Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.10.2021 o 12:44, adamnl napisał:

Witajcie.

Ja także Halik zaczynam rozumieć…

Dlaczego?

Zephyr S Monitor ożeniłem/wydałem za mąż z tym oto niżej.

Wyciskam soki z Zephyrków, warto było podjąć ryzyko, czekać, solidnie zapłacić za robotę a teraz wycierać łzy z emocji. 

Panowie Robert i Paweł, kolejny raz wielkie Dzięki. 

892DA980-CC83-411A-B630-5C25F7BEB1B0.jpeg

960396CC-D59C-42BB-BC81-5390FD3972AB.jpeg

A co począłeś z Gato? nie przypasował po dłuższym odsłuchu czy ogólnie przesiadłeś się na lampę? szukam czegoś godnego Zephyrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zaproponować: Lector ZXT-70. Sam posiadam, a mialem okazję bezpośrednio porównywać z Gato. Wokól Gato jest dużo marketingowego szumu ale to takie granie nastawione na efekt. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Coil1 napisał:

A co począłeś z Gato?

U mojego dobrego kolegi

2 godziny temu, Coil1 napisał:

nie przypasował po dłuższym odsłuchu

Grubo ponad 1000 godzin słuchania, włączony pewno dwa razy tyle. Mnóstwo emocji, wspomnień, dużo radości miałem.

2 godziny temu, Coil1 napisał:

czy ogólnie przesiadłeś się na lampę?

Tak, to lampa, ale i nie lampa. Szczegóły na pw.

3 godziny temu, Coil1 napisał:

szukam czegoś godnego Zephyrów

Gratuluję „smaku”. Witaj w klubie. Koledzy na pewno pomogą😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, guinness_bis napisał:

Pozwolę sobie zaproponować: Lector ZXT-70. Sam posiadam, a mialem okazję bezpośrednio porównywać z Gato. Wokól Gato jest dużo marketingowego szumu ale to takie granie nastawione na efekt. 

Zawsze wychodzę z założenia że jak wkolo jakiegoś urządzenia jest dużo szumu na forum to coś jest na rzeczy. Dlatego zawsze staram się iść swoją drogą i zazwyczaj dobrze na tym wychodzę. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, guinness_bis napisał:

Pozwolę sobie zaproponować: Lector ZXT-70. Sam posiadam, a mialem okazję bezpośrednio porównywać z Gato. Wokól Gato jest dużo marketingowego szumu ale to takie granie nastawione na efekt. 

Z tego co pamiętam to na temacie lektora było, nie wiem czy nadal jest sporo tego szumu, nie wspominajac juz o prywatnych wiadomosciach od dystrybutor Lectora.

Co do efektowego grania, jak to nazwałeś, to Lector i Gato to dwie roze technologie szkoly grania. gato to klasa D więc ma moc, ale moim zdaniem najwieksza zaleta to muzykalność. No ale to nie temat o Gato

Nie bronię Gato, choć go posiadam. Mi z nim dobrze, ale czy można lepiej, na pewno tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, guinness_bis napisał:

Pozwolę sobie zaproponować: Lector ZXT-70. Sam posiadam, a mialem okazję bezpośrednio porównywać z Gato. Wokól Gato jest dużo marketingowego szumu ale to takie granie nastawione na efekt. 

Kurcze, pierwsza propozycja i od razu tak interesująca 🙂 Co prawda nie ma we mnie audiofilskiego zacięcia za to jestem wygodnicki i brak DAC-a jest pewną przeszkodą, ale propozycja jest do rozważenia.

A jak byś czysto teoretycznie porównał Lectora z podobnym cenowo LYNGDORF TDAI 1120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien Twoich intencji płynących z pierwszego akapitu. Gdybyś mógł jaśniej...

Tak. Zgadzam sie że to sa dwie różne  szkoły konstruowania, a co za tym idzie grania. Nie moją intencją jest psucie  humoru właścicielom Gato. Kolega szuka wzmaka do swoich Zephyrów więc  złożyłem  propozycję. Tak sie składa ze o ile Gato jest muzykalne to Lector jest mega muzykalny. Kolega który posiada kolumny YB audio i jest z nich bardzo zadowolony i byl u mnie na odsłuchach i ma to samo zdanie.

5 minut temu, Coil1 napisał:

A jak byś czysto teoretycznie porównał Lectora z podobnym cenowo LYNGDORF TDAI 1120?

Nie pomogę. Nie znam wzmaków tej marki. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, guinness_bis napisał:

Nie jestem pewien Twoich intencji płynących z pierwszego akapitu. Gdybyś mógł jaśniej...

intencje żadne, ale z czasow kiedy szukałem wzmacniacza, nadgorliwosc przedstawicieli Lectora mnie akurat odstraszyla, no a na forum kazdej marki jest dosc mocno "chwalebnie" i lector nie jest wyjatkiem, no ale taki juz urok forum.

Co do wyboru wzmacniacza, każdy chyba powie, ze najlepiej posluchac kilku u siebie. Może warto posłuchac yamahy, z poza forum wiem że dwóch bardzo osłuchanych posiadaczy YB teraz przesiadło się na A-S3200, jeden z Gato (teraz ja go mam;-)  ) drugi z Denona, a w miedzy czasie wiele sprzetu przerzucili na odsłuchach w domu. Chyba ponad rok szukali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LOBO_M napisał:

Co do wyboru wzmacniacza, każdy chyba powie, ze najlepiej posluchac kilku u siebie. Może warto posłuchac yamahy, z poza forum wiem że dwóch bardzo osłuchanych posiadaczy YB teraz przesiadło się na A-S3200, jeden z Gato (teraz ja go mam;-)  ) drugi z Denona, a w miedzy czasie wiele sprzetu przerzucili na odsłuchach w domu. Chyba ponad rok szukali.

Ta konkretna Yamaha całkowicie poza moim zasięgiem, celuję ok 10k. Właśnie czytam wpisy doświadczonych forumowiczów i wnioskuję, że to jest ciągłe poszukiwanie, testowanie, próbowanie, przesiadanie się. Gdyby jakiś właściciel Zephyrów, jeden lub drugi napisał, że gra na wzmacniaczu x bądź y z zadanego zakresu cenowego np 4, 5, 6 lat to wiem, że jest osłuchany i ukontentowany. No ale rozumiem, że taka jest specyfika tego hobby, ciągłe zmiany i poszukiwania wciągają. Ja raczej szukam sprzętu już docelowego. Dlatego cenna jest dla mnie informacja dt Lectora, zresztą Twoja dt Gato także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja YB Zephyr jak i Gato mam rok, aż albo dopiero. Przez ten rok nie przyszło mi na myśl zmieniać coś w moim systemie. Mi po prostu to granie pasuje, nie widzę powodu zmiany i wydawania co najmniej kilkunastu tysiecy, bo uwazam ze abym uslyszal znaczną zmianę to tyle musialbym wydac. Wolałbym polowe tej kwoty wydać na akustykę, choć tutaj nie mam już za duzego pola manewru bo nie zrobie z salonu pokoju odsłuchowego, po prostu to musi wyglądać.

wyselekcjonuj kilka modeli, postaraj sie posluchac u siebie, nie w salonie, i wtedy zdecydujesz. 

 

2 godziny temu, Coil1 napisał:

A jak byś czysto teoretycznie porównał Lectora z podobnym cenowo LYNGDORF TDAI 1120?

moze jest w twojej okolicy i udaloby sie przed kupnem posluchac. W twojej akustyce z twoimi YB.

No i rynek wtórny uważam że jest opłacany szczegolnie w elektronice

 

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Coil1 napisał:

Ta konkretna Yamaha całkowicie poza moim zasięgiem, celuję ok 10k. Właśnie czytam wpisy doświadczonych forumowiczów i wnioskuję, że to jest ciągłe poszukiwanie, testowanie, próbowanie, przesiadanie się. Gdyby jakiś właściciel Zephyrów, jeden lub drugi napisał, że gra na wzmacniaczu x bądź y z zadanego zakresu cenowego np 4, 5, 6 lat to wiem, że jest osłuchany i ukontentowany. No ale rozumiem, że taka jest specyfika tego hobby, ciągłe zmiany i poszukiwania wciągają. Ja raczej szukam sprzętu już docelowego. Dlatego cenna jest dla mnie informacja dt Lectora, zresztą Twoja dt Gato także.

Może to nie problem we wzmacniaczu tylko w akustyce pokoju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 09:43, rafa napisał:

@Yoshi_80mozna wiedziec ile warstw lakieru bezbarwnego dajecie na fornir na kolumny w wysokim polysku? Bardzo ladnie to wyglada.

Tak to wyglądało jakieś 10 lat temu https://diyaudio.pl/articles/artyku-y/639034-lakierowanie-kolumn

Nie sądzę, aby przez ten czas zaszły jakieś znaczące zmiany, bo już wtedy było to zrobione na bardzo wysokim poziomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, franek1 napisał:

Gratulacje ! kawał dobrej roboty!!! Czy sub widoczny na zdjęciu też je dopala?

Tak, dopala. Odcięty na 50hz 

 

2 godziny temu, methan napisał:

No dla mnie wygląda jak render 🙂 

W wyrenderowanym pomieszczeniu nie da się słuchać muzyki 😉

 

1 godzinę temu, adamnl napisał:

@Bartłomiej_55596 te dyfuzory 2d to 60cm szerokość mają? 
W trojkącie o jakich wymiarach siedzisz?

i ostatnie pytanie, jak to wygląda za plecami?

😃dziękuję 

pozdrawiam

 

Tak, coś około 60cm, ważniejsze że głębokie na 15cm 🙂

Trójkąt 2,2m

Za plecami stepfractal i 1d IMG20211116193109.thumb.jpg.f4d4dc6a5d616d16ce46ce7928445bcb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.