Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamnl

(Konto usunięte)
39 minut temu, S0nic napisał:

Nie chciałeś podłogówek?

Od samego początku mojej przygody ze stereo podłogówki nie znalazły u mnie akceptacji. Względy estetyczne. 

Cenię sobie, podoba mi się wrażenie lekkości bryły/monitor, ustawionej na konstrukcji a’la taboret z PRL😉

Ultimate Epic Monitor w wersji pasywnej, o to pytałem Pawła, to było „celem”

Mój budżet 18 tyś złotych na to nie pozwolił. W ciągu chyba 3 dni wspólnie z Pawłem i Robertem ustaliliśmy, że będzie to Monitor Zephyr S. Chciałem 3way i monitor.

I to nie był żaden kompromis. 
Świadomy wybór, pełna akceptacja, a to co widzę na zdjęciach całkowicie spełnia moim potrzebom/estetyka, kolorystyka, proporcje.

Edytowane przez adamnl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Solidna skrzynia, każdy monitor w folii, odseparowany grubymi przegródkami od standów, standy całkowicie opakowane i zabezpieczone. To wszystko zapakowane w grubych kartonach. 
Do tego coś słodkiego do kawy😊

Każdy monitor waży 24.20 kg. 
Zdjęcia absolutnie nie oddają ich rzeczywistego wyglądu.

Robert, dziękuję. 
Niespodziewałem się, nie mogę się napatrzeć, jestem bardzo zadowolony.

Pawle, na razie ich nie podłączam, wieczorem, po pracy. Dziękuję z góry.

 

 


 

 

D1901E8C-BEDB-4D54-9314-8F378C29B92B.jpeg

032864B4-AC14-4652-8A77-3DC4CDF5B280.jpeg

C4E5186A-7CB3-4A9D-90B7-6432B03004C6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamnl napisał:

Solidna skrzynia, każdy monitor w folii, odseparowany grubymi przegródkami od standów, standy całkowicie opakowane i zabezpieczone. To wszystko zapakowane w grubych kartonach. 
Do tego coś słodkiego do kawy😊

Każdy monitor waży 24.20 kg. 
Zdjęcia absolutnie nie oddają ich rzeczywistego wyglądu.

Robert, dziękuję. 
Niespodziewałem się, nie mogę się napatrzeć, jestem bardzo zadowolony.

Pawle, na razie ich nie podłączam, wieczorem, po pracy. Dziękuję z góry.

 

 


 

 

D1901E8C-BEDB-4D54-9314-8F378C29B92B.jpeg

032864B4-AC14-4652-8A77-3DC4CDF5B280.jpeg

C4E5186A-7CB3-4A9D-90B7-6432B03004C6.jpeg

moje były równie pancernie zapakowane, słonia można by na tym postawić.

Super!!!

Zapętl płytę na czas kiedy jesteś w pracy, szybciej pojdzie wygrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
3 godziny temu, LOBO_M napisał:

Zapętl płytę na czas kiedy jesteś w pracy, szybciej pojdzie wygrzewanie

Tak też zrobiłem👍

Kilka kawałków posłuchałem. Chris Jones - Long After You Are Gone, pobiegałem po pokoju, czy nic się nie wzbudza, to taki numer z efekciarskim basem. Do tego Brian Bromberg Wood II i jest ok. Główne osiowe mody uchodzą sobie przez wielkie szklane ściany. yes yes!!
 

Dead Can Dance i Toccata Bacha pokazują jak ogromny jest wolumen tego grania. 

Na resztę przyjdzie czas, najpierw kartofle oskrobać, bo córeczka już dwa razy pytała o obiad.

 

75777A49-C616-4645-96FF-B9C4093C05F2.jpeg

424756B4-8193-4CD5-B542-C07A04B5B996.jpeg

866F9E56-CE66-4CB8-906D-004807CBD1FE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamnl

No i wszystko jasne, te zdjęcia pokazują dlaczego właśnie wybrałeś takie standy, one po prostu idealnie komponują się z pozostałymi elementami wystroju, stolik/ podstawki pod kwiaty. Wszystko jest z "tej samej parafii"

Pamiętam jak po pokazaniu moich zdjęć, jeden z kolegów napisał "teraz rozumiem, dlaczego wybrałeś naturalny dębowy fornir". Bo jak by nie było większość YB to ciemne albo orzechowe wybarwienia. 

Zazdroszczę Ci przestrzeni w koło kolumn, bez "telewizyjnego ołtarza".

Fajnie patrzy się na takie same jak moje kolumny w innym wystroju. 

Zapowiada się nieprzespana noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
8 minut temu, LOBO_M napisał:

Fajnie patrzy się na takie same jak moje kolumny w innym wystroju. 

Marcin, bardzo dziękuję Tobie za te nasze rozmowy. Często o sprzęcie, ale i nie tylko.

Masz duży udział w podjęciu przeze mnie decyzji o zainteresowaniu się ofertą YB. 
To był wybór tak trafiony, doskonały. 

Wiele słownej przemocy, agresji i zaciekłości jest na tym forum. Jednak Ty i wielu, których miałem przyjemność poznać korespondencyjnie przyczyniliście się do poprawy jakości mojego życia.  Dzięki jeszcze raz. 
 

Moja córeczka ma nowe „stradivariusy”, teraz jej koncert. Wieczorem posłucham Rachel Podger. Z każdą godziną otwiera się „ góra”. To czego mi brakowało w Xavian. 
Na razie jeszcze nic nie napiszę o brzmieniu. Chwilo trwaj😊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaml, nie przejmuj się przytykami kolegów na temat wyglądu podstawek.

Kolumny świetnie wyglądają a z własnego doświadczenia wiem, że na żywo musi być jeszcze lepiej.

Świetny set i widzę, że mają gdzie rozwinąć skrzydła.

Oj, chciałbym posłuchać!

Szczere gratulacje, pozdrawiam.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wygląda w praktyce powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje 😂 . Adam wybrał takie bo mu się podobały i jak widać pasują do ogólnej koncepcji wystroju mieszkania. 

ALE zawsze można u nas zamówić z innymi podstawkami. Voila! Problem rozwiązany ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

Dziękuję za pochlebne, serdeczne i ciepłe słowa. 
Wszystko co wiem dzisiaj o stereo i ich niezbędnych atrybutach dowiedziałem się z forum. Plus rozpoznanie swoich potrzeb, akceptowanie finansowych możliwości, trochę cierpliwości i jest jak widać na zdjęciach.

Jestem tatą samodzielnie wychowującym 12 latkę. WAŻ nie ma tu zastosowania. Zdaję sobie sprawę, jak czasami/często staje na drodze. Jak się nie ma co się lubi...

Bardzo często czuję samotność i zamieniłbym wolność w podejmowaniu decyzji na WAŻ😊

Kochajcie i przytulajcie swoje żony, partnerki. Może nie zauważą, gdy co miesiąc odsuniesz kolumnę 1 cm od ściany😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, adamnl napisał:

Marcin, bardzo dziękuję Tobie za te nasze rozmowy. Często o sprzęcie, ale i nie tylko.

Masz duży udział w podjęciu przeze mnie decyzji o zainteresowaniu się ofertą YB. 
To był wybór tak trafiony, doskonały. 

duża odpowiedzialność na mnie spadła, ale byłem raczej spokojny o to co YB zaprezentują, u mnie kolumny wniosły kolosalny progres w całym zakresie.

 

15 godzin temu, adamnl napisał:

Wiele słownej przemocy, agresji i zaciekłości jest na tym forum. Jednak Ty i wielu, których miałem przyjemność poznać korespondencyjnie przyczyniliście się do poprawy jakości mojego życia.  Dzięki jeszcze raz. 

Niestety ale taka nasza natura, wieczne zacietrzewienie, na zagranicznych forach raczej tak nie ma, bynajmniej ja nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie smaka, Panowie, tymi zdjęciami i opisami. A swoim podejściem dodatkowo motywujecie i pokazujecie, że można normalnie. Zdrowo. Z klasą. Jak w przypadku tych kolumn, które na razie tylko widzę na fotach. Mam nadzieję, że na razie.

Czekam na więcej opinii. A tymczasem zbieram do świnki żeby móc przekonać się na własne uszy, jak grają te monitory.

Standy są świetne. Niepozorne i zaskakująco... inne, ale spójne z całością.

Ładny widok, piękne brzmienie + czarna, mocna i gęsta kawa, i można zapomnieć o wszystkim.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, imbryk82 napisał:

Ładny widok, piękne brzmienie + czarna, mocna i gęsta kawa, i można zapomnieć o wszystkim.

Kawa to dla mnie nieodzowna część odsłuchów, tutaj juz kilka lat temu "złapałem króliczka", teraz tylko od czasu do czasu zmieniam ziarna dla urozmaicenia. Niestety ekspres jest za duży do walizki i Żona by mi nie pozwoliła zabrać, ale aeropress w pewien sposób pozwala przetrwać w delegacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)

W słowniku audio-neologizmów nie potrafię się odnaleźć. Brak mojego doświadczenia, wykształcenia, osłuchania itp

Ale,...aksamitna barwa, to chodzi ze mną, od wczoraj, od kiedy 3 x wysłuchałem tej płyty.

Głośność w Gato na 21-23. Kto ma to wie😉, a brzmienie tak gładkie, dynamiczne, fascynujące i ...aksamitne.

Czy to dowód świetnie zrealizowanego nagrania, czy może wielu innych okoliczności. Akustyka, moje usposobienie, cisza, a może także wkład Roberta i Pawła z firmy YB?

Dobrego dnia życzę.

4EA7357A-F803-4261-B2FE-E3905CF3EF82.jpeg

E18DE173-FA75-4C47-A903-BB4325465EB9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adamnl napisał:

W słowniku audio-neologizmów nie potrafię się odnaleźć. Brak mojego doświadczenia, wykształcenia, osłuchania itp

Ale to nie problem, najważniejsze jest zadowolenie z poznawania nowych nagrań, doznań.

Fajny sprzęt i pokój, powodzenia.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamnl napisał:

Głośność w Gato na 21-23

Gratuluję kolumn. Powinniśmy być dumni, że takie perełki powstają u nas. Życzę YB sukcesów i takich zadowolonych klientów jak Ty.

Twój wzmacniacz ma najprawdopodobniej zniekształcenia jak na obrazku niżej. Najniższe w zakresie 10-30W, ale bardzo przyzwoite aż do 200W. Kolumny również będą miały niższe zniekształcenia w średnim zakresie wysterowania od tych skrajach (bardzo cicho lub super głośno). W Twoich kolumnach podkręcanie gałką będzie przyjemnością 🙂

Tylko zmiana wzmacniacza pozwoli na większą przyjemność ze słuchania ciszej.

Zrzut ekranu z 2021-04-24 19-36-15.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
21 godzin temu, adamnl napisał:

Głośność w Gato na 21-23.

Jestem tak zadowolony, że koncerty skrzypcowe mogę słuchać głośno. Przy „starych/innych monitorach tak nie było. 
Skrzypce i ciche słuchanie?? 🤣

Moja córeczka nie zawsze ma ochotę na spełnianie moich życzeń🎼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, colcolcol napisał:

Nie. Czy uczyłeś się grać kiedykolwiek na jakimkolwiek instrumencie? 😛

 

Jak nie, jak tak 😁 nie piszę tu o pierwszych klasach rzępolenia. Czy to w filharmonii, czy mały skład w klubie, skrzypce zawsze grały aksamitnie. No dobra - dla mnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajny system skoro lubisz podkręcać skrzypce. To jeden z najbardziej wymagających od sprzętu instrument. Ilość harmonicznych i ich rozpiętość może być porównywalna chyba tylko z ludzkim głosem. W kiepskich systemach wszystkie skrzypce grają niemal tak samo z racji uśredniania i nakładania THD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
45 minut temu, colcolcol napisał:

Ilość harmonicznych i ich rozpiętość może być porównywalna chyba tylko z ludzkim głosem

Jak ja bym chciał posiadać taką wiedzę. Naprawdę. 
U mnie to tak jest, że muszę się „nachodzić, popróbować, posmakować”, przeważnie „przepłacić”-kasa, by otrzymać tyle, ile niektórzy „ot” mają „na stole”😊

To OT na stole nie pojawiło się „ot tak z nikąd”, mam świadomość, ile to lat mogło zająć.

 

Mam pytanie koledzy, właściciele kolumn, monitorów YB. 
Odstawiając na boku psychoakustykę, na ile to możliwe.
Po jakim czasie usłyszeliście, że „wygrzewanie się przetworników”, „układanie się brzmienia” się ustabilizowało. 
 

Po tych 20-25 godzinach mam pewne spostrzeżenia, ale za „cienki Bolek” jestem, by je ot tak z pełną świadomością/przekonaniem tu na forum publicznym odsłaniać. 

 

 

 

Edytowane przez adamnl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie tanie proste. Przez fakt, że jest to proces nie tyle powolny co stopniowy, a nie skokowy, to czasami ciężko jest to wychwycić. Ja w czasie ostatnich miesięcy, miałem kilka spostrzeżeń.

Pierw mi się wydawało, że zmiany z czasem nie są aż takie duże, ale to przez fakt, że ja praktycznie ciągle słucham czegoś nowego/innego. Grało to lepiej niż poprzednie kolumny i zawsze na ten fakt to zrzucałem.

Dopiero kiedy po dłuższym czasie wróciłem do płyt/utworów, które to słuchałem na YB na początku, stwierdziłem, wow, bas w tym utworze schodzi jeszcze niżej, a w innym kawałku dosłownie jakby wszystko jeszcze bardziej sie otwarło, choc nie lubię tego stwierdzenia, doszło to powietrze, przestrzeń. Wtedy doszło do mnie że w wygrzewaniu faktycznie coś jest.

Cewki się wygrzewają (to znam z autopsji, wygrzewanie filtrów RLC i rozmagnesowywanie transformatorów mocy, tzw pozbywanie się prądów remanencji, w systemach energetycznych to normalna sprawa. W energetyce często dla przyspieszenia tego zjawiska przeprowadza się "heat run test", po to aby układy RLC nabrały swoich znamionowych właściwości i nie dochodziło do niechcianych zadziałań zabezpieczeń, szczególnie wysokoczułych zabezpieczeń różnicowo prądowych, dlatego też jestem w stanie zrozumieć że analogiczne zjawiska zachodzą w kolumnach, które są układami RLC w mniejszej skali), ponadto zawieszenie dostaje sprężystości. 

Myślę że najlepiej byłoby to sprawdzić u Roberta, kiedy to nowe kolumny dla klienta przyrównać do takich samych kolumn grających już dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.