Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem Bise bo dawno już czytałem o nich,leczo wersji bez Xl,po teście kolegi Kraft z sąsiedniego forum postanowiłem je wypożyczyć do odsłuchu w domu, napisałem do YB i po kontakcie z Panem Robertem uznaliśmy że Bise XL będą bardziej odpowiednie, trochę bałem się nadmiaru basu,lecz po kilku dniach słuchania wiedziałem że to dobry wybór i zamówiłem sobie nowe kolumny u nich,poprzednio były Dynaudio excite x14 i x18, Studio 16 Hertz canto one,miałem też Pmc db 1 gold,Pylon diamond monitor,Kef R300,i Audio phisic cllasic 3, teraz wiem że Bise XL zostaną że mną na dłużej,żadna z poprzednich kolumn nie zagrała tak jak Bise, wszystko tu jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
7 godzin temu, tomaz75 napisał:

teraz wiem że Bise XL zostaną że mną na dłużej

Tym bardziej, że tyle innych modeli miałeś u siebie. 

 

7 godzin temu, tomaz75 napisał:

postanowiłem je wypożyczyć do odsłuchu w domu

Ja nie miałem takiej możliwości i nie zapomnę jeszcze długo, gdy swoje monitory wyciągałem ze skrzyni od Roberta i z jęzorem wywalonym i podjaraniem wiozłem je ustawić w domu. By jak najszybciej zapodać sygnał na nie i posłuchać szczególnie jak brzmi „dół” w moich Zephyrach.

 

7 godzin temu, tomaz75 napisał:

wszystko tu jest lepsze

Bardzo się cieszę Twoją radością i nie zapomnij wstawić zdjęć, gdy już przyjadą do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2021 o 23:16, cichom napisał:

Pytanie do YB.

Czy próbowaliście robić dwudrożne kolumny (podstawkowe lub podlogowe) na 21we i D3404? Czy takie połączenie ma sens? 

Przy okazji tworzenia innych projektów z Ellipticorami, taki projekt był bardzo bliski realizacji. Powstał prototyp, pomiary, projekt pierwszego wariantu zwrotnicy i na tym stanęło. Nie starczyło czasu na dokończenie tego. 

Czy ma sens ? Oczywiście ma zakładając, że poruszamy się w pewnym obszarze ceny czy sposobu brzmienia. Nie ma co ukrywać że 18tka zawsze wygra z 21 w zakresie średnicy. Układy 2 drożne to zawsze będzie kompromis. Rekompensuje nam to oczywiście dużo niższa cena takiego projektu i jeżeli nie mamy zamiaru dokładać to taki projekt ma sens. Można powiedzieć, że w rejonach cenowych większego 3 drożnego projektu na revelatorach / illuminatorach mamy już Ellipticory. Co prawda 2 drogi ale Ellipticory :-).

Naturalnie zrodzi się natychmiast pytanie jak 2 drogi czy nie lepiej jednak na 18tce. Owszem lepiej idąc tropem średnich tonów. Natomiast bas z 21WE będzie niżej schodzący o ciekawszej barwie. Cóż, typowe dylematy przy układach dwudrożnych. Większy z dobrym basem ale gorszą srednicą, a może na odwrót ? Odpowiedzią może być kwestia pomieszczenia i ustawienia. Do mniejszych pomieszczeń, bliżej ścian optymalna będzie 18tka. Do większych lepiej wybrać 21WE z uwagi na lepsze pokrycie dołu pasma.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
4 godziny temu, LOBO_M napisał:

 

A jak wygląda sprawa takich rozwiązań, 2drogi na elipticorach, czy w tej samej cenie 3drogi na rewelator/illuminator?

 

Nie nie nie Marcin😃 Ja i Ty w kierunku 4way, z najniższymi na „aktywnej” 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adamnl napisał:

Nie nie nie Marcin😃 Ja i Ty w kierunku 4way, z najniższymi na „aktywnej” 

heheh, ja na razie nigdzie się nie wybieram, dobrze mi "tu gdzie jestem", choć twoja propozycja brzmi ciekawie. zainteresowała mnie dyskusja i czystej ciekawości chciałem się dowiedzieć jak wygląda potencjalne porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Po wakacjach wracam do Live.

REMBRANDT FRERICHS TRIO.

Siedziałem 7 kroków od perkusisty, od niego 3 kroki po lewej kontrabas. Piano w trojkącie, ode mnie 5-6 kroków. 
Przez sekundę nie pomyślałem o holografii, przełomie średni z górą, czy barwie na dole😃 
 

Często czytam na forum o kolumnach, gdzie cytuję ”…w końcu mam!! Live brzmienie…” i zastanawiam się, tak jak teraz, „co” musiałoby stanąć na tych moich 20 metrach?

Pralki?😉 nie dziękuję, już jedna stoi w łazience.
Jakieś modułowe piramidy, wieżyczki itp? 

Dla mnie taki wieczór jak wczoraj jest świetnym „lekarstwem” na moją „audiofil nervosa”. Za dwa tygodnie kolejny Live a dzisiaj, jutro… z odrobiną akceptacji i dobrej woli nawet Charles Lloyd, Imany, Qope, Bernard Maseli także dobrze zabrzmią😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj dobry kolega zamowil wczoraj kolumny wiec za okolo dwa miesiace bede mial wreszcie okazje posluchac pierwszy raz waszej realizacji.

Dobrze ze sluchacie tez klientow odnosnie uzycia konkretnych komponentow do zwrotnicy. To bardzo wazne zeby nie ograniczac na starcie uzytych swietnych glosnikow. To najwieksza slabosc masowych producentow.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rafa napisał:

Moj dobry kolega zamowil wczoraj kolumny wiec za okolo dwa miesiace bede mial wreszcie okazje posluchac pierwszy raz waszej realizacji.

Dobrze ze sluchacie tez klientow odnosnie uzycia konkretnych komponentow do zwrotnicy. To bardzo wazne zeby nie ograniczac na starcie uzytych swietnych glosnikow. To najwieksza slabosc masowych producentow.

Ciekawe, skąd klient ma wiedzieć jakie użyć komponenty w zwrotnicy i które polecić producentowi?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S0nic napisał:

Ciekawe, skąd klient ma wiedzieć jakie użyć komponenty w zwrotnicy i które polecić producentowi?

Ten ktory jest swiadomy moze to wiedziec - to oczywiste. Ten ktory nie jest tylko zdaje sie na producenta.

Zaleta tego podejscia jest otwartosc i elastycznosc na kazdego klienta.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rafa napisał:

Ten ktory jest swiadomy moze to wiedziec - to oczywiste. Ten ktory nie jest tylko zdaje sie na producenta.

Zaleta tego podejscia jest otwartosc i elastycznosc na kazdego klienta.

Przecież komponenty dobiera się podczas projektowania, skąd klient ma wiedzieć które polecić?

Chyba, że klient sam projektuje a producent tylko wykonuje produkt.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, S0nic napisał:

Przecież komponenty dobiera się podczas projektowania, skąd klient ma wiedzieć które polecić?

Chyba, że klient sam projektuje a producent tylko wykonuje produkt.

Szukasz problemu tam gdzie go nie ma.

To co robimy to produkt customizowany. Jeżeli klient ma ochotę na kondensatory Jupiter w miejsce Mundorfów albo chce kilka razy droższe kable, to po pierwsze jest to jego wybór godzi się z potencjalnymi konsekwencjami. Po drugie dlaczego mu tego zabraniać skoro my nie widzimy w tym problemu. To jest zmiana z dobrego kondensatora na teoretycznie jeszcze lepszy o tej samej wartości. Od strony elektrycznej wszystko jest ok. Jeżeli będzie brzmieć inaczej to patrz punkt pierwszy, jest to świadomy wybór klienta.

I spokojna głowa, jeżeli klient idzie w złym kierunku to zawsze mu to mówimy. Nie pozwalamy na zmiany które ewidentnie mogły by wnieść pogorszenie jakości czy poprawności projektu. Jednak np takie kable jeżeli są podobnego przekroju ale innego producenta to po co tu szukać problemu i zabraniać ich użycia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Szukasz problemu tam gdzie go nie ma.

To co robimy to produkt customizowany. Jeżeli klient ma ochotę na kondensatory Jupiter w miejsce Mundorfów albo chce kilka razy droższe kable, to po pierwsze jest to jego wybór godzi się z potencjalnymi konsekwencjami. Po drugie dlaczego mu tego zabraniać skoro my nie widzimy w tym problemu. To jest zmiana z dobrego kondensatora na teoretycznie jeszcze lepszy o tej samej wartości. Od strony elektrycznej wszystko jest ok. Jeżeli będzie brzmieć inaczej to patrz punkt pierwszy, jest to świadomy wybór klienta.

I spokojna głowa, jeżeli klient idzie w złym kierunku to zawsze mu to mówimy. Nie pozwalamy na zmiany które ewidentnie mogły by wnieść pogorszenie jakości czy poprawności projektu. Jednak np takie kable jeżeli są podobnego przekroju ale innego producenta to po co tu szukać problemu i zabraniać ich użycia? 

Wszystko jasne, myślałem, że chodzi o stronę elektryczną właśnie.

Szukam problemu? Zdecydowanie nie. Byłem ciekaw co tam klient ma do powiedzenia w sprawie doboru komponentów zwrotnicy. Po prostu chce na wypasie i takie też dostanie.

 

Elegancko 🙂

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, S0nic napisał:

Wszystko jasne, myślałem, że chodzi o stronę elektryczną właśnie.

Szukam problemu? Zdecydowanie nie. Byłem ciekaw co tam klient ma do powiedzenia w sprawie doboru komponentów zwrotnicy. Po prostu chce na wypasie i takie też dostanie.

 

Elegancko 🙂

O wlasnie 👍🙂 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

To co robimy to produkt customizowany. Jeżeli klient ma ochotę na kondensatory Jupiter w miejsce Mundorfów albo chce kilka razy droższe kable, to po pierwsze jest to jego wybór godzi się z potencjalnymi konsekwencjami.

Czy w przypadku customizowania kolumn ze stałej oferty np. Huracan RS, umieszczacie na tabliczce informację o wersji „specjalnej”? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

customizowany

o rany 

Yoshi ty raczej nie masz problemu z językiem polskim co widać choćby w opisach kolumn na Waszej stronie, ktore sa rzeczowo napisane  i stylistycznie dobrze sformułowane. Więc skąd Ci się wzięła  ta "customizacja" 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, paulek napisał:

Czy w przypadku customizowania kolumn ze stałej oferty np. Huracan RS, umieszczacie na tabliczce informację o wersji „specjalnej”? 

Kolumny ze stałej oferty rzadko kiedy podlegają takim modyfikacjom a jeżeli już to raczej nie zamieszczamy o tym informacji. Za jakiś czas i tak bym nie pamiętał co było robione a zapisywanie tego dla potomnych to trochę też niepotrzebna praca. W przypadku odsprzedaży na 100% pojawiłoby się pytanie co tam było takiego specjalnego a ja musiałbym sobie przypominać ;-).

Co inne kolumny robione w jednostkowych egzemplarzach. Tam klient niekiedy przychodzi z góry określonym pomysłem na pewne rzeczy np kondensatory czy kable.

 

3 godziny temu, babatular napisał:

o rany 

Yoshi ty raczej nie masz problemu z językiem polskim co widać choćby w opisach kolumn na Waszej stronie, ktore sa rzeczowo napisane  i stylistycznie dobrze sformułowane. Więc skąd Ci się wzięła  ta "customizacja" 

Może dlatego, że pisząc na telefonie jest mi łatwiej niż wpisywać "kolumny na specjalne zamówienie" itp. Polski język jest wyjątkowo upierdliwy w takich sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.