Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Note UK


Gość Diogenes

Rekomendowane odpowiedzi

oprócz zabarwienia membrana ma dodawane włókno z konopi, podobnie jak kiedyś nasz rodzimy coloris Proa -System. Głośniki An z tą membraną mają też różne układy magnetyczne.

 

Największą ciekawostką w AN jest zwrotnica , pierwotnie zaprojektowana do głośników 8 ohm , które występowały na początku , a wylądowała w 4 ohm -wych wszechobecnych (bez zmiany elementów) W końcu lat 90 tych drążyłem temat , ale panowie nie byli w stanie odpowiedzieć . ( dzięki niej częściowo , mają taki specyficzny charakter brzmienia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz zabarwienia membrana ma dodawane włókno z konopi, podobnie jak kiedyś nasz rodzimy coloris Proa -System. Głośniki An z tą membraną mają też różne układy magnetyczne.

 

Największą ciekawostką w AN jest zwrotnica , pierwotnie zaprojektowana do głośników 8 ohm , które występowały na początku , a wylądowała w 4 ohm -wych wszechobecnych (bez zmiany elementów) W końcu lat 90 tych drążyłem temat , ale panowie nie byli w stanie odpowiedzieć . ( dzięki niej częściowo , mają taki specyficzny charakter brzmienia)

 

Glosniki z membrana Hemp (czyli z wlokien konopi) zastepuja w ofercie tradycyjne papierowe membrany . Podobno brzmia lepiej ale nie mialem okazji porownac . AN nie jest prekursorem stosowania tych membran, po prostu implementuje dobre rozwiazania co widac w calej ich ofercie. Uklady magnetyczne sa rozne bo rozne sa wersje gotowych kolumn . Sa standardowe o efektywnosci 94 dB (raczej ~90) a takze wersje HE z wiekszymi magnesami i wyzsza skutecznoscia . Reklamowane jako 98 dB w naroznikach. Kolega ma te kolumny . No i sa tez najdrozsze wersje z magnesami Alnico dla koneserow bez ograniczen finansowych. Slyszalem, ze P.Q ma elektromagnesy zamiast magnesow stalych w swoich prywatnych kolumnach.

 

Z tego co wiem zwrotnica zawsze byla projektowana dla 4 Ohm glosnika nisko-sredniotonowego. W koncu jest to kopia glosnika Petera Snella bez dodatkowego glosnika wysokotonowego umieszczonego z tylu.

"Dziwnie" to tylko brzmia wersje HE o wyzszej skutecznosci . Moim zdaniem projektowane wylacznie do wspolpracy ze wzmacniaczami typu SE firmy AN UK.

 

Mam pytanie.....nie rozumiem czego dotyczą zachwyty nad powyższą firmą /

Słuchałem ostatnio i nie bardzo rozumiem .

Barwa i płynność ..jest OK nawet bardzo OK.

Reszta jest żałosna ...brak rozdzielczości , selektywności , holografii .

Kiepski podbity wyższy bas , brak niskiego ..

Ten Peter Quatrup to zwykły ściemniacz czy szaman "

Dla odmiany Kondo ....ehhhh , klasa .

 

 

Może dobór głóśników jest krytyczny ?

Choć te ich firmowe to dziwne konstrukcje ...

Poszechnie znany jest fakt , ze tzw. budowanie sceny , "imaging" nie jest priorytetem dla firmy a jej szef wrecz twierdzi, ze scena wielkosci stadionu istnieje tylko w wyobrazni audiofilow i nie ma zadnego zwiazku z naturalna reprodukcja dzwieku. Pamietam jak w koncu lat 90' tych panowie z Hifi i Muzyka przy okazji recenzji jakiegos urzadzenia firmy AN podsmiewali sie z Petera ,ktory wowczas twierdzil , ze najlepsze , najbardziej naturalnie brzmiace nagrania to nagrania monofoniczne na czarnej plycie z konca lat 50'. A obecnie w dobrym tonie jest miec odpowiednia droga monofoniczna wkladke gramofonowa , a jakosc nagran mono nie wzbudza zadnych kontrowersji.

Firmowe kolumny Audio Note nie sa dziwne . Sa to tradycyjne konstrukcje amerykanskie Petera Snella oparte na wzorach z lat 50-60 kiedy widok kolumny glosnikowej w pokoju nie powodowal zawalu serca , palpitacji i globusa u pci naprzeciwnej a jesli powodowal to plec siedziala cicho :) Dziwne to sa smukle wiezyczki z pierdzacym z otworu basikiem i glosniczkami o srednicy cytryny.[] pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica na pewno była do 8 ohm . ponieważ miałem u siebie 8-ohmowe przetworniki, i zwtotnica była taka sama jak u koleg z 4-OHm

Do dziś mam wysokotonówki 8 Ohmowe. W snelach E głośniki były Wify .Po drugie cewka o wartość 1.68mH z 15uF kondensatorem przy 4 ohm. woofrze ma się nijak do zasad projektowania zwrotnic.(do 8ohM pasuje idealnie).Nie mówię już o pomiarach char. bo na 4Ohm,jest nienormalnie . Są dwie możliwości , albo błąd , albo zamierzony efekt konturowej char. ( bo dziura jest ogromna , w okolicy 1,2 kHz) . Pan Snell na pewno się nie sypnął , maiłem wersje "A" i wiem na co go było stać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Opisy wszystkich wersji Snell Type E:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że różnica na korzyść 8-ohm przetworników była kolosalna. Ciekawe że nikt na to nie zwrócił uwagi ,(ja obstawiam że pan Qvortrup się je..ął , albo jest coś nie tak ze słuchem ) Tylko co z resztą posiadaczy ?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Żaden !!! niebieski AN nie jest 4 ohm.Mam każdy model luzem i robiłem pomiary na sprzęcie za grube miliony w komorze AGH oraz TS .To , że miernik pokazuje 4 ohm o niczym nie świadczy !!!! Ta dziura na paśmie jest zamierzona przynajmniej kolumna nie drze ryja !!!! Pomiary od linijki to dramat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czarne to sa cztero-omowe ? Przeciez to w sumie te same glosniki tylko membrana z hempu i opracowali nowe wersje HE . Glosnik o rezystancji cewki 3.2 Ohm kwalifikuje sie jako glosnik 4 Ohm .Impedancja po zwrotnicy utrzymuje sie na poziomie ok 6 ohm i spada do 3.9 Ohm na 200hz .

Kwestia zastosowania glosnikow typowo 8 ohmowych jest interesujaca. Byc moze byl to starszy model z poczatku lat 90 kiedy AN UK nie wyplynelo jeszcze na szerokie wody bywaly problemy z akwizycja czesci , P.Q nie jest czlowiekiem bezkonfliktowym ... i wkladali co tam mieli pod reka....

 

Zwrotnica na pewno była do 8 ohm . ponieważ miałem u siebie 8-ohmowe przetworniki, i zwtotnica była taka sama jak u koleg z 4-OHm

Do dziś mam wysokotonówki 8 Ohmowe. W snelach E głośniki były Wify .Po drugie cewka o wartość 1.68mH z 15uF kondensatorem przy 4 ohm. woofrze ma się nijak do zasad projektowania zwrotnic.(do 8ohM pasuje idealnie).Nie mówię już o pomiarach char. bo na 4Ohm,jest nienormalnie . Są dwie możliwości , albo błąd , albo zamierzony efekt konturowej char. ( bo dziura jest ogromna , w okolicy 1,2 kHz) . Pan Snell na pewno się nie sypnął , maiłem wersje "A" i wiem na co go było stać

 

Mam rozumiec , ze mam pan pare glosnikow wysokotonowych Tonegen z kolumn AN? Przyznam sie , ze potrzebuje dobranej pary tweeterow Audio Note. Tych troche nowszych i ulepszonych , nie z czasow Petera Snella :)

Jesli chodzi o glosniki Snella to byly to porzadne konstrukcje na swoje czasy . Super tanie ale przyzwoite przetworniki no i duzo pracy przy parowaniu i optymalizacji . Niestety , kolumny te zle sie starzeja. Po wymianie zawieszen w glosnikach niskotonowych zwrotnice w zasadzie powinny byc zestrojone na nowo do "master curve" czyli charakterystyki docelowej . Po trzydziestu latach elektrolity w zwrotnicach czesto nie trzymaja parametrow a kopulka wysokotonowa sie marszczy i luszczy. Dlatego ceny w USA za uzywane egzemplarze sa b. niskie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory, wg was, AN lepszy, na pcm63-starsze, czy moze nowsze na ad1865. Ja sluchalem tego starszego w AN4.

Jeżeli porównywać te stare na PCM63 i te nowe NON OVERSAMPLING na AD1865 na tym samym levelu, to IMHO wygrywa stary zdecydowanie lepszą barwą i naturalnością. Ponadto tego starego można jeszcze mocno upgradować stosunkowo niewielkim kosztem (oraz, co czasem bywa bardzo istotne, w sposób całkowicie odwracalny) uzyskując dalszą istotną poprawę.

Ponadto uważam że przewaga tego starego to nie jest kwestia użytych kości, lecz raczej aplikacji.

 

Józek ma DAC własnej konstrukcji oparty na tej kości. W wersji z AD1865 AN zastosował inne lampy, z tego co pamietam 5687.

Gwoli ścisłości Józek ma DAC oparty na części cyfrowej z Audio Note wersja non oversampling i lampowej analogówce własnej konstrukcji opartej na jakichś egzotycznych lampach bezpośrednio żarzonych.

 

Ten samochód w rowie pod moim domem to Twój ;)?

 

56158-Doctor-Who-10-laughing-gif-d1CI.gif

 

A próbowałeś V- capów zamiast BG ?

To jest bez sensu.

 

To są elektrolity tfu....;((((

Wolę PIO albo dobre teflony.

Nie pluj pochopnie bo będziesz musiał sprzątać. te elektrolity są w zasilaniu a nie w ścieżce sygnałowej.

 

Mam od lat Audio-Note CD3, i po wielu odsłuchach i próbach wymiany na coś lepszego dalej gra u mnie jako główne źródło. Z tymi klockami chyba jest tak, że albo się je kocha za muzykalność, barwę, albo nienawidzi :)

Tylko nie zapomnij wspomnieć że kazałeś wymienić oryginalne kondy sygnałowe na Duelundy ;)

 

Miałem u siebie AN DAC3 od Squada i bardzo jestem ciekawy na ile DAC4 jest lepszy ?

To jest tak specyficzne granie , że jest tak jak napisał Koobal , albo się kocha , albo nienawidzi ..

Osobiście uważam że AN CD3 gra lepiej od AN DAC3.1.

 

Extremy

 

Tego się nie da napędzić praktycznie niczym. Winę za taki stan rzeczy ponosi dziwaczna zwrotnica.

Nawet z mocarnym McIntoshem 1.2KW było tak sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z konopii indyjskich, to powoli zaczynam kumać przyczyny ich kultowości

 

859.gif

 

Nie wiem czy sa kultowe .Osoby ktore dokonuja zamiany na nowsze wersje podobno slysza znaczaca poprawe. Moj kolega ktory sprowadzil sobie wersje HE do wspolpracy ze wzmacniaczami Audio Research w koncu ustawil je w malym pokoju i gra na "kitach" M2 i 6V6 pp (kit 4) do czasu kiedy bedzie mogl sobie pozwolic na cos w rodzaju Conquesta albo P4. Przyznam sie , ze jak lubie glosniki AN to po prostu w "luznym' amerykanskim domu ze szkieletem drewnianym i plytami gipsowymi, zawieszona podloga i na dodatek ze wzmaniaczami Audio Research nie za bardzo mi sie ten zestaw podobal. Mimo , ze w systemie byl dobrej klasy tor analogowy wraz z przedwzmacniaczem liniowym M6.

 

Urok Audio Note polega na tym , ze jesli komus odpowiada ta szkola dzwieku Firma zapewnia kompletny zoptymalizowany system i mozliwosc stopniowego awansu wraz ze wzrostem potrzeb/ zasobnosci portfela i sa to zawsze realne korzysci a nie nabijanie klienta w przyslowiowa butelke. AN kaze sobie slono placic za te uslugi ,ale w zamiam oferuje lojalnosc/szacunek w stosunku do klienta a odpowiednio skalkulowana marza ma zapewnic , ze firma jest i pozostanie na rynku a nie zwinie skrzydla jak wiele firm audio w przeszlosci. Jest to o tyle wazne ze wiekszosc ludzi po prostu nie jest w stanie skompletowac przyzwoicie brzmiacego zestawu audio na poziomie adekwantym do poniesionych kosztow i czasu i to z roznych powodow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak .

 

 

" Straszeniem " przejęty ;)

Wolę swoją beczkę niż liznie dupek przez " klikę " w Kaimie .

Zresztą jak ktoś nie ma poczucia humoru i dystansu do siebie ...ymmm;)

Ja i tk dalej będę brykał ..;)

Niemniej dzięki za wsparcie .

 

Kup se nowego Jajona, tak go pienknie panowie opisali. Jedyne 100 000zl za 100% austriaka, nie wiem jak można takie bzdety wciskać znając prawdę. Same ochy i achy ale na porównanie nikt nie przyjedzie, to takie złoto co się świeci jedynie w teście a w rzeczywistości tombak. Czytając "test" miałem wrażenie, że w okolicznych aptekach wazeliny zabrakło :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubusia nie wiem o czym ty piszesz ale ja o przezabawnym teście w SR (uśmiałem się lepiej jak u Pacuły). KAIM padł jedynie ofiarą branży. Zresztą jestem zbanowany w klubie żeby była jedynie słuszna prawda partyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szymon, ale ty tez na porownanie nie chcesz przyjsc, czyzbys sie cykal na obcym terenie:)?

Mam pomysł weźmiesz moje 200kg monosy a ja te 40kg wydmuszki jajonka. Może być?

Pardon jak pisze sam testujący "Oczywistym faktem jest zatrważająca waga konstrukcji".

Nie wiem co mam napisać na temat mojego transportu Esoterica 33kg skoro monosek 40kg zatrważa? Moc też mnie zatrwożyła, całe 30 waciaków!

Toż to istna potęga. Ciekaw jestem czy moje elektrostaty też zatrwożą?

 

I nie trujcie, ze China made, ze factory non existent, ze poorly made etc, kazdy o tym wie.

Jak widać nie przeszkadza ten fakt w dalszym okłamywaniu audiofilii i zakrzywianiu rzeczywistości. Ja na takie standardy się NIGDY nie zgodzę, wybacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Panowie ,

 

Audio Note 4 Signature.

Dlaczego trafa wyglądają tak dziwnie ?

Były spalone i ktoś je przewijał czy może coś innego ?

Generalnie raczej nie powinno to tak wyglądać, szczególnie to po prawej .

Wygląda jak wczesna wersja Lampiego ..;)

post-59766-0-67333800-1490685951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,

 

Audio Note 4 Signature.

Dlaczego trafa wyglądają tak dziwnie ?

Były spalone i ktoś je przewijał czy może coś innego ?

Generalnie raczej nie powinno to tak wyglądać, szczególnie to po prawej .

Wygląda jak wczesna wersja Lampiego ..;)

Po czym wnioskujesz, że były spalone?

Moim zdaniem jedynie stare. Audio Knot UK nie trzyma standardów i na przestrzeni lat można znaleźć przeróżne komponenty. To jest spory problem. Do tego dochodzą domorosłe tuningi i wersje do samodzielnego montażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Po czym wnioskujesz, że były spalone?

Moim zdaniem jedynie stare. Audio Knot UK nie trzyma standardów i na przestrzeni lat można znaleźć przeróżne komponenty. To jest spory problem. Do tego dochodzą domorosłe tuningi i wersje do samodzielnego montażu.

Koszulki na wyprowadzeniach uzwojeń wyglądają jak nadtopione albo zmurszałe ze starości.

Tutaj jest ładnie .

post-59766-0-65791700-1490690324_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,

 

Audio Note 4 Signature.

Dlaczego trafa wyglądają tak dziwnie ?

Były spalone i ktoś je przewijał czy może coś innego ?

Generalnie raczej nie powinno to tak wyglądać, szczególnie to po prawej .

Wygląda jak wczesna wersja Lampiego ..;)

Zalane jest specjalną czarną masą tłumiącą drgania, piny pomalowane są lakierem izolującym i dlatego to tak wygląda.

Poza tym czas robi swoje. Metale się utleniają a inne elementy stają się wyblakłe.

Wszystko się starzeje. My też.

 

Audio Knot UK nie trzyma standardów i na przestrzeni lat można znaleźć przeróżne komponenty. To jest spory problem. Do tego dochodzą domorosłe tuningi i wersje do samodzielnego montażu.

 

Nje umiesz napisać poprawnie nazwy firmy?

Pisze się Audio Note.

Dziwne że nie popełniasz takiego błędu pisząc Ampliphon zamiast Amplifon.

 

Każda firma nie trzyma parametrów na przestrzeni wielu lat.

Dotyczy to nie tylko Audio Note.

Producenci kondensatorów, rezystorów, traf, lamp albo przestali istnieć (Black Gate, Allen Bradley, Tamura, Hirata, WE) albo zmienili asortyment. Ale przecież ty to wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie każdy jest w stanie pojąć aluzję...

Po wielu latach zabawy w audio te konkretne urządzenia nigdy do mnie w pełni nie przemówiły. Dodatkowo nie akceptuję plagiatu i wielu zagrywek właściciela AN UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,

 

Audio Note 4 Signature.

Dlaczego trafa wyglądają tak dziwnie ?

Były spalone i ktoś je przewijał czy może coś innego ?

Generalnie raczej nie powinno to tak wyglądać, szczególnie to po prawej .

Wygląda jak wczesna wersja Lampiego ..;)

 

Moim zdaniem 3 trafa i płytka z prostownikiem wyglądają co najmniej porządnie. A ten z Twojego zdjęcia wygląda na niefabryczne luty na trafach.

 

W moim DAC4 poniżej "lepiej" kabelki poukładane i nieruszane połączenia na punktach lutowniczych na trafach.

 

4045409335_4_g.jpg

 

 

BTW ktoś mnie oświeci czym się róznią wersja DAC4 i DAC4 Signature?

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Moim zdaniem 3 trafa i płytka z prostownikiem wyglądają co najmniej porządnie. A ten z Twojego zdjęcia wygląda na niefabryczne luty na trafach.

 

W moim DAC4 poniżej "lepiej" kabelki poukładane i nieruszane połączenia na punktach lutowniczych na trafach.

 

4045409335_4_g.jpg

 

 

BTW ktoś mnie oświeci czym się róznią wersja DAC4 i DAC4 Signature?

 

pozdro

Porządnie ???

To co to są zaznaczone odcięte wyprowadzenia ????

post-59766-0-06342800-1490706484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie ???

To co to są zaznaczone odcięte wyprowadzenia ????

 

No to znaczy ktoś grzebał. U mnie jak widać poskręcane przewody idą jak po sznureczku, do tego pospinane trytytkami.

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.