Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja i tak nie mam pomieszczenia dla nich bo salon fatalny akustycznie i słucham na 15m2 lub 20m w sypialni. Pozatym narazie moje iluminatusy dają radę :)

Evo ładne są...mają klasę...sam nie wiem jak to powiedzieć.

jak podniosą ceny to zabraknie na:triodę sterowaną pentodą.......

 

b.Yula by ci pasowała-już niedługo będzie śpiewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za biedny jestem audiofil na takie kolumny...to ze słuchowiska na które z pół Polski zjechało i do pilota nie można było się dopchać.

a swoją drogą nie dałbyś wiary jak gra taki wzmacniacz..

trioda sterowana pentodą,22W.

 

bo ten to chyba znasz:

Chętnie posłucham i wzmacniacz. Jak się właściciel nie wystraszy to zapraszam serdecznie. Warunki do odsłuchu mieliście ciężkie. Ciekaw jestem ja by taki zestaw zagrał z lepszym źródłem i wzorowej akustyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie mam pomieszczenia dla nich bo salon fatalny akustycznie i słucham na 15m2 lub 20m w sypialni. Pozatym narazie moje iluminatusy dają radę :)

 

 

Do takich metraży to moim zdaniem świat i ludzie. Te większe czyli zephir , phoenix oraz Evo na dwóch Revelatorach to raczej minimum 20 m.kw jak nie zdecydowanie lepiej. W dodatku trzeba elektrowni aby w pełni wykorzystać ich potencjał.

 

Chociaż znam gości z dużymi 3 way nawet w ok. 15 m.kw. ale za dużo z tym zachodu a i pokoj wygląda przedziwnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon--bez urazy.

koledzy przejechali po kilkaset km,bo chcieli się spotkać,posłuchać i pogadać.

nikt nie miał zamiaru,niczego udowadniać.

wbrew pozorom,grupa osób,która słyszy,ma własne zdanie -jest liczna.

I bardzo się cieszę. Nie zmienia to faktu, że chciałbym posłuchać w lepszych warunkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się właściciel nie wystraszy to zapraszam serdecznie

Szymon, nie gniewaj się, ale ja po takim tekście pokiwałbym tylko głową z politowaniem i zapomniał o twoim "chciejstwie".

Ku przemyśleniu a nie ku złości.

Wu

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, nie gniewaj się, ale ja po takim tekście pokiwałbym tylko głową z politowaniem i zapomniał o twoim "chciejstwie".

Ku przemyśleniu a nie ku złości.

Wu

Nie pogniewam się. Jeśli coś gra naprawdę wybitnie to nikt się z tym nie kryje. U mnie każdy może liczyć na surową ale obiektywną ocenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk, ja musialem pułapki założyć i skrócić pogłos. Prawdą jest też to, ze mocny wzmak pozwala pokazać na co stać SS. Udało się choć jeszcze trochę psuje duża szyba drzwi balkonowych za plecami...Ale na to też znajdę sposob. W każdym razie szpilka i 18 iluminator w 20 litrach zagrają w 15m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.... mając chwilę wolnego czasu, poszukałem opcji jak dodać zdjęcia bez adresu URL. Mam nadzieję, że się udało i teraz już zdjęcia nie zniknął. Ponownie zamieszczam moje Zephyr wersja DIY. Może nie tak piękne jak dzieła Roberta, ale warto było samemu przekonać się, że to nie takie łatwe.

 

Kolumny wrażliwe na sprzęt... im lepsze mają towarzystwo, tym piękniej grają. Niestety jeszcze nie zważone :-)

post-11793-0-50456000-1494018590_thumb.jpg

post-11793-0-28403900-1494018601_thumb.jpg

post-11793-0-17496500-1494018615_thumb.jpg

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.... mając chwilę wolnego czasu, poszukałem opcji jak dodać zdjęcia bez adresu URL. Mam nadzieję, że się udało i teraz już zdjęcia nie zniknął. Ponownie zamieszczam moje Zephyr wersja DIY. Może nie tak piękne jak dzieła Roberta, ale warto było samemu przekonać się, że to nie takie łatwe.

 

Kolumny wrażliwe na sprzęt... im lepsze mają towarzystwo, tym piękniej grają. Niestety jeszcze nie zważone :-)

 

Gram na nich od 4 miesięcy, efekt wygrzewania bardzo mnie zaskoczył.

 

 

To tak wygrzewasz te kolumny przy tym kominku?

Słyszałem, że akacja najlepsza tylko trzeba uważać żeby przez otwór BR nie weszły robale do kolumny i nie zagnieździły się.

 

Napisz może coś o technice tych kolumn. Bo wygląd to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Słyszałem, że akacja najlepsza tylko trzeba uważać żeby przez otwór BR nie weszły robale do kolumny i nie zagnieździły się.

Gorzej jak później wyjdą i zagryzą psa albo kota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak wygrzewasz te kolumny przy tym kominku?

Słyszałem, że akacja najlepsza tylko trzeba uważać żeby przez otwór BR nie weszły robale do kolumny i nie zagnieździły się.

 

Napisz może coś o technice tych kolumn. Bo wygląd to spoko.

 

Wygrzewanie tradycyjnie.... włożyłem do tego kominka na czas odegrania wszystkich części The Unforgiven Metallici

 

Technika kolumn.... tradycyjna 18 mm MDF + 3 mm HDF (boki + tył). Ścianka przednia 39 mm MDF (zamiast łączonych 18 + 22).

Wytłumienie: filc + audiofilska wełna z pierwszego strzyżenia.

W środku specjalnie zaprojektowane 4 audiofilskie wzmocnienia :-)

Przód to skaj lub eko skóra.

W środku serce zaprojektowane przez Pawła.

 

Boki - wykończenie to 18 mm MDF fornirowane maszynowo + lakier mat.

Kolumny stoją na podstawkach w kształcie klina, co daje im odpowiednie pochylenie.

 

Czy obudowy są proste czy pochyłe?

 

Kolumny stoją na podstawkach w kształcie klina, co daje im odpowiednie pochylenie.

To takie ułatwienie, co do złożenia kolumn.

 

W ilu metrach i jakie klamoty towarzyszące?

 

Salon ok. 30 m2.

Sprzęt towarzyszący:

Spark 530 (Tung Sol 6550) ok. 50 wat.

CD Philips wersja Skorpion audio (Dubiel)

IC - hand made

Głośnikowe - w trakcie dobierania.

 

Miałem na testach DACa jednego z użytkowników i z tym źródłem zagrało rewelacyjnie.

 

Jak Sepultury będzie na nich słuchał to napewno ;-)))

 

Sepultury słuchałem 20 lat temu, teraz to takie audio - plumkanie relaksujące :-)

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sepultury słuchałem 20 lat temu, teraz to takie audio - plumkanie relaksujące :-)

 

Masz rację...na tak wspaniałych kolumnach to relaks tylko przy General Surgery Left Hand Pathology ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO - najwyższy model z serii Excelsior.

Szkielet wewnętrzny wykonany z mdf-u.

Boki - włoska skóra licowa naturalna z przeszyciami i tłoczeniami.

Spód, góra i front to drewno orzech amerykański.

Zawieszenie wykonane ze stali nierdzewnej polerowanej

W tych kolumnach front jest z litej deski, jednoczęściowy?

Edytowane przez Copper_Lucas

caveat emptor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.