Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Byli koledzy. Ochy i achy. Wyczułem kurtuazję, jak za dużo ludzi na raz, to na słuchanie za mało skupienia było. Pojedynczo od teraz będą przychodzić.

Ale przyszedł sąsiad, ten od Ktemy Serblina. Płyta, którą wyżej wkleiłem Holly Cole u niego zagrała tak że połowy „informacji” nie usłyszałem, a w dolnych rejestrach było jeszcze gorzej, a do tego kotłujące się niskie od kontrabasu. Nawet odsuwanie kanapy od ściany na 1.5 metra nie pomogło.

Nowoczesna chata, gołe ściany, kilka obrazów tylko. 
Wyobraź sobie jego minę😉

WAŻ, nic się nie da zrobić. 20tys euro gra jak ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając moje monitory, myślałem że to biędzie jedyny taki model, no a skończyło się że jest Osoba która, nie dość, że ma takie same kolumny to i resztę toru:-) Tym bardziej fajnie jest usłyszeć z czym je porównujesz. To mnie tylko utwierdza, że teraz czas tylko na słuchanie. Kolumny zmienię dopiero jak te przekażę któremuś z Synów.

No i akustyka potrafi pogrzebać ogrom pieniędzy włożonych w sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Godzinę temu, LOBO_M napisał:

Zamawiając moje monitory, myślałem że to biędzie jedyny taki model

Mam przeczucie, że będą następne.

 

Godzinę temu, LOBO_M napisał:

Tym bardziej fajnie jest usłyszeć z czym je porównujesz

Te włoskie kolumny to tylko siąść i się na nie patrzeć. Do tego trzeba mieć minimum ze 40 metrów powierzchni, elektrownię atomową jako wzmocnienie, szybkie źródło no i tyle samo kasy na pana Akustyka.

A w zamian kamienna podłoga, biegające dwa duże psy, dwie/tył i przód, równolegle ściany bez okien, brak jakiejkolwiek symetrii, bo kuchnia otwarta. Pokazywałem im prace Mirka„naszego” Lab Acoustic, jego realizacje. 
Pan domu to i owszem, byłby skłonny, ale Pani domu podoba się obecny wystrój. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nasz salon też tak wyglądał, minimalistycznie, goło, no może bez kamienia. Wydawało nam się, że jest fajnie. Teraz jak patrzymy na stare zdjęcia, wiemy że było nijak. 

Przyjemny album, może nie jest wyrafinowany jeżeli chodzi o walory audiofilskie, ale do niedzielnej kawy pasuje

image.png.2d4bf631ff25cfc5795678f434727ca3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. 

Nie posiadam jeszcze kolumn YB audio ale jestem zainteresowany.

Słucham ogólnie wszystkiego z naciskiem na rocka i elektro .

Często akustycznych nagrañ ...klimatów, wokal.

Czy w cenie do 10 kzł ...max do 12 kzł...znajdzie się jakiś monitor który bez sterylnej kliniki zagra w pomieszczeniu ok 16 m2..z odpowiednią barwą, dynamiką i zejściem na niskich?

Wzmak Leema Tucana 2 wersja AE.

Cd Rega Saturn R. Kable zostaną dobrane.

Na razie grają u mnie Herbethy 30.1...do plumkania sie nadają ale rock to nie ich klimaty .

Uwielbiam je za średnicę ...ale tyle w temacie. Coś ktoś mądrego doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Yoshi,

W serii Air i Reference nie używacie na srednicy scana 12MU, tylko większych glosnikow 6-7cali. Czy masz wrażenie, że wiekszy glosnik lepiej radzi sobie z niska średnica i w konstrukcji trójdrożnej jest całościowo lepszym kompromisem od takiego maleństwa jak 12MU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, EMiL napisał:

W serii Air i Reference nie używacie na srednicy scana 12MU, tylko większych glosnikow 6-7cali. Czy masz wrażenie, że wiekszy glosnik lepiej radzi sobie z niska średnica i w konstrukcji trójdrożnej jest całościowo lepszym kompromisem od takiego maleństwa jak 12MU?

Słuchałem u Roberta 12MU vs 16cm SB Acoustics. Przepaść, 12MU zmasakrował SB na średnicy. To było z 2 lata temu a do dzisiaj pamiętam ogromną różnicę w brzmieniu. W zasadzie wszystko na plus, wybrzmienie, atak, szeroko pojęta jakość. 

 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że są duże średniotonówki które powalczą z 12MU na średnicy.

 

Wydaje mi się, że właśnie z tym głośnikiem 12MU można zrobić b.dobry projekt 3,5 (4) drożny. Połączyć go z lekkim wooferem i do tego bardzo nisko cięty subbas.


Bardzo podoba mi się idea wkładania w kolumnę tak małych głośników średniotonowych typu kopułka ATC/VOLT czy właśnie 12MU w układzie 3,5 (4) drożnym. Zawsze średnica z takich głośników jest rewelacyjna. Problemem jest połączenie z wooferem. Bo i w ATC czy projekcie YB z 12MU bas odstawał od referencyjnej średnicy.

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, S0nic napisał:

Słuchałem u Roberta 12MU vs 16cm SB Acoustics. Przepaść, 12MU zmasakrował SB na średnicy

O ile dobrze pamiętam to również słuchałem u Roberta 12MU vs 16cm SB Acoustics lecz ja owej masakry nie usłyszałem. A że względu na cenę i brzmienie wybrałem Satori 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, marekw 76 napisał:

O ile dobrze pamiętam to również słuchałem u Roberta 12MU vs 16cm SB Acoustics lecz ja owej masakry nie usłyszałem. A że względu na cenę i brzmienie wybrałem Satori 16.

 

Moim zdaniem iluminator zagrał dużo lepiej. Jak teraz o tym myślę to na pewno ma to też związek z innym wysokotonowcem. Beryl SB to super głośnik.

 

IMAG0261.jpg

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, S0nic napisał:

 

Moim zdaniem iluminator zagrał dużo lepiej. Jak teraz o tym myślę to na pewno ma to też związek z innym wysokotonowcem. Beryl SB to super głośnik.

 

IMAG0261.jpg

Ma to związek nie tylko z tweeterem, ale również z wooferami:)

Jakie woofery zastosowane są w kolumnach z 12MU a jakie z satori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, EMiL napisał:

Ma to związek nie tylko z tweeterem, ale również z wooferami:)

Jakie woofery zastosowane są w kolumnach z 12MU a jakie z satori?

W zasadzie powinno się porównywać całą kolumnę głośnikową. Masz rację. To inaczej, te wewnętrzne kolumny ze zdjęcia zagrały dużo lepiej niż zewnętrzne.  🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, S0nic napisał:

W zasadzie powinno się porównywać całą kolumnę głośnikową. Masz rację. To inaczej, te wewnętrzne kolumny ze zdjęcia zagrały dużo lepiej niż zewnętrzne.  🙂

Graja wszystkie glosniki razem i wyciąganie wniosków o danym midrange (w konkretnej aplikacji) jest obciążone błędem.

12MU jest IMHO ciekawa opcja w 4way lub w 3way przy łączeniu z 7 calowymi midwooferami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 20.07.2021 o 18:43, EMiL napisał:

W serii Air i Reference nie używacie na srednicy scana 12MU, tylko większych glosnikow 6-7cali. Czy masz wrażenie, że wiekszy glosnik lepiej radzi sobie z niska średnica i w konstrukcji trójdrożnej jest całościowo lepszym kompromisem od takiego maleństwa jak 12MU?

To, że większy głośnik lepiej będzie sobie radzić z dołem pasma a mniejszy z górą to w sumie sprawa oczywista,  fizyki nie da się oszukać. Jednak sprowadzanie tematu głośnika średniotonowego tylko do średnicy membrany to chyba za duże uproszczenie. 
Współczesne głośniki średniotnowe niezależnie od średnicy oferują w zasadzie pełne pokrycie pasma jakie nas interesuje i tak na prawdę wybór konkretnego przetwornika bardziej wynika z cech brzmieniowych oraz w dużej mierze założonej koncepcji stylistycznej. Gdy na przykład chcemy zrobić ładne, kompaktowe monitory 3 drożne nie można kurczowo trzymać się 18cm średniotonowca bo to na starcie dyskwalifikuje taki projekt. Trzeba szukać odpowiedniego brzmienia w mniejszych głośnikach i sposobie zestrojenia całości.
Moim zdaniem zarówno na małych jak i na większych średniotonowych można zrobić świetnie brzmiące kolumny i warto próbować jednych i drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EMiL napisał:

Ladne charakterystyki pod katami, b.niskie strojenie BR i relatywnie wysoki drugi podzial (3k).

Brawo dla Yb-audio, że wypływa na szerokie wody. Gratulacje:)

 

W dniu 20.05.2021 o 12:36, Yoshi_80 napisał:

Niestety, co trochę dziwne patrząc przez pryzmat doświadczenia, pan Andrzej ciągle powiela ten sam błąd nieumiejętnie łącząc ch-ki w polu dalekim z pomiarami z pola bliskiego.

na szczęście nie przeszkadza to w poszukiwaniu u niego uznania 🙂

 

 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... co z tym basem na pomiarach w AUDIO?
Czyżby A. Kisiel sklejał pomiar dalekiego i bliskiego pola bez uwzględnienia efektu Baffle Step?

Mogę się założyć że ch-ka zmierzona przez Yoshiego wygląda bardziej tak:

image.thumb.png.4ea1afac19363a9fc67107c89059ea66.png

Edytowane przez pawel_luk1

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, slawek.xm napisał:

 

na szczęście nie przeszkadza to w poszukiwaniu u niego uznania 🙂

 

 

 

Nikt tu nie szukał uznania, nie wiem dlaczego posądzasz nas o taką motywację. Takie recenzje służą dotarciu do klientów a nie do łechtania ego. Ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy jak recenzje w prasie branżowej bo to buduje wiarygodność firmy.

Jeżeli chodzi o kolumny to obiektywnie patrząc Andrzej Kisiel jest najbardziej kompetentnym redaktorem w branży audio w Polsce. Nikt inny nie przeprowadza tak wnikliwej analizy i nie posiada tak szerokiej wiedzy technicznej. Dlatego magazyn audio został celowo wybrany jako w naszej ocenie najbardziej rzetelny i kompetentny. Nie było mowy o tym żeby iść na łatwiznę i oddawać do testu pierwszemu lepszemu redaktorowi z kwiecistym językiem za byle co aby tylko łapać tani poklask.

 

7 godzin temu, pawel_luk1 napisał:

No właśnie.... co z tym basem na pomiarach w AUDIO?
Czyżby A. Kisiel sklejał pomiar dalekiego i bliskiego pola bez uwzględnienia efektu Baffle Step?

Mogę się założyć że ch-ka zmierzona przez Yoshiego wygląda bardziej tak:

Wypowiadałem się na ten temat w wątku Scan Speaka. Pomiary w audio pomijają zjawisko baffle stepu i są zwyczajnie sklejane w pewnym punkcie, tak po prostu. Stąd takie anomalie. Niestety aby rozwiązać ten problem musieliby drogą symulacji nakładać na pomiar z pola bliskiego ch-kę baffle stepu co akurat jest dość kłopotliwe i pracochłonne, albo wykonywać pomiar całego pasma w komorze bezechowej lub w miejscu gdzie chociaż można się zbliżyć do wyników z komory, co jest oczywiście również niewykonalne. Niewykonalne bo przy ilości pracy jaką trzeba włożyć w stworzenie recenzji jest to rzecz nieakceptowalna czasowo. Myślę, że sam fakt iż wykonują pomiary już stawia Audio wyżej od innych którzy bazują wyłącznie na odsłuchu nie mając do końca pojęcia czego słuchają.

Ktoś tu wspomniał o częstotliwości podziału. Jest ona niższa niż 3kHz. Jeżeli tak jest w recenzji to jest to błąd ale nie ma co się dziwić bo mając gotową kolumnę dość ciężko jest wywnioskować dokładne pasma poszczególnych głośników.

 

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione, przeczytane. 
Miło czyta się o kolumnach, z tej samej stajni, co posiadane. Informacje potwierdzajace profesjonalizm i jakosc YB. Dzisiaj już za pozno, ale jutro rano ponownie wyleje miod na moje uszy.

po pol roku, czar nie pryska, a radosc z odsluchow na najwyzszym poziomie trwa. Ani razu przez ten czas, nie przyszlo mi na mysl, aby szukac czegos innego. 

 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.