Skocz do zawartości
IGNORED

Q ACOUSTICS QA3050


sturek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką prośbę o przybliżenia brzmienia tych kolumn. W whathifi zostały bardzo dobrze ocenione.W UK s a bardzo często w zestawach Denon i Marantz, nawet z mini wieżami - z tego co wyczytałem maja dość wysoka efektywność. U nas mniej popularne.

Zastanawiam się jak zagrałyby z moim Denonem Ceol N9. Gdyby porównać je do czegoś popularnego jak Monitor Audio Bx6, czy Pylon Audio Opal czego się spodziewać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Kolumny Q Acoustics QA 3050 to bardzo dobra konstrukcja, stosunkowo uniwersalna, łatwa do wysterowania. Rzeczywiście jest bardzo dobrym uzupełnieniem mniejszych, słabszych mocowo amplitunerów, stanowiąc bardzo dobry upgrade systemu. Z mojej strony jak najbardziej polecam QA 3050 do Denon Ceol N9.

W stosunku do Monitor Audio Bx6, Q Acoustics zagra trochę spokojniej w górze pasma, bardziej dociążonym i gęstym dźwiękiem. Jest to lepsza charakterystyka do Ceol N9. Konkurencją natomiast na pewno będzie zestaw Pylon Audio Opal 23, to także brzmienie uniwersalne, równe, odpowiednie do N9. To kolumny także łatwe do wysterowania.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Onkyo RZ810+Q Acoustics set 5.0 i chwali go sobie. Był na testsch w sklepie i na jego ucho te mu bardzo przypadły. Miejmy nadzieję iż coś skrobnie :) na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Niestety nie wykorzystasz tych kolumn przy tej jednostce. O ile faktycznie bardzo fajne kolumny i łatwe do napędzania o tyle z ceolem po prostu grają. Z dobrym wzmacniaczem pokazują za co są chwalone. I taka jest różnica. Niestety to samo będzie się tyczyć bronze ów.

Same kolumny w wykonaniu bardzo ładne staranne. Brzmienie detaliczne ale nie ostre. Wyraźne. Z ładną podstawa basową która nie wpada w negatywne rezonansem czy buczenie.

Model już nie kontuzjowany 2050 to inne granie więc tu raczej proszę uważać. 2050 jest cieplejszy, mniej jaskrawy ale i słabszy na basie.

Jeśli ceola już masz to przesluchaj go z nimi i sprawdź czy to ci wystarczy po prostu. Możesz też sprawdzić cos z gamy klipscha.

Przy okazji sprawdź te kolumny z innym typowym wzmakiem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ja miałem Ceol n7 kiedyś z Klipsch F1, szczerze to na połowie volume to już zabezpieczenie działało i Denon się wyłączył. Ten Denon dobrze gra w sypialni jedynie z Dali Zensor3, sam sprawdzałem i polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam głośnego grania. Zależy mi na tym by przy cichych 10/60 (tzw. granie w tle) lub głośniejszych jak dla mnie 25/60 (czaasmi) grało to dobrze. Mam w tym momencie z Ceolem Opal 20 (Bx6 mam w kinie i do stereo jak dla mnie góra trochę za ostra) i tak zaczynam kombinować. Może niepotrzebnie....

Opal jest całkiem dobry w połączeniu z Ceolem przy jazz, klasyce - można słuchać godzinami, ale czasem brakuje "kopa: pod ACDC czy coś mocniejszego. Tu chyba wychodzi "słabość" Ceola bo na poziomie 25-30/60 zaczyna brakować dynamiki. Zgodzę się, że pewnie wzmacniacz rozwiązałby problem, ale póki co Ceol musi jeszcze trochę pograć.

Zensor 3 - akurat mi nie spasowały, zbyt jasno i bas taki sobie, bez emocji. Za to bardzo ładna stereofonia i przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mieć możliwość to MA Silver2 sprawdź i Kef R300 jak i Focal Aria 906, wiem że cenowo trochę dużo ale...jak masz możliwość to Ceol N9 pod pachy i do sklepu na testy :)

Można używki w bardzo dobrych cenach dostać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecnie posiadam właśnie te kolumny z amplitunerem ONKYO RZ800, lekka pomyłka Bali, no i nie posiadam jeszcze systemu 5.0, czekam na przesyłki. Co do Q Acoustics to ciężko będzie mi opisać ponieważ przygodę z takimi "sprzętami" zacząłem dopiero od początku tego roku. Na odsłuchu byłem w rzeszowskim salonie Nautilius 2. Osłuchiwaliśmy na amplitunerze właśnie ONKYO RZ800 i na trzech kompletach kolumn, pierwszy KLIPSCH RP-260F ale to tylko dlatego że chciałem posłuchać jak grają te ale cena była dość wysoka, całkiem fajnie grały ale wg mnie takie subiektywne odczucie dźwięk był zbyt "ostry". Następne były Jbl Studio 280, grały przyjemnie miękko i wg mnie naprawdę szczegółowo, ogólnie nie słyszałem za bardzo różnicy między QA 3050 a tymi JBL. Wybór padł na QA 3050 ponieważ wg mnie są ładniejsze no i rabat większy dostałem na te kolumny. Jestem zbyt wielkim amatorem co do opisu dźwięku żeby CI opisać dokładnie wszystko. Ale po dwóch miesiącach od zakupu wybrał bym ten sam zestaw, kolumny naprawdę super, wg mnie super grają w STEREO a w filmach też dają kopa. A co będzie jak dojdzie centralny i podepnę resztę głośników do kina domowego to będę w siódmym niebie :) na przyszłość zostaje jeszcze ATMOS :D

 

Ogólnie rzecz biorąc zawsze jak szukam jakiegoś sprzętu elektronicznego czy to PC czy smartfony to szukam sprzętu który cechuje się bardzo dobrą opcją CENA a JAKOŚĆ. QA 3050 są właśnie stosunkowo tanie a grają naprawdę dobrze, wygląd to już kwestia indywidualna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej jeśli chcesz słuchać cicho i oczekiwać dobrrgo grania takie zestawienie nie ma sensu.

Raczej idź w większe monitory.

Kurcze różnica między 3050 a jbl jest. Ja akurat także wybrał bym 3050. Czy aby tak amplituner je ograniczał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, jestem początkujący albo mam "słaby" słuch i nie wychwyciłem zbytnich różnic. Niestety co do innego amplitunera sprawdzałem jeszcze na Onkyo NR656 i była spora różnica na minus, RZ800 lepiej zagrał, bardziej szczegółowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie monitorów to nie chcę ryzykować bo mam wszędobylskiego 2.5 latka w domu. Musiałbym jeszcze kupić solidne standy. Po testach Zensor 3 i Bx1 z mojego kina, jednak bardziej pasują mi podlogowki Opal20, Bx6. Czytając opisy, to te Focale mogą być ciekawe, ale wszędzie piszą, że też lubią prąd i cena z standami też nie mała. Chyba szkoda ich do Ceola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że QA 3050 to bardzo dobre granie w swojej cenie. Cała seria (jak i poprzednia 2000) jest bardzo udana.

Są dość uniwersalne co do repertuaru.

Z moich doświadczeń nie zgrały się z Marantzami. Ani wzmacniaczem ani ampli.

Fajnie za to z ampli Onkyo. Kolega ma je z wzmacniaczem Cambridge i jest raczej zadowolony z brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie tony. Bardzo sucho i bez emocji wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, jestem początkujący albo mam "słaby" słuch i nie wychwyciłem zbytnich różnic. Niestety co do innego amplitunera sprawdzałem jeszcze na Onkyo NR656 i była spora różnica na minus, RZ800 lepiej zagrał, bardziej szczegółowo.

A to tak, między tymi dwoma amplitunera mi jest różnica.

 

Potwierdzam że QA 3050 to bardzo dobre granie w swojej cenie. Cała seria (jak i poprzednia 2000) jest bardzo udana.

Są dość uniwersalne co do repertuaru.

Z moich doświadczeń nie zgrały się z Marantzami. Ani wzmacniaczem ani ampli.

Fajnie za to z ampli Onkyo. Kolega ma je z wzmacniaczem Cambridge i jest raczej zadowolony z brzmienia.

Tak w roli wyjaśnienia seria 2000 nie była poprzednia tylko niższa. One obowiązywały w tym samym momencie.

Myślę że doczekamy się wkrótce nowej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc jakoś posumować temat napiszę, że dzięki wysokiej efektywności QA świetnie dogaduje się z tym Ceolem. W tej chwili porównuje je do BX6 i Pylon Opal20, które mam akurat w domu i muszę, przyznać, że to dość "inteligentne" kolumny. Bo może nie są wybitne jeśli popatrzymy na każdy element oceny, ale potrafią zagrać dobrze (nie bardzo dobrze) praktycznie wszystko. Opal jest bardzo detaliczny i precyzyjny, ale brakuje mu trochę dociążenia niższą średnicą, BX6 ma szybszy bas, ale średnica gra górą i trochę kłuje w uszy. Czekam jeszcze na kabelek ze srebrem, który może poprawi trochę precyzję QA3050.

 

 

W stosunku do Monitor Audio Bx6, Q Acoustics zagra trochę spokojniej w górze pasma, bardziej dociążonym i gęstym dźwiękiem. Jest to lepsza charakterystyka do Ceol N9. Konkurencją natomiast na pewno będzie zestaw Pylon Audio Opal 23, to także brzmienie uniwersalne, równe, odpowiednie do N9. To kolumny także łatwe do wysterowania.

Zgadza się w 100%. Ciekaw jestem, czy jest różnica między Opal 20, a Opal 23 jeśli chodzi o średnie tony??

Same kolumny w wykonaniu bardzo ładne staranne. Brzmienie detaliczne ale nie ostre. Wyraźne. Z ładną podstawa basową która nie wpada w negatywne rezonansem czy buczenie.

Zgadza się w 100%. Śmiem twierdzić, że to kolumny zaprojektowane do nowoczesnych, słabo wytłumionych salonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety nie wykorzystasz tych kolumn przy tej jednostce. O ile faktycznie bardzo fajne kolumny i łatwe do napędzania o tyle z ceolem po prostu grają. Z dobrym wzmacniaczem pokazują za co są chwalone. I taka jest różnica.

Pytanie: jaki wzmacniacz by do tych QA3050 pasował? Tak zasadniczo brzmienie tego Ceola N9 mi odpowiada, brakuje oczywiście przestrzeni, rozdzielczości i dynamiki. Bas mógłby być bardziej twardy.

Czy wymiana na np. Yamaha A-S501, Marantz Pm6005 ( do tego dołączyłbym jakiś niedrogi streamer sterowalny ze smartfona lub np. używany NA6005) będzie krokiem do przodu, czy lepiej uzbroić się w cierpliwość i dozbierać do jakiegoś używanego Creek 50A czy Atoll80?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnej dynamiki nigdy nie bedziesz mial na czyms takim jak ten Ceol.

 

Creek 50A to bardzo dobry kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Creeka50a. To bardzo dobry wzmacniacz. Nie słuchałem go z QA3050 lecz słyszałem pozytywne opinie o takim połączeniu i ogólnie o bardzo dobrym "zgrywaniu" się Creeka z kolumnami QA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu takim optymistą w połączeniu z creekiem bym nie był.

Fakt nie może być mowy o dynamice na tym ceolu. Każdy wzmacniacz już będzie poprawa.

Moim zdaniem dobrze zgra się że wspomnianym atollem, nadem czy denonem.

Yamaha as501 raczej za jasna do tych kolumn. Dopiero 701. Całkiem ciekawie wypadnie też magnat ma600

Jaki budżet na wzmak?

Mogę ci któryś pożyczyć jak chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem nie jest prosta sprawa. W tym Ceolu mam wszystko, CD, radio, streamer i wzmacniacz, miał sobie plumkać w tle, ale... jestem tylko człowiekiem ze zdrowymi uszami i zaczynam kombinować.

Kupując wzmacniacz z wbudowanym DAC mogę podpiąć do tego np. Chromecast Audio lub IEAST Streamer 20 i to wystarczy, przydałby się wyświetlacz - nie korzystam z komputera do audio i nie chciałbym iść w tę stronę, tylko i wyłącznie smartfon (Tidal przez wifi i BubbleUPNP, Spotify) i dysk sieciowy.

Wzmacniacz bez daca (Atoll to tylko polowanie na używkę) - to muszę kupić coś co będzie sensownym źródłem i streamerem czy taki denon dnp730ae, czy Yamaha CD-N301.

Bez CD chyba się obejdę - zgrałem już trochę płyt na dysk sieciowy.

Moim zdaniem dobrze zgra się że wspomnianym atollem, nadem czy denonem.

Yamaha as501 raczej za jasna do tych kolumn. Dopiero 701. Całkiem ciekawie wypadnie też magnat ma600

Czytałem opinie, że 501 i 701 nie różnią się wiele w brzmieniu, a nie potrzebuje dużej mocy stad pomysł na 501. Denon 720ae ma sens czy raczej już seria 15xx?

Mogę ci któryś pożyczyć jak chcesz.

Jak już ustalimy kierunek to chętnie skorzystam :) Bo jak widać mam trochę "problemów".

A może porostu Yamaha R-N602 - czy to będzie tylko kosmetyczna zmiana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam po dłuższej przerwie! Kierunek : wzmacniacz

Troszkę się pozmieniało, przeprowadziłem się do większego pokoju, niestety jest trochę nietypowy, bo powierzchnia podłogi to 30 m2, ale są skosy praktycznie z trzech stron, ściany z kartongipsu (za nimi wełna) i w takich warunkach chyba muszę pomyśleć o czymś mocniejszym tj. zamiana Ceola N9 na jakiś wzmacniacz, który zagra z tytułowymi QA3050 a jako źródło będzie robił Marantz Na6005. Nie będzie też bardzo głośnych odsłuchów. Nie musze mówić, że po przeprowadzce z 15m2 wszystko się pozmieniało w akustyce.

 

Co chcę osiągnąć? Bardziej dynamiczny dźwięk, mocniejszy bas (w kierunku zmiękczenia), nie chcę wzmacniać średnicy (QA3050 graja raczej równo), może bardziej cykać u samej góry, oczywiście lepsza przestrzeń, rozdzielczość ....

W grę wchodzą raczej używki budżet to ok.1600 max. 2000 zł. Tak wstępnie pomyślałem o:

 

- Denon 1510ae

- Yamaha A-S701 (nie będzie za jasna?)

- Atoll 80 - tylko chyba bez SE w tym budżecie, choć chciałbym mieć korekcje barwy.

- Marantz - wiadom, bo byłby komplecik ;) - Pm7004, bo na 8005 braknie budżetu, chyba, że 6006 jest bardziej "dociążony" niż starsze serie jak 6002.

 

Z góry dziękuję za opinie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.