Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Dlatego magazyn audio został celowo wybrany jako w naszej ocenie najbardziej rzetelny i kompetentny

.......i najbardziej nudny w opisie - bez emocji, bez wyrazu, bez podania muzyki jakiej recenzent słuchał podczas testu, bez podania systemu czy środowiska akustycznego w jakim są testowane te wszystkie urządzenia. Efekt jest taki że czytający ma wrażenie jakby te wszystkie kolumny czy wzmacniacze testowane w Audio służyły do pomiarów w laboratorium, a nie do słuchania muzyki.

 A pomiary - a może są robione w pomieszczeniu 8m.kw. z gołymi ścianami ??? 

Poza tym panie inżynierze gdzie jest podany system pomiarowy w Audio - wzrok mam juz slaby i nie moge sie doszukać.

9 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Myślę, że sam fakt iż wykonują pomiary już stawia Audio wyżej od innych którzy bazują wyłącznie na odsłuchu nie mając do końca pojęcia czego słuchają.

Tak????  Mając przed sobą pomiary Kisiel wie czego słucha ? Nikt na świecie tego nie wie, nikt na swiecie na podstawie charakterystyk, modułów impedancji, wodospadów, revers nulli, zniekształceń nie jest w stanie stwierdzić jakiej jakosci kolumny mają bas, środek, górę, jaką mają dynamike, mikrodynamike, roznicowanie barwowe, przestrzenność, czy brzmią "ciepło" , " sucho" muzykalnie, neutralnie, naturalnie, itd.

Nikt.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babatular twoje wpisy też są nudne, monotonne i niczemu nie służą.

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2021 o 07:26, babatular napisał:

.......i najbardziej nudny w opisie - bez emocji, bez wyrazu, bez podania muzyki jakiej recenzent słuchał podczas testu, bez podania systemu czy środowiska akustycznego w jakim są testowane te wszystkie urządzenia. Efekt jest taki że czytający ma wrażenie jakby te wszystkie kolumny czy wzmacniacze testowane w Audio służyły do pomiarów w laboratorium, a nie do słuchania muzyki.

 A pomiary - a może są robione w pomieszczeniu 8m.kw. z gołymi ścianami ??? 

Poza tym panie inżynierze gdzie jest podany system pomiarowy w Audio - wzrok mam juz slaby i nie moge sie doszukać.

Tak????  Mając przed sobą pomiary Kisiel wie czego słucha ? Nikt na świecie tego nie wie, nikt na swiecie na podstawie charakterystyk, modułów impedancji, wodospadów, revers nulli, zniekształceń nie jest w stanie stwierdzić jakiej jakosci kolumny mają bas, środek, górę, jaką mają dynamike, mikrodynamike, roznicowanie barwowe, przestrzenność, czy brzmią "ciepło" , " sucho" muzykalnie, neutralnie, naturalnie, itd.

Nikt.

No jak to?
Zawsze w dziale "odsłuch" AUDIO pisze o brzmieniu, jaka jest równowaga tonalna, dynamika, bas, średnica, góra, itd.
ZAWSZE jest to ujęte w recenzji.

A to że bez emocji..., no cóż... można przerzucić się na Pacułę lub Stryjeckiego... i czytać że "bas walił obuchem" albo że "palce operatora kontrabasu myszkowały po strunach ze zwinnością łasicy" czy też "imponował dynamiką, wysuwając ostre pazury, szarpiące powietrze wokół miejsca odsłuchowego". 😂

Sorry, wolę AUDIO.

Aaaa, i Kisiel raczej najpierw słucha, a potem ogląda pomiary. Przynajmniej tak można wywnioskować z jego opisów, w których pisze, że był zaskoczony ch-ką po odsłuchu, bo np. na pomiarze góry jest dużo, a jednak tego nie słychać.

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, babatular napisał:

Co Ci sie nie podoba w moim powyższym wpisie - konkretnie co i uzasadnij dlaczego?

ależ proszę 🙂

 

W dniu 25.07.2021 o 07:26, babatular napisał:

.......i najbardziej nudny w opisie - bez emocji, bez wyrazu, bez podania muzyki jakiej recenzent słuchał podczas testu, bez podania systemu czy środowiska akustycznego w jakim są testowane te wszystkie urządzenia. Efekt jest taki że czytający ma wrażenie jakby te wszystkie kolumny czy wzmacniacze testowane w Audio służyły do pomiarów w laboratorium, a nie do słuchania muzyki.

Nudne może dla Ciebie, dla mnie generalnie wszystkie opisy brzmienia to strata czasu. To tylko opisy wrażeń. obiektywną wartość niesie opis techniczny. Zestaw głośnikowy to rzecz , w niej nie ma emocji. Jedynie ludzie stojący za tą rzeczą wkładając swoją pasje przy jej budowie mogą  sprawić, że będzie wyjątkowa. Emocje są w muzyce którą te kolumny odtwarzają. opis techniczny pokazuje jak wiernie to robią. Czy jak szukasz informacji kupując pralkę też oczekujesz emocji w recenzji ? 🙂

W dniu 25.07.2021 o 07:26, babatular napisał:

A pomiary - a może są robione w pomieszczeniu 8m.kw. z gołymi ścianami ???

Gdzie jest bramka widać na pomiarze i na tej podstawie można określić przybliżone wymiary pomieszczenia. Ściany czy są gołe czy nie to nie ma to znaczenia bo odbicia się usuwa.

W dniu 25.07.2021 o 07:26, babatular napisał:

Poza tym panie inżynierze gdzie jest podany system pomiarowy w Audio - wzrok mam juz slaby i nie moge sie doszukać.

Załóż okulary ja wiem jaki stosują i ta informacja jest do znalezienia.

W dniu 25.07.2021 o 07:26, babatular napisał:

Tak????  Mając przed sobą pomiary Kisiel wie czego słucha ? Nikt na świecie tego nie wie, nikt na swiecie na podstawie charakterystyk, modułów impedancji, wodospadów, revers nulli, zniekształceń nie jest w stanie stwierdzić jakiej jakosci kolumny mają bas, środek, górę, jaką mają dynamike, mikrodynamike, roznicowanie barwowe, przestrzenność, czy brzmią "ciepło" , " sucho" muzykalnie, neutralnie, naturalnie, itd.

Nikt.

Nie to Ty nie wiesz/nie potrafisz.

 

Nie wiem jaki miał cel twój wpis ? Chciałeś podważyć wiarygodność tej recenzji ? Jest jak każda inna w audio to subiektywny opis wrażeń nic więcej. Żadnej obiektywnej wartości więc w tym opisie brzmienia nie ma. A część techniczną to lepiej zostaw bo zwyczajnie nie masz wiedzy na ten temat i wyjdzie komedia.

 

Naprawdę nie chce zaśmiecać tego wątku więc to mój ostatni wpis offtopowy tutaj.

 

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzychu72 napisał:

Jest już w sieci test kolumn YB Audio z miesięcznika AUDIO ? Jeśli tak, to proszę o link ponieważ nie mogę znaleźć.

Za darmo będzie dostępny za jakiś czas na stronie AUDIO jak i u nas. Chyba musi minąć miesiąc od publikacji nim będziemy mogli się posługiwać tym testem na własny użytek. Muszę to upewnić bo w sumie nie pamiętam dokładnie ile trzeba odczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzychu72 napisał:

Jest już w sieci test kolumn YB Audio z miesięcznika AUDIO ? Jeśli tak, to proszę o link ponieważ nie mogę znaleźć.

https://ulubionykiosk.pl/wydawnictwo/audio-miesiecznik-audiofilski

10zl wiec chyba nie majatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem big fanem ani nie posiadam żadnych produktów z YB Audio ale jestem przedsiębiorcą i wiem że jedna niesprawiedliwa opinia może zaorać lata pracy, wysiłku, potu. Dziwię się ludziom którzy zamiast wspierać lokalny rynek audio i ich właścicieli deprecjonują ich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i przeczytałem. Sama recenzja trochę powściągliwa, aż chyba za bardzo. YB to jednak konkurencja dla Akustyka na rodzimym rynku. Świetne pomiary. Przebieg impedancji to majstersztyk. Bardzo dopracowane kolumny - pragnienie odsłuchu we mnie wzrosło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cichom napisał:

Kupiłem i przeczytałem. Sama recenzja trochę powściągliwa, aż chyba za bardzo. 

Czy to AUDIO czy byłoby to inne czasopismo, sytuacja nie uległaby zmianie. Zadawaliśmy sobie sprawę z Robertem, że test naszych kolumn to jest spory problem dla branży z powodów których w zasadzie nie muszę tu przedstawiać. Jakość naszej usługi do ceny jaką płaci klient jest moim zdaniem bezkonkurencyjna, to musi rodzić problemy.
Liczyliśmy się z tym, że recenzja, o ile dojdzie do skutku, nie będzie taka jakiej się oczekuje i nie odda prawdziwego stanu rzeczy bo to jest biznes. Żadne czasopismo nie narazi swoich interesów dla małej manufaktury, która robi im jednorazowego psikusa. 
Ta recenzja to był spory problem dla AUDIO, dla pana Kisiela i całego "systemu". To, że się tego podjęli jest moim zdaniem godne pochwały. W pewnym momencie myśleliśmy z Robertem, że to nie dojdzie do skutku, ale jednak się udało.
Treść jak wiele osób zauważyła jest trochę lakoniczna, kolega stwierdził, że nic z tej recenzji tego nie rozumie (ale to informatyk, myśli 0-1, więc można mu wiele wybaczyć). Moim zdaniem autor bardzo dobrze i umiejętnie wybrnął z sytuacji tak, że jest wilk syty i owca cała.
Ja osobiście jestem z recenzji zadowolony bo po pierwsze zaistnieliśmy w szerszej świadomości. Po drugie jest zarysowany nasz model działalności co akurat jest dla nas dość cenne bo robimy naprawdę dużo customów i niekoniecznie w recenzji chodziło wyłącznie o "sprzedanie" Huracana. Po trzecie jak ktoś chce to tych setek słów rozbudowanych dygresji, może wycisnąć esencję i znaleźć kilka zdań solidnych konkretów.
No i po czwarte, mamy w końcu niezależną recenzję. Subiektywną bo taka jest każda recenzja ale zrobioną przez kogoś z zewnątrz o dobrej reputacji w branży. Dla nas to jest nieoceniony aspekt marketingowy i handlowy.

Ja jestem zadowolony.Trzeba być realistą, więcej oczekiwać nie można było. Na razie czekamy na feedback z rynku. Jeżeli rezultat zrekompensuje z nawiązką poniesione koszty to będą podstawy do tego aby myśleć o kolejnych testach o ile ta druga strona wyrazi taką chęć 😉

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Jeżeli rezultat zrekompensuje z nawiązką poniesione koszty to będą podstawy do tego aby myśleć o kolejnych testach o ile ta druga strona wyrazi taką chęć 😉

Nie rozumiem tych aluzji. Ile razy YB AUDIO zabiegało o recenzję i firmie miesięcznik AUDIO odmówił? Najzwyczajniej dopytuję o konkret, by nie podążyć za niewłaściwymi przypuszczeniami z powyższego tekstu.

Nie czytałem jeszcze testu. Jak magazyn trafi do skrzynki pocztowej - zacznę od niego.

Gratuluję decyzji już teraz. Niemniej też wprost jest powiedziane, że recenzja ma się przełożyć na sprzedaż. Recenzenci też wiedzą o takich oczekiwaniach, stąd stały temat prawdy i niezależności w opinii.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wuelem napisał:

Nie rozumiem tych aluzji. Ile razy YB AUDIO zabiegało o recenzję i firmie miesięcznik AUDIO odmówił? Najzwyczajniej dopytuję o konkret, by nie podążyć za niewłaściwymi przypuszczeniami z powyższego tekstu.

To nie jest żadna aluzja. Taki test nie jest za darmo, trzeba to traktować jako inwestycję. Jeżeli na coś wydajesz kasę to chcesz żeby się zwróciła. Jeżeli efekt tego będzie słaby to nie zainwestujesz ponownie a jeżeli wymierny to tak. Tu nie ma drugiego dna. Nie robiliśmy tego dla jakieś własnej satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Ja osobiście jestem z recenzji zadowolony bo po pierwsze zaistnieliśmy w szerszej świadomości.

To oczywiste. Teraz o YB Audio dowie się dużo więcej ludzi.  Co zrobicie gdy dzięki temu testowi otrzymacie taką ilość zamówień na kolumny, że nie będziecie mogli sobie z tym wszystkim poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adam 38 napisał:

Pytanie czy para głośników testowana w magazynie AUDIO po zwrocie trafi do sprzedaży z jakimś upamiętniającym to wydarzenie oznaczeniem, tabliczką itp.? 🙂

Para która była na teście to nasze kolumny pokazowe, taki koń roboczy, pierwsza para Huracanów RS. Tego typu kolumny zwykle skazujemy na dożywocie u nas bo modeli pokazowych de facto nie opłaca się sprzedawać jeżeli jest to model w ciągłej sprzedaży. To, że ta para była na teście w sumie można przekuć w ich atut. Prawdę mówiąc kompletnie nie myśleliśmy w tym kierunku :-)

 

25 minut temu, Krzychu72 napisał:

To oczywiste. Teraz o YB Audio dowie się dużo więcej ludzi.  Co zrobicie gdy dzięki temu testowi otrzymacie taką ilość zamówień na kolumny, że nie będziecie mogli sobie z tym wszystkim poradzić ?

O to się nie martwię. Poza naszymi możliwościami produkcyjnymi mam w rezerwie jeszcze jednego, bardzo dobrego i doświadczonego stolarza. To by musiała być jakaś abstrakcyjna ilość zamówień żebyśmy sobie nie poradzili ;-).

16 minut temu, Adam 38 napisał:

W tym celu można nawiązać współpracę z np. PYLON. Skrzyneczek wystarczy dla wszystkich chętnych. 

Takie rzeczy to już w ostateczności 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yoshi_80 napisał:

To nie jest żadna aluzja. Taki test nie jest za darmo, trzeba to traktować jako inwestycję. Jeżeli na coś wydajesz kasę to chcesz żeby się zwróciła. Jeżeli efekt tego będzie słaby to nie zainwestujesz ponownie a jeżeli wymierny to tak. Tu nie ma drugiego dna. Nie robiliśmy tego dla jakieś własnej satysfakcji.

Od dawna wiadomo, że testy i pochwalne recenzje są za kasę. Czasy obiektywnych testów dawno się skończyły. AUDIO i tak w tym wszystkim jeszcze jakoś w miarę wypada. Przynajmniej robią pomiary. Niektórzy inni recenzenci tworzą swoje wypociny jakby byli na haju. Taka recenzja na pewno zwiększy rozpoznawalność marki - podejrzewam, ze taki był własnie cel. Będziecie mogli wrzucić na stronę że kolumny ktoś niezależny zrecenzował. Zawsze to plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yoshi_80 napisał:

Jeżeli efekt tego będzie słaby to nie zainwestujesz ponownie a jeżeli wymierny to tak.

Dziwne podejście. Niektóre firmy regularnie całe linie nowych kolumn testują i przypominają się klientom, a Wy chcecie po jednym teście i bez obecności w salonach skonsumować profity z jednej recenzji. 

Życzę, by tak się stało, ale wiem, że tak nie będzie.

2 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Liczyliśmy się z tym, że recenzja, o ile dojdzie do skutku [...]

 

2 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

W pewnym momencie myśleliśmy z Robertem, że to nie dojdzie do skutku, ale jednak się udało.

O takie "aluzje" mi chodziło. Dlaczego Pan A. Kisiel miałby odmówić recenzji? Co najwyżej, gdy modelu kolumny nie ma w stałej sprzedaży, bo co do zasady nie testuje się konstrukcji DIY i za takie uważa się również DIY-komercyjne. Zatem z katalogu lub ze strony WWW - jeśli model jest oferowany - nie mają powodu odmówić. Tak więc powyższe w cytatach ma jednak jakieś drugie dno (wynikłe z dotychczasowych doświadczeń) albo jest niepotrzebnymi obawami.

Jeśli przyjąć rolę Pana A. Kisiela jako rzeczoznawcy od kolumn, to mu jest wszystko jedno, co mierzy i opisuje. Oczywiście musi dbać o interesy magazynu (reklamodawców), ale ma na tyle wyrobione pióro, że potrafi zamierzone treści przemycić między wierszami. Sugerowanie niechęci do "małych" jest nie na miejscu. Tak odebrałem post #2890.

Życzę kolejnych udanych testów w AUDIO. I ponownie gratuluję obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Dziwne podejście. Niektóre firmy regularnie całe linie nowych kolumn testują i przypominają się klientom, a Wy chcecie po jednym teście i bez obecności w salonach skonsumować profity z jednej recenzji.

Duże firmy czy dystrybutorzy są stale obecne bo mają na to przewidziane budżety. Małe 3x się zastanowią nim wydadzą kolejne 5 czy 10 tys zł. Każdy w miarę ogarnięty przedsiębiorca doskonale to rozumie.  A ci którzy nie rozumieją zwykle są boleśnie weryfikowani.  Nawet w dużych firmach obracających milionami nie szasta się pieniędzmi i kwoty typu 5 tys i w górę wymagają akceptacji prezesa. Tylko laik powie, że co to jest wydać 10 tys na recenzje czy 20 tys na jakąś imprezę typu audioshow, przecież sprzedasz na pewno 2-3 pary kolumn i odrobisz z nawiązką. A jak nie sprzedasz to co? Ja znam z życia przykłady działalności gdzie się właścicielowi wydawało, że na jednych, drugich, może w końcu trzecich targach złapie kontakty które przemienią się w zamówienia. Jeździł tu, tam, kasa z konta topniała a zamówień nie było tylko uśmiechy i dobre słowa, że masz świetny produkt itp.
Dlatego piszę o tym, że to musi mieć przełożenie. Jak przyjdzie 1-2 klientów po kolumny bo przeczytał o nas w AUDIO to już będzie fajnie, jakieś przełożenie. Jak będzie 10ciu to będzie super i sygnał, że zdecydowanie trzeba iść tą drogą. Ale też może nie być żadnego klienta pozyskanego tą drogą. To co wtedy, robić kolejne recenzje ? Do skutku ? A jak on nigdy nie nastąpi?


Jest takie fajne narzędzie jak google analytics gdzie można śledzić odsłony witryny w czasie i doskonale widać czy pewne zdarzenia jak emisja reklamy bądź takiego testu, albo pokazanie kolejnej konstrukcji na facbooku się przekłada na odsłony. To jest wskaźnik na skuteczność danej formy dotarcia do klienta. Ja już pewne informacje mam po reklamach z gazecie, po reklamie na facebooku i po innych rzeczach i nie zawsze jest tak jakby mogło się wydawać. 
Przykładowo emisja testu w Audio przełożyła się na 50% wzrost odsłon witryny. Jest ewidentna korelacja czasowa. Wydaje się dużo ale bywały sytuacje gdzie pewne działania na facebooku przekładały się na ponad 10 krotny wzrost odsłon witryny.

Dobra cena naszych kolumn, wynika między innymi z faktu rozważnego dysponowania środkami. Nie szastamy pieniędzmi na lewo i prawo, nie wykupujemy w ciemno rocznej reklamy w gazecie licząc na jakieś kosmiczne profity i nie musimy później tego odrabiać. Przecież to wszystko zawsze przechodzi na klienta. Te pieniądze nie biorą się znikąd. 

Moim zdaniem recenzja zwróciła się  sama w sobie jako pewien atut marketingowy. Drugą tak samo będzie można potraktować ale jeżeli to nie będzie miało realnego przełożenia to kolejne recenzje w portfolio już niczego nie zmienią.

1 godzinę temu, Wuelem napisał:

O takie "aluzje" mi chodziło. Dlaczego Pan A. Kisiel miałby odmówić recenzji?

To nie są aluzje ale fakty. Proces od dogadania sprawy do testu był na tyle długi, że budził w nas uzasadnione wątpliwości czy test kiedykolwiek dojdzie do skutku. W zasadzie my doszliśmy do punktu gdzie stwierdziliśmy no trudno, nie to nie, poradzimy sobie bez tego.
Dlaczego tyle to trwało nie wnikam, można się tylko domyślać. Może to przez covid, może po prostu tak wyszło a może były inne przyczyny. Wydaje mi się, że zadziałał tu splot kilku czynników. A może to po prostu tyle trwa, kto wie. Przy drugiej recenzji się okaże ;-).

1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Jeśli przyjąć rolę Pana A. Kisiela jako rzeczoznawcy od kolumn, to mu jest wszystko jedno, co mierzy i opisuje. Oczywiście musi dbać o interesy magazynu (reklamodawców), ale ma na tyle wyrobione pióro, że potrafi zamierzone treści przemycić między wierszami. Sugerowanie niechęci do "małych" jest nie na miejscu. Tak odebrałem post #2890.

Życzę kolejnych udanych testów w AUDIO. I ponownie gratuluję obecnego.

Ja osobiście liczyłem, że Pan Andrzej wzniesie się ponad pozostałe (poza magazynem Audio) aktywności i wykaże profesjonalizmem. I się nie zwiodłem. Aczkolwiek dopóki to nie nastąpi zawsze masz to z tyłu głowy, że gdzieś może być konflikt interesów i możesz być w jakiś sposób niewygodny. 

Za życzenia dziękuję. Myślę, że to nie jest nasza pierwsza i ostatnia recenzja. Na kolejną przyjdzie jednak trochę poczekać. 
 

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam 38 napisał:

W tym celu można nawiązać współpracę z np. PYLON. Skrzyneczek wystarczy dla wszystkich chętnych. 

Szczerze, to chyba bym nie chcial aby YB tak daleko poszlo, bo masowa produkcja, a taką jest Pylon, zawsze powoduje obniżkę jakosci, bez wzgledu na branżę. Duze firmy to duze koszta stale a wtedy juz ksiegowi zaczynaja rządy i bez dwoch zdań jakość spada. Dlatego spokojny organiczny rozwój, chocby kosztem wyzszych cen, ale nie kosztem jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LOBO_M napisał:

Duze firmy to duze koszta stale a wtedy juz ksiegowi zaczynaja rządy i bez dwoch zdań jakość spada. Dlatego spokojny organiczny rozwój, chocby kosztem wyzszych cen, ale nie kosztem jakosci

Też tak myślę. 

Dlatego też takie firmy jak YB, WBA czy BMN, sa najbardziej optymalnym wyborem dla klientow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2021 o 09:49, Yoshi_80 napisał:

test naszych kolumn to jest spory problem dla branży z powodów których w zasadzie nie muszę tu przedstawiać. Jakość naszej usługi do ceny jaką płaci klient jest moim zdaniem bezkonkurencyjna, to musi rodzić problemy.

Jak każdy producent - YB Audio tez robi najlepsze kolumny na świecie w dodatku o najlepszym stosunku jakości do ceny. To oczywista oczywistość. 

Ale dlaczego to niby test kolumn, nieznanej ( bez urazy) szerszemu gronu klientów , marki w dodatku za niemałe  18 tys zł  ( zbudowanej w oparciu o m.in. dwudziestokilkuletnie popularne  głośniki z "katalogu" miałby być sporym problemem dla branży. 

MDF, fornir i zwykła kanciasta skrzynka, kolumna bez żadnych innowacyjnych rozwiązań ( generalnie standard). Firma bez dystrybucji, nieobecna w sklepach, produkująca kolumny "od sasa do lasa", rozpoznawalna jedynie w Polsce przez niewielką liczbę osób. Myślisz, że Dynaudio, Audiovector, B&W, Monitor Audio, Sonus Faber, Wilson Audio, Isophon, Marten audio, Rockport, Magico już truchleją przed YB Audio ?  Abstrahując od jakości brzmienia - ale do jakości wykonania kolumny w/w firm to jednak  YB-audio jeszcze brakuje. 

 Życząc zakasowania tej konkurencji - Gdzie Ty Yoshi widzisz ten "spory problem dla branży" w teście kolumn YB-Audio ? 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać bzdury wystarczy zadać sobie odrobinę trudu i zobaczyć ile kosztują inne kolumny na takich samych 20 letnich głośnikach. Też zrobione z MDFu, kawałka forniru i odrobiny lakieru. W końcu to takie proste 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy zapewne nigdy osobiście nie widzieli/słyszeli produktów YB Audio. Widać, że babatular nie ma "zielonego pojęcia" ile kosztowały by takie kolumny, jakby miały inny, bardziej popularny znaczek. 

Edytowane przez Andrzej_64730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Andrzej_64730 napisał:

Zabawne, że najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy zapewne nigdy osobiście nie widzieli/słyszeli produktów YB Audio. Widać, że babatular nie ma "zielonego pojęcia" ile kosztowały by takie kolumny, jakby miały inny, bardziej popularny znaczek. 

Krowa która dużo ryczy mało mleka daje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Zamiast pisać bzdury wystarczy zadać sobie odrobinę trudu i zobaczyć ile kosztują inne kolumny na takich samych 20 letnich głośnikach. Też zrobione z MDFu, kawałka forniru i odrobiny lakieru. W końcu to takie proste 😄

 

No jakoś nie mogę znaleźć żadnych kolumn na tych samych 20 letnich głośnikach. Przeanalizowałem ofertę choćby tych firm które wymieniłem w poście powyżej. Żadna z nich nie używa takich samych głośników jak te zastosowane w Huracan RS.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo inni używają tańszych, 20-sto letnich głośników, i chcą za swoje kolumny więcej pieniędzy.

Np. Phonar Next P9 w tym samym AUDIO - 19900,- za kolumny zbudowane na Peerlesach HDS i najtańszym tweeterze Skan Speaka.

Albo nie szukając daleko, kolumny Akustyka, np. konstrukcja CR3 https://akustyk.com.pl/p/153/260/akustyk-cr3
lub wszystkie inne - zwykłe skrzynki z MDF, "bez żadnych innowacji i na seryjnych głośnikach".

Edytowane przez pawel_luk1

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawel_luk1 napisał:

Bo inni używają tańszych, 20-sto letnich głośników, i chcą za swoje kolumny więcej pieniędzy.

Np. Phonar Next P9 w tym samym AUDIO - 19900,- za kolumny zbudowane na Peerlesach HDS i najtańszym tweeterze Skan Speaka.

Albo nie szukając daleko, kolumny Akustyka, np. konstrukcja CR3 https://akustyk.com.pl/p/153/260/akustyk-cr3
lub wszystkie inne - zwykłe skrzynki z MDF, "bez żadnych innowacji i na seryjnych głośnikach".

Akustyk CR3 kosztuje prawie tyle samo ( nawet 1tys mniej) co Huracan - więc Akustyk za swoje kolumny "nie chce" wcale więcej niż Yb Audio za Huracany.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.