Skocz do zawartości
IGNORED

Rega, Pro-Ject - ktory zagra bardziej "dolem"?


mal_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry bardzo, wszedlem w posiadanie kilkunastu plyt i chcialbym sprobowac sil z analogiem, ale nie chce kupowac czegos na chwile, tylko raczej nie entry level i nowy. Mysle nad 2Experience Classic, The Classic, albo RP6. Czy ktos moze ich sluchal bezposrednio? Ktory zagra cieplej w tym samym torze? W przeciwienstwie do cyfry, chcialbym tutaj analogowo, cieplo, przyjemnie i muzykalnie. Moze bez totalnej "miekkiej buly", ale nacisk na gesta srednice i wysoki bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie wszystko zależy od zastosowanej wkładki i przedwzmacniacza. Najlepiej umówić się na prezentację paru różnych gramofonów w salonie audio właściwym dla twojego miejsca zamieszkania i wybrać najlepsze dla siebie brzmienie i design.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, dzieki za kierunek. a z wkladek czego warto posluchac? ktora moze dac cieplejsze, geste brzmienie z troche lagodniejsza gora? ortofon, grado, goldring? czy to bardziej zalezy od konkretnego modelu wkladki, a potem od przedwzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wielokrotnie przerabiany temat w naszym salonie :) Który by pan polecił, Regę czy Pro-Jecta? Na to niestety jak na większość pytań odnośnie doboru sprzętu audio nie ma jednoznacznej, uniwersalnej odpowiedzi. Dobór jest zależny przede wszystkim od preferencji słuchacza. Jeżeli szukasz brzmienia nieco bardziej analogowego o mniejszej rozdzielczości Rega powinna przypaść Ci do gustu. Rega większą wagę przywiązuje do grania pierwszoplanowego. Ma więcej masy na średnicy i w dole pasma. Pro-Ject dysponuje większą precyzją grania, ma lepszy kontur i gra nieco dynamiczniej. Ma również więcej powietrza w dźwięku. Rega za to oferuje większą głębię. To tyle w skrócie jeżeli chodzi o same gramofony. Dużo zależy też od wkładki i równie dużo od przedwzmacniacza. To czy będzie to Ortofon, Grado czy Goldring zależy już od indywidualnego podejścia do brzmienia. Z dobrych i niedrogich pre-ampów warte zainteresowania są Pro-Jecty od modelu DS w górę oraz Vincent PHO-8 i hybryda PHO-700.

 

 

Pozdrawiam,

Rafał

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche lipa, bo ciezko odsluchac konfiguracje z roznymi wkladkami, wiec,skonczy sie pewnie na wybraniu kilku propozycji i eliminacja rzutami moneta. ogladam filmy tego goscia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . jak dla laika, to wydaje mi sie, ze mowi calkiem sensownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na Transrotory. Szalenstwo. Cena minimum x2 niz zakladalem i pewnie obsluga nie dla poczatkujacych, ale taki Rossini, za Audio: "Koherentne, ciepłe, gęste, atak zaokrąglony, ale różnicowanie barw świetne. Góra uprzejmie nie zwraca uwagi na szumy i trzaski.". To byloby wlasnie to czego szukam, o ile mozna wierzyc opisom, zamiast uszu. Niesamowite ile jest innych propozycji, jak sie wyjdzie za Rege i Pro-Jecta. I badz tu Panie madry!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, to to:

VPI troche poza budzetem, zreszta nie wiem jak wyglada tu reszta toru, ale to jest wlasnie to brzmienie, ktore chcialbym uzyskac, zwlaszcza bas i aksamitna gora.

Tak mysle, zeby sprobowac jakiegos Pro-Jecta Classica albo RPMa, do tego jakas "ciepla" wkladke MM i lampowe pre PJ. Moge w miare tanio ogarnac Schiit Mani. Ponoc w swojej wadze tez daje rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że największę znaczenie ma wkładka+ramię+pre. Sama decha na nóżkach ma znaczenie ale drugorzędne. Czy ramię PJ jest lepsze od ramienia Regi? Nie znalazłem na to dowodów. Pre PJ też widzę to średnio. Ta lampa w PJ to nie jest jakiś bufor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocenilem kierunek brzmienia :)

 

myślę, że największę znaczenie ma wkładka+ramię+pre. Sama decha na nóżkach ma znaczenie ale drugorzędne. Czy ramię PJ jest lepsze od ramienia Regi? Nie znalazłem na to dowodów. Pre PJ też widzę to średnio. Ta lampa w PJ to nie jest jakiś bufor?

 

Nie mam pojecia jak dziala ten lampowy PJ. Nie widzialem na oczy. Masz Rege? Tam nie ma problemu z nie-Regowymi wkladkami? Tzn. jakbym chcial cos poza Elys/Exact, to musze kombinowac cos z dystansami, czy bedzie smigac bezposrednio na ramieniu? W ramionach Pro-Jecta odrzuca mnie ta zylka z odwaznikiem. Zaloze sie, ze to zgubie albo zepsuje w kwadrans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocenilem kierunek brzmienia :)

 

 

 

Nie mam pojecia jak dziala ten lampowy PJ. Nie widzialem na oczy. Masz Rege? Tam nie ma problemu z nie-Regowymi wkladkami? Tzn. jakbym chcial cos poza Elys/Exact, to musze kombinowac cos z dystansami, czy bedzie smigac bezposrednio na ramieniu? W ramionach Pro-Jecta odrzuca mnie ta zylka z odwaznikiem. Zaloze sie, ze to zgubie albo zepsuje w kwadrans.

Rega to jeden z moich gramofonów. Bardzo prosty w ustaweniach. Jeśli stosujesz wkładki Regi to setup jest banalny. Jeśli inne wkładki niż Rega to dodatkowe podkładki do regulacji VTA. Ja używałem Exact i zamieniłem na AT150 - dodatkowa podkładka 3,3 mm

Pierścienie do regulacji VTA mozna kupić. Ja zleciłem dorobienie na CNC. Jeśli nie chcesz kombinować z ustawieniami to Rega Exact jest bardzo dobrą wkładką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ramię PJ jest lepsze od ramienia Regi? Nie znalazłem na to dowodów

I na odwrót ;)

 

Tak mysle, zeby sprobowac jakiegos Pro-Jecta Classica albo RPMa, do tego jakas "ciepla" wkladke MM

 

Z tej dwójki The Classic raczej nie będzie najlepszym wyborem do budowania ciepłego brzmienia. Jest baaardzo rozdzielczy (oczywiście piszę o wrażeniach z fabrycznie montowaną wkładką Ortofon silver, bo takowy zestaw słuchałem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.