Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

ale po co pralki skoro można zrobić szerokość 40cm a z objętością pójść w stronę ściany za kolumnami i tak metr od niej powinny się znaleźć kolumny bez względu na rozmiar ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Przeraża ich sama myśl o tym jakby zareagowała żona po zobaczeniu dwóch 200L pralek na 15" głośniku w ich ogromnym 25m salonie z aneksem.

A wystarczy je nakryć dwoma futrami z norek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Przeraża ich sama myśl o tym jakby zareagowała żona po zobaczeniu dwóch 200L pralek na 15" głośniku w ich ogromnym 25m salonie z aneksem.

Niestety, niektórzy nie mają większych pomieszczeń. I akurat żona nie ma tu nic do rzeczy. Trochę to było nie grzeczne, a nawet słabe. Szkoda. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 00:11, rejsowiec napisał:

No właśnie bas. Wrażenia - zbyt dużo go:) Miałem u siebie "zwykłe" Huracan RS i było ok. Przesadziłem w zamówieniu - lepsze wrogiem dobrego... Moim zdaniem idealnie będzie dla nich wygospodarować min. 30m3. A raczej 35+

Niestety tak to jest jak się nie posłucha u siebie przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 13:28, rejsowiec napisał:

Hmmm, "zupełnie inny powód sprzedaży" - ciut enigmatycznie:) Decyzja o sprzedaży została podjęta wcześniej, aktualnie dopiero wystawiłem moje Huracany. A że kupiłem już nowe kolumny (Vienna Acoustics The Kiss) to Grandy idą do sprzedaży. Chętnie przekażę następnemu właścicielowi cenne rady - jeżeli w jego pomieszczeniu problem "przebasowienia" miałby się powtarzać (w co wątpię). Dodam jedynie, że zanim zakupiłem Kiss'y to Huracany wróciły do YB celem ich ponownego sprawdzenia, zbadania, zmierzenia i strojenia. Z kolumnami wszystko ok, problemem jest pomieszczenie. W przypadku zainteresowania moimi kolumnami przy jakichkolwiek wątpliwościach co do ich poprawności odsyłam z pytaniami do Pana Yoshiego lub Pana Roberta. Sam oczywiście też służę pomocą na miarę moich skromnych umiejętności i możliwości:) 

Jaki masz wzmacniacz? Żeby okiełznać 4 Revelatory 22cm to potrzebny jest mocny piec co mu niestraszne spadki impedancji i który ma wysoki współczynnik tłumienia. Inaczej może być kapa i buła na basie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 13:28, rejsowiec napisał:

Hmmm, "zupełnie inny powód sprzedaży" - ciut enigmatycznie:) Decyzja o sprzedaży została podjęta wcześniej, aktualnie dopiero wystawiłem moje Huracany. A że kupiłem już nowe kolumny (Vienna Acoustics The Kiss) to Grandy idą do sprzedaży. Chętnie przekażę następnemu właścicielowi cenne rady - jeżeli w jego pomieszczeniu problem "przebasowienia" miałby się powtarzać (w co wątpię). Dodam jedynie, że zanim zakupiłem Kiss'y to Huracany wróciły do YB celem ich ponownego sprawdzenia, zbadania, zmierzenia i strojenia. Z kolumnami wszystko ok, problemem jest pomieszczenie. W przypadku zainteresowania moimi kolumnami przy jakichkolwiek wątpliwościach co do ich poprawności odsyłam z pytaniami do Pana Yoshiego lub Pana Roberta. Sam oczywiście też służę pomocą na miarę moich skromnych umiejętności i możliwości:) 

A co ma być nie tak z ich "poprawnością"?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
W dniu 20.03.2021 o 13:28, rejsowiec napisał:

A że kupiłem już nowe kolumny (Vienna Acoustics The Kiss)

Gratuluję nabycia tych monitorów. Chyba rzadko pojawiają się na rynku, prawda?

Czy tutaj „przebasowienie” nie występuje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rafal735r napisał:

Niestety, niektórzy nie mają większych pomieszczeń. I akurat żona nie ma tu nic do rzeczy. Trochę to było nie grzeczne, a nawet słabe. Szkoda. 

Przeciwnie, to była ironiczna odpowiedź na teorię o jedynych słusznych 15 calowych głośnikach basowych. Życie to sztuka kompromisu a stawianie na siłę dwóch pralek w imię jakieś teorii o jedynym słusznym basie, kompromisem nie jest. Nawet jeżeli to jest prawda, to nie każdy może sobie na to pozwolić, nawet jakby bardzo chciał. Dla tych co nie mają tego komfortu możliwości postawienia sobie ogromnych kolumn są właśnie mniejsze rozwiązania. 

A żona ma bardzo wiele do rzeczy. Wiem to z rozmów z klientami. Żona bardzo często ma decydujący głos w sprawie wyglądu. W ciemno mogę obstawić że 99,9% żon nie zaakceptowałaby monstrualnych kolumn na 15 calowych głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cichom napisał:

Jaki masz wzmacniacz? Żeby okiełznać 4 Revelatory 22cm to potrzebny jest mocny piec co mu niestraszne spadki impedancji i który ma wysoki współczynnik tłumienia. Inaczej może być kapa i buła na basie. 

Można rozważyć dzielone zasilanie, na bas wzmacniacz klasy D z DSP, reszta zasilana z drugiego wzmacniacza.

Pomiary, dobre ustawienie DSP, wtedy jest szansa, że kolumny nie będą za duże do danego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Powoli i nieśmiało przymierzam się do zmiany kolumn (Pylon Diamond Monitor). Trochę poczytałem o YB Audio i nie ukrywam, że mnie ta manufaktura i jej kolumny zainteresowały.

A więc co warto wziąć pod uwagę przy założeniach:

1) pomieszczenie: salon + aneks 25 m2 (kwadrat, nowe budownictwo więc wysokość standard)

2) elektronika: Yaqin MS90b (na KT88, więc dosyć wydajny)

3) muzyka: jazz, soul, funk, hip hop, pop,disco, trochę elektroniki i rocka, ciężki rock/metal rzadko a muzyka klasyczna to nie moja bajka

4) budżet - tutaj jeszcze trochę niewiadomych, ale jak pisałem jeszcze trochę czasu nim coś wybiorę, ale coś w okolicach 10k

Myślę o monitorach, ale ważne jest by miały odpowiednie niskie  (nie mam na myśli umcyk, umcyk 🙂 ), bo o średnice i wysokie to się nie martwię czytając ten wątek (póki co część). Musi być muzykalnie, dynamicznie, z detalami.

Zastanawiałem się też nad Elac Vela BS403. Czy ktoś ma jakieś porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, imbryk82 napisał:

pomieszczenie: salon + aneks 25 m2 (kwadrat, nowe budownictwo więc wysokość standard)

Wymiar pomieszczenia problematyczny, od strony akustycznej 😞

Więc dobrze byłoby posłuchać w docelowym pomieszczeniu, wybranych zestawów głośnikowych.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiar pomieszczenia problematyczny, od strony akustycznej
Więc dobrze byłoby posłuchać w docelowym pomieszczeniu, wybranych zestawów głośnikowych.

W sumie trochę skłamałem :) Nie wiem czy to dużo zmieni, ale wymiary to 6,3 z 4.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, imbryk82 napisał:

W sumie trochę skłamałem 🙂

DUŻO lepiej, prawie jak moje 😉

 

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po ostatniej wizycie i odsłuchach w YB audio to osobiście polecam monitory  M1 White zrobiły na mnie niesamowite wrażenie prezentacji i klasy grania to jeżeli chodzi o monitory . Podłogowe w tych pieniądzach polecam Zephyr II tutaj tylko pytanie czy nie będzie problemu z ilością basu bo z jakością to się nie boję .Trzeba by sprawdzić czy wzmacniacz jest w stanie wysterować do końca kolumny ,co prawda nie są jakoś wymagające [to nie revelator] ale wielkość głośnika basowego mówi sama za siebie. Jak masz możliwość to podjechać z własną elektroniką i w tedy rozwiać wszelkie wątpliwości .Dodać od siebie mogę tyle ,że na pewno się nie zawiedziesz ,a jak posłuchasz konkurencji wcześniej w tych pieniądzach a jeżeli  już wiesz co nie co na co zwrócić uwagę w  dżwięku to  na pusto nie będziesz wracał do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Jedna ważna rzecz - kolumny będą musiały raz na jakiś czas napędzić małą domówkę z tańcami :) więc muszą zagrać głośno, czasem nawet bardzo głośno. Diamond Monitor dają radę, więc zakładam, że inne monitory też dadzą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry.

Zamierzam kupić ( zabrać na testy) Zephyr 2 i jako że kompletnie nic nie wiem o tych kolumnach , to chciałbym się szanownego grona dopytać czy, jest szansa aby zagrały z alollem in 200 w pokoju kolo 16 metrów. Czy ktoś już może takie elementy łączył ?  Bądź cokolwiek, jaki mają dzwięk.   Ja gram na sredniotonowym 15 cm ss, dwóch niskotonowych 15 cm ss i kopułce jedwabnej. Będzie to zbliżony czy całkiem inny, bardziej krok do przody czy w bok ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.