Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Andrzej_64730 napisał:

Czy to nie jest tak, że świadomy klient zdaje sobie sprawę, że wkład materiałowy to jeszcze nie wszystko? Do tego, jak słusznie zauważyłeś, potrzebny jest dobry projekt. A chyba o tym, tak naprawdę można się przekonać dopiero po odsłuchu?

Oczywiście masz rację i dlatego wszystkich namawiamy na uprzedni odsłuch. Nikomu nie chcemy sprzedawać kota w worku. Dobre kolumny to dobre podzespoły i dobry projekt i wykonanie. Jednak pewnego poziomu nie przeskoczysz wyłącznie projektem i wykonaniem bo to też ma swoje granice. Prawda jest też taka, że o wiele trudniej projektuje się na gorszych przetwornikach bo mają one po prostu więcej wad i ominięcie ich jest trudne a czasem niemożliwe. Dobre przetworniki to podstawa od której się wychodzi chcąc osiągnąć dobre brzmienie. Tego nie da się w żaden sposób oszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adams84 napisał:

To już 4 rok z Yb audio i wciąż nie mogę wyjść z podziwu. Kolumny wciąż potrafią zaskoczyć.  Brawo Panowie.  Tak trzymać 😄

Myślę że w obecnej sytuacji jeszcze nie wiesz na co jest stać, popracuj nad akustyką.

Ładne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adams84 napisał:

To już 4 rok z Yb audio i wciąż nie mogę wyjść z podziwu. Kolumny wciąż potrafią zaskoczyć.  Brawo Panowie.  Tak trzymać 😄

16350163288914256900737757633789.jpg

Dzięki. A wiesz, że w zasadzie od projektu tych właśnie kolumn wszystko się zaczęło. Dawne czasy, projekt powstawał na długo przed założeniem firmy. Nikt wtedy nie myślał, że może to być coś więcej jak 1 para. Mimo tylu lat na karku ten projekt wytrzymał próbę czasu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Mimo tylu lat na karku ten projekt wytrzymał próbę czasu.  

Wytrzymał i nadal robi wrażenie dźwiękowe jak i wizualne😄

8 godzin temu, fetek napisał:

popracuj nad akustyką

Zdjęcie trochę przekłamuje, pomieszczenie wydaje się puste, w rzeczywistości nie jest źle. Pokój nie jest perfekcyjny ale jest dywan, duży narożnik, chropowata sciana.Akustyka była już lepsza, ale pomimo tego że dziś jest skromniej to drastycznych zmian nie bylo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adams84 napisał:

Zdjęcie trochę przekłamuje, pomieszczenie wydaje się puste, w rzeczywistości nie jest źle. Pokój nie jest perfekcyjny ale jest dywan, duży narożnik, chropowata sciana.Akustyka była już lepsza, ale pomimo tego że dziś jest skromniej to drastycznych zmian nie bylo. 

Cały przód masz pusty w dodatku otwarty na resztę mieszkania,  cała reszta coś tam działa na wysokie rejestry a reszt musi sobie radzić.

Znam ból, też mam słabe pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Andrzej_64730 napisał:

U mnie drewniane lamele na ścianie za kolumnami też sporo poprawiły

Heh, no u mnie tez bardzo, ja nawet napakowalem za nie welny 10cm z pustka 5cm.

Jakby to czytał Robert to jednak dyfuzor dziala 👍

Screenshot_20211024_212003.jpg

Screenshot_20210907_203914.jpg

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

To ja też się pochwalę. Odjechałem na w sumie już 140   cm od przedniej ściany. A że mam ostatnio dobry humor, usposobienie i spokój jakiś wewnętrzny, to wydaje mi się, że średni bas się ździebko rozciągnął, jakby bardziej plastyczny się zrobił.
Hans Zimmer gościł u mnie cały weekend i chyba mam go już dość. 

Adele w najwyższej oktawie dalej „skrzeczy”, ale teraz mi już to nie przeszkadza.

AFC14353-D510-4CED-A335-7E4C9B0D9846.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Andrzej_64730 napisał:

Też coś takiego chciałem, ale niestety mojej lepszej połowie nie przypadł do gustu

mialem tak samo. od 2 tygodni syczala ze mnie spakuje razem z "moimi kosteczkami" ale dzisiaj wleciala do nas jej kumpela z roboty i sie zachwycila obrazem 3d  🤭, no i mojej jakby przeszly dąsy i chimery 🤣🤣🤣.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Andrzej_64730 napisał:

Chodzi o powierzchnię, czy wymiary sztuki? 

Chodzi mi o wymiary listew i odstępy. W listopadzie rozszerzam warsztat o kolejne pomieszczenie i planuję tam zrobić od nowa pokój odsłuchowy i pewnie jakąś adaptację będę tworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lamele z alledrogo. Przekroj 3x4cm dlugosc standardowa 280cm. U mnie odstep miedzy lamelami=szerokosc lameli=3cm

11 godzin temu, adamnl napisał:

Adele w najwyższej oktawie dalej „skrzeczy”, ale teraz mi już to nie przeszkadza

Zastanawiam sie czy nie masz czasami za duzo rozpraszaczy w okolicy kolumn. Moze miedzy kolumnami na scianie daj jakies panele pochlaniajace. To troche stemperuje wysokie i uporzadkuje scene. Ja przynajmniej tak mam i u mnie to dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Zastanawiam sie czy nie masz czasami za duzo rozpraszaczy w okolicy kolumn. Moze miedzy kolumnami na scianie daj jakies panele pochlaniajace. To troche stemperuje wysokie i uporzadkuje scene

Utemperować głos pani Adele?😉

No wiesz co, powiedz to jej fanom, nie da rady, ten typ tak ma😃 Słuchaliśmy z kolegami na amerykańskich A klasowych piecach, w najwyższej oktawie i skrzeczy🤫

 

A tak na poważnie to Umik-1 leży już u mnie na wierzchu/pod ręką.

Juz kiedyś pro do mnie przyszedł i pomierzył czasy pogłosu, wpływ modów itp. 
Teraz ja się pobawię. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adamnl napisał:

A tak na poważnie to Umik-1 leży już u mnie na wierzchu/pod ręką.

Swojego 2 lata nie widziałem, pożyczyłem "koledze z forum".

16 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Chodzi mi o wymiary listew i odstępy. W listopadzie rozszerzam warsztat o kolejne pomieszczenie i planuję tam zrobić od nowa pokój odsłuchowy i pewnie jakąś adaptację będę tworzyć.

takich lameli bym nie robił, jak już to coś na wzór PRD z wyklejonymi przestrzeniami. Mam bardzo złe doświadczenia z powierzchniami typu płyta / folia.

Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Będę kombinował :-)

 

10 godzin temu, fetek napisał:

takich lameli bym nie robił, jak już to coś na wzór PRD z wyklejonymi przestrzeniami. Mam bardzo złe doświadczenia z powierzchniami typu płyta / folia.

Każdy ustrój ma inne działanie. Lamele nie zastąpią dyfuzora i na odwrót. Twoje doświadczenia mogą wynikać z użycia niewłaściwego ustroju. Niestety nie jest to prosta sprawa i łatwo popełnić błąd. Szczególnie biorąc pod uwagę, że nauka jest bardzo kosztowna i pracochłonna, trudno eksperymenty i duże doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Każdy ustrój ma inne działanie. Lamele nie zastąpią dyfuzora i na odwrót. Twoje doświadczenia mogą wynikać z użycia niewłaściwego ustroju. Niestety nie jest to prosta sprawa i łatwo popełnić błąd. Szczególnie biorąc pod uwagę, że nauka jest bardzo kosztowna i pracochłonna, trudno eksperymenty i duże doświadczenie. 

To nawet nie był ustrój, z racji że obecnie pokój nadaje się tylko do remanentu testowałem różne rozwiązania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafa napisał:

może w wątku o akustyce będziecie to pisać?

zaraz konczymy 😉

22 minuty temu, fetek napisał:

jak zamocowałeś same lamele i czy jest możliwość demontażu ?

na drugim od gory zdjeciu widac lekki uskok w obu bocznych waskich plytach, to po to aby tam zamocowac pelna plyte, ktora tam jakby osiada. I to oznacza ze od gory jest pelna plyta dokladnie 1,08m szerokosci i 1,0m wysokosci. Na dole jest podobny myk ale duzo mniejszy tzn. 1,08m szerokosci i 0,25m wysokosci. A wszystko po to aby lamele byly przymocowane do czegos i nie odlecialy 😁. Tak wiec, welna jest jak widac na calej wysokosci, przykryta dla bezpieczenstwa flizelina i czarnym materialem dla estetyki, same lamele z welna sa od wysokosci 25cm do 175cm. Powyzej 175cm i ponizej 25cm jest welna, plyta (trzymajaca lamele) i lamele. Powstal w sumie ustroj pochlaniajacy z lekkim rozpraszaniem, gdyz lamel gr 4cm jednak cos tam odbija. U mnie duza roznica poniewaz nowe salony to takie akwaria 🤭.

Demonraz mozliwy ale troche by popsul robote

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.