Jump to content
biniek

Klub miłośników YB Audio

Recommended Posts

12 minut temu, Manolo napisał:

Na forum mogę dostać opinie bez wychodzenia z domu

Jeśli chcesz robić głośnik opierając się zdaniem innych na forum ,to gratuluję.

Ty masz 200km, ja miałem 1500 km w jedną stronę. I to tylko do yb Audio. O reszcie wycieczek nie wspomnę.

Tam nie ma membrany biernej, 2 drogi z bass reflexem. Zwrotnicę można zrobić drugą obok, starą zostawić w oryginale. Dobrej klasy głosniki ~1200, zwrotnica 500 i robocizna. Co kto woli. Można i szukać innych paczek.

Manolo

Podjedź posłuchaj może wpadnie Ci w ucho np.huracan? Z jakiej pl części jesteś? Ja mam dwie konstrukcję od YB audio odezwij się na priv😉.

Edited by zibii

1 minutę temu, zibii napisał:

Manolo

Podjedź posłuchaj może wpadnie Ci w ucho np.huracan? Z jakiej pl części jesteś możesz na priv😉.

@Zibi, dawaj do mnie. Półkę RTV trzeba wnieść.😀😀😀😀

Jak się ogarnę czasowo to mógłbym wpaść ale urlop dopiero w sierpniu😒.

7 godzin temu, paul klacska napisał:

Ty masz 200km, ja miałem 1500 km w jedną stronę. I to tylko do yb Audio. O reszcie wycieczek nie wspomnę.

Nie no fajne, robi piorunujące wrażenie. Mogę symboliczne przyznać Złote Lejce. 🙂

Serio mówiąc, forum traktuje jako pierwszy punkt. Research, odsłuch, zakup - nie odwrotnie. Zobowiązania nie pozwalają mi jeździć wszędzie gdzie bym chciał, a YB jak wszyscy tu obecni wiemy nie ma szerokiej dystrybucji. 

12 godzin temu, piter z napisał:

A patrząc na te sonusy to szału nie ma - membrana bierna to chyba najgorszy możliwy bas (tyle że jest), średnica żyłowana do granic membraną bierną i to nieszczęsne XT (słyszałem inne Sonusy z tym tweeterem i była straszna bieda).

Możesz wyjaśnić mi - byłemu posiadaczowi tych kolumn, oraz innym użytkownikom tego Forum, który z tych głośników (jeszcze raz - głośników) uchodzi według Ciebie za membranę bierną? I po co w takim razie byłaby ta ogromna "dziura" na przedniej ściance?

70ecb3f4617085f3gen.jpg

939110e3558e992egen.jpg

Ciężko sprawdzić choćby na foto, o czym się pisze?
Wysokie tony tych głośników, pozostające delikatnie w cieniu reszty pasma nie wszystkim muszą się podobać. Dużo jednak pomagało zmniejszenie ich pierwotnego odchylenia. Z tym, że:

15 godzin temu, Forkin napisał:

Wymień samą kopułkę w swoich Sonusach, jeśli reszta jest ok. Tam jest Vifa XT25. W YB pewnie pomogą.

Że niby siedzi tam XT25? Słyszeliśmy coś gdzieś, kiedyś, co? Strasznie "kopułkowata" ta XT25, jak na głośnik ze szpicem...:

28596cd9a0bf2368gen.jpg

Wzmacniacz PP krzemowy i wzmacniacz SET lampowy; Pre lampowe; DAC nie lampowy; CD nie lampowy; PC nie lampowy; Decki nie lampowe; Kable. Też nie lampowe, bo węglowe 😉 Kolumny własnoręcznie rzeźbione - AudioAddicted AAC250 😛 Własnoręcznie wyryty "Amplifier Switch" - ale nie pamiętam czy aby lampowy 😄 Stolik Atacama Evoque Custom+Mod - nie lampowy, ale na pewno analogowy 🙂 audioaddicted.co.uk 

27 minut temu, AudioAddicted napisał:

Możesz wyjaśnić mi - byłemu posiadaczowi tych kolumn, oraz innym użytkownikom tego Forum, który z tych głośników (jeszcze raz - głośników) uchodzi według Ciebie za membranę bierną

membranę bierną stosuje się w przypadku braku mozliwości umieszczenia w obudowie tunelu br odpowiedniej długości, lub jesli długośc br jest zbyt duża i powstają pasozytnicze rezonanse "nie do zlikwidowania"

dlatego jesli kolumny mają otwór bas refleks to nie maja membrany biernej

proste

13 minut temu, slawek.xm napisał:

membranę bierną stosuje się w przypadku braku mozliwości umieszczenia w obudowie tunelu br odpowiedniej długości, lub jesli długośc br jest zbyt duża i powstają pasozytnicze rezonanse "nie do zlikwidowania"

Nie, nie Sławek - pytanie dotyczyło tylko jak kolega wykoncypował że Sonus Faber Grand Piano Home to kolumny z membraną bierną - gdu owe paczki to BR jak się patrzy...

Powody stosowania membran biernych, jak się je stroi wiem, w końcu produkuję głośniki 😄

15 minut temu, slawek.xm napisał:

dlatego jesli kolumny mają otwór bas refleks to nie maja membrany biernej

proste

Chyba jednak nie. Bo istnieją głośniki, które mają zarówno membranę bierną, jak i otwór. Z bardziej znanych firm np. Philips stosował takie rozwiązanie w swoich mini wieżach 😉

Wzmacniacz PP krzemowy i wzmacniacz SET lampowy; Pre lampowe; DAC nie lampowy; CD nie lampowy; PC nie lampowy; Decki nie lampowe; Kable. Też nie lampowe, bo węglowe 😉 Kolumny własnoręcznie rzeźbione - AudioAddicted AAC250 😛 Własnoręcznie wyryty "Amplifier Switch" - ale nie pamiętam czy aby lampowy 😄 Stolik Atacama Evoque Custom+Mod - nie lampowy, ale na pewno analogowy 🙂 audioaddicted.co.uk 

6 minut temu, AudioAddicted napisał:

Z bardziej znanych firm np. Philips stosował takie rozwiązanie w swoich mini wieżach

ciekawe 🙂

12 godzin temu, Manolo napisał:

Mam dobrze ponad 200 km w jedną stronę. Na forum mogę dostać opinie bez wychodzenia z domu. Jeśli głosy będą sprzyjały, jasne ma to sens, ale nie będę jeździł wszędzie tam gdzie jest coś czego nie znam.

Jeśli masz pomysł na "jakoś inaczej" wal śmiało na priv 

200km to nie tak daleko ale jak nie chcesz się na razie fatygować do nas to powiedz skąd jesteś to może znajdziemy kogoś z Twojej okolicy gdzie mógłbyś posłuchać naszych kolumn.

18 minut temu, slawek.xm napisał:

ciekawe 🙂

Tylko ciekawostka w tym przypadku. Nie grało to szczególnie urokliwie 😄

Ale powstawały również kolumny w oparciu o przetwornik pracujący jednocześnie z membraną bierną i otworem BR. Sam kiedyś popełniłem takie 😉

12 minut temu, Yoshi_80 napisał:

200km to nie tak daleko ale jak nie chcesz się na razie fatygować do nas to powiedz skąd jesteś to może znajdziemy kogoś z Twojej okolicy gdzie mógłbyś posłuchać naszych kolumn.

200 kilometrów gdzie oprócz posłuchania sprzętu można zamienić słowo z jego twórcą? To faktycznie niewielka odległość biorąc pod uwagę ile dobrego z takiej podróży może wyniknąć...

Edited by AudioAddicted

widzę, że te 200 km robi większy problem innym niż mi 🙂 koniec końców jeśli YB trafi na moją short listę to na pewno wybiorę się z przyjemnością, chętnie pogadam z twórcami i przywiozę swoje klocki. 

Niemniej, to nadal jest etap "szortlisowania" i dlatego szukam opinii online.  i niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto tego nigdy nie robił 😉 

Mieszkam w Warszawie, więc jeśli kto ma na miejscu lub w okolicach kolumny YB i byłby uprzejmy przyjąć mnie na odsłuch, zapraszam serdecznie ma priv. 

7 hours ago, AudioAddicted said:

Możesz wyjaśnić mi - byłemu posiadaczowi tych kolumn, oraz innym użytkownikom tego Forum, który z tych głośników (jeszcze raz - głośników) uchodzi według Ciebie za membranę bierną? I po co w takim razie byłaby ta ogromna "dziura" na przedniej ściance?

70ecb3f4617085f3gen.jpg

939110e3558e992egen.jpg

Ciężko sprawdzić choćby na foto, o czym się pisze?
Wysokie tony tych głośników, pozostające delikatnie w cieniu reszty pasma nie wszystkim muszą się podobać. Dużo jednak pomagało zmniejszenie ich pierwotnego odchylenia. Z tym, że:

Że niby siedzi tam XT25? Słyszeliśmy coś gdzieś, kiedyś, co? Strasznie "kopułkowata" ta XT25, jak na głośnik ze szpicem...:

28596cd9a0bf2368gen.jpg

Google mnie zmyliło: https://www.stereophile.com/floorloudspeakers/269/index.html

A jak ja tam zobaczyłem XT to już sam nie wiem :D. Może dlatego że jak przewijałem to wyskoczyła mi ta vifa przy innym podobnie brzmiącym z nazwy modelu?.

Aaa, boś Ty na Concerto się zapatrzył - te były wcześniej, przed "Home 😉
No nic, te wcześniejsze tak czy siak nie były niczym ciekawym 🙂

W dniu 17.07.2019 o 11:46, AudioAddicted napisał:

Ale powstawały również kolumny w oparciu o przetwornik pracujący jednocześnie z membraną bierną i otworem BR. Sam kiedyś popełniłem takie

jaki był cel takiego połaczenia ? chciałes poprawić odpowiedź impulsową? zwiekszyć zejscie?

nie było możliwości zrobienia dwóch  tunelów br strojonych na różnie częstotliwości?

Edited by slawek.xm

To był tylko eksperyment na wskutek otworu pozostałego po spalonym głośniku użytym wtedy jako średniotonowy. Otwory BR też już były. Zdemontowałem magnesy i bawiłem się z dociążaniem membrany naprzemian ze zmianą długości tunelu. W pewnym momencie po prostu ciekawie zagrało 😉

Edited by AudioAddicted