Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, hi_aro napisał:

Ten przykład, nie udał się Tobie. To straszne papraki i nieuki. Sami nic nie wykonują, jedynie kleją folię...

@babatular ma niestety adio-klapy na SF. Mieliśmy niezłą bekę z Robertem i Arturem oglądając SF na AVS 2017, ale to w końcu SF... Włosi mają swój nie powtarzalny styl i zwiewność w pomysłach i designe. Z realizacją jest jak ze wszystkim. Minimum kosztów, maksimum zysk, kosztem jakości i nawet niezadowolenia klienta. Ja osobiście nie kupię włoskiego samochodu, włoskiego ekspresu do kawy, nigdy więcej nie dotknę żadnej włoskiej maszyny przemysłowej.  

O faktycznie Sonus Faber to niesamowita lipa. Ekipa Sonusa od hi_aro, Roberta i Artura to mogła by się uczyć. A co do Włochów to faktycznie to wielki obciach jeździć Masserati, Ferrari czy Lamborghini. Dużo lepiej wykonana jest Dacia, Ford i VW - te auta dają zadowolenie klienta i radość obcowania z motoryzacją.

  A co do Włochów w audio to każdy kto miał styczność z produktami Sonus Faber, Franco Serblina, Chario, Diapason wię jaka to lipa i jak to jest beznadziejnie wykonane, a jak tragicznie brzmi.

Dobrze że jeszcze są wielcy geniusze jak hi_aro którzy nauczą Włochów jakości, stylu i sztuki wzornictwa.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

 babatular mam wrażenie, że ciągle nie możesz przeboleć / zrozumieć motywacji jaką kieruje naszych klientów. Może postaw się na ich miejscu ale w inny sposób. Chcesz sobie kupić kolumny na Ellipticorze bo masz taki kaprys. Monitory , albo duże 3 drożne. Pokaż mi proszę co oferuje rynek w Polsce w tym zakresie i za ile. Jest jakaś firma które robi duże 3 drożne kolumny na 4 Ellipticorach/na strone  których możesz sobie pojechać i posłuchać ? Jakieś przykłady ? Bo ja nie znam żadnego. 

To może monitory ? Jest coś, ktoś coś produkuje? Też nie widzę. W komentarzach na fb ktoś i wrzucał linka że Megalith Audio zrobiło monitory, których już nie ma w ofercie czyli pewnie coś tam próbowali robić ale nie pykło. Cena, zwala z nóg, podobno 80 tys a Ty masz jakieś "ale" przy naszej cenie.

Po prostu zmień punkt widzenia to zrozumiesz. To co tworzymy to są customy. Nie m możliwości aby klient ich posłuchał przed decyzją o zamówieniu no bo jak skoro kolumn nikt nie zbudował.  Z drugiej strony co ma zrobić jak nikt niczego takiego nie produkuje co on chce. A jak już to często z jakieś chore pieniądze. To tak jak z samochodami. Możesz wybrać bezpieczną drogę i być kolejnym "nudnym" posiadaczem fabrycznie budowanego auta albo możesz oddać oddać seryjną brykę na tunning do takich braci Collins, Gas Monkey, itp tunerów i dostać coś odjechanego, unikatowego ale jednocześnie nieco nieprzewidywalnego co do efektu końcowego. Bo o to w tym wszystkim chodzi.

Yoshi - coś Ci się pomyliło. Nie mam żadnego ALE. Co więcej - uważam że ceny macie rozsądnie skalkulowane. Jesteście firmą produkująca zespoły głośnikowe. Niestety nie ma gdzie ich posłuchać - oczywiście mówię o modelach które macie w ofercie ( no może poza "siedzibą" Waszej firmy - ale po tym co widać ze zdjęć warunki są mocno średnie do odsluchu kolumn na topowych Scanach.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, babatular napisał:

Yoshi - coś Ci się pomyliło. Nie mam żadnego ALE. Co więcej - uważam że ceny macie rozsądnie skalkulowane. Jesteście firmą produkująca zespoły głośnikowe. Niestety nie ma gdzie ich posłuchać - oczywiście mówię o modelach które macie w ofercie ( no może poza "siedzibą" Waszej firmy - ale po tym co widać ze zdjęć warunki są mocno średnie do odsluchu kolumn na topowych Scanach.

wiesz co malkontencie ? cena tych monitorów jest taka jak dobrej sieciówki , zawsze mozesz sobie kupic i posłuchać u siebie w swoich kontrolowanych warunkach, z ewentualna odsprzedazą nie bedziesz miał zadnych problemów a nawet jak stracisz na tej transakcji tysiaka to pro publico bono bo zapewne nie omieszkasz sie podzielić wnioskami z odsłuchu

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, slawek.xm napisał:

wiesz co malkontencie ? cena tych monitorów jest taka jak dobrej sieciówki , zawsze mozesz sobie kupic i posłuchać u siebie w swoich kontrolowanych warunkach, z ewentualna odsprzedazą nie bedziesz miał zadnych problemów a nawet jak stracisz na tej transakcji tysiaka to pro publico bono bo zapewne nie omieszkasz sie podzielić wnioskami z odsłuchu

Tak ????

  To chyba nie znasz realiów rynku. Monitor DIY za 25 tys zł jest nie do sprzedania na rynku wtórnym. Ogromy problem ze sprzedażą monitorów ( kompaktowych 2-way) powyżej 20tys zł ( mówię o faktycznie zapłaconej kwocie - nie o cenie detalicznej) mają dystrybutorzy. Sprzedają sie w Polsce co najwyżej pojedyńcze sztuki i to wyłącznie uznanych firm.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, slawek.xm napisał:

wiesz co malkontencie ? cena tych monitorów jest taka jak dobrej sieciówki , zawsze mozesz sobie kupic i posłuchać u siebie w swoich kontrolowanych warunkach, z ewentualna odsprzedazą nie bedziesz miał zadnych problemów a nawet jak stracisz na tej transakcji tysiaka to pro publico bono bo zapewne nie omieszkasz sie podzielić wnioskami z odsłuchu

Nie straci się  tysiaka , a raczej minimum 30-50% wartości nowych. Tutaj babatular ma rację. Nie chodzi tu akurat konkretnie o monitory YB, ale ogólnie. W Polsce rynek monitów z tej półki cenowej jest mały. Ludzie bardziej interesują się jednak podłogówkami.  Decydując się na zakup takich monitorów chyba każdy ma tego świadomość i nie kupuje ich po to żeby zaraz sprzedawać. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2019 o 08:11, babatular napisał:

Yoshi - coś Ci się pomyliło. Nie mam żadnego ALE. Co więcej - uważam że ceny macie rozsądnie skalkulowane. Jesteście firmą produkująca zespoły głośnikowe. Niestety nie ma gdzie ich posłuchać - oczywiście mówię o modelach które macie w ofercie ( no może poza "siedzibą" Waszej firmy - ale po tym co widać ze zdjęć warunki są mocno średnie do odsluchu kolumn na topowych Scanach.

Nic mi się nie pomyliło, po prostu uparcie nie chcesz zrozumieć modelu sposobu działania wsadzając ten obraz w swoje, nie pasujące do niego ramki. 

Naszych kolumn które produkujemy seryjnie możesz posłuchac u nas. Warunki mocno średnie? Zdziwiłbyś się ile osób chwali właśnie takie RZECZYWISTE warunki odsłuchu zamiast "sterylnego" zaadaptowanego pomieszczenia.

Trzeba się do nas fatygować. Problem ? Nie dla kogoś kto chce faktycznie coś kupić a dzięki temu iż nie prowadzimy sprzedaży przez salony może mieć sprzęt o salonową marżę tańszy. Jakie marże są każdy mniej więcej się orientuje, możesz sobie policzyć ile to będzie od kolumn np za 20 tys. Starczy na jeżdżenie autem przez bardzo długi czas. Poza tym jak klient coś zamówi zawsze może liczyć na jakiś rabat za fatygę. Zresztą wiele firm stosuje model sprzedaży bezpośredniej np ostatni taki gigant w porównaniu do nas jak Gato wycofało się ze sprzedaży przez salony a sprzęt z miejsca staniał o 40%. 

Widać, że boli Cię, że zrobiliśmy kolumny na Ellipticorach i grały w wg Ciebie mocno średnim pomieszczeniu albo też były głosy, że trafiły do kogoś kto ma również mocno średni "system". No i najważniejsza sprawa nie można ich nigdzie posłuchać.

Po pierwsze co to kuźwa kogo obchodzi gdzie trafiają nasze kolumny i z czym grają ? Klient zamawia, klient płaci a my robimy. Proste.  Ja nie będe klasyfikować i weryfikować swoich klientów na tych którzy mają wg szacownego forumowego grona "odpowiedni system" i tych którzy go nie mają.  Na tych którym warto robić bo sprzęt się nie zmarnuje i tych którym może lepiej nie. Dla mnie klient może sobie te kolumny w komórce trzymać . Co mnie to obchodzi, ja tylko realizuje zamówienie.

Po drugie , nie można posłuchać? A niby jak jak robimy jednostkowy unikatowy egzemplarz ? Mamy od razu robić drugi? 

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, babatular napisał:

To chyba nie znasz realiów rynku. Monitor DIY za 25 tys zł jest nie do sprzedania na rynku wtórnym. Ogromy problem ze sprzedażą monitorów ( kompaktowych 2-way) powyżej 20tys zł ( mówię o faktycznie zapłaconej kwocie - nie o cenie detalicznej) mają dystrybutorzy. Sprzedają sie w Polsce co najwyżej pojedyńcze sztuki i to wyłącznie uznanych firm.

Boże ,jakie to polskie. Liczyć czyjeś pieniądze. Ktoś kiedyś napisał na forum mądre zdanie "są ludzie słuchający muzyki i ludzie słuchający sprzętu". Ty kolego @babatular zaliczasz się do tych drugich. Nawet przez myśl wam nie przeszło, że kolega który kupił te monitory właśnie zmienia testament i będzie chciał być z nimi pochowany w grobie.Ale nie ,wy liczycie ile on już stracił pieniędzy. Żałosne to jest. Co najgorsze piszecie o monitorach których na oczy nie widzieliście ( jeden widział), no ale jest przecież doświadczenie kolegi @babatular, który zaraz napisze ,to co pisze zawsze. Z mojego doświadczenia ,to nie może się udać. Gdzieś na forum napisał definicję hi-endu, bardzo fajna ale ona zupełnie do niego nie pasuje. 
Bo po pierwsze,dla kolegi @babatular ,to produkt musi mieć najczęściej nazwę ciężką do wypowiedzenia. Po drugie ,tylko metkowiec ,po trzecie produkt musi uzyskać status legendy . I najważniejsze, odsprzedawalność . Produkt nie może stracić na wartości a jeszcze większy to hi end ,jak dzięki trzem pierwszym punktom ,zyska jeszcze na wartości. Taki to jest jego hi end. 
Tak więc z całym szacunkiem panowie,nie słyszeliście Ellipticorow ,tak więc przestańcie pisać o rzeczach o których nie macie zielonego pojęcia. 
Możemy wrócić do tematu jak posłuchacie konstrukcji na Ellipticorach. Z kolegą Silver_85, może szybciej bo jest osobą która nie boi się kupić kolumn polskiego producenta. Za to z kolegą @babatular chyba nigdy, bo on nic nie kupi raz,a zanim jakiś metkowiec wyda kolumny na tych przetwornikach ,to minie jeszcze trochę czasu. Ale nawet jak one pokażą się na rynku,to cena będzie zaporowa dla w/w kolegi. Tak więc powiem w skrócie, przestańcie puszczać brzydkie bąki w tej grupie i wy***rdalać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, audiowit napisał:

Znów rozmowa o kasie? Rynek zweryfikuje. To najlepszy sędzia.

A jak może być inaczej? Przecież on nie napisze, że gratuluję właścicielowi monitorów. Na dzień dobry zmiesza go i je z błotem dla zasady , że monitory za drogie, że przetworniki nie warte swojej ceny, że to konstrukcja DIY , że .....

Opinia faceta który nie widział kolumn na własne oczy. Nawet nie wypada tego komentować. 

Teraz będzie siedział pół dnia próbując napisać ripostę do powyższych postów. 

Ja już nawet wiem co napisze. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Silver_85 napisał:

Nie straci się  tysiaka , a raczej minimum 30-50% wartości nowych

 obraz.png.8136e8e22e4963caa92b12690d4e3cc1.png

tych słuchałem, cena była w granicach 50 tysięcy , rozmawiałem z konstruktorem i pokazałem mu slabe punkty tej konstrukcji , o dziwo przyznał mi rację

przy cenie jakichkolwiek monitorów aspirujących do hi-endu , cena YB jest bardziej niz skromna

dlatego nie sadzę by ktokolwiek stracił zamawiając u nich podobne cacka

glosniki sa dośc łatwe w aplikacji , a jesli dzwiek nie bedzie odpowiadał zawsze mozna sie pokusić o ingerencję w zwrotkę i dopasowanie do własnych subiektywnych wymagań

 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, audiowit napisał:

Przesledź jego posty w innych watkach. Niewarto.

Widziałem, poeta, teoretyk, gawędziarz.

Kolega @Zibi może powiedzieć coś więcej. 

Mnie ciekawi jedno, po co tu zagląda? Skoro wszędzie pisze , że takie firmy jak ybaudio,s16hz,itp ,to dłubacze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, slawek.xm napisał:

przy cenie jakichkolwiek monitorów aspirujących do hi-endu , cena YB jest bardziej niz skromna

Jak najbardziej się zgadam. Ceny YB są atrakcyjne. Nie chodziło mi o to , że są  za drogie czy coś. Po prostu trudniej sprzedać monitor szczególnie drogi.  Nie wiem czy chłopaki z YB to potwierdzą , ale na 10 sprzedanych kolumn podejrzewam że z 8-9 to podłogowe. W używkach będzie podobnie. 

39 minut temu, slawek.xm napisał:

dlatego nie sadzę by ktokolwiek stracił zamawiając u nich podobne cacka

Tak , ale wiedząc , że nowy mogę mieć za 25k i wybrać sobie np. kolor,  wykończenie itp. to 24k bym za używkę nie zapłacił. Szczególnie jak ktoś z rok na nich pogra. Zresztą nie ma co się martwić zawczasu. Nie jest powiedziane , że będą szły na sprzedaż. Niech cieszą właściciela. 

 

 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Silver_85 napisał:

Tak , ale wiedząc , że nowy mogę mieć za 25k i wybrać sobie np. kolor,  wykończenie itp. to 24k bym za używkę nie zapłacił. Szczególnie jak ktoś z rok na nich pogra. Zresztą nie ma co się martwić zawczasu. Nie jest powiedziane , że będą szły na sprzedaż. Niech cieszą właściciela. 

Jesteś pewien, że za rok nie będą warte 50 tys?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, paul klacska napisał:

Jesteś pewien, że za rok nie będą warte 50 tys?

Nie wiem na ile będą wyceniane przez producenta za rok. Jeśli kiedyś będą kosztowały nowe 50k to wtedy na tych zakupionych teraz można faktycznie nie stracić. W inny przypadku nikt głupi nie jest i nie kupi używanych w cenie nowych nie ważne jakiej by firmy był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Oczywiście, że tak jest jak mówisz.

Żałuj , że ich nie posłuchałeś jak byłeś z wizytą. Najwidoczniej miałeś inne priorytety ????

Ja chętnie wybiorę się do Olkusza by ich posłuchać, Robert ma się spytać właściciela czy to realne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Ale co tu jest do porównywania? 3 drożna kolumna z przetwornikami o wartości 28 000zł vs ten tannoy? : /


1. Akustyk działalności charytatywnej raczej nie prowadzi.
2. Nie widzę jakiejś specjalnej przewagi kolumny trójdrożnej nad dwudrożną.

A patrząc na obrazki mogę tylko powiedzieć, że stolarka pierwsza klasa, widać że ktoś ma dryg do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Nic mi się nie pomyliło, po prostu uparcie nie chcesz zrozumieć modelu sposobu działania wsadzając ten obraz w swoje, nie pasujące do niego ramki. 

Naszych kolumn które produkujemy seryjnie możesz posłuchac u nas. Warunki mocno średnie? Zdziwiłbyś się ile osób chwali właśnie takie RZECZYWISTE warunki odsłuchu zamiast "sterylnego" zaadaptowanego pomieszczenia.

Trzeba się do nas fatygować. Problem ? Nie dla kogoś kto chce faktycznie coś kupić a dzięki temu iż nie prowadzimy sprzedaży przez salony może mieć sprzęt o salonową marżę tańszy. Jakie marże są każdy mniej więcej się orientuje, możesz sobie policzyć ile to będzie od kolumn np za 20 tys. Starczy na jeżdżenie autem przez bardzo długi czas. Poza tym jak klient coś zamówi zawsze może liczyć na jakiś rabat za fatygę. Zresztą wiele firm stosuje model sprzedaży bezpośredniej np ostatni taki gigant w porównaniu do nas jak Gato wycofało się ze sprzedaży przez salony a sprzęt z miejsca staniał o 40%. 

Widać, że boli Cię, że zrobiliśmy kolumny na Ellipticorach i grały w wg Ciebie mocno średnim pomieszczeniu albo też były głosy, że trafiły do kogoś kto ma również mocno średni "system". No i najważniejsza sprawa nie można ich nigdzie posłuchać.

Po pierwsze co to kuźwa kogo obchodzi gdzie trafiają nasze kolumny i z czym grają ? Klient zamawia, klient płaci a my robimy. Proste.  Ja nie będe klasyfikować i weryfikować swoich klientów na tych którzy mają wg szacownego forumowego grona "odpowiedni system" i tych którzy go nie mają.  Na tych którym warto robić bo sprzęt się nie zmarnuje i tych którym może lepiej nie. Dla mnie klient może sobie te kolumny w komórce trzymać . Co mnie to obchodzi, ja tylko realizuje zamówienie.

Po drugie , nie można posłuchać? A niby jak jak robimy jednostkowy unikatowy egzemplarz ? Mamy od razu robić drugi? 

 

 

o rany

    No boli mnie niesłychanie że robicie kolumny na Elipticorach. Naprawdę nie mogę z tego powodu oka zmrużyć.

 

 

 

 

6 godzin temu, paul klacska napisał:

Boże ,jakie to polskie. Liczyć czyjeś pieniądze. Ktoś kiedyś napisał na forum mądre zdanie "są ludzie słuchający muzyki i ludzie słuchający sprzętu". Ty kolego @babatular zaliczasz się do tych drugich. Nawet przez myśl wam nie przeszło, że kolega który kupił te monitory właśnie zmienia testament i będzie chciał być z nimi pochowany w grobie.Ale nie ,wy liczycie ile on już stracił pieniędzy. Żałosne to jest. Co najgorsze piszecie o monitorach których na oczy nie widzieliście ( jeden widział), no ale jest przecież doświadczenie kolegi @babatular, który zaraz napisze ,to co pisze zawsze. Z mojego doświadczenia ,to nie może się udać. Gdzieś na forum napisał definicję hi-endu, bardzo fajna ale ona zupełnie do niego nie pasuje. 
Bo po pierwsze,dla kolegi @babatular ,to produkt musi mieć najczęściej nazwę ciężką do wypowiedzenia. Po drugie ,tylko metkowiec ,po trzecie produkt musi uzyskać status legendy . I najważniejsze, odsprzedawalność . Produkt nie może stracić na wartości a jeszcze większy to hi end ,jak dzięki trzem pierwszym punktom ,zyska jeszcze na wartości. Taki to jest jego hi end. 
Tak więc z całym szacunkiem panowie,nie słyszeliście Ellipticorow ,tak więc przestańcie pisać o rzeczach o których nie macie zielonego pojęcia. 
Możemy wrócić do tematu jak posłuchacie konstrukcji na Ellipticorach. Z kolegą Silver_85, może szybciej bo jest osobą która nie boi się kupić kolumn polskiego producenta. Za to z kolegą @babatular chyba nigdy, bo on nic nie kupi raz,a zanim jakiś metkowiec wyda kolumny na tych przetwornikach ,to minie jeszcze trochę czasu. Ale nawet jak one pokażą się na rynku,to cena będzie zaporowa dla w/w kolegi. Tak więc powiem w skrócie, przestańcie puszczać brzydkie bąki w tej grupie i wy***rdalać .

 

 

Nikomu nic nie liczę. Kto ile stracił czy zyskał. Kompletnie mnie to nie interesuje. Słuchałem kolumn na Elipticorach - podobnie jak masa ludzi na AVS w pokoju Megalith Audio. Siedzisz mi w kieszeni lub masz dostęp do mojego konta ? - skoro wiesz jaka cena jest dla mnie zaporowa ?  Jak widać to raczej Ciebie interesuje kogo na co stać  - mnie to też nie interesuje.

  A wy***rdalać to możesz ty.

 

 

 

4 godziny temu, paul klacska napisał:

A jak może być inaczej? Przecież on nie napisze, że gratuluję właścicielowi monitorów. Na dzień dobry zmiesza go i je z błotem dla zasady , że monitory za drogie, że przetworniki nie warte swojej ceny, że to konstrukcja DIY , że .....

Opinia faceta który nie widział kolumn na własne oczy. Nawet nie wypada tego komentować. 

Teraz będzie siedział pół dnia próbując napisać ripostę do powyższych postów. 

Ja już nawet wiem co napisze. ????

 

 

 

Następny który bredzi. Zmieszałem z błotem właściciela i te kolumny ? - chyba masz jakiś problem lub jakieś zwidy.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
bo tej przewagi nie widac tylko słychać
 
No popatrzmy: 2x 21cm vs. 25cm przy podobnej pojemności obudowy, ciut powyżej 100 litrów.

To mamy +3dB poniżej częstotliwości podziału w kolumnie trójdrożnej z dwoma głośnikami niskotonowymi. Ponieważ niskotonowy ma 94dB, to dwa dają nam 97dB.

Czyli tyle co wysokotonowy 97dB.

Problemem jest średniotonowy 92.5dB

4.5dB dołek pomiędzy częstotliwościami podziału.
(swoją drogą, na stronie nie podano, to tu zapytam jak są cięte?)

I teraz kolumna dwudrożna, cięta na 1.1kHz z wysokotonowym kompresyjnym - czyli wiadomo, że trzeba go stłumić i po robocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, babatular napisał:

Następny który bredzi. Zmieszałem z błotem właściciela i te kolumny ? - chyba masz jakiś problem lub jakieś zwidy

Widzę, że lubisz cytować. Pozwól, że zacytuję ciebie.

@babatular

"Dokładnie. Do tego dochodzi jeszcze dramatyczna terminowość, często brak kontaktu....no i obraza. Obraza na to że się zwraca uwagę że  jest masa niedoróbek a brzmienie też jest przeciętnie. A miało być tak pięknie.... bo przecież metkowce mieli być znokautowani. A tu się nokautują dłubacze/producenci i portfel klienta przy okazji."

To jest twoje zdanie na temat polskiej manufaktury. Jeżeli w tym tekście nie zmieszałeś DIY z błotem,to ja już nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Sine Metu napisał:

No popatrzmy: 2x 21cm vs. 25cm przy podobnej pojemności obudowy, ciut powyżej 100 litrów.

To mamy +3dB poniżej częstotliwości podziału w kolumnie trójdrożnej z dwoma głośnikami niskotonowymi. Ponieważ niskotonowy ma 94dB, to dwa dają nam 97dB.

Czyli tyle co wysokotonowy 97dB.

Problemem jest średniotonowy 92.5dB

4.5dB dołek pomiędzy częstotliwościami podziału.
(swoją drogą, na stronie nie podano, to tu zapytam jak są cięte?)

I teraz kolumna dwudrożna, cięta na 1.1kHz z wysokotonowym kompresyjnym - czyli wiadomo, że trzeba go stłumić i po robocie

dobrze się czujesz , że tak kolokwialnie zapytam?

 

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rafal735r napisał:

To może po prostu nie patrz w stronę "DIY" kupuj szybko w salonie. Dziś wszystko musi być szybko i byle jak. Jak Ci to wystarcza to po co tu zaglądać? 

bo mi sie podobają niektóre kolumny które YB-audio produkuje

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Zawsze mnie to fascynowało, że nt naszych kolumn najwięcej do powiedzenia mają ludzie którzy ich nie mieli, nie słuchali, ba nie widzieli poza zdjęciami na internecie. Całą swoją wiedzę czerpią z własnych imaginacji :D. 
No ale do kogo masz teraz pretensje, jeżeli wybraliście taki model biznesowy.
Znaleźliście swoją niszę i ok, tylko niech mi nikt głupot nie opowiada, że macie większe doświadczenie od firmy z ponad dziewięćdziesięcioletnią tradycją.
Że o "projektowaniu" kolumn w sześć tygodni przez grzeczność nie wspomnę.
dobrze się czujesz , że tak kolokwialnie zapytam?
 
Jak najbardziej.

To jakie są te zalety kolumny trójdrożnej w omawianym przypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kolego @babatular, jesteś super. 

W poście #2075 piszesz , że monitory za 25 tyś to produkt DIY, kolumny kolegi @Zibi zrobione przez yb Audio też do takich zaliczyłeś, nawet czepiales się, że nie mam znaczka firmy YB. A tu nagle obrót o 180 stopni i YB Audio , to już nie DIY bo coś ci się tam spodobało. 

Wiesz , każdy w życiu ma czasami chwilę zwątpienia.

Tak więc z mojej strony mogę ci teraz powiedzieć, co było a nie nie liczy w rejestr .

Tak więc jak coś ci się podoba,to możesz śmiało napisać w klubie co to takiego i czy ktoś ma dany komplet u siebie. My nie gryźiemy , spokojnie można z nami się dogadać. 

Nawet że mną jak będziesz chciał posłuchać Epic one. Nie żywię urazy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sine Metu napisał:

To jakie są te zalety kolumny trójdrożnej w omawianym przypadku?

przede wszystkim bardzo mało wiesz o projektowaniu kolumny

podstawowymi zaletami układu 3-way jest wyspecjalizowany glosnik średniotonowy , który uwolniony od przetwarzania basu odtwarza zakres średnich tonów czyściej

drugim plusem jest wyspecjalizowany woofer, który odtworzy niskie tony w pełnym zakresie oczywiście do granicy jaka konstruktor zaplanował

trzecim plusem jest zazwyczaj wyższa skuteczność kolumny 3-way zbudowanej na porównywalnych głosnikach z 2-way

dlatego ,ze abygośnik niskośredniotonowy mógł odwarzać zakres  basu nalezy go wcześnie ciac co drastyczne zmniejsza skuteczność ukladu

zawsze zależnośc jest taka niższe zejście = mniejsza skuteczność

dlatego np w monitorach  mimo skuteczności głosnika  90db

kolumna ma  np 87 db lub mniej

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.