Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz się dogadać i zrobić projekt indywidualny pod twoje wymagania.

To jest manufaktura więc są bardzo elastyczni.

 

To wiem.

 

Telefon do Yoshiego mam i kiedyś z nim rozmawiałem dość długo.

Pewnie się z tym skończy ale nie teraz z różnych powodów.

 

Jestem narazie ciekawy jego zdania na ten temat ( wstęga, zamknięty bass ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Yoshiego bo tego mi brakuje w waszej ofercie :

 

Czy planujecie jakieś kolumny z ;

 

1. Wysokotonową wstęgą ( Fountek, Mundorf etc... )

 

2. 3 ( lub 3,5 )- Drożną konstrukcją z zamkniętą paczką na 20 ( lub większym ) basowym głośniku.

 

Na średnicy Satori albo ilumminator :)

 

Jeżeli chodzi o wysokotonówkę to rozumiem że Satorii czy Iluminator to godni przeciwnicy, ale jeżeli chodzi "dół" to jednak jak ktoś posłucha bardzo dobrej linii transmisyjnej lub zamknietych paczek to jednak b-r gra trochę inaczej ( dla mnie gorzej na jedno kopyto - gra nie gra )

 

Macie może w planach powyższe konstrukcje ??

 

Generalnie odpowiedź na wszystkie pytania brzmi - nie, nic takiego nie planujemy wprowadzać do naszej oferty, nie w najbliższej przyszłości.

Nasze plany na nadchodzące miesiące są ze zgoła przeciwnego bieguna. Na razie skupimy się na uzupełnieniu bazy projektów o konstrukcje 2 / 2,5 drożne w podłogówce oraz monitorów, których w ogóle nie mamy.

Dalsze plany to być może w końcu coś o wyższej skuteczności, dedykowanego pod lampę lub duże kolumny (może 4 drożne) dla fanów dużych rzeczy. Co dalej, zobaczymy ;-)

 

Część rozwiązań o jakich piszesz jest możliwych do zrealizowania u nas w formie projektu indywidualnego. Nic nie stoi na przeszkodzie zamówić u nas kolumny w obudowie zamkniętej np ostatni projekt na Satori WO24, lub kolumna Zephyr z basowym SB23 spokojnie mogłyby być w OZ gdyż oba głośniki poradzą sobie w takiej aplikacji. Standardowo nie robimy takich rzeczy bo 95% ludzi powie, że spoko ta obudowa zamknięta, ale basu mało jak na taki duży głośnik. Takie rozwiązania są niszowe, dla koneserów, z naszego punku widzenia nie ma sensu wprowadzać na stałe. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie zamówić taką kolumnę. To są kosmetyczne poprawki zwrotnicy, nieco inny litraż i brak bas reflexu, cała filozofia.

 

Zastosowanie wstęgi też nie jest jakimś problemem. Jeżeli będziesz chciał to proszę bardzo, zrobimy Ci kolumny na wstędze :-). Na razie w swoich konstrukcjach bazujemy na 3 firmach : SB, Scan, Accuton, może dojdzie Seas na którym niegdyś powstawało trochę konstrukcji. Głośniki tych firm mamy dobrze osłuchane i sprawdzone w praktyce. Myślę, że praktyczne opanowanie lwiej części oferty 4 firm głośnikowych to jest już spora baza wiedzy do tego aby móc doradzić i dopasować brzmienie do wymagań i móc sprawnie pracować nie będąc czymś zaskoczonym.

Wstęgi na razie nie były w obszarze naszych zainteresowań, ale jak to się mówi : wszystko w swoim czasie ;-) .

 

Kolumn w układzie linii transmisyjnej na razie również nie planuję robić. Może kiedyś jak będzie dużo wolnego czasu i będzie mi się nudzić. Z linią transmisyjną jest ten problem, że ją można poprawiać i przekonstruowywać bez końca. Ilu ludzi tyle pomysłów na linię. Tego typu projekt jest bardzo czasochłonny i z punktu widzenia modelu biznesowego jaki mamy, robienie linii to strzał w stopę. Szczególnie przy jakimś jednorazowym projekcie jest to bez sensu. Przecież na 1 parze kolumn kokosów się nie zarobi. No i teraz jaki jest sens siedzieć i projektować je przez wiele tygodni ? To jest dobre zagadnienie dla hobbystów, którzy swojego czasu nie liczą. Ale nie jak mówimy o jakieś formie biznesowej, szczególnie jak klient po zamówieniu kolumn chciałby mieć je jak najszybciej u siebie.

 

Linii nie mówię zdecydowanie nie, ale może to powstać w wolnych chwilach formie odskoczni i niezobowiązującego projektu. Na pewno nie jako projekt indywidualny. Może wytypuję jakiś głośnik i przygotuję taki moduł basowy oparty o LT do wykorzystania w różnych konfiguracjach pozostałych głośników. Tylko z doświadczenia wiem, że od razu trafi się ktoś z "doskonałym pomysłem" zmiany tego głośnika basowego na inny i cała ta robota będzie nic nie warta. Bo tak to już jest w tej materii, każdy chciałby mieć inaczej i po swojemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerny wpis.

 

Gdzieś tam z tyłu głowy spodziewałem się takich odpowiedzi, ale zawsze na papierze to co innego - inni też będą mieć jasny obraz Waszej oferty - dodam że świetnej oferty bo co jak co ale i wygląd i brzmieniowo to jest bardzo wysoka półka.

 

 

Tak jak sam napisałeś, a czego ja nie umieściłem w swoim zapytaniu to rzeczywiście brakuje mi też u Was czegoś wysoko skutecznego takiego prawdziwego spl powyżej 90db 1m/1W a może i bliżej 93db ??

 

Coś co mogło by świetnie zagrać z SET-ami 3-8 Watowymi ( 2A3, 300B, EL34 lub KT88 SE, etc ) ( na Basie w sensie jakościowym i ilościowym, oraz ogólnym odpowiednim SPL-u w przeciętnych pomieszczeniach mieszkalnych w bloku czyli 15-30m2 )

 

 

 

Tylko pytanie co dać na średnicę skoro Satori 13 i 16 oraz Scany 12 i 15 ledwie co 90db/4 ohm

Dobrze by były by minima impedancyjne nie spadały poniżej 6 ohm

Na dole to chyba Seas CA22 nawet x2 na stronę byłby extra ...

 

i druga rzecz którą widział bym w Waszych projektach jako świetne rozwiązanie o którym kiedyś na jesieni rozmawialiśmy telefonicznie ( jeżeli pamiętasz ) a nad którym warto by się zastanowić jako świetne rozwiązanie dla klientów w celu dopasowania barwy i brzmienia Waszych kolumn w różnych pomieszczeniach to płynna lub skokowa regulacja tłumienia wysokich i niskich lub jednocześnie na jednym przełączniku/potencjometrze sekcji średnio-wysokiej tak jak to już 30 lat temu robiło Infinity, np tak jak tu w przykładowym modelu RS4B :

 

 

http://www.hifishock.org/gallery/speakers/infinity/rs-4b-0b2-infinity/

 

http://www.infinity-classics.de/technik/manuals/RS_4B_technical_sheet.pdf

 

http://www.infinity-classics.de/models/Reference-series-1+b-2-10+A+B-1981-86/index-Reference.htm

 

 

 

Wiem że problemem może być zmieniający się pkt podziału i zmiana fazy, pytanie tylko na ile ten problem realnie występuje skoro kiedyś z powodzeniem stosowali takie rozwiązania.

 

Mimo wszystko trzymam za Was kciuki :)

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sam napisałeś, a czego ja nie umieściłem w swoim zapytaniu to rzeczywiście brakuje mi też u Was czegoś wysoko skutecznego takiego prawdziwego spl powyżej 90db 1m/1W a może i bliżej 93db ??

 

Coś co mogło by świetnie zagrać z SET-ami 3-8 Watowymi ( 2A3, 300B, EL34 lub KT88 SE, etc ) ( na Basie w sensie jakościowym i ilościowym, oraz ogólnym odpowiednim SPL-u w przeciętnych pomieszczeniach mieszkalnych w bloku czyli 15-30m2 )

 

 

Problemem jest co na bas. Jeżeli pomniemy jakieś rozwiązania rodem PA, nie ma driverów basowych rozmiaru 8-10 cali oferujących takie osiągi. Ok 90dB przy 8 ohmach i 1 W jeszcze da się znaleźć ale 93? To praktycznie nierealna sprawa.

Po prostu rynek głośnikowy wśród "uznanych" producentów nie oferuje niczego co mogłoby spełnić takie oczekiwania. Pozostaje szperać w jakiś koszmarkach z estradowym rodowodem no i większych rozmiarach 10 cali minimum ale lepiej 12.

 

Tylko pytanie co dać na średnicę skoro Satori 13 i 16 oraz Scany 12 i 15 ledwie co 90db/4 ohm

Dobrze by były by minima impedancyjne nie spadały poniżej 6 ohm

Na dole to chyba Seas CA22 nawet x2 na stronę byłby extra ...

 

Dwa Seasy CA22 nie dadzą 6 ohmowego minimum ipedancji ;-). Żeby zyskać efektywność musisz je łączyć równolegle a impedancja spadnie do 4 ohm. Pomysły wzajemnie się wykluczają. Pozostaje łączenie szeregowe, które nie zwiększy efektywności napięciowej. Co prawda mamy dwa głośniki ale każdy z nich dostaje połowę mocy więc .. przy tym samym napięciu gra tak jakby był 1 głośnik.

 

Problemu wysokoefektywnej sekcji basowej nie da się łatwo rozwiązać. Ze średnimi tonami też nie jest najlepiej bo większość efektywnych driverów ma 4 ohm więc założone 6 ohmowe minimum może też być trudne do uzyskania.

 

i druga rzecz którą widział bym w Waszych projektach jako świetne rozwiązanie o którym kiedyś na jesieni rozmawialiśmy telefonicznie ( jeżeli pamiętasz ) a nad którym warto by się zastanowić jako świetne rozwiązanie dla klientów w celu dopasowania barwy i brzmienia Waszych kolumn w różnych pomieszczeniach to płynna lub skokowa regulacja tłumienia wysokich i niskich lub jednocześnie na jednym przełączniku/potencjometrze sekcji średnio-wysokiej tak jak to już 30 lat temu robiło Infinity, np tak jak tu w przykładowym modelu RS4B :

 

 

http://www.hifishock.org/gallery/speakers/infinity/rs-4b-0b2-infinity/

 

http://www.infinity-classics.de/technik/manuals/RS_4B_technical_sheet.pdf

 

http://www.infinity-classics.de/models/Reference-series-1+b-2-10+A+B-1981-86/index-Reference.htm

 

 

 

Wiem że problemem może być zmieniający się pkt podziału i zmiana fazy, pytanie tylko na ile ten problem realnie występuje skoro kiedyś z powodzeniem stosowali takie rozwiązania.

 

Robiliśmy 2 razy takie rozwiązanie w celu regulacji poziomu basu do reszty pasma ale zarzuciliśmy ten pomysł. To co zrobiliśmy jeszcze było wykonalne przy uprzednim, odpowiednim zaprojektowaniu zwrotnicy pod tym kątem. Nie wpływało to w żaden sposób na poprawność zgrania pasm a regulowało. Jednak takie rozwiązania jeżeli mają być zrobione dobrze są cholernie kłopotliwe.

Biorąc pod uwagę regulację w 2 punktach to zwrotnica byłaby bardzo, bardzo rozbudowana i co za tym idzie odpowiednio droższa.

Nie jestem w stanie powiedzieć czy to w ogóle jest wykonalne na takim poziomie poprawności na jakim normalnie wykonujemy zgranie zwrotnicy. A jeżeli nie to po prostu takie rozwiązanie nie ma sensu bo po co dawać komuś w ręce narzędzie którym się psuje kolumny.

 

To co było w infinity i innych starych kolumnach to były bardzo prymitywne metody i daleki jestem od stwierdzenia, że działało to poprawnie bo nie działało, nie miało prawa. Być może dlatego już tego nie widać we współczesnych kolumnach, sami producenci zdali sobie sprawę, że to jest lipa.

Taki regulowany rezystor na wyjściu filtru to nie jest tylko tłumik efektywności głośnika ale również zmiana impedancji obciążenia filtru. A jak ktoś co nieco wie o filtrach to już się domyśla, że jak pod filtr zaprojektowany np pod 8 ohm podłączymy 16 ohm to taki filtr zaczyna inaczej filtrować.. zmieniają się częstotliwości podziału. Dodatkowo zmienia się również charakter filtracji np filtr może uzyskać wyższa dobroć bo dochodzi tu relacja elementów L i C która się nie zmienia a powinna w stosunku do zmienionej impedancji. Jeżeli zabieg zrobimy również na drugim, sąsiednim torze to mamy dwa rozjechane filtry. To nie ma prawa być poprawnie zgrane amplitudowo i fazowo, to będzie meksyk. Ok można by to rpóbować rozwiązać regulowanym L-Padem który utrzymywałby wypadkowa impedancję na stałym poziomie ale gwarantuję, że i tak na pewno coś by się spieprzyło.

 

Jak ja stroję zwrotnicę i muszę zrobić przytłumienie tweetera, to często nie jest tylko zwykłą podmianą rezystora. Po zmianie rezystora aby utrzymać poprawność zgrania trzeba nieznacznie zmienić cewkę filtru tweetera, czasem również kondensator albo "dłubnąć" w torze średniotonowca. Nie wyobrażam sobie tego zrobionego jednym sprytnym "pokrętełkiem". Nie to jest absolutnie nierealne. Już 100x lepiej jest zakupić korektor i regulować pasmo w torze sygnału przed wzmacniaczem jak ktoś potrzebuje takich rzeczy.

 

Mimo wszystko trzymam za Was kciuki :)

 

Dzięki !

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Yasica dnia 05.04.2017 - 11:09 napisał

Tak jak sam napisałeś, a czego ja nie umieściłem w swoim zapytaniu to rzeczywiście brakuje mi też u Was czegoś wysoko skutecznego takiego prawdziwego spl powyżej 90db 1m/1W a może i bliżej 93db ??

 

Coś co mogło by świetnie zagrać z SET-ami 3-8 Watowymi ( 2A3, 300B, EL34 lub KT88 SE, etc ) ( na Basie w sensie jakościowym i ilościowym, oraz ogólnym odpowiednim SPL-u w przeciętnych pomieszczeniach mieszkalnych w bloku czyli 15-30m2 )

 

 

Problemem jest co na bas. Jeżeli pomniemy jakieś rozwiązania rodem PA, nie ma driverów basowych rozmiaru 8-10 cali oferujących takie osiągi. Ok 90dB przy 8 ohmach i 1 W jeszcze da się znaleźć ale 93? To praktycznie nierealna sprawa.

Po prostu rynek głośnikowy wśród "uznanych" producentów nie oferuje niczego co mogłoby spełnić takie oczekiwania. Pozostaje szperać w jakiś koszmarkach z estradowym rodowodem no i większych rozmiarach 10 cali minimum ale lepiej 12.

 

Użytkownik Yasica dnia 05.04.2017 - 11:09 napisał

Tylko pytanie co dać na średnicę skoro Satori 13 i 16 oraz Scany 12 i 15 ledwie co 90db/4 ohm

Dobrze by były by minima impedancyjne nie spadały poniżej 6 ohm

Na dole to chyba Seas CA22 nawet x2 na stronę byłby extra ...

 

Dwa Seasy CA22 nie dadzą 6 ohmowego minimum ipedancji ;-). Żeby zyskać efektywność musisz je łączyć równolegle a impedancja spadnie do 4 ohm. Pomysły wzajemnie się wykluczają. Pozostaje łączenie szeregowe, które nie zwiększy efektywności napięciowej. Co prawda mamy dwa głośniki ale każdy z nich dostaje połowę mocy więc .. przy tym samym napięciu gra tak jakby był 1 głośnik.

 

Problemu wysokoefektywnej sekcji basowej nie da się łatwo rozwiązać. Ze średnimi tonami też nie jest najlepiej bo większość efektywnych driverów ma 4 ohm więc założone 6 ohmowe minimum może też być trudne do uzyskania.

 

 

 

Te 6 ohm nie jest wymagane.

 

Równie dobrze może być te 4 ohm ( minimum to tak 3.6 ohm )

Większość dobrych lampowców nawet setów radzi sobie bez problemu z takimi impedancjami, często mają dwa odczepy (4 i 8 ohm ) a w konstrukcjach DIY gdy idziemy bezkompromisowo można zlecić nawinięcie traf wyjściowych pod konkretną impedancję.

 

Np Lampa 2x6W w Triodzie w pełnej A klasie na KT88 kolegi Sevy radziła sobie bez problemu z moimi Infinity Reference 60 tworząc w 18m2 prawdziwy łomot,zachowując przy tym swietną kontrolę na basie nie gubiąc nic z różnicowania a w 30-35m2 może nie dyskotekę ale siedząc koło Siebie nie dało się rozmawiać ( trzeba było krzyczeć ) ,

Tak Samo SET na 6C33C (Diabełki ) około 15W na kanał nie mówiąc już Yaqinie MS-30 na EL 34 w PP ( ok 45W ) .

 

Te Infinity charakteryzują się takim jak poniżej przebiegiem impedancji :

 

post-32052-0-61525500-1491394104_thumb.jpg

 

post-32052-0-39290600-1491394211_thumb.jpg

 

post-32052-0-31204600-1491394223_thumb.jpg

 

post-32052-0-76143000-1491394582_thumb.jpg

 

 

 

 

Post nr 564 :

http://www.audiostereo.pl/lublin-z-wojewodztwem-milosnicy-dobrego-brzmienia_87037.html/page__st__540?do=findComment&comment=4081428

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to moje YB Audio Excelsior Nefre od teraz są do oddania. Zdjęcie w poście #21 . Reszta z danymi technicznymi tutaj http://yb-audio.pl/realizacje/nefre-2/

 

Wszelkie info dla zainteresowanych na priv.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może być te 4 ohm ( minimum to tak 3.6 ohm )

Większość dobrych lampowców nawet setów radzi sobie bez problemu z takimi impedancjami, często mają dwa odczepy (4 i 8 ohm ) a w konstrukcjach DIY gdy idziemy bezkompromisowo można zlecić nawinięcie traf wyjściowych pod konkretną impedancję.

 

Przy 4 ohmach układ 2 głośnikowej sekcji basowej jest wart rozważenia. Pewnie będę myśleć jak przyjdzie czas na konstrukcję stricte "lampową".

 

Jeśli chodzi o braki w ofercie to myślę, że marketingowym strzalem w 10 bylyby monitory, ktorych obecnie nie macie w ofercie. Wiem, że można zrobić je na zamowienie ale w stałej ofercie ich brak.

Pewnie myślicie o wprowadzeniu takich?

 

Tak oczywiście będą monitory i na jednym modelu na pewno się nie skończy. Na pewno będziemy chcieli uzupełnić serię Exclsior (kolumny w skórze) o monitor. Na razie kończymy kolumny 3 drożne, które będą zamykać tę serię. Powinien powstać również monitor który serię będzie otwierać dzięki czemu będzie ona kompletna :-). Co do terminu trudno powiedzieć, ale ten rok jest jak najbardziej realny.

 

Na pewno powstanie też monitor w standardowym wykonaniu. Prawdopodobnie należy się spodziewać w nim głośników SB Acoustics Satori. Niewykluczone też jest użycie Scan Speaka lub mieszanki obu firm :-) .

 

Niewykluczone, że konstrukcja dedykowana lampowcom będzie również dużym monitorem, ale tego nie liczę jako monitor bo to w sumie taka specyficzna kategoria kolumn.

 

Tak więc najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo pracowicie jeżeli chodzi o uzupełnianie oferty :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na flagowca z którym wiążemy wielkie nadzieje :). Jednak z flagowcami jest jak to z flagowcami. Swoje muszą kosztować bo dużo przetworników w dodatku niebylejakich...

 

A jeśli chodzi o monitory to byłyby napewno pożądane przez klientów. Monitor bylby idealny dla mniejszych metraży i napewno trafiłby w gust niektorych użytkowników. Może od razu dedykowane standy...Nie obrobicie się z zamówieniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o monitory to byłyby napewno pożądane przez klientów. Monitor bylby idealny dla mniejszych metraży i napewno trafiłby w gust niektorych użytkowników. Może od razu dedykowane standy...Nie obrobicie się z zamówieniami :)

 

Będą , będą. Pomysł na dedykowane standy do monitorów w skórze też jest. Niestety tu Roberta mocno poniosła fantazja i jego wizja tych standów jest "trochę" nieakceptowalna od strony kosztów :D. Ale Robert to jak artysta, jak go poniesie to nie patrzy na koszty. Liczy się, że ma być dobrze i ładnie ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem Roberta i mam nadzieję, że kiedyś też Ciebie poznam.

Trzeba wykożystać jego zapał i cechę, że MUSI być dobrze. Jest grupa klientów, ktorej zależy żeby produkty byly najwyższej jakości. Markę w światku audio już macie, nie trafiają do Was ludzie przypadkowi bo ci idą do MM.

Będą też tacy klienci, ktorzy zapłacą za te standy tylko oczywiście bedzie ich mniej. Niech grupa Waszych produktów będzie wizytówką firmy i pokazem możliwości. W tym Wasza sila. Ilość pewnie też ze wzgledów marketingowych ale seria taka jak Excelsior zawsze będzie otwierana w folderach reklamowych jako pierwsza i będzie do czego dążyć ;).

Zwróć uwagę jak teraz firmy robią kolumny. Zachwycają stolarką(zresztą i tak kiepską w porównaniu z Wami) a to co wkładają do środka woła o pomstę do nieba. U Was może być dobrze wewnątrz i zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sumie to jeszcze jedno zapytanie o Waszą ofertę ;

 

Jaka jest szansa , jak to widzicie żeby zamówić u Was kolumny przykładowo Zephyr z np takimi maskownicami jak stosowało Infinty :

 

post-32052-0-49764500-1491586047_thumb.jpg

 

post-32052-0-27120500-1491586064_thumb.jpg

 

Naprawdę kto ma " na stanie " małe dzieci to takie maskownice to zbawienie :)

Ja między innymi kupiłem gotowe takie kolumny z tego powodu - poprzednimi bez maskownic za bardzo interesowały sie szkraby ( 2,5 roku i 1 rok w tej chwili )

 

A co mogą takie malutkie paluszki, i to starsze juz rozumne ??

 

Proszę bardzo : 4 i 6 latki zostawione przez mojego kolegę na minutkę - musiał wyjść za potrzebą do toalety :

 

post-32052-0-28943700-1491586224_thumb.jpg

 

Demon by Raven nabyte przez kolegę od innego użytkownika - cieszyły jego moze miesiąc a chłop trochę zbierał na nie :)

 

Jest opcja, lub planujecie w swoich relizacjach jakieś maskownice ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopisuję się do grona szczęśliwych posiadaczy kolumn od YB :)

 

moje to :

 

505cdcff140e0c66f99a6d794d7f7add_1469450038.jpg

 

PS moja czteroletnia córka jak ktoś przychodzi mówi: "tylko pamietaj, że głosników.... czyli tych czarnych kółek i tego kolca nie wolno dotykać" .....

 

od ubiegłego roku nic się nie stało ...

Edytowane przez bawolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demon by Raven nabyte przez kolegę od innego użytkownika - cieszyły jego moze miesiąc a chłop trochę zbierał na nie :)

 

Ała :(

Jet zapas wprawdzie nie tak tani jak do morela ale zawsze taniej niż nowy głośnik .

https://audiotransducers.com/pl/czesci-do-glosnikow/401-audax-rw025a28.html

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopisuję się do grona szczęśliwych posiadaczy kolumn od YB :)

 

moje to :

 

505cdcff140e0c66f99a6d794d7f7add_1469450038.jpg

 

PS moja czteroletnia córka jak ktoś przychodzi mówi: "tylko pamietaj, że głosników.... czyli tych czarnych kółek i tego kolca nie wolno dotykać" .....

 

od ubiegłego roku nic się nie stało ...

Zakochałem się w nich. Nawet moja żonka co ma takie zabawki gdzieś stwierdziła że piękne.

Jak to gra i z czym jeśli mogę zapytać?

Chętnie bym ich posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe co do żon ... własnie cały bajer w tym, że musiałem osiągnąć kompromis... i powiem wam że jestem z tego niezmiernie zadowolony, otóż pokazywałem różne "kształty" żonie, żeby mniej więcej widziała jakie są możliwości, po pewnym czasie wyklarowało się, że jeżeli chodzi o kształt to najlepiej odpowiada nam obojgu coś ala sonus faber....

mineło pewnie z pół roku ... i Robert pokazał na Diyaudio.pl konstrukcję, która była idealna :) ... (skóra na boku, orzech i mały revelator)

między czasie sporo rozmawiałem z Pawłem, chciałem pogodzić względy czysto dobrego audio ale również (głównie ze względu na Żonę) względy estetyczne ... żeby to zrobić front nie mógł być za szeroki ... z drugiej strony pasowało by mieć też niezły basik...no i co ze średnicą ?

i tutaj Paweł podrzucił pomysł z 16cm Satori :) ... w układzie 2,5way. Naprawdę dobra średnica (wg mnie dużo lepsza niz z 18cm iluminatora) a dzięki układzie 2,5 way jest też dobry basik ...do tego 3 przetworniki na froncie ładnie wyglądają ... nie jest tak pusto na froncie jak gdyby miał być jeden przetwornik. Trochę czasu zajęło dobranie wysokotonówki. Szpilka wydawała się wtedy najlepsza w kategorii cena/jakość (była wyprzedaż u P. Kisiela kupiłem je w cenie 880pln/sztuka). Dzisiaj możliwe, że skusił bym się na beryla (musiał bym tego posłuchać a niestety ostatnio nie mam czasu jeździć po Polsce i szukać takich konstrukcji. Szpilkę znałem z kilku konstrukcji i dobrze zaaplikowana jest dla mnie rewelacją.

Potem uzgodnienia z Robertem w kwestii jakie drewno i jaki kolor skóry...

uzgodnienia z tego co pamiętam zakończyłem gdzieś w kwietniu ubiegłego roku.... a bodajże w sierpniu pojechałem z Żonką do Roberta... i jak zobaczyliśmy to na żywo ..... rewelka :)

 

Co do zestawu.

 

- źródłem jest DAC (Malinka plus Soekris .... ciągle czeka na docelową obudowę :D )

- wzmacniacz to IAMP Borysa (ostatecznie po paru miesiącach zabaw zostawiłem sobie na wejściu A9)

- był przez długi czas Sony F870ES ale ... wolę IAMPa więc się go pozbyłem hehe

- mam też IAMP200 od Borysa, ale póki co gra na desce :D

9a611068c50bbc584afefa2fde367fc3_1488122849.jpg

na zdjęciu akurat brak jeszcze przedwzmacniacza (przez czeski błąd, upaliłem go i musiałem podesłać do autora na reanimację) - przedwzmacniacz to selektor z regulacją głośności na PGA2320.

Edytowane przez bawolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Ciekawe jakby mój NAD c356bee po modzie z nimi zagrał. A co do żonki to moja na szczęście nie ingeruje w takie zakupy (pod względem wyglądu bo koszty już konsultujemy wspólnie) bo wie że mam na tym punkcie zajawkę. Nawet na remont pokoju się zgodziła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja, lub planujecie w swoich relizacjach jakieś maskownice ??

 

Oczywiście. Maskownicę można zamówić jako opcję. Jednak trzeba o tym uprzedzić przed realizacją kolumn bo po zostanie już tylko montaż na kołkach. Standardowo robimy to na magnesach neodymowych, jednak muszą one być zapuszczone już na etapie budowy. Front bez maskownicy nie jest wówczas oszpecony gniazdami na kołki ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sumie to jeszcze jedno zapytanie o Waszą ofertę ;

 

Jaka jest szansa , jak to widzicie żeby zamówić u Was kolumny przykładowo Zephyr z np takimi maskownicami jak stosowało Infinty :

 

post-32052-0-49764500-1491586047_thumb.jpg

 

post-32052-0-27120500-1491586064_thumb.jpg

 

Naprawdę kto ma " na stanie " małe dzieci to takie maskownice to zbawienie :)

Ja między innymi kupiłem gotowe takie kolumny z tego powodu - poprzednimi bez maskownic za bardzo interesowały sie szkraby ( 2,5 roku i 1 rok w tej chwili )

 

A co mogą takie malutkie paluszki, i to starsze juz rozumne ??

 

Proszę bardzo : 4 i 6 latki zostawione przez mojego kolegę na minutkę - musiał wyjść za potrzebą do toalety :

 

post-32052-0-28943700-1491586224_thumb.jpg

 

Demon by Raven nabyte przez kolegę od innego użytkownika - cieszyły jego moze miesiąc a chłop trochę zbierał na nie :)

 

Jest opcja, lub planujecie w swoich relizacjach jakieś maskownice ??

 

Ja przezornie do swoich kolumn zakupiłem maskownice z blachy perforowanej - oryginalne od innych kolumn - trochę szukałem ale w końcu udało się znaleźć idealnie pasujące. Teraz moje kolumny są "kidsproof"

 

Problemem pozostaje znalezienie takich o szerokości 23-25 cm - to u mnie wstrzymuje trochę wymianę kolumn bo teraz to ani ja ani domownicy nie wyobrażamy sobie nie zabezpieczonych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.