Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, babatular napisał:

Akustyk CR3 kosztuje prawie tyle samo ( nawet 1tys mniej) co Huracan - więc Akustyk za swoje kolumny "nie chce" wcale więcej niż Yb Audio za Huracany.

jest zasadnicza różnica

kolumn Kisiela nie posłuchasz u producenta , nie znajdziesz recenzji w prasie audio musisz uwierzyć na słowo i zamówić w ciemno

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, babatular napisał:

Akustyk CR3 kosztuje prawie tyle samo ( nawet 1tys mniej) co Huracan - więc Akustyk za swoje kolumny "nie chce" wcale więcej niż Yb Audio za Huracany.

Ceny w Akustyku są podane za 1 sztukę...

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

No jakoś nie mogę znaleźć żadnych kolumn na tych samych 20 letnich głośnikach. Przeanalizowałem ofertę choćby tych firm które wymieniłem w poście powyżej. Żadna z nich nie używa takich samych głośników jak te zastosowane w Huracan RS.

Pylon Jasper 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kolor232 napisał:

Pylon Jasper 

skoro mnie cytujesz - to przynajmniej przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem

poza tym Pylon Jasper ma Perlesa/obecnie Scan Speak na górze. Kosztuje niewiele drożej od Huracana.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Serwus ,

Ktoś ma do sprzedania trójdrożne YB?

priv

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2021 o 22:09, Yoshi_80 napisał:

Te kolumny powstały tylko w jednej parze. Brzmieniowo są bardzo podobne do Zephyr S , główne różnice są na basie między revelatorem 26 a 22. 

Kolega był dziś posłuchać i zabiliście mu ćwieka tymi Elipticorami 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
39 minut temu, rafa napisał:

Kolega był dziś posłuchać i zabiliście mu ćwieka tymi Elipticorami

Jakimi Elipticorami??😃 Proszę @rafao szczegóły. 
Chcialbym kiedyś posłuchać/nawet u kogoś takie duże 3way monitory na Elipticorach. 
Nie, że mnie jakoś specjalnie korci do zmiany😉, po prostu ot tak. 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Yoshi coś powie więcej, ja widziałem tylko zdjęcia i znam relacje z wizyty 😉

Wiem że jakość grania i jakość wykonania kolumn YB jest bardzo wysoki. Że też nie wiedziałem wcześniej że oni z moich rodzinnych stron. Odwiedziłbym jak ostatnio byłem w Czewie 🙂

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

@rafa rozumiem i dziękuję.

17 minut temu, rafa napisał:

Może Yoshi coś powie więcej,

@Yoshi_80Pawle, witaj.

Wybacz, trzy tygodnie bez muzyki/urlop i taki tego oto efekt, audiofila nervosa😃

21 minut temu, rafa napisał:

Wiem że jakość grania i jakość wykonania kolumn YB jest bardzo wysoki

@rafajeśli kiedykolwiek będziesz w Benelux to serdecznie zapraszam do mnie. Moich „YB” nie słuchałeś😊

25 minut temu, rafa napisał:

Odwiedziłbym jak ostatnio byłem w Czewie 🙂

Tydzień byłem w Kraków/Tyniec, także miałem blisko, nie miałem śmiałości zawracać Robertowi głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

No tak, one stały „rzut beretem” ode mnie a teraz zawracam głowę Piotrowi, którego monitory w Norwegii stoją. A jeszcze chyba z dwa tygodnie temu Tobie @bingant „zawracałem” głowę tymi standami do monosów. Zamiast po prostu przyjechać.
Ciekawym, czy jeszcze kiedykolwiek trafi się taka okazja posłuchać.

W czasie wakacji byłem w kilku salonach, słuchałem ot tak różnych zestawów. Porównywanie nie ma sensu, ale jedno wiem. „Moje YB” są tak po mistrzowsku „zszyte”, tak „równiusieńko” grają, że każde odstępstwo moje uszy/mózg wychwytują od razu. Jeszcze „kilka dni” i zobaczę/usłyszę jak Zephyry w połączeniu z lampą od Piotra Bocianek zagrają.

Edytowane przez adamnl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Elipticory byly nie wygrzane, graly pierwszy dzien a i tak kolega powiedzial ze slychac ze to bardzo dobre drivery. O ile srednica troche lepsza o tyle gora duzo lepsza - zaznaczajac ze revelatory to juz bardzo dobre glosniki.

A lepsze mial na mysli oddanie barw, naturalnosc przekazu, szybkosc i kultura grania.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Drogi kolego, właścicielu kolumn Epic Evolution II, proszę o kontakt na PW. Gdy już nacieszysz się „nabytkiem”, oswoisz i polubisz z jego brzmieniem.

Chciałbym Ciebie odwiedzić/wprosić się, przyłożyć ucho do Twojego systemu, ale także osobiście zaprosić do mnie z rewizytą. 
Na dobre wino, chłodne piwo, stary ser, stroopwafels i dużą porcję muzyki, dobrego brzmienia. Dziękuję😊😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2021 o 14:28, rafa napisał:

Te Elipticory byly nie wygrzane, graly pierwszy dzien a i tak kolega powiedzial ze slychac ze to bardzo dobre drivery. O ile srednica troche lepsza o tyle gora duzo lepsza - zaznaczajac ze revelatory to juz bardzo dobre glosniki.

A lepsze mial na mysli oddanie barw, naturalnosc przekazu, szybkosc i kultura grania.

Góra i srednica to prawdopodobnie referencja. Ciekaw jestem basu, bo 21we raczej mistrzem zejścia nie jest. 

Prośba o podanie szacowanego kosztu takich kolumn - może być w wiadomości prywatnej. 

 

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do klubu, bo obserwuję temat od jakiegoś czasu, ale szczególnie chce bardzo podziękować Bingantowi - jak sie domyślam jednemu z przedstawicieli YB - za udostepnienie wiele lat temu (wiele zanim powstala ta firma, a Bingant byl tylko klientem Yoshiego) kolumn 2 way do odsluchu na aluminiowym seasie i vifie WO w TL. Oczywiscie zwrotnica konstrukcji Yoshi. Bingant podjechal pod mój blok i przytargał masywne kolumny pod drzwi i zostawil na pare dni na odsluchy. Takich gestow sie nie zapomina.

I chociaz Waszych kolumn nie kupie, bo sam obecnie projektuje dla siebie, to to co slyszalem na wspomnianym seasie i vifie to byla rewelacja, lepiej graly (dla mnie niestety) niz wtedy moja konstrukcja z podobnej półki cenowej.

 

Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, jamess8 napisał:

Wchodzę do klubu, bo obserwuję temat od jakiegoś czasu, ale szczególnie chce bardzo podziękować Bingantowi - jak sie domyślam jednemu z przedstawicieli YB - za udostepnienie wiele lat temu (wiele zanim powstala ta firma, a Bingant byl tylko klientem Yoshiego) kolumn 2 way do odsluchu na aluminiowym seasie i vifie WO w TL. Oczywiscie zwrotnica konstrukcji Yoshi. Bingant podjechal pod mój blok i przytargał masywne kolumny pod drzwi i zostawil na pare dni na odsluchy. Takich gestow sie nie zapomina.

I chociaz Waszych kolumn nie kupie, bo sam obecnie projektuje dla siebie, to to co slyszalem na wspomnianym seasie i vifie to byla rewelacja, lepiej graly (dla mnie niestety) niz wtedy moja konstrukcja z podobnej półki cenowej.

 

Miłe  słowa, to się ceni 🙂

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.