wspomnieli, jest to układ 3 drożny na SS Revelator 22 , SB Satori MR13 oraz Illuminator R3004. Pierwotnie w rozmowach z LOBO_M miał być to Zephyr S zmniejszony do monitora ale zaproponowałem wariant z mniejszym , 13cm średnotnowcem aby nie pchać 16tki do obudowy która z założenia ma być mała. Wizualnie taki układ na mniejszym średniaku też wypadał dużo lepiej.

Zwrotnica to teoretycznie miała być hybryda tej z Zephyra II (średnie tony) oraz Zephyra S (bas i wysoki). W praktyce w istocie tak jest ale zwrotnica uległa dość istotnej przebudowie. Ostatecznie może schemat przypomina te które od "dawców" ale wartości elementów w zasadzie wszystkie zostały zmienione. Sama zmiana obudowy też miała wpływ na konieczność wprowadzenia korekt.
O rezultat końcowy byłem spokojny bo podobną koncepcję już realizowałem kilka lat temu (Satori 13 + R3004 ale z innym basem). Tu nastąpiło poprawienie i rozwiniecie tamtej koncepcji o doświadczenia z MR13 z niedawnego projektu Zephyra II. Usprawniony został również dolny podział pasma tak aby układ lepiej współpracował z regulatorem pasma oraz aby integracja brzmieniowa i fazowa 13tki z revelatorem 22 przebiegała w jak najlepszy sposób.
oczywiście całość była odsłuchiwana i ostateczne korekcje zwrotnicy były podyktowane względami brzmieniowymi. Z rezultatu jestem bardziej niż zadowolony. To jeden z tych projektów gdzie udało się uzyskać więcej aniżeli człowiek pierwotnie oczekiwał.

Ostatecznie skuteczność kolumn wyszła 86dB/2.8V z dobra równomiernością pasma. Taka efektywność to dobry wynik jak na głośnik 22cm o takich osiągach basowych i jak na w sumie niewielką obudowę. Nie jest to może najlepszy kandydat do lampy ale też nie miał być. Z dobrą lampą np taką jak mamy od SinusAudio zagra na poziomie "niewiele więcej do szczęścia potrzeba" ;-).
Jeżeli chodzi o lampę to najlepiej zgrywa nam się Zephyr II oparty o 22cm SS Discovery na basie. Niby tańszy i gorszy głośnik od Revelatora ale z lampą jest genialnie. 
 

Dzięki za obszerną odpowiedź.

Gratuluje Wam kolejnego udanego projektu a koledze LOBO_M ekstra monitorów które jak sądzę będą cieszyć oko i ucho przez wiele lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.