Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MacP napisał:

Preferowana przestrzenność, ładna średnica i barwy, czytelna góra; dynamika czy bas - mniejsze znaczenie (byle nie dudniło). Raczej do jazzu, muzyki akustycznej, kameralnej.

To wszystko dostaniesz z Iluminatorów. Dostaniesz też niezłą dynamikę oraz klarowny i dobrze czytelny bas.
Jeśli tylko lubisz szpilkę (bo nie każdy lubi), to ten zestaw powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Edytowane przez pawel_luk1

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drążę temat, bo korcą mnie te produkty - czy tekstylny Satori np. w Zephyr II jest porównywalnie dobry ze "szpilką", której już chyba nie ma w bieżących konstrukcjach YB? Czy tweeter berylowy da bardzo istotny upgrade brzemienia, porównywał ktoś je?

Może Sharq z berylem zagra równie dobrze jak porównywalny cenowo Zephyr z jedwabiem (cały czas mam na uwadze moje oczekiwania, czyli naturalną średnicę i przestrzeń, mniej wolumen czy tektoniczny bas)?

Problem z YB jest taki, że dość trudno je gdzieś odsłuchać, chyba że prywatnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MacP napisał:

Jeszcze drążę temat, bo korcą mnie te produkty - czy tekstylny Satori np. w Zephyr II jest porównywalnie dobry ze "szpilką", której już chyba nie ma w bieżących konstrukcjach YB? Czy tweeter berylowy da bardzo istotny upgrade brzemienia, porównywał ktoś je?

Może Sharq z berylem zagra równie dobrze jak porównywalny cenowo Zephyr z jedwabiem (cały czas mam na uwadze moje oczekiwania, czyli naturalną średnicę i przestrzeń, mniej wolumen czy tektoniczny bas)?

Problem z YB jest taki, że dość trudno je gdzieś odsłuchać, chyba że prywatnie...

 

Nie chcesz, żeby były dostępne w każdym mieście, wtedy dolicz sobie + 50% do ceny ?

Czy za brak narzutu dystrybutora i salonu nie warto podjechać parę kilometrów? Oszczędzasz spooooro kaski.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S0nic napisał:

nie warto podjechać parę kilometrów

Pewnie warto, ale pisywano już, że także u producenta nie zawsze da się odsłuchać całej "stajni". I ja też nie oczekuję  że będą dostępne w każdym mieście i na wyprzedażach w Biedronce też ? pytam raczej o zdanie tych, którzy słuchali różnych wersji, może ktoś się przesiadał z jednej na wyższą itp. Albo w ogóle ma doświadczenia z berylowymi Satori, w końcu dość rzadkimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S0nic napisał:

Nie chcesz, żeby były dostępne w każdym mieście, wtedy dolicz sobie + 50% do ceny ?

Czy za brak narzutu dystrybutora i salonu nie warto podjechać parę kilometrów? Oszczędzasz spooooro kaski.

To jest fakt! 

Szkoda tylko że nie można wypożyczyć na odsłuch. Dla kogoś te "parę kilometrow" to ze 600.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MacP napisał:

Jeszcze drążę temat, bo korcą mnie te produkty - czy tekstylny Satori np. w Zephyr II jest porównywalnie dobry ze "szpilką", której już chyba nie ma w bieżących konstrukcjach YB? Czy tweeter berylowy da bardzo istotny upgrade brzemienia, porównywał ktoś je?

Tekstylny Satori a szpilka Scan Speaka, to zupełnie inne granie. Satori jest co prawda przyjemny w odsłuchu, ocieplony, ale nie potrafi zagrać najwyższych rejestrów, z taką lekkością jak to robi szpilka. Szpilka, mimo wszystko ma lepszy detal i lepszą przestrzeń.
Dla niektórych osobników Satori to "ciepłe kluchy spod koca" i dla nich jest właśnie szpilka.
A dla innych osobników szpilka to "suchotnik z nadmiarem detalu" i  dla nich jest Satori. ?
A np. ja nie za bardzo lubię ani jednego ani drugiego, a od szpilki wolałbym kopułkę D3004...

Beryla TW29DN też kiedyś porównywałem z TW29RN i moim zdaniem nie warto dopłacać do beryla.
No, ale to jest moje zdanie i musisz wziąć pod uwagę, że ja jestem dziwny i mi wystarcza do szczęścia taki tweeter jak Scan D2608/9130, który w detalu kosztuje raptem 340,- zł/szt.  ?

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, o taki właśnie rzeczowy komentarz mi chodziło ? na OLX są teraz ze trzy modele z YB, wszystkie ze szpilkami, dwa trochę poza budżetem. Ciekawe swoją drogą, że na rynku w ogóle nie ma zbyt wielu kolumn z D3004, albo są to aplikacje w jakiś kosmicznych cenach, a z takich przystępniejszych to Akustyk miewa je w ofercie. Chyba więc będę skłaniał się ku któremuś modelowi ze "szpilką". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 21:27, MacP napisał:

Pewnie warto, ale pisywano już, że także u producenta nie zawsze da się odsłuchać całej "stajni". I ja też nie oczekuję  że będą dostępne w każdym mieście i na wyprzedażach w Biedronce też ? pytam raczej o zdanie tych, którzy słuchali różnych wersji, może ktoś się przesiadał z jednej na wyższą itp. Albo w ogóle ma doświadczenia z berylowymi Satori, w końcu dość rzadkimi

Słyszałem sporo kolumn od chłopaków. Od najdroższych modeli na elipticor po najtańsze szmatki od SB acoustic. Różnica między szpilką a berylowym nieduża. Szpilką gra nieco jaśniej, minmalnie bardziej szczegółowo ale mam wrażenie że beryl oddaje talerze prawdziwej. Jednak porównując je do szmatki SB acoustic te pierwsze grają sporo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejną opinię. Coraz bardziej przekonuje się do tych YB ze szpilką chociaż raczej rzadko kupuje kolumny bez odsłuchania; mam nadzieję że są dobrze zrównoważone. Kupiłem kiedyś Harpie Amstaff Mini,  po dość dokładnym odsłuchaniu. Zrobiły na mnie nawet dobre wrażenie, były detaliczne, przestrzenne ale przy dłuższym słuchaniu jednak męczyły. To było trochę jak efekt loudness we wzmacniaczu z lat 80. W pierwszym momencie się podoba, później męczy. Nie chciałbym, by w tych było podobnie. No ale przetworniki o kilka klas wyższe ? renoma firmy też wysoka, chociaż i Harpie długo miały niezłą... doświadczenie nauczyło mnie też, że odsłuchy nawet długie i szczegółowe w sklepach nie mają sensu. W docelowych warunkach domowych wszystko brzmi i tak całkowicie odmiennie. Zacząłem więc ufać po prostu w dobre, przemyślane konstrukcje głośników. Te renomowanych marek na ogół mnie nie zawodziły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze. 

Co prawda nie mam stricte column Yb ale zaprojektowane właściwie przez Pawła. Są to kolumny z berylem sb i w porównaniu ze szpilką, to jednak inna szkola grania wysokich tonów. Tak jak poprzednicy pisali, jeśli ktoś nie słyszał szpilki, to koniecznie przed zakupem, powinien posłuchać. Jesli chodzi o beryla to jest zdecydowanie bezpieczniejszy moim zdaniem wybór, gra tak ogólnie bardziej jedwabiscie, delikatniej i wg. mnie subtelniej wysokie tony. Ciężko spowodować aby beryl zakłuł w uszy a jednoczesnie w moim secie odbieram go jako bardzo perlisty i wiem, że szpilka by mi nie podpasowala ale to ze względu na moje skrzywienie z lat młodości i celowo szukałem delikatnego zmiękczenia na górze. Natomiast uczciwie należy powiedzieć, że szpilka zdecydowanie bardziej blyszczy niż beryl i gra nieco bardziej nasyconym dźwiękiem wg mnie. Tak czy inaczej nawet w warunkach zewnetrznych warto posłuchać jednego i drugiego aby usłyszeć inne sygnatury grania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jak nie tutaj - wystawiam swoje kolumny do sprzedania.

Jest to specjalna "wersja" Huracanów RS - oczywiście pełen Revelator plus szpilka Illuminator. Na moje zamowienie zostały zmienione przetworniki basowe zamiast 2x18 na 2x22, dodatkowo gniazda do bi-wiringu WBT. Oczywiście jak to w YB zrobione z zachowaniem najwyższego stopnia staranności. Jedynym powodem sprzedaży jest niestety zbyt małe jak na te kolumny pomieszczenie - 27m2. Słuchałem ich u Pana Roberta w siedzibie YB i było cudownie - ma około 35m2 w odsłuchu. U mnie nie pokazują swoich możliwości - a zapewniam, że są ogromne... (wiemy co wychodzi spod ręki Panów Yoshi'ego oraz Roberta).

Stan idealny. Zdjęcia wykonane bez jakiegokolwiek retuszu, photoshopa czy innych programów do edycji zdjęć. Wynikiem braku ingerencji w whitebalance jest lekkie zniekształcenie na zdjęciach ich prawdziwego koloru - w rzeczywistości są pięknie brązowe i nie mają odcienia bordo jak można by przypuszczać po zdjęciach.

Piękne kolce oczywiście w zestawie - tylko na zdjęciach ich brak (podłoga by znacznie ucierpiała...).

Cena 18 tyś zł - lokalizacja Katowice. 

Zapraszam 

 

1.JPG

4.JPG

2.JPG

3.JPG

Kolce oczywiście w zestawie.

Edytowane przez rejsowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rejsowiec napisał:

No właśnie bas. Wrażenia - zbyt dużo go:) Miałem u siebie "zwykłe" Huracan RS i było ok. Przesadziłem w zamówieniu - lepsze wrogiem dobrego... Moim zdaniem idealnie będzie dla nich wygospodarować min. 30m3. A raczej 35+

Dużo to jeszcze nie taki problem, gorzej jak by dudnił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 19:46, rejsowiec napisał:

Gdzie jak nie tutaj - wystawiam swoje kolumny do sprzedania.

Jest to specjalna "wersja" Huracanów RS - oczywiście pełen Revelator plus szpilka Illuminator. Na moje zamowienie zostały zmienione przetworniki basowe zamiast 2x18 na 2x22, dodatkowo gniazda do bi-wiringu WBT. Oczywiście jak to w YB zrobione z zachowaniem najwyższego stopnia staranności. Jedynym powodem sprzedaży jest niestety zbyt małe jak na te kolumny pomieszczenie - 27m2. Słuchałem ich u Pana Roberta w siedzibie YB i było cudownie - ma około 35m2 w odsłuchu. U mnie nie pokazują swoich możliwości - a zapewniam, że są ogromne... (wiemy co wychodzi spod ręki Panów Yoshi'ego oraz Roberta).

Stan idealny. Zdjęcia wykonane bez jakiegokolwiek retuszu, photoshopa czy innych programów do edycji zdjęć. Wynikiem braku ingerencji w whitebalance jest lekkie zniekształcenie na zdjęciach ich prawdziwego koloru - w rzeczywistości są pięknie brązowe i nie mają odcienia bordo jak można by przypuszczać po zdjęciach.

Piękne kolce oczywiście w zestawie - tylko na zdjęciach ich brak (podłoga by znacznie ucierpiała...).

Cena 18 tyś zł - lokalizacja Katowice. 

Zapraszam 

 

1.JPG

4.JPG

2.JPG

3.JPG

Kolce oczywiście w zestawie.

Bardzo ładne, ja przy jednym revelatorze 22cm nie narzekam na ilość basu a mam salon 2x taki jak Ty. Znajac mozliwosci YB i widzac twoj setup, cena dobra. Szkoda ze „przedobrzyles” u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 09:40, EMiL napisał:

Poproś Pawła o wyliczenie długości rury dla niższego strojenia BR, to może rozwiązać Twój problem

lub zatkanie rury br by uzyskać mniej basu

miękka wełna np monacora da strojenie aperiodyczne  obniży strojenie i będzie mniej basu

zatkanie twardą gąbką da prawie zamkniętą obudowę z której te rewelatory w ogóle nie dadzą niskiego basu a średni i wyższy będzie poważnie ograniczony , można powiedzieć , że z zamkniętej obudowy basu te kolumny dadzą połowę albo mniej

takie próby dadzą odpowiedź czy problemem jest rzeczywiście bas czy..... zupełnie inny powód sprzedaży ?

w 25 metrach zaadoptowanych akustycznie potrzeba 15 cali woofera by basik był odpowiednio dynamiczny i na najwyższym poziomie, dlatego naprawdę czasem nie wiem .... o co chodzi  ?

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, "zupełnie inny powód sprzedaży" - ciut enigmatycznie:) Decyzja o sprzedaży została podjęta wcześniej, aktualnie dopiero wystawiłem moje Huracany. A że kupiłem już nowe kolumny (Vienna Acoustics The Kiss) to Grandy idą do sprzedaży. Chętnie przekażę następnemu właścicielowi cenne rady - jeżeli w jego pomieszczeniu problem "przebasowienia" miałby się powtarzać (w co wątpię). Dodam jedynie, że zanim zakupiłem Kiss'y to Huracany wróciły do YB celem ich ponownego sprawdzenia, zbadania, zmierzenia i strojenia. Z kolumnami wszystko ok, problemem jest pomieszczenie. W przypadku zainteresowania moimi kolumnami przy jakichkolwiek wątpliwościach co do ich poprawności odsyłam z pytaniami do Pana Yoshiego lub Pana Roberta. Sam oczywiście też służę pomocą na miarę moich skromnych umiejętności i możliwości:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, slawek.xm napisał:

............potrzeba 15 cali woofera by basik był odpowiednio dynamiczny i na najwyższym poziomie, dlatego naprawdę czasem nie wiem .... o co chodzi 

Bo niewielu słyszało jak gra 15", niektórych przeraża 12", a 6" jest takie ładne i malutkie ?

 

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kazik II napisał:

Bo niewielu słyszało jak gra 15", niektórych przeraża 12", a 6" jest takie ładne i malutkie ?

Przeraża ich sama myśl o tym jakby zareagowała żona po zobaczeniu dwóch 200L pralek na 15" głośniku w ich ogromnym 25m salonie z aneksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.