Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt do yamaha pianocraft mcr-n870d


gandalf15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić wieżę yamaha pianocraft mcr-n870d i jest to mój pierwszy tak profesjonalny zamierzony zakup. Niestety jesli chodzi o kable to nie mam o nich kompletnie pojęcia (tylko to co poczytałem na necie ale trudno nazwać to wiedzą). No i wiadomo chciałbym do niego odpowiedni interkonekt bo w zestawie z tego co czytałem jest jakiś śmieszny kompletnie odstający od całości. Czytam o tych kablach że jeden tak brzmi nny jeszcze inaczej, ja powiem tak jak umiem, lobię stonowany bas, nie nachalny, mam słuchawki Sony MDR-1R i ten rodzaj basu które one mają jest dla mnie przyjemny, jednocześnie pozostała cześć dźwięku jest w nich dobrze słyszalna. To co z kabli znalazłem który jakimś tam bólem wybrałem to Audioquest Golden Gate, nie wiem czy najlepszy ale na taki mnie jeszcze stać, może jakieś opinie o nim czy do tego zestawu będzie odpowiedni a może bez sensu przepłacać i kupić tańszy Audioquest Evergreen. Może mi doradzicie co warto a za co nie warto przepłacać, może być używka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma sensu kupować kabla, którego cena zbliża się do ceny całego zestawu. Przerabiałem kable Audioquesta i na dłuższą metę zawsze coś mi w nich nie pasowało. Z Yamaha bardzo dobrze zgrywa się natomiast Chord i Supra. Te dwie marki spokojnie mogę polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecamy przewód BIG SUR od Audioquesta http://www.tophifi.pl/przewody/audioquest-big-sur-rca-1m.html

Pozycjonowany wyżej w ofercie producenta a w tej chwili tańszy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecamy przewód BIG SUR od Audioquesta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozycjonowany wyżej w ofercie producenta a w tej chwili tańszy.

 

A czy faktycznie po między BIG SUR a Golden Gate będzie słyszalna różnica poza ceną ? I tez się zastanawiałem nad big sur ale one są od 1 m, i cena wyższa od zakładanych 230-240

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy faktycznie po między BIG SUR a Golden Gate będzie słyszalna różnica poza ceną ? I tez się zastanawiałem nad big sur ale one są od 1 m, i cena wyższa od zakładanych 230-240

Jeśli pozostaje Pan przy fabrycznych kolumnach Yamahy z tego zestawu nie sądzę by różnica była odczuwalna.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozostaje Pan przy fabrycznych kolumnach Yamahy z tego zestawu nie sądzę by różnica była odczuwalna.

 

Taki mam plan, zostać przy fabrycznych, dla mnie osobiście bardzo ładnie brzmią więc na długo zawitają, a skoro już temat poruszony z głośnikami to pytanie nasuwa się kolejne, czy przy fabrycznych głośnikach po między Golden Gate a Audioquest Evergreen będzie różnica czy przy podstawowym zestawie w słyszalności żadnych różnic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w dźwięku zależne od okablowania są bardzo subtelne i zależne od przejrzystości i wrażliwości systemu na okablowanie. Przy tym zestawie EVERGREEN będzie dużym zyskiem względem fabrycznego przewodu i myślę ,że na start wystarczy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w dźwięku zależne od okablowania są bardzo subtelne i zależne od przejrzystości i wrażliwości systemu na okablowanie. Przy tym zestawie EVERGREEN będzie dużym zyskiem względem fabrycznego przewodu i myślę ,że na start wystarczy.

 

 

Wielkie dzięki za odpowiedź, to może zapytam jeszcze jakie kable głośnikowe polecicie do tego zestawu czy zostawić oryginalne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są zwykłe kable głośnikowe, różnice w IC mogą być niezauważalne i odwrotnie.

Jak słaby IC, zapomnij o żonglerce kablami głośnikowymi.

AQ to zupełnie przyzwoite kable IC, jeśli są jak najczęściej bywa w wersji solid 0,7 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Audioquest Evergreen między dac i przedwzmacniaczem. Szczerze polecam, podpinałem też kilka innych droższych ale dla mojego ucha przy takim sprzęcie różnice były minimalne, a możliwe, że to mogła być tylko siła sugestii i wcale nie było różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie daj się naciągać. W tych systemach najsłabszym ogniwem są monitory które są w komplecie. I prawdę mówiąc kup interkonekta Melodiki który jest bardzo neutralny lub Oehlbacha a resztę przemyśl nad wymianą monitorów.

Jesli w tym systemie odczujesz różnice na korzyść droższego lepszego kabla to odczujesz także niedosyt monitorów :)

Czy musi to być system typu mini?

Bo prawdę mówiąc w tej kwocie zmieścisz się z Pioneerem SX30 + CD + monitory do wyboru.

A Ten system będzie grał lepiej, tyle że nie jest kompaktowy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie daj się naciągać. W tych systemach najsłabszym ogniwem są monitory które są w komplecie. I prawdę mówiąc kup interkonekta Melodiki który jest bardzo neutralny lub Oehlbacha a resztę przemyśl nad wymianą monitorów.

Jesli w tym systemie odczujesz różnice na korzyść droższego lepszego kabla to odczujesz także niedosyt monitorów :)

Czy musi to być system typu mini?

Bo prawdę mówiąc w tej kwocie zmieścisz się z Pioneerem SX30 + CD + monitory do wyboru.

A Ten system będzie grał lepiej, tyle że nie jest kompaktowy.

 

Pozdrawiam

 

Jeśli chodzi o system mini to idealnie mieści się mi w podwieszanej szafce pod TV, kolejna sprawa to nie chce wielgachny kolumn które gdzieś muszą mi stać, kolejna sprawa to zależało mi na czymś co zjada mało prądu. Co do tych monitorów w zestawie NS-BP401, co z nimi nie tak ? Jeśli wymieniać to oczywiście na lepsze, ale w takim razie na jakie w takim zestawie.

Co do Pioneera to zwyczajnie nie bawię się w składanie bo w tym nie siedzę i sie nie znam na tej całej specyfikacji i bardzo trudno coś mi wybrać. I w związku z tym padło na gotowy zestaw Yamaha ze względu na to że znajomy ma starszy model i pięknie brzmi, zaś model N670 był w sklepie i dźwięk również na mnie zrobił wrażenie temu teraz się zastanawiam czego brakuje tym monitorom w zestawie N870 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 HOME myślę ,że polecenie interkonektu EVERGREEN nie jest naciąganiem bo to po prostu dobry przewód renomowanej firmy który kosztuje 150zł czyli niewiele droższy od Melodiki.

Co do przewodów głośnikowych polecam przewód Type 2 od Audioquesta.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się naciągać. W tych systemach najsłabszym ogniwem są monitory które są w komplecie. I prawdę mówiąc kup interkonekta Melodiki który jest bardzo neutralny

Hahaha Melodika neutralna, faktycznie w tej cenie z pewnością będzie neutralna ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie monitory do tej specyfikacji polecacie skoro są najsłabszym elementem tego zestawu. I czy faktycznie gra warta świeczki przy tym zestawie. No chyba ze jest na rynku cos w tej konstrukcji za podobne pieniadze ale klase wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu mój kumpel miał Pianocrafta, któryś z wyższych modeli i o ile dobrze pamiętam dodatkowo dedykowany to tego sub. Grało mu tu zadziwiająco dobrze, pokój około 16m, odległość ucha od kolumny jakieś 2,5. Jak dla mnie było to bardzo dobre granie, tym bardziej dla kogoś, kto chce mieć po porostu mały zestaw, wszystko w jednym, nie chce bawić się w kompletowania, zestawienia. Taki pewniak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianocrafty to wyjątkowo dobre jednostki. Nie zrozumie mnie źle mi także się podobają. Domena oszczędności na seryjnych monitorach dotyczy wszystkich tego typu systemów.

Tophifi ok nie sprawdzalem ceny tego audioqesta :) z reguły to droższe kabelki. :) Przyznaje przepraszam.

 

Z czasem możesz pomyśleć i fajniejszych monitorach gdyż ta zmiana wniesie dużo. Zresztą w miejscu gdzie będziesz go kupował, mam nadzieję że przy odsłuchu na pewno podepna ci inne monitory jeśli będziesz chciał. Myślę że warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście do Yamahy polecam Usher S-520II, sam długo słuchałem przed Sony z Yamahą i było bardzo dobrze. Nie wiem czy jest sens inwestować więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz mnie?

Doskonale znam smak tej zupy:) i wiem jak pianocrafty nawet najtańsze mikro modele grają z innymi typowymi monitorami.

Czytając drugie zdanie widzę że się zgadzasz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zupa jest tak że pytam faktycznie na wyrost, ale tylko po to żeby pociągnąć wszystko co mnie interesuje na starcie a nie za pół roku, inna sprawa że z modeli niżej (n670) dla mnie brzmiały pięknie, ale jak już ktoś wspomniał że to najsłabsza część tego zestawu to z ciekawości zapytałem co polecicie. Bo niestety sam sie nie znam więc żeby się zastanowić i rozważyć wszystkie opcje na ten moment, bo po kupnie zestawowe głośnik będą miały największą wartość rynkową i właściwie z czystej ciekawości bym kupił przez internet jakieś do wypróbował mając 14 dni na zwrot, stąd pytałem o modele żeby wiedzieć za czym się rozglądać :> No i wszystkim dzięki za pomoc :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do branży mam pytanie, czy do tych pianocraft są dedykowane suby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do branży mam pytanie, czy do tych pianocraft są dedykowane suby?

Witam. Pianocraft posiada wyjście subwooferowe więc zagra z każdym subem aktywnym.

Można go łączyć np. z YST-FSW150 http://tophifi.pl/glosniki/subwoofery/yst-fsw150.html ale nie użyłbym słowa dedykowany.

Lepiej dobierać subwoofer do wielkości pomieszczenia i przeznaczenia (muzyka/film)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby Magnat np.:

Quantum 673, Supreme 202, Shadow 203

Choćby a są dużo tańsze. Dalej Zensor 3, Bronze 2, Quantum 753, Debut B6 no wybór na prawdę spory.

Do branży mam pytanie, czy do tych pianocraft są dedykowane suby?

Ciężko powiedzieć. W katalogach przy tych mini wieżach był zawsze mały rysunek modeli SW012 i SW030.

Z tym że to tak chyba bardziej dla uzupełnienia niż fatyczne zestawienie kompletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.