Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Dziękuję Robert @bingant

Podstawki pod monobloki takie jak wymarzyłem. Warto było poczekać.

Panowie, dajcie znać proszę, jeśli łączycie „lampy” z YB. Jak to tam u was brzmi?
Ja jestem bardzo zadowolony, taki trochę spełniony; powolutku w poszukiwaniu przetwornika, na razie jeszcze nic mną nie potrząsnęło. Koledzy mówią, bym wow nie oczekiwał. 
Dobra, powiem jak jest😉 Potrzebuję potwierdzenia, że warto pójść w stronę Lampiego. Tak mi intuicja podpowiada. Dwa razy się udało. Do trzech razy...?
Pozdrawiam
 

CF8FDFA8-E04D-4851-931C-E8EFF8DFC3FD.jpeg

B89ECE9F-CCB0-41EC-AC0C-36E6EE10B758.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, adamnl napisał:

Panowie, dajcie znać proszę, jeśli łączycie „lampy” z YB. Jak to tam u was brzmi?

Mam Zephyry, z lekką modyfikacją zwrotnicy - notabene model, który zapoczątkował niniejszy klub  YB Audio (sprzedał mi jej kolega Biniek, założyciel klubu) - i napędzam je wzmacniaczem na lampach EL34. W trybie PP, bo inaczej jest za mało mocy. Jest fajnie. Udało mi się zebrać relatywnie niedrogie pozostałe klocki, brzmiące na tyle dobrze, że mógłbym z tym żyć do końca swych dni i nie narzekać, że coś ogranicza muzykę.

No ale wiadomo, jak jest 🙂 Po jakimś czasie człowiek nieuchronnie dochodzi do wniosku, że jednak by zrobił jakiś upgrade😉

Dla mnie największym felerem oferty UB Audio jest brak kolumn, które mogłyby zagrać ze wzmacniaczem na lampach 300B lub innych podobnych w konfiguracji SET - bo taka konfiguracja mi się marzy. Panowie Y&B - i trudno im się dziwić, bo ma to rynkowy sens - coraz bardziej idą w stronę smukłych słupków, które łatwiej jest przełknąć naszym żonom, a do wysokoefektywnych kolumn to pewnie by się prosił jakiś duży głośnik papierowy na dole... I tak oto koncepcja szczupłego słupka poszłaby się chędożyć 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Moriarty napisał:

na lampach 300B lub innych podobnych w konfiguracji SET - bo taka konfiguracja mi się marzy

Dzięki za odzew. 
Piszesz o marzeniach/SET.

Co takiego szczególnego ujęło Cię w brzmieniu z takiej właśnie konfiguracji?


Tak sobie pomyślałem o moich audio marzeniach. Chciałbym posiadać większy pokój, tak z 30-35 metrów kw., 3.5 metra wysoki i wtedy „wlazłbym” na łeb Robertowi i Pawłowi, by „wystrugali” dla mnie „coś” co dawało by namiastkę brzmienia Live. 
Miałem okazję dwa razy przebywać w podobnych warunkach i wyskoczyłem z trampek. Ech i po co było tam łazić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Temat kolumn wysokoefektywnych ciągle jest u nas na uwadze i były też podejmowane próby ale na razie z mało satysfakcjonującym rezultatem. 
Takie kolumny należy budować zupełnie inaczej, na innych przetwornikach i godząc się na pewne kompromisy. Kolumny które by spełniały wszystkie nasze oczekiwania niestety prawdopodobnie byłyby za drogie dla potencjalnego klienta. Brakuje trochę odpowiednich przetworników w rozsądnych cenach. Te które rokują dobrze, niestety są drogie.

Sprawdziłem już jeden komplet pewnego producenta który robi podobno wysoko efektywne przetworniki i to jak parametry deklarowane rozmijały się z rzeczywistością to naprawdę szkoda gadać. Kupiłem kolejne przetworniki i będę próbować dalej w wolnej chwili. Takie sprawdzanie sobie przetworników to jest wydatek 1, 2, czasem 3 tys zł. Raz czy drugi można spróbować ale w końcu człowiek się zniechęci widząc brak pozytywnych rezultatów bo ile można zainwestować pieniędzy a przede wszystkim czasu w coś co w sumie z naszego punktu widzenia jest tematem dość niszowym 😉

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość adamnl

(Konto usunięte)

@Yoshi_80 Pawle, dzień dobry. Poniedziałek, na pewno wyspany jesteś po weekend, z ochotą do pracy itd😃 a ja tu z zapytaniem.

Oczywiście mogłem poszukać, mam abonament na Google w końcu, ale pomyślałem, co tam zapytam tu/Ciebie.

W dniu 27.11.2021 o 20:36, Yoshi_80 napisał:

Temat kolumn wysokoefektywnych ciągle jest u nas na uwadze

Czy zechciałbyś powiedzieć, w czasie dla Ciebie najbardziej stosownym, jakie praktyczne korzyści wynikają z posiadania kolumn „wysoko skutecznych”

Zakładając, że słucham cicho, bardzo cicho. „Cicho” u mnie to trójkąt 2x2x2 metry, przy klasyce Max 70 dB. Przeważnie 55-60. Apka na telefonie.

Co ja dostanę, gdy Tobie/Wam spełnią się oczekiwania.

W dniu 27.11.2021 o 20:36, Yoshi_80 napisał:

Kolumny które by spełniały wszystkie nasze oczekiwania niestety prawdopodobnie byłyby za drogie dla potencjalnego klienta.

A ja jako potencjalny klient, Wasz klient, byłbym skłonny poprosić Was o takie kolumny. 
 

Dobrego, spokojnego poniedziałku życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzięki , bardzo ładne. Ja myślałem raczej o piance (są panele z pianki 40kg/m3) bo mam akustyke ďo okielznania i myślę że trochę lepiej zareaguje niż gips? 

Jeszcze jedno. Pisałeś , że za lamelami drewnianymi masz wełnę. Ta pustka to za wełna do ściany , czy za lamelami do wełny? 

Edytowane przez rejbis
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, rejbis napisał:

Dzięki , bardzo ładne. Ja myślałem raczej o piance (są panele z pianki 40kg/m3)

Ja tez chcialem z paneli piankowych apama zrobic ta scianke ale ladniejsz polowa powiedziala NIE. Tak wiec aby nie eskalowac sytuacji przykleilem te gipsowe. 

Zaraz za lamelami jest czarny material, welna rockwool gr. 10cm owinieta flizelina i pustka 5cm miedzy welna a sciana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, fetek napisał:

jak z obróbką tego ustrojstwa ? malowanie itd

bardzo proste.

Nalezy jednak kleic te gipsowe panele na klej do plytek. Klej gipsowy bardzo szybko schnie i nie ma mozliwosci poprawnego ustawienia panelu klejonego do juz przyklejonych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy bliżej? Czy więcej do środka pomieszczenia to kwestia akustyki ? Można do przodu ale nie zawsze będzie lepiej . Nie byliśmy tam nie słuchaliśmy  możemy tyko dywagować jak będzie lepiej. 

Można coś   podpowiedzieć będąc w miejscu odsłuchu  reszta to teoria . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 22:51, bogus18 napisał:

Czy bliżej? Czy więcej do środka pomieszczenia to kwestia akustyki ? Można do przodu ale nie zawsze będzie lepiej . Nie byliśmy tam nie słuchaliśmy  możemy tyko dywagować jak będzie lepiej. 

Można coś   podpowiedzieć będąc w miejscu odsłuchu  reszta to teoria . 

Scena zawsze będzie lepsza, reszta nie koniecznie. Tu i tak największym problem jest pusta ściana.

W dniu 20.01.2022 o 22:51, bogus18 napisał:

Można coś   podpowiedzieć będąc w miejscu odsłuchu  reszta to teoria . 

nie trzeba, ustawianie na ucho to podstawowy błąd.

Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli właściciel systemu jest zadowolony to mam nic do tego ( jak chciał by porady to by pytał 🙂

Co do usytuowania systemów to raczej większość na forum robi to na słuch 👍 .Można profesjonalnie i ok

. Ale nie wszyscy to Audiofile i puryści ? I nie zawsze jak najlepiej sprawdza się w domu choć by ze względu na 👩.

Budowanie systemu i przyjemność słuchania  dobrej jakości muzyki to dla wielu kompromis .

Pozdrawiam kolegów i życzę zadowolenia  słu u siebie w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

i jak Ci się to z emo zgrywa ?

Teraz w sobotę jest tydzień jak je posiadam więc wymagają pewnego czasu pracy, aby osiągnąć maksymalną sprawność działania. Dźwięk na tą chwilę spłaszczył się i wszystko i jakby uciekło 🤔. Mogę ci powiedzieć jak miałem Heco Elementa 700 naprawdę to fajnie grało ale Heco to nie ta liga więc zapewne będzie inaczej.Jedynie jak przywiozłem Hurricane RS i ustawiłem to było czuć różnicę duża szczegółowość , przejrzystość i ten sprężysty bass coś pięknego.

 

2 godziny temu, bogus18 napisał:

Tu i tak największym problem jest pusta ściana. nie trzeba, ustawianie na ucho to podstawowy błąd.

I tu masz rację i dlatego już rozglądam się za bass trapami które umieszczę po rogach , za przetwornikami powieszę dyfuzory akustyczne i chciałem za głową na ścianie powiesić absorber akustyczny który byłby obrazem ale i tu jest dylemat bo ściana jest gipsowa a taki absorber waży 10 kg więc mam szkopuł ogólnie muszę zmienić troszkę akustykę ale to wiedziałem od samego początku 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bogus18 napisał:

Co do usytuowania systemów to raczej większość na forum robi to na słuch 👍 .Można profesjonalnie i ok

. Ale nie wszyscy to Audiofile i puryści ? I nie zawsze jak najlepiej sprawdza się w domu choć by ze względu na 👩.

Budowanie systemu i przyjemność słuchania  dobrej jakości muzyki to dla wielu kompromis .

To że ktoś promil funduszy, które wywalił na sprzęt przeznacza na mikrofon i uczy się podstaw nie znaczy że jest profesjonalistą, jest normalnym userem, który po prostu chce lepszego brzmienia.

Problemu na ucho nie zdefiniujesz, mało tego często nawet nie wiesz że masz problem. Monitora czy telewizora tez nie ustawiasz "na oko".

28 minut temu, MuadDib napisał:

gipsowa a taki absorber waży 10 kg

to żadne obciążenie, daj odpowiednie kołki i będzie git. Pod płytą masz wełnę, czyli absorber, może problem jest zupełnie inny niż się Tobie wydaje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fetek napisał:

nie trzeba, ustawianie na ucho to podstawowy błąd

dokladnie. Ja swoje ustawialem z umikiem i rewem. I slychac efekt 😉

W dniu 20.01.2022 o 22:51, bogus18 napisał:

Czy bliżej? Czy więcej do środka pomieszczenia to kwestia akustyki ? Można do przodu ale nie zawsze będzie lepiej . Nie byliśmy tam nie słuchaliśmy  możemy tyko dywagować jak będzie lepiej.

Masz racje ale w wiekszosci przypadkow poprawi sie glebia, moze troche scena. 

W dniu 20.01.2022 o 13:21, MuadDib napisał:

Witam zacne grono użytkowników YB 

podaj wymiary pokoju i ulozenie sprzetu

 

Godzinę temu, MuadDib napisał:

tu masz rację i dlatego już rozglądam się za bass trapami które umieszczę po rogach , za przetwornikami powieszę dyfuzory akustyczne i chciałem za głową na ścianie powiesić absorber akustyczny który byłby obrazem ale i tu jest dylemat bo ściana jest gipsowa a taki absorber waży 10 kg więc mam szkopuł ogólnie muszę zmienić troszkę akustykę ale to wiedziałem od samego początku

Sprawdz najpierw umikiem i rewem co tam u Ciebie jest. Kazdy ma jakis problem z akustyka, tu nie ma wyjatkow. Takim wrzucaniem ustrojow gdzie Ci sie wydaje mozesz zrobic sobie tylko krzywde. Ja osobiscie stosuje LEDE (live end dead end czy jakos tak 😉)

Za kolumnami tlumie a za plecami rozpraszam. A basstrapy to juz napewno po pomiarach. Byc moze bedziesz potrzebowal strojonych na jakas czestotliwosc (mod). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.